Edhe opozita tërhiqet, i hapet rrugë martesave gay

June 13, 2016 17:20

Edhe opozita tërhiqet, i hapet rrugë martesave gay

Në draftin e zbardhur të Reformës në Drejtësi është i përfshirë edhe neni për mos diskriminimin sa i përket orientimit seksual, nen që u hap rrugë martesave gay.

“Askush nuk mund të diskriminohet padrejtësisht për shkaqe të tilla si gjinia, raca… orientimi seksual etj”, thuhet më tej në nenin 18, paragrafi 2.

Ky nen ka gjetur kundërshti në radhët e deputetëve të opozitës, mazhorancës dhe sigurisht në komunitetet fetare në vend.

Pavarësisht këtyre kundërshtimeve ai është pjesë e paketës së ndryshimeve kushtetuese

June 13, 2016 17:20
Komento

4 Komente

 1. kujtesa June 13, 17:57

  Shume mire bete!
  Prandaj shkojne gjerat mbare se i bihet tjetrit nga PAS!
  Biles une do te thoja qe te bejme nje lobim te forte qe ne njerezit mos te diskriminohemi nga afrimiteti qe tregojme me kafshet. Perderisa i rritim dhe i ushqejme me mire se vete njerezit,pse mos te martohemi me to(kafshet) dhe pjelles qe del ti veme nje emer te nje shoqerie tjeter(pra jo bota njerezore as bota e kafsheve)por tja veme emrin “BOTA e Njerezkafsheve te lumtur”.
  Keshtu jo vetem qe realizohet reforma ne drejtesi dhe ndryshimet kushtetuese hapin rrugen per ne BE por, e kemi te sigurte qe rruga jone eshte e lire dhe asnje nuk na paragjykon dot pse kemi deshire te madhe per te shkuar ne qelbesirllekun me te ndyre qe do te njohi historia e jetes mbi toke!

  Reply to this comment
 2. Kris 1 June 13, 22:46

  e shikoni sa ndryshime rrenjesore ne vendosjen e drejtesise do te sjelli reforma!
  Fitoi liria per ti rene dhe mbrapa pa korruptuar drejtesine.
  Vetem duhet ta kemi te drejte Saliun pa e fusim ku te duam

  Reply to this comment
 3. alban June 14, 00:27

  Nese eshte e verte (cka dyshoj) kesaj i thone te hyjme me b*th ne evrope. Ku e paskemi ditur ne shqiptaret e pacivilizuar se ne evrope u dashka ti theshke derrit daje dhe bq martese qe te quesht i qytetnum! O Tempora O mores!

  Reply to this comment
 4. Arben June 14, 09:07

  TURP I MADH,

  DUHET TE HIDHEMI TE GJITHE NE PROTESTA.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim