E zë korenti ndërsa ndizte pompën e ujit, vdes 38-vjeçarja në Vlorë

August 13, 2019 11:59

E zë korenti ndërsa ndizte pompën e ujit, vdes 38-vjeçarja në Vlorë

Një grua ka humbur jetën mëngjesin e sotëm në Vlorë. Sipas informacioneve zyrtare nga policia, rreth orës 07:36 mëngjesin e sotëm, në Spitalin e Vlorës ka shkuar pa shenja jete shtetasja I.A., 38 vjeç, banuese në Vlorë.

Nga hetimet paraprake dyshohet se kjo shtetase ka tentuar të ndezë pompën e ujit por ka rënë në kontakt me rrymën elektrike dhe si pasojë ka gjetur vdekjen.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje duke kryer hetimet për sqarimin e rrethanave.

 

 

b.b/dita

August 13, 2019 11:59
Komento

8 Komente

 1. Vlora August 13, 13:39

  Rilindja e edi dhe lali karit aloma me pompa. Kur shqiperia te kete uje dhe drita 24 ore ne dite atehere kerko te hysh ne europe o mashtrues hajduta. Po ti do do na cosh ne anadoll kemi bo kemi bo nje mut ke bo o palllosh

  Reply to this comment
  • VLONJATI August 13, 14:27

   Se pari , ti nuk je nga Vjora dhe se dyti , je rrote cari nga mendte e kokes . Po pse more te kripsha trute , Edi e paska fajin qe nje grua ne Vlore vdes nga korrenti elektrik ? Po me lali Erin ç’pate , edhe per Vloren Erion Veliaj pergjigjet ? Shko lepija Saliut e Lulit , shko , derdimen . Gruaja qe vdiq , provoi te ndizte pompen e tyre private , per te vaditur perimet e kopshtit . Rama i tha ta bente ate pune ?! IDIOT !

   Reply to this comment
   • **** August 13, 16:03

    Idiot je ti o vlonjat, me pak se idiot bile.
    Mbaje c.rim e Edvinit ne gohe dhe shko mbush uje me bidona te tuneli

    Reply to this comment
 2. mirel August 13, 15:59

  Pompa e ujit. Faktet e cuditshme te jetes se perditshme te shqiptareve
  Pompe me uje, depozite uji..gjeneratore..mbijetese per te perballuar shkaterrimin e shtetit qe i le si ne xhungel, pa uje e pa drita.
  Te ngrejne padi kunder qeverise. Qelbesira. Populli heq te zite e ullirit dhe plera kerminister ben llogje plerash.
  Drurin ne koke maskarenjve
  Nuk durohet me

  Reply to this comment
  • VLONJATI August 13, 18:00

   Kaq deshe ti qelbesire i felliqur mutrel , e volle dhe per sot vrerin kunder qeverise e Rames . Nuk duron me ? Hidhu nga kati i 7-te i ndonje ndertese e shko mu ne .idh te sateme , se po na çan .ythen me qelbesirlleqet qe shkruan ka tere keto vite , jevg muti .

   Reply to this comment
   • mirel August 13, 19:45

    O po ky qenka kurva personale e Ramutit. Prizem, sycka, pickuditese.
    Ju doli boja degjeneratat e mutit. Kurvat e Dules dhe te Erdoganit. Plerat e Agron Tufes. Kur kini kurajo dhe shkruani pale
    . yy nevojtoret e. Vlores

    Reply to this comment
 3. Vlora August 13, 23:14

  O vlonjat marton motren o ti qivja udhet

  Reply to this comment
 4. Bogonica August 14, 13:54

  “Vlonjati”.Kush mban pergjegjesi nga organet shtetrore per vdekjen e kesaj gruaje?A ka qene e instruktuar ajo grua per perdorimin e pompes?Kush e ka instaluar pompen dhe kush i ka dhene te drejte te perdore rrymen elektrike per venien ne pune te pompes? Pse e them kete?Qe te bindesh ti djalosh “Vlonjati” se ne kete mesele jane pergjegjes organet shtetrore dhe ato qe tregetojne pompat per te paisur perdoroesit me certifikate mbi rreziqet qe paraqesin instalimi dhe shfrytezimi i paisjeve te tilla me rryme elektrike.Perdoruesi i pompes duhet te instruktohet dhe pasi te sigurohemi se eshte i pergatitur per rregullat e sigurimit teknik,atehere bleresit i merret ftrma dhe pastaj i shitet pompa me gjithe librezen e sigurimit teknik ! ! ! E more vesh tani ti “Vlonjati” se si duhen ndjekur keto pune?Si thua a i ka kontrolluar kush keto procedura?Te siguroj, askush nga qeverite e ketyre 29 viteve dhe as nga firmat qe tregetojne paisje te tilla me RREZIKSHMeRI TE LARTE, sic jane pompat e ujit.Ec e verifikoje : A eshte instruktuar, te pakten kryefamiljari si bleresi i mundshem, per rregullat dhe rreziqet qe i kanosen qytetarit nga perdorimi i pompave te ujit?Kush duhet t’a inspektoje instalimin e pompes? Cben OSSH ?He mo c’ben? Vetem vjel parate qe tregon sahati ! Kjo eshte detyra e OSSH-se ?”Vlonjati” kur nuk di gje pse… kot ?Apo “ha Muco pi Muco” Albaniastan hesapi

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*