Edhe artistët serbë si politikanët, refuzojnë koncertin në Tiranë

October 7, 2015 09:59

Edhe artistët serbë si politikanët, refuzojnë koncertin në Tiranë

Përveç politikanëve serbë, edhe artistët nga Serbia anulojnë pjesëmarrjen e koncertit që pritej të zhvillohej në Tiranë përpara ndeshjes së futbollit midis dy kombëtareve.

Shkak është bërë pjesëmarrja e artistëve kosovarë dhe mediat serbe ia faturojnë Shqipërisë anulimin e këtij koncerti.

Artistët do të zhvillonin një koncert miqësie për të dhënë mesazhe bashkëpunuese midis popujve, por kur vjen puna tek Kosova, serbët duket se e kanë të vështirë të çlirohen nga konfliktet e së kaluarës edhe në rastin e artistëve.

Koncerti i miqësisë ishte planifikuar të mbahej sot në orën 19:00 në lulishten pas Kryeministrisë një ditë para se ekipet kombëtare të dy vendeve të zbresin në fushën e blertë në “Elbasan Arena”.

Siç raportojnë mediat në Beograd, fillimisht ishte parashikuar që në këtë koncert të merrnin pjesë vetëm këngëtarë nga Shqipëria dhe Serbia, por ardhja e këngëtarëve nga Kosova sipas medieve serbe, i ka dhënë koncertit nota politike. /Dita/

 

 

October 7, 2015 09:59
Komento

2 Komente

 1. D October 7, 11:21

  Epo na Plasi trapi se nuk erdhen Serbet!
  Sa kulture kane Serbet,ska nevoje per koment.
  Po te ishin Zezake ne koncert do vinin,apo do beheshin Raciste si me Kosovaret!?!?

  Reply to this comment
 2. yy le October 7, 15:16

  me popull rrackar skuth dhe te zhburreruar nuk e ben nena. dmth e kane fajin shqiptaret se nuk u vet gjeja per shtat serberve. po ku eshte shkruar qe shqiptaret kane marre impenjimin te kenaqin cdo kerkese te ketyre plehrave dhe jane fajtore per cdo gje qe nuk u pelqen ketyre. dmth fajin nuk e ka vrasesi por viktima qe nuk e la vrasesin ta vriste. mjere ne kush na rrethon ne veri keta idiote kanibale ne jug ca injorante te prapambetur (dhe e bukura eshte qe jane shtet pluralis 100 e ca vjecar). ndaj per gjoja kozmopolitet e leshit qe fyejne zakonet fisnike te shqitareve duke thirrur ne loje mikpritjen, eshte mire te mbledhin mendjen e kokes e te heqin dore nga poshterimi i vetes e peshtyrja e saj dhe te mos na cajne me karin me thirrje per mikpritje per kete rrace majmunesh, qe turret njelloj si hordhite e barbareve edhe pse kane 1400 vjet qe jane ne ballkan, te mos na cajne me karin dhe humbasin kohen ne vend qe ti futen punes, duke share enverin qe mire apo keq u dha shkolle e u hapi syte pavarsisht se nuk diten qe mbi bazat plotesisht perendimore te formimit qe jepte sistemi arsimor shqiptar, te ngrinin jete njerezish ne vend qe te regredonin ne stadin e majmunit, e ti injorojne plotesisht keta majmune. KETA I THONE VETES ARTISTE KETA KANIBALE INJORANTE TALLAVAXHINJ. KU E GJETEN ARTIN KETA KUSH E HUMBI RRUGES QE TA GJEJNE KETA TE PAGDHENDUR, DHE ATE GJOJA MUZIKE QE KANE E KANE ME RITME TURKO-ARABE NJELLOJ SI GREKET DHE ASHIKO-DYLBERET E TYRE SHQIPTARE.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim