Edhe aktori Laert Vasili feston 44 vjetorin duke mbjellë pemë me Veliajn

March 7, 2018 19:10

Edhe aktori Laert Vasili feston 44 vjetorin duke mbjellë pemë me Veliajn

Aktori i njohur i teatrit dhe filmit shqiptar, Laert Vasili ka sot 44 vjetorin e lindjes së tij. Por ndryshe nga ditëlindjet e tjera, këtë përvjetor ai do ta mbajë mend gjatë.

Kjo pasi ai kishte zgjedhur që ditëlindjen e tij ta festonte duke iu bashkuar aksionit të mbjelljes së pemëve të Bashkisë Tiranë.

Së bashku me kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ai mbolli një pemë në Parkun e Madh të Liqenit Artificial, duke kontribuar kështu për gjelbërimin e qytetit por edhe duke përjetësuar këtë moment të veçantë të jetës së tij.

Nuk dimë nëse me këtë veprim duke dalë në krah të Lali Erit, Laert Vasili ka bërë një kapërcim edhe politik, duke lënë kështu LSI-në ku ai vjet u anëtarësua.

o.j/dita

March 7, 2018 19:10
Komento

2 Komente

  1. enverdjali March 7, 19:18

    Po FIQ pse nuk mbillni!!!???

    Reply to this comment
  2. loku March 8, 13:35

    Ato arore e fiqore i ka Salehi.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*