“Edhe 100 mam”

September 2, 2013 10:58

“Edhe 100 mam”

Kryeministri i ardhshëm, Edi Rama, ka festuar ditëlindjen e nënës së tij, Anetës, e cila mbushi 75 vjeç.

Në një foto të postuar në Facebook, Rama uron nënën e tij.

“Edhe 100 mam”, shkruan Rama, ndërkohë që në foto duket torta, kurse Aneta është e rrethuar nga Edi, Linda dhe fëmijët e tyre, Gregori dhe Rea.

September 2, 2013 10:58
Komento

5 Komente

 1. avni September 2, 11:22

  edhe 100 nje nene fisnike si ju

  Reply to this comment
 2. Artur September 2, 14:48

  urime! po kjo e bija e Lindes cdo aty????? ik mi goc te gjysherit e tu, leri fotot se do kesh sebepe te tjera…

  Reply to this comment
 3. andi September 2, 15:52

  Z. Anet. edhe nje 100 ty e nje 100 tet bir. Suksese atij te na qeverisi mire. Fjalen per ta mbajt do e kete veshtir. Po me shoket qe ka do punoje mire . Sic rilindi Tiranen do rilind Shqiperine. si monster Shpellare do kujtojm Saline. Populli qe votoi ka sot besim, se ai Shqiperine do e rilin.

  Reply to this comment
 4. theodor drajzer September 2, 19:25

  i uroj jete te gjate kesaj gruaje fisnike.

  Reply to this comment
 5. Hysen Uka September 2, 19:50

  Kam patur vetem nje rast ta shoh nga afer e ta takoj kete nene, nene Neten. Ka qenw mbremja vone e 30 prillit 2010, pas mitingut te madhe te protestes se PS, nata e fillimit te greves se urise poshte dritares se satrapit, nata kur e kemi gedhire ne ambjentet e brendeshme te Kulles, ne bare ne holle e neper shkalle… Une e pashe nene Nete, apo me sakte u shkembyem kur ajo po ngjiste shkallet (ndoshta per tek kafeja ne tarrace) e shoqeruar me disa vajza dhe djem te rinje, ndersa une zbrisja, ne njeren nga ato ngjitje-zbritjet e pa numurta te asaj mbremje, thjeshte per te shtyre oret e fresketa te nates. Pamja nene kembet tona , aty neper shkalle ishte e jashtezakonshme, e pa imagjinueshme… Dhjetra djemw te rinje, kryesishte te Shkodres, qe kishin krijuar uragan ne proteste, me brohoritjet e “rrymat’ e tyre qe vershonin neper detin e njerzeve, duke trazuar gjithe turmen, tashme te lodhur ishin keputur e shtrire paqe neper shkallet e ftohta te mermerit te Kulles, ndoshta duke enderruar e pritur qe e nesermja te ishte me e mire, me e lire, me e drejte… Nene Neta kaloi aty pari ate nate te gjate, ja me ate pamje si duket ne kete foto (ndoshta shprehja e saj ne kete foto ma riktheu ate nate) me syte te mberthyer mbi ta dhe me ato duar te drejtuar nga zemra, dhe tek pereshdetej me ne qw kalonim, e degjova te fliste per ato qe e shoqwroni me zerin qe i dridhej: “djemte e nenes….ja keto nuk duhen harruar kurre…”
  Nuk me eshte shqitur gjate nga mendja ajo pamje e trishtuar dhe fjalet e asaj nene ate nate… Nga ajo nate kam qene i bindur se edhe i biri, Kryetari yne, shpesh here ato kohe i lakuar edhe si arrogate e i vrazhdet, nuk mund kurrsesi te ishte i tille, per derisa ishte biri, i kesaj nene… Dhe koha me ka dhene te drejte.. Tashme te gjithe, e kane njohur, e kane prekur, e kane ndjer profillin e spikatur njerzor te birit te nene Netes, vibrimin e zemres se tije tw bute e te sjelljes prej humanisti…
  Nene Neta te uroj te jetosh sa te doje zemra, me femije e te aferme dhe te shohesh e te gezosh duke pare lumturin edhe te atyre djemeve e te gjithe djalerise shqiptare , per te cilet ti ishe aq e trishtuar ate nate… Tani do te shkoje te puthe duart e nenes sime qe eshte po aq e mire sa ti dhe te gjitha nenat shqiptare.. Dite te lumtura paç perpara…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim