Edhe sallata jeshile me probleme

May 6, 2018 20:35

Edhe sallata jeshile me probleme

 

Duket se tashmë në listën e ushqimeve të rrezikshme është futur edhe sallata jeshile.

Pikërisht në Kaliforni është regjistruar edhe viktima e parë, si pasojë e bakterit E.Coli, i cili gjendet me shumicë në sallatën jeshile.

Gjithashtu edhe 121 njerëz të tjerë janë infektuar me këtë bakter ndërkohë që ekspertët kanë dalë njëzëri me këshillën se sallata jeshile duhet shmangur.

Edhe pse të gjitha llojet e këtij bakteri janë konsideruar të parrezikshme, duhet thënë se disa prej tyre mund të shkaktojnë dhimbje barku, diarre dhe të vjella dhe varur nga organizmi, edhe gjëra më të rënda.

Deri tani sallata jeshile akoma nuk është hequr nga lista e jeshillëqeve të rrezikshme ndërkohë që pritet fjala e ekspertëve.

l.h/ dita

May 6, 2018 20:35
Komento

1 Koment

  1. . May 6, 21:15

    ketej e hane pa e lare se blehet e paketuar
    sallata jeshile do shpelar ne uje te bollshem

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim