Shefi i Laboratorit të Mikrobiologjisë në QSUT del pozitiv me Covid-19

March 31, 2020 10:40

Shefi i Laboratorit të Mikrobiologjisë në QSUT del pozitiv me Covid-19

Një tjetër përfaqësues i Komitetit të Covid-19 pranë Ministrisë së Shëndetësisë preket nga koronavirusi.

Mësohet se nga virusi është infektuar mjeku Andi Koraqi.

Sipas burimeve, ai është shefi i Laboratorit të Mikrobiologjisë në QSUT.

Kujtojmë se i pari zyrtar i prekur nga koronavirusi ishte kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, i cili e ndau edhe publikisht lajmin përmes një njoftimi në rrjetin social, duke treguar edhe detaje nga sëmundja.

Më pas një tjetër përfaqesuese e Task Forcës së MSH rezultoi e prekur nga koronavurisi dhe me këtë rast të sotëm, numri i të prekurve shkon në 3.

j.l./ dita

March 31, 2020 10:40
Komento

3 Komente

 1. Aladini me Eskorte March 31, 10:50

  Po c beni mo, keni mjete a skeni
  Kujdes se ti qeke dhe mbipeshe
  Ne presim t na sheroni neve, ju semureni per vete.
  Mos merrni mendjen e basketbollistit nga Sureli se aq di ai mavriu, topin di.
  Ruhuni

  Reply to this comment
  • Brraka March 31, 10:53

   Aladino keta m duket nuk duan me te punojne dhe qisin veten pozitiv.
   Ose jane kllufa fare.
   Habiten pastaj pse u bejne provim kur shkojne ne Itali

   Reply to this comment
 2. info analitike April 1, 13:10

  I uroj sherim te shpejte Andit po ka gjasa qe keta te Task Forces te kene infektuar njeri-tjetrin ndaj do te sihte mire te benin tampon te gjithe.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim