Eagles of Death Metal, grupi amerikan që po luante në Bataclan gjatë sulmit terrorist

November 14, 2015 12:44

Eagles of Death Metal, grupi amerikan që po luante në Bataclan gjatë sulmit terrorist

Eagles of Death Metal, grupi muzikor amerikan që po luante gjatē sulmit terrorist në Bataclan, mundi të shpëtojë.

Ky grup i krijuar që në vitin 1998 promovon mesazhin “paqe dhe dashuri”. “Paqe, Dashuri dhe Death Metal” titullohet edhe albumi i tyre i parë.

Si për ironi të fatit paqja që ata promovojnë me muzikën e tyre u thye nga disa terroristë që në sallën e koncertit vranë të paktën 60 civilë të pafajshëm.

November 14, 2015 12:44
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?