Edhe Mihrije Braha vjedh këngë?! (Video)

February 9, 2015 23:38

Edhe Mihrije Braha vjedh këngë?! (Video)

Sindromi i vjedhjeve të këngëve si duket nuk ka të ndalur. Pas Xhemiles me këngën “O Qyqan”, edhe një këngëtare ka sjellë në tregun muzikor një këngë të vjedhur.

Bëhet fjalë për Mihrije Brahën, e cila së fundi ka lansuar videokëngën e re “Biri i nënës”, transmeton Telegrafi.

Në fakt, ajo ka huazuar vijën melodike të këngës së rokerit turk me prejardhje shqiptare Baris Manco, “Daglar, Daglar”, të publikuar në vitin 1971.

Mihrija këtë këngë ia ka përkushtuar, sipas saj, gurbetqarëve dhe rinisë që së fundi po e braktis Kosovën.

Një version të kësaj kënge në të kaluarën e ka interpretuar edhe Nazmi Belica, “Nëna”.

https://www.youtube.com/watch?v=shsIfKBQ4d0#t=36

February 9, 2015 23:38
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim