Edhe pse me pashaportë izraelite, Abramoviç nuk mund të shkelë kurdoherë Mbretërinë e Bashkuar

June 2, 2018 21:06

Edhe pse me pashaportë izraelite, Abramoviç nuk mund të shkelë kurdoherë Mbretërinë e Bashkuar

Pronarit të Çelsit nuk i është rinovuar viza, pasi i kishte skaduar në muajin prill, dhe i gjendur në të tillë situatë, ai mori nënshtetësi dhe pasaportë izraelite.

Pasaporta e re i lejon Roman Abramoviçit të vizitojë Mbretërinë e Bashkuar për biznes çdo gjashtë muaj.

Megjithatë, zyrtarët qeveritarë kanë deklaruar se ai nuk mund të futet dhe të dalë nga territori britanik kurdo që do të dëshirojë.

Ligji britanik për emigracionin nuk i lejon vizitorët për biznes që të jetojnë në Britani për një periudhë të gjatë kohore, qoftë përmes vizitave të shpeshta, e qoftë pas atyre të njëpasnjëshme.

s.a/dita

June 2, 2018 21:06
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim