“Edi Rama më tha ose vrit veten ose të vras unë. Erdha me parfum francez këtu në këtë hale të Europës”. Një bisedë me Kastriot Islamin në gushtin e 2014

November 28, 2020 11:44

“Edi Rama më tha ose vrit veten ose të vras unë. Erdha me parfum francez këtu në këtë hale të Europës”. Një bisedë me Kastriot Islamin në gushtin e 2014

 

Nga Mira Kazhani

Botuar në DITA, 30 gusht 2014

 

Dikur në vitet ‘80 Kastriot Islami ishte ndoshta nga të paktët njerëz që “kishin parë botë me sy” në këtë vend. Një djalë i shkolluar në Francë, që vishej e mendonte si në Perëndim! Para disa kohësh, një mik që e çmoj më tregoi se Kastrioti nuk ka qenë ai që perceptohet sot në publik.  Përkundrazi, si pedagog i Fizikës dhe Mekanikës kuantike ai venerohej në auditorët e studentëve.

Por (sipas mikut) ky vend ka aftësinë të përmbysë karaktere, të transformojë deri në çudi, duke e treguar rastin e Kastriot Islamit si një shembull ku njeriu gjatë rrugës mund të bjerrë emocione, fitore, vlera, qofshin këto edhe fletoret me 10-ta, kostumet franceze, mendësinë.

Diçka, u ndodh gjatë procesit të të bërit politikë, diçka që ose i bën autokratë, ose të kamur shpirtzbrazur, ose të dështuar me turp.

Kastriot Islami nuk është i pasur, madje nga informacionet e marra para takimit me të, ai ndoshta është nga të paktët politikanë që nuk ka një vilë apo apartament në bregdet. Ka një apartament në Tiranë ku jeton me gruan dhe dy fëmijët, një djalë dhe një vajzë të cilët janë shkolluar si babai në Francë.

Kur lashë takimin me të, ai nuk tregoi drojë, siç e prisja. Më konfirmoi se menjëherë pas ecjes tek parku i Liqenit Artificial, ai do të më telefononte për t’u takuar. Linte përshtypjen që i pëlqente të ishte sërish në vëmendje, qoftë edhe tek një gazetë si DITA që nuk e ka hiç për zemër.

– “Unë shumë gjëra i bëj që të dalin qëllimisht tek Dita dhe tek Tema. Më pëlqen të provokoj dhe të shoh se çfarë thonë njerëzit. Edhe pse ata komentuesit nuk janë zëri i popullit. Janë shtabet e Veliajt dhe Edi Ramës ata që shajnë” – thotë ai, me bindjen e skalitur në kokë se këtu gjithçka vjen e organizuar dhe se nuk janë qytetarë të zakonshëm ata që e urrejnë atë. Të paktën kështu e ngushëllon veten.

– Pse ju mendoni se populli ju do ende?

Çfarë kam bërë unë që mos të më dojë populli, – më drejtohet ai i habitur dhe i qetë në botën e tij. – E di se ku e ke fjalën. Do të dalësh tek bashkimi im me Berishën. Po ku ishin votuesit, kur më përjashtuan? Kur Edi Rama më hodhi në humnerë? Më tha ose të vras unë, ose vrit veten. Të njëjtën gjë që i bëri Enver Hoxha, Mehmet Shehut.

Ja thashë edhe të birit të Mehmetit të cilin rastësisht e kam takuar në ato ditë të vështira, kur Edi Rama më përjashtoi nga partia ime. Madje i thashë se po të kisha qenë unë në vend të babait të tij (Mehmet Shehut) nuk do kisha vrarë veten por do kisha marrë familjen dhe do isha futur në Ambasadën Franceze.

Ai vrau veten, por unë jo, nuk ja lejoj askujt atë kënaqësi. Për mua ishte një vrasje. Një shpartallim që askush nuk më doli në krah. Nuk doli as Gramoz Ruçi, i cili përfaqëson edhe një kohë të përbashkët lufte politike që në ato fillime.

Në rrugë më doli Saliu, i cili më tha: Si je? I vdekur,- i thashë. Ai më shtriu dorën dhe unë shpëtova!

Faqja e parë DITA, 30 gusht 2014

-Pranuat lëmoshën e Berishës, e një kundërshtari politik kundër të cilit kishit marrë votat e socialistëve? Eshtë e justifikueshme? Ku shkoi idealizmi juaj?

Po çfarë idealizmi? Kush janë këta idealistë që lejojnë që t’u shkelet jeta, karriera? E di ti se çfarë kam hequr unë gjithë këto vite? Unë isha mirë e bukur në Francë dhe mora gruan, fëmijët me gjithë lecka dhe i solla këtu në halenë (e ka fjalën për Shqipërinë) e Europës.

Erdha këtu me parfum francez dhe pastrova mutin e babait të Ditmir Bushatit, të Ledi Shamkut, të gjithë atyre që i mban sot Edi Rama afër. Po ta them edhe njëherë, pastrova mutin e atyre që e shkatërruan këtë vend në komunizëm dhe erdha këtu djalë i ri, me parfum francez.

Papritur të çohet Edi Rama dhe të thotë që “ik tani, se nuk duhesh më” dhe ta bën vendin që ke pastruar me vite, një bordello! Jo, asnjëherë nuk e lejoj. Do hakmerresha unë për këtë. Ku të ikja sipas teje?!

Me Sali Berishën, u bashkova për t’i treguar këtij vendi se Rama është më i keq se Berisha. Ai të paktën nuk të lë të vdesësh.

– Kush e tha? Pse ku është Besnik Mustafaj, Ilir Rusmali. Berisha ka “vrasjet” e tij në PD; dhe me ju, thonë që vetëm sa krijoi pak fabulë cinike në kryeqytet. Madje thonë, ju përdori! Dhe si ka mundësi ju që jeni deputeti më i vjetër, që në kohën e Ramiz Alisë? Pse mendoni se Berisha duke vrarë të vetët, futi një socialist 24 karat në parti. Aq më pak do ju donin të djathtët. Si mund të konsideronit këtë një mundësi të artë?

E para, Berisha nuk besoj se më ka përdorur. Unë nuk bëj asgjë spontane. Për nga profesioni jam shumë i organizuar. Spontane ka qenë vetëm futja ime në politikë. E dini ju sesi jam bërë ministër në qeverinë e Adil Çarçanit? Ishte viti 1991. Unë isha në Trieste kur më ka marrë Nano në telefon dhe më ka thënë, hajde se të kemi bërë ministër. Më kishin prerë edhe biletën pa më pyetur fare.

Por koha ishte e tillë dhe nuk të jepte mundësi të mendoje gjatë. Atëherë kam qëndruar vetëm 35 ditë sepse u organizuan zgjedhjet, dhe ishte një qeverisje e përkohshme. Nuk mendoja se do vazhdoja gjatë në politikë. Në vitet 91-92 kam drejtuar Kuvendin dhe më pas deri në vitin ‘95 kam qenë në Gjermani.

-E keni takuar Ramiz Alinë?

Jo s’e kam takuar. Kam marrë pjesë sigurisht në kongresin e 10 të Partisë së Punës i cili u quajt kongresi i parë i Partisë Socialiste. Kam qenë pjesë e reformatorëve në PS. Unë, Rexhep Mejdani, Et’hem Ruka. Sepse edhe atëherë Partia kishte dy segmente. Marksistët si Servet Pëllumbi, Namik Dokle, Gramoz Ruçi të cilët nuk donin një ndryshim thelbësor sepse ishin trashëgimtarë, dhe reformatorët ku bëja pjesë unë.

Sot trashëgimtarët kanë mbetur aty ndërsa reformatorët janë zhdukur, si unë, Ilir Meta apo Pandeli Majko që është i izoluar. Edi Rama heq Kaçin dhe bën deputet djalin e babë Myslymit dhe ti më thua mua, tërhiqu!! E ke parë si e ka bërë partinë? Pse G99 janë e ardhmja? Nejse, se pederastia tashmë ka titull tjetër, quhet orientim liberal.

Pa dyshim Edi Rama nuk i ka zgjedhje rastësore “Trashëgimtarët” dhe këta perversët. Se ai ngaqë është pervers, kujton se ka qenë edhe antikomunist. Unë jam kam thënë Ramës edhe në parlament se që të jesh pervers nuk do të thotë antikomunist.

Edi Rama ka qenë një fëmijë dhe një djalë i privilegjuar në rininë e tij. Po të pranosh të mos marrësh parasysh kontekstet e dy kohërave të jetuara, pa dyshim Edi Rama, ka qenë Erik Fullani i komunizmit. Asnjë dallim me djalin e Fullanit nuk do kish patur po të ishte sot i ri, – thotë ai dhe vazhdimisht i shoqëron me një formë habie por edhe vetëkënaqësie frazat e tij.

I pëlqen të përdorë shumë thënie të mëdha duke cituar Platonin, Ajnshtajnin apo të tjerë tek të cilët mendon se gjen veten. Në ka një gjë të tejdukshme tek ai, është mungesa e paqes. Ai nuk është i qetë me zgjedhjen e tij. Madje gati-gati të krijon përshtypjen se çdo ditë e mendon sa herë ecën nga liqeni.

E ka bërë fije-fije atë çast politik, dhe tashmë edhe kur e pyet për orën, motin, sa ka vrapuar sot tek liqeni, ai sesi degëzohet dhe del tek Edi Rama të cilin e ka halë në sy (siç thotë populli). Kryeministri i ka pushtuar ëndrrat Kastriot Islamit, bisedat, dhe duket sikur nuk ka motiv tjetër.

Ndaj i them se sot dua të flasim për Kastriot Islamin, për zgjedhjet e tij dhe jo të të tretëve që nuk janë pjesë e kësaj tavoline. Ai merr pamjen e një njeriu të pambrojtur dhe pohon me mirësjellje çdo ndërhyrje timen.

Më duhet të pranoj se nga jeta franceze kanë mbetur gjurmë mirësjelljeje dhe ky fakt më fut në mendime. Pse tek e fundit një politikan që i ka bërë të gjitha; politika e ka shpërblyer me postet më të mira; kryetar Kuvendi; ministër i Jashtëm; ministër Finance; ministër Arsimi, nuk “ngopet”?

Kur ja them këtë gjë, më shikon në sy dhe thotë me kokëfortësi se nuk ka asnjë arsye të hapë krahun. Ai e do politikën! Atë dhuratën që i erdhi para 23 vjetësh në Trieste, dhe që mesa duket ishte më e fortë sesa shkencëtari, pedagogu, kostumet dhe jeta përtej “halesë”.

E do aq shumë saqë sot ka mbetur vetëm. Po po, ai është vetëm! Veç ecjes së mëngjesit, Facebook dhe të ndonjë gazetari si puna ime që kujtohet t’i marrë një profil, nuk besoj se ka diçka tjetër në ditën e tij. Politikisht në PD nuk e ka të thjeshtë të jetë aktiv, sado që nuk e pranon. Kur e pyes për Lulzim Bashën, nëse e takon ose flet me të shpesh apo rrallë ai më përgjigjet: – Nuk e bezdis shumë!

-Çfarë kupton me nuk e bezdis shumë? Nuk e bezdisni çdo ditë apo nuk e bezdis çdo muaj?

Nuk ka një kalendar. Por kur kam diçka për t’i thënë, ai më pret në zyrë gjithmonë. Është ndryshe nga të gjithë dhe mendoj se kemi respekt reciprok.

-A nuk mendoni se tërheqja në disa raste është me dinjitoze sesa një dështim që ecën? Dhe mbase më mirë vonë sesa kurrë!

Platoni e ka thënë më mirë se kushdo, e kam shkruar edhe në Facebook. I ke parë ti Mira statuset e mija në Facebook? Duhet t’i kesh parë, se është dikush aty tek DITA që i boton të gjitha. Po nuk mërzitem. Më pëlqen shumë të kaloj kohën në Facebook, – më thotë ai dhe thërret një nga thëniet e Platonit: Kur nuk merresh me politikë, je i detyruar të udhëhiqesh nga inferiorë.

E bukur ë? E ka thënë Platoni, – përsërit me vetëkënaqësi.

Më rrëfen se pjesë e ditës së tij janë edhe dy prindërit e moshuar. Nëna është e paralizuar dhe ka humbur ndërgjegjen pas një problemi shëndetësor. Ai shkon çdo mëngjes për t’u kujdesur për të. Rikthehet sërish pasdite për të kaluar kohë më prindërit të cilët tashmë kanë nevojë për përkujdesje, dhe ai në këtë drejtim ndihet mirë që ka kohë të lirë, në mënyrë që të jetë sa më pranë tyre.

Kastriot Islami mund të ketë bërë gabimin e jetës duke u treguar në një çast i dobët para një kurthi politik. Ndoshta e di edhe ai vetë! Por nga afër ai është ende një burrë që nuk e ka humbur gjatë rrugës forcën. Nuk ngjan me oligarkët. Nuk ka vrarë askënd, nuk ka shtëpi të madhe në Lalz, Qerret, Surel, apo kodrat pas TEG-ut. Por ka treguar ama se përkulet. Dhe e ka bërë vetëm se nuk jeton dot pa jetën publike, druaj. Në thelb është një njeri i ditur e i kulturuar. Është edhe i butë. E dallon edhe nga mënyra sesi flet për prindërit, sesi të dëgjon dhe sesi bindet hera -herës.

Nuk është e lehtë të tretësh një gabim, një dobësi apo të metë. Ndoshta edhe ai e ndjen që më shumë nga gjithçka, politika të kthehet në një sëmundje të pashërueshme dhe si sheqeri në gjak, të helmon qelizat. Ai nuk ja doli të tërhiqej ose të fitonte me dinjitet. Vuri hakmarrjen dhe zgjodhi të luajë tradhtarin.

Arsyet në këto rrethana janë personale dhe çmimi paguhet individualisht, por preferoj ta mbyll me një thënie indiane për të (meqë i kishte edhe vetë përzemër shumë): “Dy gjëra nuk kthehen mbrapsht në këtë jetë: Shigjeta e lëshuar dhe mundësia e humbur!”

 

——-

©Copyright Gazeta DITA

Ky artikull është ekskluziv i Gazetës DITA, gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to”. Shkrimi mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar DITA dhe në fund të vendoset linku i burimit, në të kundërt çdo shkelës do të mbajë përgjegjësi sipas Nenit 178 të Ligjit Nr/ 35/2016.

November 28, 2020 11:44
Komento

190 Komente

 1. oi August 29, 22:43

  I ziu ky.
  Me vjen gjynaf per te, sinqerisht 🙁

  Reply to this comment
  • zebra usa August 29, 23:26

   Cilin m…t ke pastruar ti z.Islami???
   Guxim i madh nga nje deputet ti thote “hale e Europes” vendit qe teorikisht e voton per perfaqesim ne Kuvend

   Reply to this comment
   • libohovit August 29, 23:29

    kush e ka votuar kete o zebra?
    kush i ka votuar te gjithe keta shushunja qe nuk shqiten nga Parlamenti?
    Askush!
    Listat i ben Sali Berisha me Edi Ramen, e kuptoni ti cfare perdhunimi i te drejtes se popullit per te zgjedhur drejtperdrejt perfaqesuesit e tij?
    Na dolen kryetaret e partive mbi popull.
    Ndaj behen deputete keta te marrosurit si Kaci

    Reply to this comment
    • Raimond Vlonjati August 30, 00:42

     Tani aty Islami flet i zemeruar ndaj edhe duhet kuptuar kur ben ato sharje ,
     por qe sidoqofte nuk duhej hedhur poshte Islami dhe te futeshin ne PS ekipi i skopionsave, i biznesmeneve dhe i rugeceve qe kane zant vetem ripin e pantallonave kunder kundershtareve politike…..

     Reply to this comment
     • Pena August 31, 19:52

      O Rajmond,ne se jeton ne Shqiperi,ti duhet ta dish,qe Edi Rama i ka dhene aq shume autoritet ketij Hamza Kastriotit,sa askujt tjeter. Ligji zgjedhor,ndryshimet ne Kushtetute e sa e sa te tjera,ishin vetem dora e Hamzait.Por,kur pa se nuk po e hiqte dot pas hunde Edi Ramen,i tregoi dhembet,gje qe e detyroi Ramen ta nxjerre lakuriq para shqiptareve se kush ishte shqiptari me pak shqiptar se gjithkush ne kete vend,aq sa e quan hale vemdin e tij.Kedo qe te pyesesh se,a e meriton te jete deputet nje pis i tille,do te pergjigjej rrufeshem : JO.Gjerat duhen quajtur me emrin e tyre te vertete e jo me dobesi per plehra e tej plehrave krijesa si Kaci.Ai do te mbetet ne histori si nje egoist i felliqur,karrierist i semure,i pa bese,nga i cili mund te presesh gjithecka,mostra e nje politikani te neveritur qe shkon pertej Lefter Xhuvelit.Personalisht nuk e konsideroj njeri aq paqesor,sic do e na i paraqese gazetarja,sepse ai eshte i tille,qe “hap kafka”,ndaj do te rezervoja vetem peshtymen ne fytyre,ne se me jepej rasti ta ndeshja ndokund. Ai eshte thjesht nje psikopat i shkolluar,por qytetar i rrezikshem per kete vend.

   • elio August 30, 06:55

    Po kete ne France kush e dergoi dhe e mbajti me Buke familja “pasanike”nga Mallakastra?? Po Gruan,Irenen, kush ja mbajti ne France (edhe ajo ka mbaruar inxhinjeri minierash) po tani punon vetem si shefe administrate… atehere kur Kaci nuk I nxin syte me grushta…imagjinoni qe kete me “profum francez” e kemi deputet prej 20 vjetesh dhe nja 3-4 here…e kemi mbajtur gjithmone me taksat tona dhe ky percmon shqiperine dhe ne…

    Reply to this comment
    • i madhi Duka August 30, 18:33

     Sërish Kaç Islami,
     Bën arithmetikë,
     (tani është me roje,
     dhe s’ka fare frikë!)

     Dy faqe të tëra,
     I lë “Panorama”,
     Se veç me një faqe,
     S’mund të shahet Rama!

     S’di përse kaq gjatë,
     Gjithmonë shkruan horri,
     Me pak mundim Ramën,
     Humbës prapë e nxori!

     Dje në argumente,
     Qe krejt i sforcuar,
     Se detyrën ende,
     Nuk e ka mbaruar!

     Si burma pa fund,
     Kaçua rrotullohet:
     “As me LSI-në,
     gara nuk fitohet!”.

     Si njeri kuptohet,
     Që krejt ke mbaruar,
     Dhe një hu e nxjerr,
     PS-në të fituar!

     Po ti nuk je hu,
     Je njeri i lik,
     S’mbrohet fronti blu,
     Me arithmetikë!

     Se arithmetika,
     Është e ftohtë fare,
     Po ti s’e mbyll dot,
     Kurrë atë kamare!

     Sa më shumë të vjellësh,
     Vrer tek “Panorama”,
     Aq më shumë vota,
     Do marrë Edi Rama!

     E majta fitoren,
     E ka siguri,
     Sepse eshtë pastruar,
     Nga soje si ty!

     Mund të të bëjë Sala,
     Sërish deputet,
     Po simbol i plehut,
     Do mbetesh për jetë!
     Nxin njëlloj në zemër,
     Si dhe në fytyrë,
     S’kam imagjinuar,
     Një gojë kaq të ndyrë!

     Pse u katandise,
     Kështu për ibret?
     As sa qentë e rrugëve,
     Nuk ke dinjitet!

     Reply to this comment
    • mirel November 20, 14:43

     Ne Drance e dergoi komunizni se Kaci ka qene matematicien ne mos gaboj. U ngaterrua me Berishen e u harrua dhe u urrye, por, ne fakt, akuzat e tij kunder Rames jane te verteta, dhe Mira Kazhani nuk ka as 1 te dhjeten e formimit te Kacit per ti vene ne dukje gabimet dhe te metat. “Gabimi” i Kacit eshte qe nuk ju perrul Rames. Gabimi i Kacit eshte qe nuk pranoi te perfundonte si Moikomi, i papune. Keshtu e ka ljo Shqiperia e haleve si Mira. O do jesh me ndonje parti, ose nuk ha buke
     Ndersa Kaci nuk ka mesuar akoma tja lepije bythen Rames sic ben Mira. E percmon aq shume sa vleresin formimin profesional te Berishes.
     E ja percaktuar me sakte nga te gjithe qe perversiteti i Rames nuk eshte antikomunizem. Rama eshte fiks ai qe thote Kaci, Erik Fullani i komumizmit.
     Dhe del nje teveqele si Mira ti talli vetmine. Vetmia e Kacit eshte si e shume shqiptareve qe ngelen ne dite te hallit.
     Mos shkoni me larg se ne Ballesh. Ata naftetare te drobitur e te uritur u tallen dhe u perqeshen nga shqiptaret. U lane vetem te neperkembem perseri nga Ramuti dhe horrat e tij private, me te cilet po e shqyen Shqiperine pikerisht me konceptin e nje perverti, sic e thote Kaci.

     Reply to this comment
     • xxx November 20, 16:58

      prape i sakte, o mirel
      +1M

     • Taruba November 21, 05:51

      Mirel! Qeveritaret i kane bere deme shqiptareve, ca nga paaftesia e ca nga interesi personal. Po Luli B dhe Saliu K demet i kane kolosale, me gjak dhe shkaterrim, por mbi te gjitha i kane bere me dashje, ne interes te te treteve. Mirel me nder, se nga anet tona mirel i themi te pegeres se qenit, kete e dine mire shqiptaret. E rri si mirel tashti, mos bezaj.

     • Cuni i Vuk Karaxhicit nga Vicidoli November 21, 12:34

      Kacit te Zi i kishe hyre vedi ne qef dhe , me gjith ate besim te madh qe i dha Edi Rama , nuk diti ta mbaje dhe e shpefillte Ramen , si te ishte ky kryetar partie , sic e thote shume qarte me lart komentuesi Pena . Kur e pa se ” lindi Zahua ‘ , Kaci , si Hamzai , i preu shpresat dhe kaloi me hordhite turke te bajraktarit te Vicidolit .
      Me te pare se cfar gabimi fatal beri duke mbetur pa pune e i diskredituar ne popull , Kaci mesoi te beje lepirje prapanice , gje qe po vazhdon t`ia mbaje te paster akoma te ndenjurat Saliut edhe pse nuk e beri prap deputet . Nuk thone kot , qe shpresa .vdes e fundit

   • Bedriu August 30, 08:55

    Dy jane problemet:

    1- me qe ky vend eshte haleja e europes, perse kac-xhuxhi i pranon votat qe i jep haleja dhe vazhdon te jetoje ne kete hale?

    2- si mundi t’i marre votat e PD-isteve te thjeshte ky hale e kombit qe sala ja ka bere m-hin mu ne fytyre?

    Reply to this comment
    • Kris 1 November 21, 02:07

     Ku e lame e ku na mbdti
     Vaj vatani,mjere mjere milet
     Djale pse e le parfumin
     Dhe u bashkove me llumin
     Perse bredh hale me hale
     Dhe kerkon ushqim taze
     30 cjet me firme e vule
     Nuk le mut per asnje pulei

     Reply to this comment
   • GUSMARI August 30, 14:15

    Dita;

    Ju jeni gazete serioze, satirike.

    Perse merreni me kete xhuxh politik?!

    Ky “kuantiku” bente politiken e Berishes tek Arian Cani (perpara zgjedhjeve) dhe une do e kisha perjashtuar shume kohe me pare.

    P.S. Kamarieri me Papion te Zi eshte fotoreporteri i gazetes 😉

    Reply to this comment
   • Raimond vlonjati November 20, 15:44

    Kastriot Islami ishte me i afti ne PS-, biles ai disa here me manovrat e tij politike ka bere qe te fitoje PS-ja zgjedhjet edhe kur PS ishte keq fare

    Edhe sic tregohet aty Kaci qenka edhe i ndershem, dhe aspak i koruptuar si hajduti i Surelit, apo si qelbesira e Tiranes, Lali Eri,

    Mirepo problemi eshte se Rama i hoqi te gjithe keta qe ishin mosha e pjekur ne politike, si Dokle, Pellumbi, Ruka, Dade, etj dhe futi ata kalamajte qe dijne vetem vjedhin dhe ti servilposen Rames

    Sepse me ata pioneret hajdute qe ka futur ne PS, Rama ben ca i do qejfi ,
    dhe askush nuk e kundershton dot.

    Kjo ndodhi se Nano hajduti, ja shiti PS-ne Rames, sepse kudo flitet
    qe Rama e bleu Partine Socialiste nga Nano me miliona dollare,–
    Nga ato dollaret qe vidhte ne Bashki, kur e quanin Mister 10%

    Rama me ekipin e hajduteve kalamaj krijoi Priamiden e vjedhjes ne PS ,dhe nuk ka te ndalur ,.

    Ndersa ndaj Kacit , Rama u tregua nje fytyre e lige, sepse harrit sa i conte njerez, nga keta samurajt halabake, edhe tek shtepia,
    per ti bere presion.

    Rama eshte nje njeri shume i lig, por ja ku po e deklaroj ketu, se Rama do perfundoj keq fare, se me keto vjedhjet skandaloze qe ai ben,
    do e cojne ne ndjekje penale, sapo te bejre nga pshteti.

    Aq me teper qe tani Rama ne politken e jashteme perfaqson jo Shqiperine,
    por interesat e Serbise ne Ballkan. Eshte totalisht anti-shqiptar
    me keto teorite e lobit Serb te Amerikes, per Minishengenin, se na zuri malli “te shkojme ne Serbi pa pashaporta”,
    kur dihet qe Serbia eshte nje vend qelbesire anti-shqiptare dhe te vjen per te vjelle vetem ta mendosh ate qend te qelbur , e jo te shkosh atje

    Kaci ka folur drrejt ne intervisten e tij, i vetmi gabim qe ka bere eshte ,
    se ka share Shqiperine –Vendi nuk shahet o Kaci labushi,
    ndaj heres tjeter fol me respekt , se nga taksat e ketij vendi je paguar

    Reply to this comment
   • Hale e privilegjuar komuniste - Nuk do te dije njeri per ty qe ndron flamuret November 20, 18:38

    Ky horr ka qene i privilegjuar gjate komunizmit. Ka mbaruar studimet ne France ne kohen e Enverit dhe ka sherbyer si Zv. Dekan ne ate kohe. Pas 90s mori poste te larta si Kryetar i Kuvendit e shume te tjera. Eshte nje burre i lig maskara. Edi Rama e la Parisin dhe KAQ. Po te mos e donyte apo percmonte vendin e tij, Shqiperine, do te ishte ne Paris sot, Artist dhe Piktor i njohur. Nuk mund te hedhe ky hale boje mbi figuren e Edi Rames. Ky eshte nga ata zagarert qe ndron flamuret sipas eres dhe kush i hesh nje cope kocke. Njeri i pavlere.

    Reply to this comment
    • xxx November 20, 20:39

     K. Islami hyn ne grupin e njerezve qe konsiderohen “truri” i nje vendi. Por kush e la ndershmerine ta gjej ramut plehra, qe s’ve asgje para egos se tij te deformuar qe e provojne dhe vizatimet e tij skizofrene.
     Artist dhe piktor i njohur… – behuni serioz se na 10tet gazit

     Reply to this comment
  • Devolliu August 30, 04:22

   Ike mor xhuxhmaxhuxh, mor qelbesire!

   Reply to this comment
   • buba August 30, 18:41

    Ishte më mirë kur i uleshe në gjunjë Enverit se tani që i nënshtrohesh Saliut. Sepse mes dy komunistëve është më mirë të zgjedhësh origjinalin, sesa karikaturën

    Reply to this comment
    • andromeda August 30, 18:42

     O kaçi, që ma ke surratin si bythë mushke. Ik more idiot se ti s’ke moral të shesësh moral për të tjerët. Ti kërkon të dukesh para padronit tënd gjithmonë e kudo dhe të fitosh kredo politike. Fatkeqësisht as nuk di të flasësh për të qenë orator e s’ke as karizëm. Je komplet një koqe kandari që të tund sa andej këndej kafsha e Viçidolit.

     Reply to this comment
     • ... August 30, 18:45

      Po tani duan te hyjne ne Europe bijte e atyre qe e shane kete Europe nga 44 e deri ne 90, Gjyshi partizan, djali sekretar partie e nipi sekretar rinie, si pasoje e regjimit te tyre mbeten si mos me keq ne 90`, Rusia e Kina nuk i dha me borxh, vetem falimentuan. Tani skane rruge tjeter vetem se ti lepien asaj Europe e Amerike qe shane me rrenje e dege familjarisht. Cfare Hipokrizie. Jam shume kurioz se cfare i thote gjyshi ishpartizan e babai sekretar partie nipit qe tani eshte ne qeverine e majte.

     • sadik August 30, 18:45

      Po perse nuk e futi Shqiperine ne BE per keto 23 vjet Sali “demokrati” dhe PD-ja.

     • amet August 30, 18:46

      ja ben mire e Kaci ketij horri qe kemi ne krye . Turp per shqiptaret qe e zgjodhen ne krye por ka per ti lene ne fund si qente kur lodhen e nuk kapin dot gjahun e kthehem me bisht nder shale

    • maloku August 30, 18:47

     Kaci, qe je nje rrote hajdari i demokracise dhe e mban veten edhe per shkencetar kjo dihet. Po mire a derezi, nuk e di qe ne Hollande seksi me pagese apo prostitucioni nuk eshte krim, as trafik i mishit te bardhe por teresisht ligjor dhe i kontrolluar. Nuk ke kaluar ndonjehere tek Red Light District o fshatar i qelbur (nuk te shaj origjinen se ti i ha m..tin fshatareve te ndershem) dhe te plasesh syte si dalin ne vitrina ato? Edhe sikur te kete folur ne Hollande me kete gjuhe Edi Rama, e ka bere se nuk eshte skandal per ate vend prostitucioni. O idiot. Eshte LEGAL. Nuk ka folur per krim Rama me homologun e tij, debil 24 karat. Si te flasesh ne Shqiperi per raki. Ne Arabi ku do te na coje Berr-isha dhe Islami (bashke me fene e tij) alkooli eshte krim, ne Shqiperi akoma derisa te vije ligji islamik. Po te flasesh me arabet (islamiket fondamentaliste) per rakine ke bere sakrilegj, po te flasesh me evropianet eshte normale. E njejta analogji edhe per biseden e Rames ne Hollande o toc kuklle, o Ahmet Zogu i kurves.

     Reply to this comment
  • Lul Bolja August 30, 10:52

   Duhet te ike menjehere nga parlamenti. Duhet nje levizje masive qe ky hale te ike nga parlamenti urgjentisht. E ka vendin ne plehra. Mut muti.

   Reply to this comment
   • dino August 31, 04:58

    Kaci eshte figure politike,aq me shume nje deputet…!Te poshterosh kombin ku ti je deputet,eshte nje tradheti kombetare..!Ky njeri duhet te arrestohet!Ky ka kryer nje veper penale,kjo nuk duhet nenvleftesuar nga shteti dhe kuvendi!!

    Reply to this comment
  • Xhib Gazepi August 30, 15:20

   Te gjykohesh per moral… ne nje kohe pa pike morali!

   E dini kush jane burrat qe qeverisin Shqiperine?
   http://prenom777.wordpress.com/2013/07/03/mafia-politika-dhe-biznesi-ne-shqiperi/

   O kohe, o moral!
   Te pakten ky nuk eshte nga ata 300-400 njerezit qe zoterojne ne menyre mafioze dhe kriminale burimet jetike te Shqiperise.

   Reply to this comment
  • Karamahmuti August 31, 05:54

   Me fal po gazetarja qenka kokra e injorantes. Si mohon Kaci takimin me Aline kur ai ne politike u fut si mik dhe i perzgjedhur i DHENDRIT te Ramizit.? Si na e bekan direkt minister arsimi pa qene ne ndonje liste qe siguronte bindjet politike dhe deshiren per te sherbyer? Kaci, Xhuveli, Mejdani dhe cdo specie e kesaj natyre qartazi demonstruan se ishin te futur nga sigurimi ne politike dhe bashke me Berishen shpetuan kliken komuniste nga urrejtja popullore, ne shperblim te pasurimit te vetes dhe femijve,0. Njerez super perverse.

   Reply to this comment
  • Epiriiiii November 20, 12:55

   Kaçi i “Zi” ka humbur rrugën ne baçen e tij i shkreti. Mund te jesh Prof Matematike Kuantike, por sdo te thot se je “Prof” ne Politik. Kaçi i “Zi” te MUNGON Statura, Sharmi, je Plot me Mangësit per te qene Politikan Rrace, dhe une qe po ta them sjam as i Rames me Çitjane, dhe as i Veliut te Fiqve. Jam popull i thjeshte qe ka braktisur Shqiperine dhe jeton ne EU

   Reply to this comment
  • Soreto November 20, 14:21

   Kur erdhi nga Franca vinte era groshe dhe pordhe, se me burse studenti ka qene atje. Kostumet e leshit dhe parfumin e preshit ka pas Kaci. Eci ne kariere politike si bythelepires i dhenderucit te Ramiz koqefishkurit.

   Reply to this comment
  • Araniti November 21, 20:59

   Mos t ‘vij hiç gjynaf per te….por t’vij gjynaf per keta qe i bejne gojore Rames….pas kesaj gjendje mortore qe ka mberthyer shqiperine ee ku viktimat plasen ne toke sikur te jemi ne n’lufte civile….peffff,belldek rrace e perdhunuar ne gen…

   Reply to this comment
 2. Sali komunisti August 29, 22:49

  Plehra si Kac b.q. ka sa te duash tek shoqata PD. Ky tip legeni i cpuar nga pas, do t’i thyente kafken Sali kriminelit, por iu fut mes shaleve duke i kthyer sumen, si sumce dhe i degjeneruar qe eshte.
  Si u del perpara femijeve me damken e tradhetarit?? qe e ka te shkruar ne balle???
  morali i ketij xhuxhi eshte me poshte se k..rvat e semaforeve.

  Reply to this comment
  • mile cami August 29, 23:33

   Kaci nuk beri asgje me shume apo me pak se c kane bere gjithe “burrat e Shqiperise” nga 1912 deri me sot.
   Drodhi menderen se pushteti eshte me i embel se kerrkundi ne
   Shqiperi, sepse mund t;ia besh mutin ne koke ketij populli dhe ai prape te buzeqesh dhe te duron

   Reply to this comment
 3. mateo August 29, 23:00

  I ziu burrec, do na kishte vdekur nje shkencetar e politikan i madh, po te mos ia jepte doren Berisha atij qe i kish vene emrin e madh Kaçi i zi.

  Reply to this comment
  • psy August 30, 11:39

   ç’i paske punuar Kaçit o Mira,40 kg gazetare,por shyqyr n’a i hoqe qafe nje here e mire!

   Reply to this comment
 4. Shoku Naco August 29, 23:13

  Po sa i shpifur je mo ditezi,e shoh nga liqeni te beje vrap si breshke pa zhguall eshte lumemadhi,edhe ti Thano qe na e bie ketu cte te them mo djale.

  Reply to this comment
 5. bylys August 29, 23:13

  I degjeneruar ne te gjitha drejtimet

  Reply to this comment
 6. shqip August 29, 23:16

  populli eshte intelektuali me i madh,e thote per intelektualet pro…….ta
  Per inat te sime vjehre shkoj e fle me mullixhiun.
  lufta per pushtet ,na i mesoji diktatura qe ishte shume fatkeqe,e ashper.
  ju si intelektual dhe per ate qe i keni dhene pluralizmit ne shqiperi dhe PS ne vecanti duhej te mos shkonit nga PD.
  kjo do ju linte emrin intelektual me vlera te vene nga familja .
  tani je i ziu KACI,

  Reply to this comment
 7. erioni August 29, 23:24

  ai qe quan hale kombin dhe shtetin e tij imagjinoni se cmund te jete vete

  Reply to this comment
 8. ari August 29, 23:37

  Kushedi se ç’dijetar do të ish bërë Kaçi sikur Enveri ta kishte lënë çoban dhe të ruante dhitë. Atje lart në kullota të vijnë shmë nga këto mendime të mençura.

  Reply to this comment
 9. Sadedin Celiku August 29, 23:45

  Ka ndodhur dhe në vëndet më të civilizuara dhe demokratike por në Shqipëri është e llojit të veçantë. Mënyra më e mirë për ta mbajtur pushtetin është rekrutimi i mercenarëve pra i deputetëve numri i së cilës bën shumicën. Të kuptohemi bëhet fjalë për rekrutë nga partitë e tjera. Me deputetët socialistë që përfaësojnë vetëm veten e tyre nuk dua të merrem, por më vjen keq, por dua të them dy fjalë për Kastriot Islamin për të cilin PS u investua në përgatitjen e tij si përfaqësues politik.

  Së pari më kujton familjen e tij kur xhaxhai i tij ish Drejtor i Përgjithëshëm i burgjeve u internua sepse mendohesh se ishte dora e Mehmet Shehut pas vetëvrasjes. Që të dy mallakastriotë. Babai i Kaçit një ofcer i gradës mesatare në atë kohë, jo vetëm si hyri gjëmb në këmbë por djali i tij u shpërblye dhe dërgohet në Francë për doktoraturë. Djali i xhaxhait në kushtet e internimit detyrohet të ndërroi emërin nga Zhukov në Agron. Kësisoj ndodhi që vëllai i madh u dhunua e u persekutua dhe tjetri u lëvdua dhe u gradua. Sigurisht ndikoi edhe krushqia e motrës tij me Lumturi Rexhën e cila në atë kohë ishte e nomenklaturës së lartë të partisë. Kaçi u laurua doktor shkencash por kurrë shkencë nuk bëri sepse pak vite pas kthimit nga Franca, dhëndri i Ramiz Alisë e solli si prurje të re në qeverinë komuniste.

  Me shpalljen e pluralizmit të gjithë e mbajnë mënd se Ai, drejtoi parlamentin Shqiptar dhe më pas ishte zëvëndëskryeministër dhe ministër i financave, antar kryesie në parti dhe me mjaft funksione të tjera. Tashmë na shfaqet si pëdë-ist sepse e harroi dajakun e Salës në vitin 1996. Tani ai është qehajai dhe është i detyruar të mbajë hebet e agait që ka marrë përsipër ti ushqejë me kocka si qentë e gjuetisë.

  Ajo që kam merak të them është se kurrë nuk ke dalë deputet me djersën tënde se nuk të donin se e kishin kuptuar se ishe pa din e pa iman ( i pafe dhe i pa besë ). Ke qënë gjithnjë i vlerëuar nga Partia Socialiste dhe ke provuar mjaft poste të rëndësishme, pa ç’ka se performanca jote nuk ka qënë ajo që pritesh e mendonin. Tashmë dredhja e përdredhja janë bërë pjesë e politikës, madje pjesa më e keqe e saj. Ta dish se nuk të jep të drejtë askush, bile dhe më të afërmit e tu. Problemin nuk e ke me partinë, që të rriti dhe promovoi por me veten dhe zhincin tënd që me sa duket kështu jeni gatuar ju islamët.

  Reply to this comment
  • ... August 29, 23:45

   O Sadedin !
   Problemin e keni Brenda vetes ju socialistet. Ai ka qene I propozuar nga Nexhmija si kryeter I Kuvendit sepse dihej nga strukturat e larta te PPSh sepse Kaçi I Zi (si e quante me perbuzje Saliu) ishte operativ ilegal I Sigurimit te Shtetit, pra njeri qe jepte dhe jeten per Partine. Ju nuk e demaskoni, do te thote qe duhet te pranoni dhe pasojat. Ju e dini se kur ishte Minister I Financave merrte vetem nga dogana e Tiranes 50000 euro. pale nga te tjerat.
   Me mbetet dhe nje dyshim qe ai si dhe saliu me shume spiune te Sigurimit komandohen nga ndonje celule e sigurimit dhe UDB-se.

   Reply to this comment
   • Bardhyl Rexha August 29, 23:47

    Z.Sadedin Celiku.

    Me cuditi shkrimi yt ,Ju e dini qe ju njoh mjaft mire,familarisht.Kemi punuar dikur bashke. Ju erdhet ne Tranship nga rradhet e partise se punes .Per paaftesine tende ju kane propozuar disa here per tju pushuar nga puna.Fale specialisteve te tjere te transhqipit qe benin punen tende te mbajten ne pune.Per mua ke qene nje nga servilat tipik ndaj administrates dhe partise se punes.Ke qene pa shkolle dhe plotesisht i paafte.
    E lexova shkrimin tend dhe me sa shoh nuk ke ndryshuar aspak.
    Kur te qene Zv.Minister te erdha njehere ne zyre dhe ishte stine vere. Ti ne zyre ishe me sandale.Nuk e di kush te kishte bere Zv.Min.por e di qe te hoqen shum shpejt dhe te lane pa pune .
    Me vjen keq per ty ,nuk e di se kush te ka urdheruar per te bere kete shkrim.Ti je nje hic perpara njerzve te mi qe ke permendur ne kete shkrim.Jam krenar per Familjen time dhe familjen e gruas sime.Ne vime nga familje patriotike ,Peze e Corrush.
    Ti nuk e di nga vjen e ku do te shkosh o Sadedin.

    Reply to this comment
    • E VERTETA August 30, 11:09

     Nuk e di problemet qe keni me Sadedinin, por po ndalem vetem tek ajo qe e quani “te paafte”. Per fat te keq, ky term eshte i paverifikueshem ne administraten shteterore, dhe dikastereve te ketyre 24 viteve, pasi nuk mund te matej. Vete sistemi ka kerkuar dhe vendosur militante te cdo partie kudo ne hierarkine shteterore. Qe te dukesh se je apo i paafte ne nje post, duhet qe “hallkat e zinxhirit” te te gjitha niveleve te funksionojne me njeri tjetrin me efikasitet dhe pune te vertete. Por meqe gjithcka ka qene rrumpalle, nuk ke se c’kerkon nga Sadedini. Mua ky emer Sadedin Celiku me kujtohet kur para ca vitesh, Adrian Thano botoi tek Shekulli nje denoncim te nje intelektuali kosovar me banim diku ne vendet perendimore (s’po me kujtohet emri) qe Sadedini i kish kopjuar nje shkrim fjale per fjale dhe e kishte botuar me emer te tij.

     Reply to this comment
    • Sulo November 22, 19:53

     O Bardh Rexha, por ti sikur ke ikur ne boten tjeter? Kam kohe pa te pare por keshtu me thane. Apo u ngjalle vetem sa per kete rast? Sidoqofte me behet qefi nese je akoma ne kete bote. Se ke qene njeri i mire. Por kete koment e ke bere kot. Nuk ka thene ndonje gje te madhe Sadedini per gruan e motren tende, te verteten ka thene. Te dy me miq keni ardhur ne Tr. Jashtme. Si shumica aty. Ashtu ishte koha. Miqesia-garancia.

     Reply to this comment
  • Albana August 31, 21:40

   Aman o Sadedin, mos shkruaj me! Kur shkruan edhe ti, mos ngelte perrua pa dale! Po shko o derdimen e fshihu gjekundi> Ngado qe shkove ne pune, te pushuan si hajdut! Ato para qe vure deri ne 2005 i ke shlyer me shkrimet e tua nje qind here. Tani shko e rri ne shtepi se ora jote ka perfunduar! Ora e delberave ka ardhur!

   Reply to this comment
 10. Niko Maloku August 29, 23:46

  Rasti Islami nuk eshte nje rast i vetem. Ajo qe e ben si me te vecante eshte fakti se ky, kulturalisht, eshte me lart se Kadelet apo Dogjanet. Ne mjaft raste, eshte shprehur ne shtyp, duke numeruar diplomat e marra ne Shqiperi dhe ne Europen Perendimore. Mirepo, ketu ka dy gjera, qe dua t’ia kujtoj Islamit: Se pari, asnjera nga diplomat nuk eshte per shkenca politike dhe, se dyti ( kjo eshte me e rendesishme ), ne bote nuk ka asnje universitet apo akademi qe jep diploma qe te percaktojne se ne cfare shkalle dikush eshte njeri. Individe si Islami jane te demshem, jo vetem per partite qe i kane ( fatkeqesisht, me shumice ) por, mbi te gjitha per vendin dhe popullin. Keta individe nuk kane as ide, as ideale, as nder dhe as moral. Ata kane thjeshte interesa. Po iu plotesuan, te ngrene ne qiell, po iu cenuan, te hidhen ne fyt. Keta nuk i lidh asgje me interesat e popullit. Ne te vertete, jane individe qe i kane hipur popullit ne kurriz dhe majmen e pasurohen ne kurriz te tij. Nje popull me mend, i flak nga politika. Nje popull qe nuk don te ece perpara, i ledhaton.

  Reply to this comment
 11. allah allah August 29, 23:51

  Islami eshte thjesht nje idiot.
  Na cau veshet ne ate gazeten Panorama qe nuk fiton PS-ja. Ata e nxirrshin cdo dy dite, dhe ky bente llogarirat se si humbte PS-ja dhe fitonte Pd-ja.
  Idioti nuk tha asgje pastaj pas 23 qershorit.
  Tani Panorama e ka zevendesuar me cicat e ciljetes 🙂

  Reply to this comment
  • felix August 29, 23:52

   Ne qoftese Kastriot Islami eshte idiot,shoket e tij te partise me siguri matematike duhet te jene superidiote.

   Eshte aq idiot Kastriot Islami sa ketyre superidioteve i jep uje ne 7 bishte lugesh.

   Tani nje shembull te vertet per “idiotin” e superidiotet.

   Qeveriae kohes i dergoi komunave nje porosi me shkrim qe tudergonin listat e analfabeteve te fshatit.

   Kryetari i komunes superidiot,thiri ate qe dinte shkrim e kendim,se vete nuk dinte dhe i tha bej kete liste qe kerkon qeveria.

   Ai e beri dhe pastaj shkoi te kryekomunari superidiot e i tha kjo eshte lista,duke i lexuar ne te reth mbi 90% te emrave te fshatareve.

   Kur superidioti nuk pa emrin e mesuesit te fshatit ne liste u terbua (sepse e kish shume inate mesuesin).

   E mora vesh tha superidioti,por tani me ver ne krye te kesaj liste emrin e mesuesit dhe ne krah shenoi:ky eshte analfabeti me i madh qe kemi ne fshat.

   Pasi kryeidioti as nuk e dinte kuptimin e fjales analfabet

   Reply to this comment
 12. POLITEKNIKUMI August 29, 23:54

  Gjithe komentuesve me siper:
  Profesor Islami ua ka thene cope ne interviste:
  JENI TE GJITHE LANGOJTE E ERION VELISE DHE SAJMIR TAHIRIT QE KOMENTONI KETU!!!!

  Reply to this comment
  • turi August 30, 02:04

   O politrknikum. Kujt i plase trapi per Kacin dhe ata qe thote kav lepirsi. Po kaci per inate ye se vjerrs vsjti fjeti me millonan.Ato qe i ka bere kacit Saliu sja la bere dhe Rames,po te doje kaci ja shkruaj une ketu,me sakte ne zgjedhjet per referendumin e Saliut qe donte te behej mbret. Po e deshe kaci ja shkruaj se ka pate shume deshmimtare.

   Reply to this comment
  • feniks August 30, 04:31

   @Politeknikumi!
   Qe ta marresh vesh zotrote:
   -Kastriot Islami eshte nje SHARLATAN,pa vlere,qe nuk e duan as njerezit e shtepise!!!
   Ky TRADHETOI ELEKTORATIN E VET per HUNDEN E TIJ dhe tani rri ne PD si ZOGU I QYQES,pra thjesht si …MUTI NE SHI!!!

   Reply to this comment
  • blendi ..ziu August 30, 07:30

   Dhe ti je …KELYSH I SALI QENIT !!!

   Reply to this comment
  • Bedriu August 30, 08:42

   Hajde Kaco hajde! Je zgju qe me mengjes e lexon DITE-n. O Kac! Ke tradhetu Shqiperine or lapangjos, jo PS-ne. Po te ishe burre e beje si burrat. Nqs tu sul Rama, dilje me dinjitet i pavarur jo te bashkoheshe me sali-krimin- tradhetarin- serbin.

   Kac! Je i mbaruar si njeri mor pacavure e kombit! As per te fshire prapanicen nuk vlen!

   Reply to this comment
  • Pena August 31, 20:19

   Vetem Xeni,apo Argita mund te fliste,ose me mire te pelliste keshtu si ti,qe quan veten Politeknikumi..

   Reply to this comment
 13. sali August 30, 00:00

  Te vjen keq kur arin nje dite qe njeriu nuk njeh vehten e tij.Pjestar i alabakerise te alabakut Fatos Nano

  Reply to this comment
 14. Pëllumb zaimi August 30, 00:11

  Intervistë vulgare? Duket qartë që është hakmarrës? Do të vetëvritet nga kjo? Sidoqoftë është i rrezikshém. Ndjenja e hakmarrjes është shumë e fortë dhe o të çon në vetëvrasje o të çon në aventura të rrezikshme. Nga inati . Kaçi është bërë një vëzhgues 24 orësh i ps!? Mezi pret që lidershipi të gabojë që té dalë e të thotë: “hë,a ju kam thënë që të tillë janë por,ju s’më degjuat”? Tung!

  Reply to this comment
 15. Kris August 30, 00:12

  Nga qeverisja e Edi Rames mesova se Kaci nuk ka bere tradheti por vec ndroi hale,nga haleja e Rames kaloi tek haleja e berishes.

  Reply to this comment
  • Albi August 31, 21:29

   Ashtu sic kane bere shume nga PD qe Rama i ka marre ne PS. Po pse ju ka ngelur mendja tek Kaci?! Kacin e perzune. Nuk iku. Kur e perzune kerkoi nje alternative te re. Po si nuk flet njeri per ata deputete, ministra, drejtora e shefa qe rama i ka marre zvarre nga PD?! Ore ju jane errur syte fare! Djemte dhe vazjat e PS rrine pa pune e Rama puneson vetem pederastet5 e bashkise, dhe ju asnje fjale. Gjithe hallin e keni tek Kaci. Ne se ishte kaq i keq, rruge e mbare e shume mire qe iku. Po merruni me hallin qe na ka zene ne PS. Nuk ka vend per te dnershmit, punetoret, socialistet e idealitet. Duhet te jesh mafioz, me para, me te dashur, grua e ishburrit apo burre i ishgruas qe te gjesh vend. Ky eshte halli

   Reply to this comment
 16. Bardhi Tolabi August 30, 00:16

  E po shume i sinqerte eshte treguar kete here,Kaci:Shume mutra paska lare,gjynah,qelbet qe atje tutje.Mire bene socialistet qe e larguan,se e pastruan eren e mutit qe binte ky,por keta demokratet c’djall kane qe e morren?Kaq shume ju pelqeka era e mutit qe mban Kaci?Gjynah per demokratet e ndershem qe i ka qelbur…!

  Reply to this comment
 17. Dalia August 30, 00:41

  Qyqja sa i shpifur qe eshte.

  Reply to this comment
 18. shqip hesapi August 30, 01:32

  K.Islami duhet te ngopet perdite me mut se une as Veliajn e as Tahirin jo vetem qe nuk i njoh por dhe ne TV i kam pare rralle se nuk me hyjne ne pune.Islami eshte nje qen qe vrapon pas kulltukut,se ne qe s’kemi te tille shohm vetem tradhetite e vete moralit te Islamit.Turp i madh,me hoqi Edi dhe po shkoj me Saliun,Shko profesor dhe s’te duhet asnjeri.

  Reply to this comment
 19. XUME PROTOPAPA August 30, 02:22

  ATE DITE BINTE DEBORE

  bente shume ftohte e frynte me fishkellime vesh shurdhuese murlani i pazakonte ne rruget e çveshura te Tirones se trishte. Dorashkat dhe shalli i leshte mbanin brenda meje kalorite e nje tekeje Johny Walker te pire me nxitim ne Barin e Lameve, tek kthesa e Morgut te Berisheve. Me erdhi ashtu pa pritur te qesh sapo me bishtin e syrit gjysme te lotezuar kapa nje “IS” te shtuar me dore te lire para insenjes se Lameve, Bari i IsLameve.
  Shpejtova te kap urbanin e zepuar tek ndalesa e zakonte pak hapa me tutje. Ka kaluar shume kohe qe nga ajo dite, po me sa me kujtohet kisha nevoje te konsultoja disa te perditeshme ne Biblioteken Kombetare per nje studim mbi karrieren ne politike.
  Dhe me tu futur nen kolonaden e Pallatit te Kultures, instinktivisht batova kepucet mbi mermerin e ndyre per te hyre pa debore ne ambjentin e qete dhe te ngrohte te salles se madhe te periodikeve. Shume syresh kokeulur benin sikur lexonin, ishin aty vetem per te vjedhur pak ngrohtesi te shperndare me politese nga radiatore gjysme te amortizuar.
  Kisha zgjedhur disa revista te kohes qe reklamizonin politikanet me ne ze te atyre diteve me shume ndodhi. Ndersa shfletoja i zhytur ne kersherine e pershkrimit qe i behej disa figurave me peshe, ndjeva nje veshtrim te fiksuar mbi kopertinen e njeres nga revistat e hapura mbi tryezen e leximit. Ishte nje fotomontazh mbase, dukej nje personazh i perthyer ne dysh me koken mes shaleve te mbuluar nga pantallone gri tym i londres. Per te pare fytyren duhet te ktheje revisten per se mbrapthi. Personi perballe kish ngulur syte me kersherine e pa zakonte qe mund ti behej vetem nje figure femerore.
  Hey how are you – mu drejtua i panjohuri perballe sikur te ishim ne vendin nga kish ardhur. Ndjeva nje lloj tallje te hedhur drejt meje pa teklif. Ishte i huaj po fliste shqipen me mire se shume kuvendare ne Foltoren e Kuvendit.
  Very nice position, kush eshte ky person – vazhdoi duke intermituar pak anglisht e pak ship pyetjen kurioze te tij.
  E rrotullova i bezdisur revisten e interesuar, quhet Islami, Kastriot Islami – ju pergjigja me tonin e nje bashkebisedimi te mbyllur.
  Mbusha disa faqe me shenimet qe me interesonin dhe ndersa po behesha gati per tu larguar nga salla, pas xhamllekut te larte te portave te hyrjes dallova kuriozin e meparshem tek fliste me shume dashamiresi me … nuk i besova syve, diskutonte me vete Kastriotin.
  Pasi kuptoi qe e kisha pare me ke fliste, i hodhi doren ne qafe dhe u largua me te, duke kthyer koken pas me shenjen e triumfatorit te nje beteje qe nuk kishte gjasa te ndodhte kurre mes meje dhe ketij tipi peshkatari humanesh vesdenuar.
  Nxitova te dilja me shenimet tashme te plotesuara, debora ish renduar ne peshe e dendesi. Prisja te dalloja ne largesi urbanin per tu kthyer drejt shtepise, e mes kolonave me zuri syri perseri personin e meparshem, tek zbriste doren ne te pasmet e.. zoti na ruajte thashe me vehte, te jete e vertete.
  U zbrapsa pak hapa per te pare me mire, tipi i salles ferkonte me delikatese te pasmet e Kaçit, ate dite dimri ne Tironen e trishte, mberthyer ne kolonat fare pak te ndriçuara….
  Binte debore e frynte murlan….

  Reply to this comment
 20. cazzoni August 30, 03:37

  Muti vetem ne HALE e ndjen veten rehat….te lepish sumllikun e derrit te vicidollit eshte pak duhet ta thithesh o Cazzo Talebani Islami

  Sa e ka carin Ed Rama aq e ka gjatesine Cazz Islami….eshte fatkeqsi e madhe.

  Reply to this comment
 21. besso August 30, 03:57

  kujt i plasi se c’thote Kaçi; Kaç-kaçatori eshte sa per te tallur b.then ketu se s’kemi c’bejme ne kohen e lire. Kurse ti ja lëpin me llape. Aferim se paske gjetur kishe te falesh. Te fala manaxherit , i thuaj Kaçoles.Turqeta or pollithekniqum

  Reply to this comment
 22. USA August 30, 04:23

  Ti nuk meriton te jesh deputet dhe te perfaqesosh ate vend Ti je nje hale vertet i atij vendi. Ti je gati, jo te pastrosh halet e atij vendi por te hash halet e te gjithe atyre qe te japin nje kocke per tu dukur mire Ti je nje mallakastriot i peshtire sepse une kam pasur shoke nga ajo zone, por ju nuk duhet te jeni nga ajo zone. Edi Rama ka bere mire qe te ka debuar nga partia soc. nuk ka se cfar ti duhesh atyre. Ti je megjithmend ashtu sic ka thene dikur Ismail Kadareja qe me vone e mohoi jashteqitje e kombit. Une qe po te shkruaj nuk jam as i Erionit e as i Saimirit nuk i njioh asnjerin prej tyre as nuk me intersojne, as i kam njohur ndonjehere jetoj ne Amerike dhe sdua tja di Por ju jeni megjithmend njeri i pacipe. Ka bere shume mire qe te ka hequr ty nga ajo parti sic ka bere keq qe ka mare Koco Kokedhimen atje edhe ai si ju ka per ti dale. Vafsh ne djalle ju dhe doktoraturat e tua qe ke mare ne France, se ju nuk jeni jnjeri ne radhe te pare.

  Reply to this comment
 23. toni14 August 30, 06:32

  Po ste vjen tur oh ta hapesh gojen,ti me shoket e tu keni vrar vehten sepse tash e njezete e tre vjet per një cop karrige. e vratë dhe e poshtruat kombin shqiptar andaj historia do tju lën një vend në ne koshin e plehrav te saj,Edi Rama është krenaria e kti Kombi te perdhosur zoti e ndihmoft ne ket mision të shëjnt të gjith njërzit e ndershëm ne kosovë kanë respekt per ju Zoti Rama sepse jeni drita e shprese pas kti tuneli te gjat ata që te krahasojn me berishen e kanë trurin e that

  Reply to this comment
 24. orienti August 30, 06:56

  -nuk te ben njeri shkolla apo vendet qe bredh ,por klasifikimi qe i ben vetvetes kushdo,nepermjet komunikimit ne shoqeri.Gjuha kocka s’ka por thyen hekura na thoshin prinderit.Nga fragmentet e postuara ,nuk kam ç’te shtoj,profesori e ka vrare veten me urrejtje…
  por PS do eci sepse i ka psikologjisur plehrat dhe larguar .Ditmirin nuk e njoh ,por i jati ka qene politikan jo sharlatan.megjithate i rujt zoti mendjen..

  Reply to this comment
 25. patoku August 30, 06:56

  mos mor zot se na mori ne qaf si marie reçi ik ,more pusht v i ndyre

  Reply to this comment
 26. Jozi August 30, 07:02

  sededin celiku NUK ME VJEN CUDI PER SHKRIMIN QE KA BER KY PLERA QE SHAN DHE STREMRON HISTORIKUN ENJE FAMILJE PER QEJFMBETJET PERSONALE POR KY ESHT NJE FAMILJE ORDINERE QE PER NJE VEND PUNE SHET GRUAN KASTRIOTI KA NJE FIS QE TER KOHEN JA KAN LEPIR NGA PAS TE GJITH DHE GJITHASHTU KASTRIOTI KA DY FEMI MODEL QE DO I KISH ZILI GJITHKUSH

  Reply to this comment
 27. ti kaurr i derrit .... August 30, 07:28

  kaci idiot i pashembullt.

  Reply to this comment
 28. Meteh August 30, 07:47

  Nuk e imagjinoja qe Kaçziu te perfundonte ne kete derexhe:-Te kalonte me PD,kur Sala e cilesoi K…te zi,Qe te cilesonte vendin e tije hale,Qe te sulmoi kaq ashper shoket e tij,te cilet i dhane voten per tu ngjitur ne piedestal ne hierarkin e PS ne disa funksione te rendesisieshme,Qe te katandiset kaq keq qe mund te vras dhe vehten.Por çpati Kaçi?Ai donte prap kariere,poste te rendesishem,qe Rama e ka kuptuar mire se ishet e PP duheshin menjanuar nje e nganje,per ta lene mjeranin Sali te vetmin komunist ne PD,qe te shai vetem veten e tij.S’dyti:Rama e dinte se kush eshte Kaçi-nje cop idioti me diplloma fallco te cilat asnje dite nuk i vlejten ketij vendi & se mjerani u katapultua nga nomeklatura e kuqe:Nexhmia,F.Nano,R.Alia.Ky njeri nuk duhet te jetoi me ne shqiperi,pasi ne Çorrushin e v.lindjes,te cilin nuk e njeh,nuk duan ti degjojne as emrin.S.Çeliku,etj, ja bene mire ne shkrimet me lart.Ai duhet te jet agjent i UDB-bashke me Salimillosheviçin.Lereni K..te vdes i qet ne selin e SHQUPIT,se ne shtepi besoi nuk e do as familja e tij dhe ca me shume FISI.!

  Reply to this comment
 29. Studenti. August 30, 08:02

  Patjeter qe rasti Islami nuk tipizon nje individ te vetem, por nje grup arrivistesh, sado i vogel a i madh te jete,qe dallohet nga sjelljet dhe karakteri se vegjeton duke u kakarisur si gjeli duke u perdredhur e duke u rrenuar gjithenje per nga niveli.Ky njeri i shkolluar formatin e tij ende nuk e ka krijuar, as te dijetari e shkencetarit, as te politikanit e shtetarit dhe merr rolin e shqytarit pasi vendi ka vajtur ne buze te varrit.Ky model i kotesise fusharake te lavdertarit shkon prej inatit te hises se kulaçit pas atij shpellarit,genjeshtarit, shpifesit ,hajdutit, vrastarit, qe mburret se shetit ne malin e Dajtit dhe noton ne ujrat e Himares e te Gjirit te Lalzit, duke i sherbyer atij ne rolin e telallit me parashikimet shurdh-memece te fitores-humbje-fatale ndaj kundershtarit.Ne politiken e ketij tranzicioni nuk ka as individe, qe me zotesine e tyre kane bere emer,as grup te perndjekur, ata “u mbyten” nga modeli i klouneve made-in Saliramberi, i komunisteve dhe pjelles se tyre, i kolabocionisteve faqezinj,qe vinin nga ferri dhe u ngjiten ne kupole se dinin vetem ç’eshte arrivizmi,poshtersia e sherri.Ky eshte klonimi i tranzicionit Kaçsalverhitleri.

  Reply to this comment
 30. ARUSHA August 30, 08:07

  ALIENI I MALLAKASTRES QE KA BO PER CMENDINEN EL BASANIT SE KUSHURINI ZHUKU NUK E NDIHMON DOT KETE !

  PASKA SHPETU POPULLI NGA KY KAFSHE PREHISTORIKE ME DIPLLOME PARIZI !

  PASKE MESU VETEM PER NOTE, SE NGA JETA STE KA HY ASGJO NE TRU !

  “mjer femijet se cfare haleje kane per baba “

  Reply to this comment
 31. Cibuku August 30, 08:24

  Jo o Politeknik se nuk eshte ashtu. Eshte Kaci bajge e te gjithe kryeministrave. sa per pak logjike ne fenomenin Kac, ia vlen te theksohet se ekstremiteti politik shqiptar eshte nga me te rrezikshmit. ai eshte pjelle e te dy kraheve qe trasheguan besnikerine klasike te tipit PPSH. Nje personalitet sic ishte Kaci, kishte te tjera menyra per te zgjedhur e qe nuk i zgjodhi. ai preferoi me te uleten, ndaj dhe nuk mund te motivohet.

  Reply to this comment
 32. arber August 30, 08:50

  kaç thuaj shqiptareve ku i mbane veprat e enverit,dhe te xhaxhit stalin.islami kaloje ne pd sepse aty gjeti ngrohjen shpirterore te idealit komunist.Te ka ardhur koha per te dale ne pension .njerez te tille demtojne imazhin e Shqiperise.

  Reply to this comment
 33. MALLAKASTRA August 30, 09:07

  O Kaçi,je nje pleher,nje pervers,jo pse kaluat me fashistet,se ti hale i till je ,por se nuk e mbyll,ate hale,duke ngullmuar qe je me i miri,qe te kane ngrene hakun etj.si ti,hale,nuk dalin brezat e sotem ,qe studiojne ne perendim,nuk shajne vendin e tyre…,ti erdhe se te pelqeu kariera,me perversitetin tend,me ato “formulat e famshme”,qe pollen mos perfaqsimin real te deputeteve,nuk pushove,more llapaçen, duke lehur ne çdo media,edhe tani qe kur te mbaroje mandati ,do te jesh nje jashteqitje qeni qe do shkelin Tiranesit

  Reply to this comment
 34. Jozi August 30, 09:14

  UNE SE KUPTOJ PSE MERENI ME KASTRIOTIN ASHTU SI I MENDOJ ASHTU I BERI GJERAT KUJT NGA JU KOMENTUSVE I KA DEMTUAR KASTRIOTI NUK ESHT PERFOLUR AS PER HAJDUT AS PER IMORAL PSE NUK MERENI TE DEMASKONI HAJDUTET E TE DY KRAVE PO HRXHONI KOHEN KOT NJERIU BEN ZGJEDHJEN QE DO

  Reply to this comment
 35. Maverick August 30, 09:17

  “Shkova me berishen ti tregoj Rames se ai eshte me i keq se berisha”
  Kaq duhet te kuptosh se deri ku arrin intelekti i ketij zvarraniku te politikes qe quan hale vendin e tij. Ptuuuu maskara. pale…. parfum francez ky by..tha katunarit….

  Reply to this comment
  • Po,Po August 31, 20:37

   Nuk te del era e kermes o Kac i Zi,jo te hedhesh parfum Parisi,por…. te besh c`te mundesh tjeter.Bajga mbetet bajge.

   Reply to this comment
 36. Kanarina August 30, 09:50

  E keni lodhur kot gazetaren duke e çuar të fjaloset me një kartë të djegur si ky Kaci, kush e dëgjon më atë, si dhe Sal Birishën e ndoca të tjerë. Nuk i bën nder dhe gazetës, përveç se nxit dufet e lexuesve dhe të komentuesve.

  Reply to this comment
  • petrit August 30, 11:25

   Nuk po shoh qe te jete “lodhur” gazetarja per te biseduar me profesor Islamin.
   Nga shkrimi i Dites, del vete, qellimi per ta bere ate objekt te lukunise se komanduar te ujqerve militante socialiste.
   Meren te gjithe keta qyqare me pergojimin e Katriot Islamit qe duke pasur nje arsim perendimor, evoloi pozitivisht bindjet e tij politike duke ju afruar mendesise demokratike euro-perendimore.
   Po beni o te uruar nje krahasim te thjeshte me Ramen qe e keni zgjedhur mbi koke !
   Ndonje injorant ketu ja permend si “mekat te madh” faktin se qenka doktoruar ne perendim per shkencat e sakta e jo per shkencat politike.
   Po cfare arsimi e cfare tituj shkencore ka bojaxhiu Rama, a nuk me thoni ?
   Kur Islami apo Berisha mbronin doktoraturat ne Paris, Edveri pasi kishte kryer gjysma gjysma si piktor e basketbollist nje shkolle nen hijen e te atit, te vetmen “doktorature” pati te shiste ikona te vjedhura nen urat e Parisit.
   Cfare merite tjeter ka Rama vec gjuhes harbute e banale qe perdor njelloj me “komentuesit” e Dites, me portretin moral e intelektual te Islamit e Berishes.
   Apo se ka dale publikisht me hallatet jashte apo ka ndruar 5 gra ?
   Po si haroni o te uruar se edhe ai qe e solli ne politike Ramen, “themeluesi” i partise tuaj socialiste, eshte shprehur i penduar qe e solli kete njeri me koke te palare e thonjte pis ne politike ?

   Reply to this comment
 37. blerina August 30, 10:00

  E lexova ne gazeten sot intervisten.
  Kaci mund te mis ndihet mire menderisht per momentin por ama njeri me me vlera se Kocot me shoke eshte.

  Reply to this comment
 38. tani August 30, 10:10

  KACI I “ZI” TI NUK JE GJE TJETER VECSE NE ISEKT (per shembull nje buburec) QE MUNDOHET GJITHE KOHEN DUKE U CAPITUR.

  Reply to this comment
 39. Xhema nga Tirana August 30, 10:26

  O komentues të nderuar. “Mëshirojeni Kaçin e Zi”. A nuk e kuptoni se sa e rëndësishme është për të “karriera politike” ? Lexoni me vëmëndje, Ju lutem, vetëm paragrafin e parafundit të intervistës : “Me Sali Berishën, u bashkova për t’i treguar këtij vëndi se Rama është më i keq se Berisha” (Sa i sinqertë qënka mor Jahu; për inat të sime vjerrë shkon e flej me mullixhinë)….. “Ai, të paktën nuk të lë të vdesësh…” (Me fjalë të tjera: në se Kaçin e zi nuk do ta lejnë të merret me Politikë qënka njëlloj sikur ka vdekur). Helbete: “Koka kaq të mëdhaja i duhen këtij vëndi; ani se për një palë zgjedhje të rëndësishme të humbura nga PS janë pasojë e paaftësisë apo e tradhëtisë së këtij Kaçit të zi (tradhëtisë ?!?! A thua … prandaj j’a shtriu dorën Berisha këtij Kaçit?

  Reply to this comment
 40. pensionisti August 30, 11:17

  Keshtu ndodh kur riciklohen jashtqitjet: te bien mbi koke!

  Reply to this comment
 41. perkthyesi August 30, 11:17

  KUSH SHKONTE NE FRANCE PER TE STUDIUAR ME GJITHE FAMILJEN NE KOHEN E QEPES TE ENVERIT?

  Kac Islami meqe kerkon te studioje opinionin publik me ane te gazetave TEMA dhe DITA le t’i pergjigjet kesaj pyetje thelbesore me pare dhe pastaj mund te vajtoje si kukumjacke pylli per kthimin e tij fatal ne Shqypnine bolshevike post-komuniste me kundermime MUTI duke ikur nga parajsa franceze e parfumuar dhe e pudrosur ku e kishte derguar Enver Hoxha si nje kuader besnik i Sigurimit dhe i Partise se Punes.

  Shume vite me pare se Enver Hoxha te hidhte faren e te KEQES dhe te implementonte MURTAJEN bolshevike ne trojet shqyptare babai i perkthyesit me dipllome ne xhep nga nje universtitet mjaft prestigjoz ne Evrope la punen e tij me page te larte jashte shtetit per t’u kthyer ne Atdhe dhe per te dhene ndihmesen e tij modeste ne krijimin e biznesit kombetar bashke me shume tregetare dhe intelektuale te tjere. Babain nuk e kishte derguar shteti per studime por kishte investuar LEKAT e familjes dhe ishte ndihmuar nga Mbreteria me nje burse te vecante qe u jepej studenteve te shkelqyer me nje dokument te firmosur nga vete Ahmet Zogu. Prandaj ne komentuesit ne TEMA pyesim Kastriot Islamin:

  KUSH I KA FINANCUAR STUDIMET TUAJA DHE TE FAMILJES TUAJ NE FRANCE?

  sepse sipas te gjitha gjasave financuesi mesiguri ka qene Sigurimi i Shtetit te Enver Hoxhes si per te gjithe besniket e tjere te Partise se Punes perfshire ketu edhe Sali Berishen me shume sigurimsa nga pas nga te dya kahet e politikes aktuale. Qe te kthehemi ne Teme:

  Pra babai yne ne dallim nga Besniku i Partise se Punes Kastriot Islami qe tani po perpiqet te hedhi balte mbi konkurencen e tij enveriste duke perdorur skandalin lidhur me Fullanin, pra babai yne investimin qe beri pjeserisht shteti i Ahmet Zogut per shkollimin e tij me nje burse per jashte shtetit, e cila i akordohej vetem studenteve te shkelqyer dhe nuk kishte te bente aspak me besnikerine ndaj pushtetit, pra babai yne i perdori dijenite e tij per te filluar prodhimin shqyptar dhe per pak kohe hapi disa fabrika sapuni ne shume qytete te Shqypnise dhe sapuni luksoz me vulen e firmes sone tone shitej me sukses edhe ne Francen e parfumuar te Kastriot Islamit si edhe ne shume vende te tjera te Botes. Por ja nga zjarri i FERRIT doli ANTIKRISHTI Enver Hoxha, qe nuk kishte mbaruar asnje shkolle dhe kishte harxhuar LEKAT e kunatit te vet pasanik Bahri Omari me kurvat dhe prostituat e parfumuara dhe te pudrosura te bordellove te Frances. Kur mbaroi LEKAT e Bahri Omarit filloi te merrte borxh nga studentet e tjere shqyptare per te vazhduar seksin me kurvat e palara te rrugeve. Zoi Fundo qe e kishte njohur Enverin ne Montpelje per komunizmin ate kohe i tha: “Do te marresh ndonje semundje o Enver!” Enveri ja ktheu: “Eh o Zoi sikur do te rojme 100 vjec!” Pra ky aventurier pa shkolle dhe krejt i papergjegjshem ja arriti te hype ne maje te pushtetit me ndihmen e Jugosllavise dhe te Moskes dhe masakroi biznesin privat shqyptar pa skrupula morali si nje demon i vertete komunist pa qene me pare asnje dite komunist ne jeten e tij.

  Qe te kthehemi ne Teme:

  Viti 1946 shenoi edhe transformimin e Shqypnise nga nje shtet normal qe kishte filluar te ecte me kembet e veta pak a shume si te gjitha vendet e tjera te rajonit, ne nje CIFLIG personal te Enver Hoxhes. Ky aventurier gjakatar dhe sadist nga natyra likuidoi me urgjence inteligjencen properendimore shqyptare me vrasje makaber dhe pushkatime pa ligj, grabiti bizneset dhe pronen private dhe hodhi ne doren e tij pasurite tona kombetare duke zevendesuar njekohesisht eliten intelektuale ne drejtimin e shtetit me lopcare dhe druvare te Kllases Puntore, besnike te Sigurimit te Shtetit dhe te Partise se Punes. Por pas do kohe e pa se shteti nuk mund te drejtohej vetem me spiune lopcare dhe druvare dhe filloi te dergonte jashte shtetit, jo ne Lindje drejt Moskes por ne Perendim kryesisht ne Paris femijet e tyre per te studiuar shkenca dhe gjuhe te huaja. Ne kete ushtri ben pjese edhe Kastriot Islami, por shume shpejt u pa qarte se dijenite perendimore nuk pinin uje ne terenin bolshevik shqyptar me nje ekonomik lypsare te centralizuar dhe fundi tragjik erdhi shpejt per historine e nje populli. Vitet 80-90 treguan se me falimentimin total te ekonomise falimentoi edhe klasa e te perkedhelurve te regjimit gjakatar te Enver Hoxhes sic ka qene edhe familja e Kastriot Islamit. Prandaj ne kete konteks sot ne vendin tone 25 vjet pas renies se Murit te Berlinit ASKUJT nuk i plas nese Kastriot Islami i hedh balte Edi Rames per te kaluaren e tij komuniste duke e krahasuar me cunin e Faullan Kusarit, sepse

  KAC MALLAKASTRIOTI KA QENE PJESE DHE PJELLE E SISTEMIT SADIST TE ENVER HOXHES.

  Reply to this comment
  • ab August 30, 20:52

   Aman o,thuhet LEKET dhe jo LEKAT se na duket sikur jemi ne Korce.

   Reply to this comment
  • Pena August 31, 20:44

   Dhe…..,megjithate Enveri beri qindra here me shume per kete vend,se sa na servirin per te verteta keto kafshet e dala nga shpella,vegla qorre te Beograd-Athines.

   Reply to this comment
 42. ILIRET August 30, 11:52

  Mqns doje te dije reagimet e popullit per intervisten tende, tani populli pret reagimin tend, pasi mesove se si te njeh ai. Dhe populli mbas reagimit tend shume te sigurt se do ta kryesh,megjithese akt ekstrem, do te kendoje per ty kengen:
  -Vare veten me zorre qeni, o Kaco….!!!

  Reply to this comment
 43. orli August 30, 11:59

  Mire mor kaç koklopa!erdhe nga Franca me parfum ne halen e Europes!!po kur shkove ne France prej nga ike?!!apo ke lindur ne Paris?po nuk ke lindur ne Paris i bie qe ike nga haleja u parfumose nje çike e prape u ktheve ne hale!rezultati:mut ke qene e mut ngele!te pakten mire qe e kupton vet.

  Reply to this comment
 44. Tirona August 30, 12:34

  Qytetare shqiptare, Mutin e mengjezit qe do te boni futeni ne nje qese dhe vendoseni para shtepise se Kacit , sepse ky eshte haleja e shqiperise.

  Reply to this comment
 45. VIP August 30, 14:00

  Ja cdo te thote “Katundare me taban qe i lihen fatet e kombit ne dore”
  Pillet M.Shehu, fshatar nga Corrushi, “arsimohet tek Fullci e ne Tale” merr difekun e ………..hopa KRYEMINISTER I SHQIPERISE.
  I cohet rrushi Corrushiotit dhe sjell gjithe Corrushaxhinjte ne Tirane. Nder ta edhe taten e Kacit dhe e ben oficer me kobure.
  Cohet djali i oficerit me kobure dhe me lekat e Pi.. Se…. shkollohet per letersi berthamore (me falni fizike berthamore). Pra nga opinga tek Hiroshima. Dhe behet kryetar kuvendi, Minister Financash ????, Minister i Jashtem etj.
  E C’FAJ I KA KY POPULL GJITHE KETYRE MUTERVE QE NA E QUAJNE TOKEN TONE HALE?
  HALE E MUT JENI VETE, E ME BREZA DO JU VIJE ERA

  Reply to this comment
  • Tartufi August 30, 15:50

   @Vip
   Kjo eshte nje nga shume historite e sklleverve … e skllaverise. Te mencurit nuk
   habiten me te tilla historira.
   Sklleverit vriten jo per liri ,por per te argetuar Patricet e te gjitha koheve o vip.
   Skllavi nuk ka kurre pozicion per te luftuar,por vetem qellon skllavin tjeter ne
   te gjitha pozicionet vetem dhe vetem per te shpetuar lekuren e tij.
   Histori e skllaverise shqiptare me plebej te pa mbaruar,qe ju ka takuar te kene
   fatet e ketij populli po skllav per ta drejtuar.

   Reply to this comment
 46. zekthi August 30, 14:39

  ” Jetimi ” i shkrete ! Per nje cope buke ku nuk futet.
  Buka e gojes te shpie edhe tek dera e hazmit !
  Por jetimit nga nje here i del me mire se atyre me nene e baba.
  Si djalit te njerkes !
  Kete filozofi e njeh shume mire Profesori Pragmatist.

  Reply to this comment
 47. Mallakastrioti August 30, 14:46

  O Kaç maloku po ti edhe ne 2005 u bere deputet se te ndihmoi Sali legeni se populli fisnik i Mallakastres nuk te votoi.Jane te dhjeret si ti qe e bejne hale kete vend.Vemjet si ti duhen shtypur me kembe.

  Reply to this comment
 48. Beni August 30, 14:51

  Une nuk shoh bisede fare ne kete shkrim!
  Me teper analize e gazetares sipas qejfit te vet.
  Cdo gje mund te jete Islami,por kur thua bisede,nenkupton bisede dhe jo monografi.
  Shkrimi nuk ka vlere gazetarie,por vetem nje masturbim i vetes,gazetares,me imagjinaten e ndjekeseve.

  Reply to this comment
 49. gjermani i fundit August 30, 15:03

  O Mira ti qenke kinge,ç’ke dale me ate xhajen,qe me duket si shofer grek i autobuzit? Syzet ne tavoline,limonade apo arançate(pardon Oransoda),shoferi nje kafe shqeto dhe syzet i ka brenda ne ate kutine e kauçukut.Po celularin aman,se mos e mban ne vend te pistoletes,tek rrypi i pantallonave.Bluze e verdhe,tersi vete! Nuk i kam thene qe tersi i nr 13(godina e Dites)nuk hiqet me bashkepunetore(apo free-lance)simpatike,duhet te nderroje zyrat.Nuk e dini ju qe as hotelet nuk kane dhome me nr 13,as ne stacionet e trenave nuk ka binar 13,as fluturimet ajrore nuk kane kete numer.Eshte skaramanci,por te tere i ruhen tersit,si djalli temjanit….Ti paske kapur nje derr 13-i dhe i ben interviste….Qekur paskemi qene haleja e Evropes more aman?! Po pse erdhi ky shoferi i autobusit, e la Frencen ne pike te hallit?! Qekur iku ky nga Franca ngelen parfumet pa u shitur, pale Frances qe punet i kane vajtur ters fare. Imagjino,te tere presidentet nuk gjenin ngushellim dhe muaj per muaj nderronin dashnoret,se u iku Kaçi,Ies(h) grandeur,matematikani i madh i Fejsbukut.I Fejsbukut vertet,nuk e di ti Mira qe kompjuterin e pare e shpiku ky shoferi i autobusit,dhe celularet Tuch e kompjuterat Mach(Tuch-Mach-made in Kach).Te gjorin e shpetoi Berisha,se ky pa deputetllek nuk e koncepton dot jeten.I ka thene Platoni qe ne kohen e tij ( Platoni per vete s’u be dot deputet) se me mire te jesh i shkurter me ambicje te gjata sesa anasjelltas.Njeri me egoist nuk beka me nena,narciz i rritur me komente Fejsbuku.Po mire more zoti shofer i autobusit, mire e ke qe shkove tek Berisha,po kete punen e halese nga e shpike?Kjo hale te dergoi ne France,se shoket e tu pa miq i degdisi mesuesa ne kalane e Dodes,te pagoi edhe parate per parfume,qe te mos ndaheshe nga turma.Te pakten nje”falemnderit”ti thoshe ketij vendi,kesaj”haleje”te Evropes.Ndofta turpi te ka ikur ne plazh,por ndonjeçike seder do kesh kur te lexosh komentet.Nuk te shaj dot,se as sharja nuk te ben nder!

  Reply to this comment
 50. Loni August 30, 15:08

  Po Pse shani e ofendoni njerezit kushdo qofte ai,nuk eshte mire,ai duket qe eshte njeri me dije nuk ka Pse te percmohet nga ju per bindje politike qe po ju hane koken,te tjeret vjedhin e pasurohet, kastrioti duket qe nuk ka vjedhur,sa per shkollat qe Kane bere ne France te gjithe jashte I Kane femijet per studime shikoni I nje e nga nje, qeveritare e Deputete,vila me leje e pa leje, toka te blera me shume para e te grabitura pronareve e sot Jane neper gjygje.
  Vazhdojne te vjedhin parate e Bankes shtetit e nuk ju hyn gjembe ne kembe sic duket Jane bashkevjedhes.

  Reply to this comment
  • perkthyesi August 30, 15:56

   O Loni si BONBONI nuk e shan kush Kacin, por me duket se Kaci i shan dhe fyen Shqypnine dhe shqyptaret duke e krahasuar me HALE dhe me MUTERA. Sa per dijenine tende ne Kohen e Qepes te Enver Hoxhes jashte shtetit dhe kryesisht ne France dilnin vetem ata qe kishin kaluar ne Kudhren e Sigurimit te Shtetit dhe te Partise se Punes, prandaj mos u bej qeshrarak me krahasimet qe ben per studimet e pnjolleve te pasanikeve barkderra jashte shtetit ne Kohen e Preshit te Sali Berishes dhe ne Kohen e Lakres te Edvin Rames.

   Megjithate ne nje pike te llogjikes historike ke te drejte: Ka nje moment te perafert qe i ngjason keto Kohera historike ne aparence krejt te ndryshme:

   ENVERI I FINANCONTE BESNIKET E TIJ NGA SIGURIMI I SHTETIT, SOT POLITIKA JONE KOMBETARE I FINANCON BESNIKET E SAJ NGA GUVENRATORI FULLANI.

   Reply to this comment
  • ; August 30, 21:05

   Duket qe eshte njeri me dije o Loni , po i vjen era mut ngaqe jeton ne hale, ne vend qe te jetoje fjala vjen ne Champs Elysees ose se paku ne Friedland ku do ti vinte era ….. Stermut

   Reply to this comment
  • mirel November 20, 16:35

   Po ta kishin hallin e Shqiperise keta o Loni, nuk do merreshin me Kacin, po me Ramen. Te kishin kaq dinjitet sa ti preki fjala hale, nuk do rrinin spektatore qe shohin serbes serbes si shkaterrohet Shqiperia.

   Reply to this comment
  • Taruba November 21, 06:12

   Mirel! Qeveritaret i kane bere deme shqiptareve, ca nga paaftesia e ca nga interesi personal. Po Luli B dhe Saliu K demet i kane kolosale, me gjak dhe shkaterrim, por mbi te gjitha i kane bere me dashje, ne interes te te treteve. Mirel me nder, se nga anet tona mirel i themi te pegeres se qenit, kete e dine mire shqiptaret. E rri si mirel tashti, mos bezaj. Shtrengo Kac fiziqenin fort per bythesh, se mos ja fut noj pordhe kuantike, se fizike Kaci sot di sa macja ime.

   Reply to this comment
 51. Bashkim August 30, 15:12

  Me qe Kaci ka pastruar halet e shqiperis ne ate koh, ka mundesi ti ket ngelur ndonje cop mut ne trup qe at,here dhe vjen era dhe sot.

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi August 30, 16:19

   A ka ndonjë datë të krijimit të “xhuxhpolitikës” Shqipëria? Kush e di ? Ndoshta duhet të jetë dita e futjes së K. Islamit në politikë? Tung!

   Reply to this comment
 52. Tomor August 30, 15:17

  Ne gazetarine boterore ky shkrim quhet “biased”.Biased politikisht.
  Shkrimi eshte i parashikuar qe ne fillim dhe eshte per te ardhur keq,sepse kjo gazetare e ka kryer kete veprim ne menyre konstante,gjate gjithe “karrieres” se saj gazetareske.
  Besoj do komentohet.

  Reply to this comment
 53. Keli August 30, 15:18

  Po sa te tjere Jane qe Kane hikur nga nje parti tek tjetra, vetem Kaci ju shqeteson juve, po shifi I nje nga nje duke filluar nga TOM DOCI e me radhe qe hiku nga PD ne PS ,per cfare hiku ,E sa te tjere qe ju I dini me mire se aty I keni.
  Mjaft me Kacin se eshte njeri I nderuar e me dije vazhdoni me te tjeret qe po vjedhin e po bejne kerdine se kaci eshte vetem nje rrogetar.
  Nuk e do kryetari e hajde ti servilosemi atij. Po keshtu bente edhe Enveri ata qe dinin me shume se ai ja u hiqte koken,keshtu edhe ne PS si pasardhese e Enverit, Kush di me shume e heqin se Jane mesuar qe vetem njeri do te flase e te gjithe duhet te buzeqeshin e te bejne shuplaka.
  Mjaft me me keto servilizma, si hiku koha e Dulles,mo sillni me Dulle.

  Reply to this comment
 54. Tomor August 30, 15:25

  Ne menyre te qellimshme per te paraqitur ideologjine e saj politike,gazetarja “bias” politikisht.
  Eshte per te ardhur keq,sepse humbet ndershmeria dhe paanshmeria.
  Ne fund ska me vlere dhe rendon rende vleren e te gjithe gazetes.

  Reply to this comment
 55. Vani August 30, 15:37

  E kam njohur Kac Islamin nga afer ne nje takim disa ditesh ne turqi,(Nuk e di sa i kujtohet atij kjo), Nejse… E verteta,ishte,eshte, se ai ka nje barre te madhe me dije… Por, ne pozicjonin qe koha e hodhi ate,duhej te zgjidhte,si i mencur qe eshte, nder dy rruget. Ose te qendronte ne Ps. dhe te luftonte si i majte brenda llojit,ose te terhiqej e te punonte si profesor e shkenctar,(Kjo eshte me shume se krytar qeverrie a president), Por, kurrsesi,(Dhe kjo s’i falet), qe ai te shprehej,qofte dhe ne mellef e siper: -Une s’kam qene kurre i majte,(!), What?!!!!… Pa le me pastaj, te mendosh se berisha i paska hedhur doren!… Une mendoj,(Pa ironi), qe kaco te kthehet ne te majten e tije,nuk eshte apsolutishte von. Sepse ka dhe nje arsye bindese qe ju Kastriot,me dashje, apo pa dashje e ndihmuat te majten. Se, duke shkuar te sala,(Sala humbi shume,nga qasja juaj atje…)Troc, ja ke futur, dhe po vazhdon t’ja futesh, persa kohe je me te! Por, boll!… Kthehu,nuk eshte turp,por nder. Mos prit sa te te heq saliu i detyruar nga hienat… qe e rrethojne,dhe qe ti kaco i njeh, me mire se kushdo ata… Ata,do te kafshojne kasterjot, neser,ata,jane nga ata,qe s’harrojne kurre te ndukurit… Te kujtohet, c’u ke thene nga sheshi i flamurit?!… Dhe filozofi thote: ” Nese i mbane meri nje miku te djeshem,edhe pse,me se s’bene duhet t’i mbash meri,foli ti i pari,sepse ti je me i mire!..”

  Reply to this comment
  • perkthyesi August 30, 16:04

   O Vani Meshiruesi qe keshillon Kacin e Mallakastres Heroike per t’u penduar dhe per te kerkuar falje tek Partia Meme e Edi Rames, njesoj sic beri Mehmet Shehu kur Enver Hoxha e kishte diskretituar ne Pleniumin e KQ per ta likuiduar me pas si nje qen rruge me Sulo Gradecin, po Kac Islami prej Mallakastre ka gjetur strehe pikerisht tek Foleja e Sigurt e Sigurimsave te Partise se Punes qe quhet PD-ja komuniste e Sali Berishes dhe duhet te jesh i sigurt se tek kjo Parti me baze te gjere spiunesh te Sigurimit te Shtetit tradhetari i te majtes Kac Islami eshte me i sigurt se po ta marre ne mbrojtje FBI-ja amerikane.

   Reply to this comment
 56. Dora August 30, 15:58

  Eshte per tu vleresuar kurajo qe ka per te ti thene gjerat ne sy e drejperdrejt, o Jo te behet servil si shume te tjere ne PS,qe Kane Ulur koken e sja u mban, Jo te Flasin e te japin nje mendim ndryshe, por servilosen e trasmetojne me buzeqeshje te gjitha bemat, e fjalet e ndyra qe flet kryetari.

  Reply to this comment
  • perkthyesi August 30, 16:07

   Mire qe si ka futur duart gazetares bukuroshte te DITES se e ka ves te vjeter qe kur ishte minister famoz i Partise Socialiste te pijanecit Fatos Nano dhe kur per pak sa nuk e vrau nje punonjes i SHIK-ut qe i kishte marre gruan e tij ne pune si sekretare.

   Reply to this comment
   • 29 nentori August 30, 22:11

    O perkthyes mavria,po ku ulet aq poshte Kaci i 16-te i Frances.Ai eshte koke e madhe a tu mbyllte,deri tani jane ne sherr mbreteresha e Karaburunit me perandoreshen e Karavastase,fut dhe sulltaneshen e Kurveleshit,po vriten per kete francezin e papare me bluzen e Brazilit.Anshtajni i thote njehere nje djali 12 vjec: “mos u preokupo shume per veshtiresite qe has ne matematike,se per mua ato jane akoma me te medha”.Tani une zbulova se ai 12 vjecari paska qene evropiani i madh,Kastrioti i 16-te i Frances,lindur ne tubacionin Mallakaster te”halese” se Evropes.

    Reply to this comment
    • nastradini August 31, 10:10

     O 29 nentori i ZI qe implementoi MURTAJEN bolshevike ne trojet shqyptare me ndihmen edhe te prinderve te Kastriot Islamit, po ne cilin vend te Botes Kryetari i Kuvendit apo Ministri i Jashtem i shtetit e quan Vatanin dhe Memedheun e tij si nje HALE e Botes qe kundermon ere MUTI, ne dallim nga Parisi i Bukur i Kapitalisteve Barkderra qe kundermoje parfume dhe jane pudrosur me lloj-lloj makiazhesh te shtrenjta? Besoj qe perkete metamorfoze rrenjesore te Kacit Tone nga Mallakastra e ka fajin pikerisht 29 nentori i ZI qe krijoi monstra te tilla sigurimsash dhe spiunesh komuniste qe dine vetem te hedhin balte mbi vendin e tyre.

     Reply to this comment
     • 29 nentori August 31, 14:10

      O planet famoz Prej gazrash,perkthyes famoz i shqypes ne shqip ketu tek gazeta famoze Dita.E vertete qe kur hyra une ne Shkoder cave U ra nata dhe te shumteve u lindi mengjesi.Keshtu eshte kjo bote,kur nje ane e ze dielli tjetra mbwtet ne erresire.Sikur te kishte fituar gjermani ti do kishe mbetur prodhues sapunesh dhe Islami s’do kishte provuar parfume franceze,se punishtja jote do kish falimwntuar L’Orealin dhe ti s’do ishe bere perkthyes dhe komentatori famoz i Internetit.Jo te gjitha gjerat behen me te futur duart o perkthyes famoz,parashikues i fatit ne fund te filxhanit.I pritet anglezet 50 vjet ne qilarin è plakws Nurihan,jua solli Edi Rama me ne fund.Hahaaa,tw pershendes o planet prej gazrash,megjithe kilometrat e lodhura te komenteve.

 57. shemshedini August 30, 16:13

  Në rrugë më doli Saliu, i cili më tha: Si je?

  I vdekur,- i thashë. Ai më shtriu dorën dhe unë shpëtova!

  Nga se shpetove or qofte? S’kishe rruge tjeter ti? Ose me ne ose me ata? Si ne kohen e Enverit ë?
  Me siguri Saliu te pyeti: a ke vote
  Po kam – tha Kaci. A e do?
  Po hajde se me duhet ca muaj ajo vota jote. Keshtu hyri kaqoli ne loje me Saliun.
  Pse hyri do pyesni?
  E para, se ai nuk shikonte shanse te punesohej ne rast se largohej nga politika.
  E dyta, kujtoi se Sala prape do kishte sukses ne vjedhjen e votave e do behej protagonist ne politike duke i dhene “shuplake” Rames.
  Por nuk dolen keshtu hesapet, keshtu Kaci tani eshte i detyruar te zvarritet se bashku me zhapiket e tjere te PD perqark SHQUP-it.
  Tani qe e ka bere zgjedhjen le te vazhdoje zvarritjen.

  Reply to this comment
 58. Mali August 30, 16:16

  Po ky mut kopili,kopil u be vertet ne jete.Me pastrim halesh e paska nisur karieren dhe keshtu po e mbyll. nuk I pelqen jeta se u mesua te ishte gjithmon minister e deputet kur I prisnin gjoja bileten a thua se ky vend nuk ka njerez te tjere.
  Kaci eshte misherim i poshtersis. Ben mire te lexoj thenie te medha se aty do ta gjej veten .
  Ai do te mbetet ne jete nje grop HALEJE. Turp ………….

  Reply to this comment
 59. rolandi August 30, 16:22

  me vjen keq ,per shprehjen qe ka perdorur KACI erdha nga FRANCA ,NE KETE HALE ,kac mos pretendo qe paske qene moderator dhe flet si palacua qe mbiu ne kete hale ramiz alia ,i cili bijt dhe bijat e ketij vendi i quajti jashte qitje , ose troc mut ,kur flet per vendin tend qe te dha mundesin te behesh dikushi mendoj se duhet te jesh me i kujdeshem , sepse me kete gjuhe keni folur gjithmon ,per kete popull kudo qe keni shkuar duke vleresuar veten ,si mbi njerez .pershendetje KACI nga nipi valiasit dhe mos fol me me gjuhen e capaculeve,qe te kane rrethuar.

  Reply to this comment
 60. AP August 30, 16:54

  Ky xhuxh- maxhuxh është i pushtuar nga një megalomani gjigante ! Si shumë të tjerë , edhe ky , është një një nga politikanët skarco të tranzicionit shqipëtar- merr nga rruga e bën ministra!
  Kur lexoj thëniet e tij më kujtohet Don Kishoti.
  Ky , bën mirë, të kalojë ndonjë ditë nga kushuriri i tij Zhukov Islami! Problemet e tij janë psikiatrike.
  Është sëmundja që e bën Kaçin edhe të urryer edhe qesharak. Kini mëshirë për Kaçin!

  Reply to this comment
 61. Tradita August 30, 17:32

  A mund te perballet publikisht me Kastriot Islamin as ajo dhe asnjeri prej jush.. Ju jep uje ne bisht te luges… Minister,zv.kryeminister, minister arsimi, minister finance, minister i jashtem,kryetar kuvendi, kryetar komisionesh parlamentare… Kush ka nje cv politike me ta pasur… Deputete ne te gjitha legjislaturat… Krahasojeni me Sadri Abazet, Tom Doshet, Mark Frrokrerit, e dhejtra analfabete deputet te PS .ju nuk e kuptoni se erdhet ne pushetet se Berisha qeverisi per 8 vite + 5 vite me pare dhe nuk e la me amerika dhe europa por per ju do te rrinit vite e vite ne opozite..

  Reply to this comment
  • Pena August 31, 21:03

   Kesaj qe thua zotrote,ne na anet tona i themi ” Nuk hahet gjalpi i futur ne lekuren e qenit”.

   Reply to this comment
 62. nardi August 30, 18:29

  Une me Kastriotinn vetem ne zyren e opozites,Doktori po vonohej!
  Ore Kastriot,fola une
  Cfare ke o Hysni!
  ore po sikur nuk vehte kjo pune Doktori nuk ka ardhur akoma.,bej nje zile ,se gjithmon ne e gjejme ketu ne zyre edhe une dyshoj ndonje here si ai nuk vehte ne shtepi .po fle ketu.
  Merr telefonin Kastrioti edhe merr Doktorin!
  Alo Doktor!
  Kushe shte pergjigjet nga ana tjeter!
  Jam Profesor Islami
  Cfare ke!
  U bem merak je semure qe nuk je ne zyre akoma,apo ke ndonje hall tjeter!
  Jam duke ngjitur shkallet,erdha!pa mbaruar biseda ne telefon ui hap dera dhe hyn Doktori!
  Po he I thash une se na bere merak na thave syt pse u vonove!!
  U nisa shpejt si zakonisht po ngela rruges!
  Pse kishte trafik,,
  Jo jo! po sa beja 50 metra rruge,kalonte nje avion ne qiell.mbaje I thoja shoferit,edhe dilja me vrap shikoja avionin,dhe I thoja shoferit ti merrte targen,,
  e po sa benin 50 m te tjera kalonte nje avion tjeter,ndalo perseri e merri targen deri sa mezi arritem ketu ne zyre
  Sa targa avionesh mblodhe o Doktor!!
  nja 10 a 15 po e po po ishin njelloj,te gjitha target!
  ke ndonje te na I tergosh,u hodha une!!
  Shoferi I mbajti shenim se une edhe nuk shikoj mire larg,po me tha qe te gjith avonet qe pam rruges deri sa erfhem ne zyre,kishin targen “LAZARATI”
  Ore tu shofte rraca jote tu shofte,se mos te ka genjyer shoferi,ja prita une!!
  po cfare leverdie ka te me genjej o Hysni,ai me tha qe edhe pilotet ishin njelloj dukeshin si Mimi Kodheli!!
  Ore Arben Imamin ke shofer ti apo ke njeri tjeter,japrita une!!
  Leri keto Hysni se me te qeshur e merrni gjithcka ju,po del ashtu si them une ne fund,une me syt e mi I pash qe kishin aq shume droge Brenda sa te gjith avionet anonin majtas,se edhe ta qe ngarkonin drogen kan qene te majte,edhe gjith ngarkesen e kishin hedhur nga krau u majte!!
  Po Avioni kishte tragen e Lazaratit qe eshte I djathte,edhe anonte majtas,nderhyra une me mosbesim!!
  pak rendesi kan keto,Hysni,kjo ehste e sigurte edhe mos e ver ne dyshim!
  Jam shume I gezuar fliste Doktori me entuziazem,hajde dalim sedo u jap une kahven sot!
  Nuk pritem te thoshte dy here por u bem ere me shpjet nga avionet qe kishte pare doktori per te shijuar nje kafe nga neriu qe kishte 23 vjet qe nuk e kishte future e nxjerr kurr doren nga xhepi!!
  kur erdhi Doktori ne ishim ulur e po prisnim Kamarieren
  ore po u bet very,foli Doktori!
  e ;po nuk na besohej qe do paguaje ti ndaj shpejtuam qe mos te jepnim kohe te nderroje mendje!!
  Kamrierja erdhi
  Tre kahve ,foli Doktori
  Si I doni,ndrhyri kamarierja
  Une e dua kahve te majte,me pak LSI,porosita une I pari
  Une e dua te kahve te djathte,me pak LSI,porositi Doktori
  Bem nje te djathte pa LSI,porositi Kastrioti
  Ore po hidhi nje cike LSI edhe ti,nderhym njezeri une dhe Doktori!
  Me mire pi helm u pergjigj Kastritoi,
  po ti po e pi te djathte fare,nuk dashke nje cike LSI.ngacmova une
  Lere Hysni nderhyri Doktori,Kastrioti ka hak,mos te isha une do kishte ikur per lesh tani
  Ne fakt ju iket te dy per lesh nderhyra une!
  E ke gabim Hysni,per lesh ke ikur ti,ne jemi deputet,
  e di qe e ke mire ti Doktor,se une mire qe nuk jam gje ,po me duket sikur te humbur jeni ju,e jo une
  mos u merzit Hysni,se si puna jote jan nja 2 million veta
  sakt,belbezova une!

  Reply to this comment
  • ... August 30, 18:30

   Kur mori mandatin,
   u bë deputet,
   Atë Mallakastra,
   e ka bërë lanet.

   Kaçi te burimi,
   ku ujë ka pirë,
   Burimin pështyn,
   ky burrë i pështirë.

   Mallakstriotët,
   po i bëjnë paçet,
   As për dervish misri,
   nuk e venë në bahçet.

   Je bërë karagjoz,
   more Kaç Islami,
   Çfarë të lëpish më?,
   nuk ka gjë sahani…

   Reply to this comment
 63. Sela hunda August 30, 18:43

  Me dispiace fort per ty o Kaco por e dhjeve ne fund. Nuk je zagar qe behesh gjahtar ne pleqeri ti se i ke kembet e shkurtra.

  Reply to this comment
 64. kujtimi August 30, 18:48

  PER INAT TE SIME VJERRE SHKOVA TE FLE ME BERISHEN ,O KASTRIOT NJE SOCIALIST I THEKUR SIC PRETENDONI JU NUK SHKON TEK PD-JA POR BEN “LUFTE” PER TE MBAJTUR PS-NE, NE KEMBE. POR JU JENI NJE POLTRONIST DHE NUK MUND TE RRINI PA TE TANI NA DILNI DHE TREGONI SE CFARE BERI RAMA NE PS. MEGJITHATE NE DEMOKRACINE TONE TE BRISHTE SPIUNAT DHE SERVILAT, DHE SAHANLEPIRSAT KERKOJNE VENDE, JO ATA QE KANE VUAJTUR TERE JETEN…

  Reply to this comment
  • ... August 30, 18:49

   o islam si ndihesh ne opozite?! te ka mare malli per enver hoxhes ?! komunist me i madh je !! ti dhe sali berisha jeni si fundi i moikanve ne versionin FUNDI I KOMUNISTAVE !! ju smeritoni te jeni te foltore !!

   Reply to this comment
   • liku August 30, 18:50

    TE IKI RAMA QE TE VIJE SALIU DHE TE MBETET META

    sic ishte kohe me pare ne Mbreterine e Ryshfetit dhe te Korupsionit PD-LSI, qe te beje qef edhe Kaci Mesalla me dy faqe, Pinjolli i Sigurimit te Shtetit qe e kaloi tere rinine e tij moniste ne France me gjithe gruan e tij me LEKAT e shtetit komunist shqyptar.
    Kush e merr seriozisht kete spiun te Sigurmit te Shtetit dhe interesaxhi pa piken e moralit qe ngacmonte grate e shokeve te tij per seks dhe qe beri shurren ne breke kur gruaja u ankua tek burri dhe ai ja vuri patllaken e SHIK-ut ne koke Don Juanit shqyptar Kac Islami.

    Medet se te vjen te vjelle kur degjon keta letyra te Saliut qe me pare ishin familjarisht letyra te Enverit!

    Reply to this comment
   • naftetar August 30, 18:52

    O degjenert o pler po jo ti dhe ai qe ti i sherben me zell pijaneci Nano nuk do ta keni kete fate se ju nuk keni zgjedhur se kush do tu drejtoje shtetin kete e kane zgjedhur populli kurse juve u la ti sherbeni Sales se vec ate dini te beni ju qe i jeni bere Shqiperise si ciban more te mjere o njerez te shitur.

    Reply to this comment
 65. zzzzz August 30, 18:51

  ti dhe gruaja jote e keni shpirtin katran e njoh qe tek insig por vazhdo ti lepish bythen sales se tere jeten ne opozite do te ngelesh se dhe pd te njeh nuk te ve ne detyre ty dhe deputet radhes tjeter nuk je prandaj fshi bythen sales se nuk ke moral dhe dinjitet ti ti mund te besh nje pune dhe e ben mire spiun

  Reply to this comment
  • miku August 30, 18:51

   Jane njerez si Kaci,Sala, Muli, Jozi apo Ristan-shishja,,,,,qe sherbejne si dordolece arash dhe “trembin” cdo zog qe ka ndermend te ulet aty.
   Shqiptaret ndjejne neveri, sapo shohin dhe degjojne emra te tille. Nuk ka hashash dhe kokaine ne bote, qe mund te sherbeje si shkak, per ti shkuar pas, mijve te gjirizit.
   Shqiperia ka nevoje per nje qeveri vepruese, me nje strategji dhe vendosmeri per ta realizuar ate,,,,ashtu sic ka nevoje per nje opozite konstruktive, qe bashkeqeveris vendin, duke ushtruar detyren qe i jep kushtetuta. Konstruktiviteti i saj, fillon me spastrimin e radheve nga llumi.!!

   Reply to this comment
 66. Meno August 30, 18:59

  Kaç Islami eshte nje pis intelerktual. Kaçi apo kaqi si i thone pedeistet, ne 1997 sipas porosive qe kishte marre nga i ndieri Gazidede, u stabilizua ne periferi te Tiranes dhe kryente detyra sipas porosise se Berishes per veprimet dhe qendrimet e opozites. Kryente thjeshte veprimet e nje spiuni. Prandaj kerkesat e tij ne drejtim te Rames jane legjitime. Spiunet bejne ato qe u thone, kryejne detyrat. Aq me teper qe tani eshte nje spiun i riabilituar nga Berisha. Prandaj duhet ta mirkuptojne njerezit kete fare spiuni. Kjo edhe per faktin qe kete thagem, apo pune te piste, kaqi e ka mesuar jashte shtetit ku per zellin e treguar i kane dhene edhe titullin dr. i shkencave. Me nj erez si Kaçi, Basha etj. Sali Berisha e mbajti pushtetin 8 vjet dhe vodhi e shperodroje sa i deshi qejfi. Teni njerezit presi qe keta monstra te gjejne vendin ku e kane te 313ta.

  Reply to this comment
 67. Ira August 30, 21:12

  Sipas mendimit tim, komentet nuk tregojne se sa urrejtje kemi per njeri tjetrin. Dhe kur kaq shume e urrejme njeri tjetrin, kur vendosemi perballe njeri tjetrit kaq egersisht, pa e kuptuar investohemi per diktaturat. Edhe diktatura komuniste nuk u vendos per nje dite. Fillimisht veproi
  klasave te permbysura, pastaj u shtri ne kohe dhe ne veprim ndaj te gjitheve.

  Reply to this comment
 68. Drini August 30, 21:29

  A real cockroach, uehhhhh?

  Reply to this comment
 69. fraza August 30, 22:53

  Personazhi, per te cilin eshte shkruar, njihet mire dhe vec vleresimit, qe i kane bere komentuesit e mesiperm, ai e ka bere vete rivleresimin e tij, rivleresim te cilin shumekush nuk e dinte!
  …”Unë isha mirë e bukur në Francë dhe mora gruan, fëmijët me gjithë lecka dhe i solla këtu në halenë (e ka fjalën për Shqipërinë) e Europës.”
  Vetem kaq dhe cdo gje eshte e qarte. Ky eshte vete ajo gjeja per te cilen, cdokush ndjen neveri…
  Po te ishte aq i zoti, sic thone te afermit e tij te pakte per CV-ne e tij, ky do te merrej me ate qe dinte te bente me mire!
  Psiqika e tij vuan nen trysnine e urrejtjes, sa qe nuk ka cfare i ben as doktor Zhuku dhe as ndonje tjeter. Nga sa kuptohet prej shkrimit, ky eshte bere skllav i urrejtjes. Mungesa e qetesise shpirterore eshte mungese lirie.
  “Në rrugë më doli Saliu, i cili më tha: Si je? -I vdekur,- i thashë. Ai më shtriu dorën dhe unë shpëtova!”
  Nuk duket kjo si nje bisede midis “te vdekurish?!”
  I nderuari deputet dhe personalitet i vendit, Zabit Brokaj, kur e pa se nuk ishte i kenaqur me arritjet e politikes, beri doreheqjen ne menyren me dinjitoze. Edhe ky ka studjuar ne France, por perparea qendrimit te tij, kaçi qendron shume poshte.

  Reply to this comment
  • Lasgushi November 21, 05:37

   Ore monster Mallakastre.Pse genjen duke thene se ne politike te ka.futur Fatos Nano?Vertet ti ishe ne Trieste per seminar.Por aty te ka telefonuar DHENDRI I RAMIZ ALISE,SOKOL HAXHIMUSAI,dhe te ka thene kthehu uergjent se Ramizi do te beje Minister ne qeverine e re KOKRA E MASHTRUESIT NE CDO FJALE.Ishte kjo miqesi,qe te futi ne poliyike dhe po te mban akoma.SURAT KALLDREM NGA JU BERE PESHQESH KETIJ VENDI BASHKE ME SALI BERISHEN TRITAN SHEHUN,PANDELI MAJKON E GJITHE LEGENET ME RADHE.RI URTE E RESHKU.

   Reply to this comment
 70. LM August 30, 23:12

  Nuk mundem te mos e shkruaj edhe une nje mesazh per kete PLEHRE e FELLIQESIRE qe e quan vendin e tij Halene e Europes. Po ku ke lindur ti more xhuxhmaxhuxh ?. Me parate e kujt u shkollove ti mor legen ?. Me votat e kujt je ne palrmanet ti mor HALEJA e SHQIPTAREVE ?. Tani na dalke se i perket shtreses se larte mor ………. Populli thote, ruaju prej jevgut dhe katunarit, se kur ju hyn vetja me qejf ketyre, vrasin edhe baben e vet.

  Reply to this comment
 71. Shqiptar August 31, 02:26

  Nese per disa ketu, te heqesh nga parlamenti Kastriot Islamin e te futesh nje tutor prostitutash eshte normale, atehere shoqeria shqiptare ka shume per te reflektuar para se te pretendoje politikane qe mendojne per prosperitetin e popullit. Uroj qe numri i njerezve qe shkojne pas nje halabaku ne vend te nje profesori te vije gjithnje duke u pakesuar ne shqiperi, perndryshe keq e kemi punen….

  Reply to this comment
 72. xuz August 31, 08:49

  kac islami eshte njeri me dinjitet dhe rrugac si kolonia e rrugaceve qe ka sjelle edi ne ps

  Reply to this comment
 73. TOMORRI August 31, 16:19

  Fatkeqesisht disa si ti mendojne se jane te pazevendesueshem.
  E ke pyetur veten c’te mira i solle ketij populli ne hale.
  Te vdekur jemi ne , qe na ra radha te na hipni.
  Hale e gjete hale e le kete vend.
  As uje per te lare nuk solli asnje qeveri o klan ku bere pjese.
  Keta qe ka afruar Rama te pakten qijnë bythen e vet.
  Kurse kategorija jote , keni vite me radhe qe po qini bythen e popullit.
  Berisha te dha doren se kishte vend dhe per mutin tend ne halen e tij.
  Parfumin qe le , ta mundesoi kjo hale qe erdhe.
  Pse stu kujtua parfumi deri sa ishe kaluar.
  Mos do te te vendosim dhe ty prane Ismail Qemalit ne bulevard me qe sakrifikove.
  Shpreso qe Rama te zgjeroj me shume kuroren e Tiranes e ta besh gjiron me te gjate ne ditet
  qe te presin.
  Te pakten ruaj shendetin.

  Reply to this comment
 74. Ndue Sanaj August 31, 20:17

  Kometues ju respektoj, por eshte humbje kohe te merremi me “shokun” Kastriot edhe me ata si ai. Eshte turp per nje intelektual te nxjerri fjale te tilla nga goja dhe per ke, per vendin e vet … E paska vendos minister, Fatos Nano pa e pyetur kete fare burri, qe do e nxjerrte vendin nga bataku???!!!
  Dhe gazeta e nderuar “DITA” mos na humbni kohen me keto shkrime pa asnje vlere …
  Respekt!

  Reply to this comment
 75. M A R K O August 31, 22:39

  Kaçi koqekander e ka teper ti thuash.

  Reply to this comment
 76. Tartarini. September 1, 07:23

  Makuket e Nastradinet duhet ta dine se jane te shenjta te gjitha ditet e çlirimit dhe jane dite zie te gjitha ditet e pushtimit.Ditete e çlirimit gjate gjithe historise se botes nuk jane dite te zeza,por jane dite te bardha,sepse jane ditet e pastrimit te popujve te pushtuar nga plehrat pushtuese dhe veglat e tyre qe u marrin ere tek prapanica nga prapa.Edhe sot e kesaj dite bota kap e ndeshkon pa meshire ca pleq e plaka fashiste qe kane mundur te fshihen andej nga Amerika latine nder ferra e nder shkarpa.Vetem ne Salistanin e brekusheve e çallmave, te tirqeve e opingave me gjalma keta “dordolece luajne “hapa-dollapa”se punet e mbara i quajne te mbrapshta, prandaj humbesit e turperuar te nxire ne llum ndjehen krenare dhe fituesit permbi te humburit, bejne ç’te duan se jane te pare.Kjo ndodh vetem se Salistanin e te marreve qe vazhdojne ta perçudnojne monstrat pushtetare made-in “makuk-nastradinare”.

  Reply to this comment
 77. Lulzim Bitha September 1, 13:01

  Hej, po pse shkruani kot pa analizuar. Kaci ka kaluar te PD, qe eshte trashegimtarja me e denje e Partise Komuniste, me ish kryetar komunistin legjendar Sali Berisha, me antare ose ish komuniste, ose ish sigurimsa, dhe ajka e hajduteve te te gjitha krahinave, te udhehequra nga maloket e Tropojes. Pra ish sigurimsi e ish komunisti Kac, ka kaluar atje ku i takon. Lereni pra rehat Kac-in.

  Reply to this comment
 78. kubani September 1, 19:23

  Nuk eshte kuptuar fare Kastrioti ne intervisten e tij,kur ben fjale per “halene”,duhet kuptuar ne te gjeth kontekstin e bisedes,sidomos per kohen te ciles i referohet.Si ishte shqiperia ne krahasim me perendimin?Si u perpoq nje pjese per ta zhvilluar e per tu integruar ne perendim qe ata e njihnin dhe e kishin shijuar me shume se ne populli i shtypur,sidomos pengesat e tipit mafioz qe u shfaqen gjate gjthe rruges se tranzicionit e deri me sot.Eshte e famshme thenia e te madhit Faik Konica””Shqiperi te kam dhjere qe sme kuptove nje here””
  Persa i perket ndrimit te kraheve politike nuk eshte per tu cuditur,duke filluar nga saliu,ceka,imami,meta,mediu,RAMA ishte me demokratet ne fillim,etj.etj.kane rendur pas pushtetit,kjo lshte puna e tyre me e mire ne jete.Kastrioti ne opozite eshte me mire per popullin ,ja u di djallezite dhe karakteret socialisteve perverse qe po na i shpalosin pa ndroje cdo dite dhe ai do tju kujtoje gjithmone ate qe populli do ,pra premtimet e pa mbajtura,mashtrimet elektorale,qe nga gerdeci e 21 janari,e deri ne vjedhja e bankes,Kaci eshte teper i zgjuar e di se c’ben,nuk shkel kollaj ne derrase te kalbur.

  Reply to this comment
 79. maradona September 15, 02:39

  Sic ke mbiemrin je,dmth mut muti.Thot mir populli,nga emertimet e njerzve merret vesh cfar bajgash ka ky vend

  Reply to this comment
 80. anticensurë25642654 November 20, 12:14

  “Erdha me parfum francez këtu në këtë hale të Europës”.
  kaço me siguri e ke blerë këtë parfumin francez për të mbuluar zgjyrën e katnarit që ke brënda në palcë!!

  sa për kazhanin”Dikur në vitet ‘80 Kastriot Islami ishte ndoshta nga të paktët njerëz që “kishin parë botë me sy””
  përvoja e pas viteve ’90 na tregoi se botë mund të kesh parë me sy,shumë e bile më shumë,por nuk është e thënë të kesh mësuar gjë!
  shumë kanë mbetur katundar,pavarsisht se kanë lindur në qytet!!ndoshta e kanë të fortë “kushtrimin e të parëve”(nuk e kam për rromanin e xhek london megjihtëse është e njëjta gjë)!
  “thotë ai, me bindjen e skalitur në kokë se këtu gjithçka vjen e organizuar dhe se nuk janë qytetarë të zakonshëm ata që e urrejnë atë.”
  sa për të qënë brënda!
  unë shaj si ramën dhe veliajn,berishën dhe kaçator bythën!!mos vall nuk jam unë popull o kaç që nuk ke bërë asgjë të keqe??
  shpesh ti ke folur për ballin dhe tradhëtinë e tij!!pra ballit ju vu”koburja në kokë”nga enveri,ashtu si tu “vu” dhe ty nga ed dobiçi”Më tha ose të vras unë, ose vrit veten.”?
  dhe ti çfar bëre?!
  shkove me saliun,pra me gjermanin e dikurshëm??
  ti o derdimen,or njeri me tru të vogël dhe pandërgjegje,na tregon se pasi ke shkuar me mullixhinë je burr i mirë??
  ik mor hale e ndyrë se po e tregon ndyrësinë tënde çdo ditë!!
  që rama është një ndyrësirë e kemi kuptuar me kohë,por që ti je një ndyrësirë bastarde!?
  nuk kemi nevojë të na i vërtetojnë këta të ditës me intervista të vjetra!!

  Reply to this comment
  • VLERI November 29, 01:30

   TURP DHE MENDIM-KRIM!

   KUSH E QUAN ATHEU “HALE”
   IA MARRTË HALET!

   KAÇI:

   “– Po çfarë idealizmi? Kush janë këta idealistë që lejojnë që t’u shkelet jeta, karriera? E di ti se çfarë kam hequr unë gjithë këto vite? Unë isha mirë e bukur në Francë dhe mora gruan, fëmijët me gjithë lecka dhe i solla këtu në halenë (e ka fjalën për Shqipërinë) e Europës”
   .
   A NUK E FYENIN KËSHTU, MIQRTË E PËRBETUAR TË SERBISË ; ESAT TOPTANI DHE SINAN HASANI ATDHEUN DHE KOMBIN SHQIPTAR?!

   Reply to this comment
   • VLERI November 29, 01:33

    TURP DHE MENDIM-KRIM!
    KUSH E QUAN ATHEU “HALE”,
    IA MARRTË HALET!
    KAÇI:
    “– Po çfarë idealizmi? Kush janë këta idealistë që lejojnë që t’u shkelet jeta, karriera? E di ti se çfarë kam hequr unë gjithë këto vite?
    Unë isha mirë e bukur në Francë dhe mora gruan, fëmijët me gjithë lecka dhe i solla këtu në halenë (e ka fjalën për Shqipërinë) e Europës”
    .
    A NUK E FYENIN KËSHTU, MIQTË E PËRBETUAR TË SERBISË ; ESAT TOPTANI NGA PARISI DHE SINAN HASANI NGA BEOGRADI, ATDHEUN DHE KOMBIN SHQIPTAR?!

    Reply to this comment
 81. Detari November 20, 12:49

  Katundari në politikë, si puna e këtij Kastriot Islamit, sado që të parfumoset me parfum francez, i vjen era qenef katundi.
  O kaçarrumi i zi, i lexon këto komente?
  Mendoj se janë të mjaftueshme, që ti të zhdukesh nga atdheu ynë. Dhe të mos e shkelësh më, këtë “Hale të Europës”, ashtu siç e mendon ti.

  Reply to this comment
 82. Zigur Qarri,"Rilindasi"Edvin D'Rama është gënjeshtar patologjik. November 20, 14:26

  Nëse Edvin Escobar D’Rama do te vlente sa muti i Z.Kastriot Islami,do të bënte punë të mira.Ndersa per vlerat intelektuale dhe njerzore,
  te krahasosh Edvin D’Ramen me Z.Kastriot Islami,është si te krahasosh Neanderthaler(Edvin D’Rama) me Intelektualin e sotem humanist.
  Z.Kastriot Islami,Dega Fizikë Speciale. Doktoratë në fushën e Fizikës Atomike e Molekulare, Universiteti i Parisit XI, 1981-1985. Studime post-doktorate, Universiteti i Giessenit, Gjermani.Doktor i Shkencave, Profesor.
  Kristaq Rama.Prej vitit 1951 deri 1954 ndoqi studimet e larta në Leningrad të Bashkimit Sovjetik dhe prej 1954 deri 1960 ka qenë student në Akademinë e Arteve të Bukura të qytetit rus.9 vite ne Rusi!(Pastaj thone se,si ka mundesi qe Edi Rama eshte spiun e serbeve dhe i ruseve).
  Problemet e Edvin Escobar D’Rames me Z.Kastriot Islamin jan komplekset e inferoritetit,disniveli intelektual.Te dy kan shkuar ne France,por
  Z.Kastriot Islami shkoi dhe u kthye si Zoteri,ndersa Edvin D’Rama u kthye si halabak,hajdut ikonash,zhuls,qe nuk mbaroi as edhe nje kurs per
  pikture.Thuhet se zhgarravitesi D’Rama eshte pktor,por shume pak e dijn se ai zgjodhi si degë në Institutin e Lartë të Arteve pikturën monumentale,degë e pikturës së realizmit socialist, që ishte më së shumti në shërbim të propagandës së diktaturës komuniste.Dega e
  pikturës monumentale në Institutin e Lartë të Arteve ishte ajo çka ka qenë Instituti i Studimeve Marksiste-Leniniste në sistemin akademik
  të kohës së diktaturës komuniste.
  Kur e pyeti Edvin Escobar D’Ramen nje Student ne Vlorë,se ku i gjeti paratë qe ndertoi Vilen ne Surrel,mashtruesi u pergjigj,si gjith te tjeret,me kursimet ne emigracion,kur ne fakt ai nuk kishte punuar kurre ne France ,nuk kishte fituar asnje edhe cent me forcat e veta.
  Pasi F.Lubonja qe e njeh mire historine e tij ne France i nxorri genjeshtren,i pafytri e ktheu,tha se e kishte ndertuar Vilen me Leket e Gruas!
  Z.Fatos Lubonja tha se kjo është një gënjeshtër e ulët dhe tregoi një episod interesant nga jeta e kryeministrit. Lubonja tha se Rama kishte të ardhura shumë të limituara dhe për këtë arsye, një anglez i quajtur Bill, i kishte propozuar të bëhej kopshtari i tij dhe në kohën e lirë të bënte piktura.“Thash me veten, ore sa pak rëndësi paskemi ne njerëzit që na ka njohur ky, bile edhe nëna e vet, edhe vëllai i vet edhe gratë që ka patur. Po të kishim më shumë rëndësi nuk gënjen burri në këtë farë feje, se do i vinte zor nga nëna, vëllai, nga filani që i ka marrë borxh.
  Në ato vite, ky ka marrë një bursë nga Soros, për të qenë në Paris. Një bursë modeste. Me sa di unë, e ka pranuar Anri Sala, ka fjetur në një dhomë me të, sepse i mbaroi bursa. Ky ishte hall i madh. Kjo ka qenë situata jonë në atë kohë, se të gjithë kemi qenë të varfër.
  Ne kishim një mik të përbashkët, Bill, një pasanik nga ata të Soros. Ky në atë situatë, i tha hajde puno kopshtin tim, puno si kopshtar te kopshti im dhe në kohën e lirë bëj piktura.Unë i thash Bill-it, me këtë mënyrë do shpëtonte, sepse do ishte bërë edhe piktor.Këta oligarkët përse e mbajnë këtë, sepse ky gënjen dhe bën fasadën, Tani ka humbur edhe aftësinë për të gënjyer.Nuk ka asgjë të keqe të jesh kopshtar, të jetosh mes luleve, do ishte më mirë se të jetosh mes hajdutëve”, u shpreh Lubonja.

  Reply to this comment
 83. PORDHACI-FRIKACAK November 20, 14:38

  Bla,bla,blaaa…
  Erdha nga Franca i parfumosur.
  Pse jo,biles aq me mire se na parfumos areoportin.
  Ne fakt kujt i hyn ne pune,kujt i intereson te dije si ka ardhur zoteria nga franca?!
  Pastaj kush i tha te vi ne shqiperi kur tregon se parfumi ishte bere kulture dhe edukate higjenike!!!
  Ne shqipot kur laheshim me sapun te zi(15 lek ose 1,5 leke)zoteria ne France se blente dot,sepse sapuni zi (savon noir) kushton 5 here me shtrenjte se sa nje pako me gjashte sapuna NIVEA apo PALMOVIL.
  Ne shqiperi nja pale pantallona DOKU kushtonin me gjithe qepjien 40 ose 45 leke te reja.Ne France koshtojne nga 170 euro deri ne 190 euro(e spo flas me franga) nje kostum kadifjie ne shqiperi kushtonte maksimumi 50 leke te reja ne France i kalon 490 euros.

  Shkurt zoteria ka dale me i fituar me kthimin ne shqiperi,sepse nje killo gram mish viçi kushton 29 euros,dhe nje kg mish kau 19 euro,etj…
  Franca ka nevoje per intelektuale dhe,kur keta gjejne pune franca nuk i luan,ose ju jep shtetesine ose ju jep titull qendrimi me afat gjate.
  Nje intelektual(profesor,inxhinier etj) rrogen minimale e ka 2700 euros.
  Pra zoteria ka menduar se shanci mund ti qeshte me shume ne shqiperi se sa ne France,ndaj edhe eshte angazhuar si simpatizant i saj ne shume parti,siç e pranon edhe vete,ka nderruar kemishe aq here qe eshte braktisur apo hedhur si “bajge” nga padronet e tij.

  Me keqardhjie dhe me dhimbjie karshi zoterise ju dhashe detajet e kostos se jetes ne France.
  Francezet jane gjahtaret me profesionel per te gjuajtur vendet ku niveli i çmimeve ne raport me nivelin e jetes (shpenzimet ditore) eshte i ulet ose i aresyeshem,dhe shqiperia ne zemrat e francezeve eshte nje realitet fenomenal.
  Me 2018 ka shume franceze qe kane kaluar pushimet ne shqiperi dhe i kane bere nje reklame fenomenale jetes se lire (shpenzimet e nevojeshme,ushqim etj) pra çmimet kishin planifikuar te rivinin serishmi per pushime ne shqiperi,por komploti covid 19(mashtrim dhe blasfem),me 2019 ky numer turistash drejte shqiperise do trefishohej apo pesefishohej.
  Ndaj zoteria mos te konsideroj shqiperine si hale,ah kllasen politike djallezore dhe vampirike le ta quaj si tja deshiroj zemra apo koshienca.

  Reply to this comment
 84. mirel November 20, 14:44

  Ne France e dergoi komunizni se Kaci ka qene matematicien ne mos gaboj. U ngaterrua me Berishen e u harrua dhe u urrye, por, ne fakt, akuzat e tij kunder Rames jane te verteta, dhe Mira Kazhani nuk ka as 1 te dhjeten e formimit te Kacit per ti vene ne dukje gabimet dhe te metat. “Gabimi” i Kacit eshte qe nuk ju perrul Rames. Gabimi i Kacit eshte qe nuk pranoi te perfundonte si Moikomi, i papune. Keshtu e ka ljo Shqiperia e haleve si Mira. O do jesh me ndonje parti, ose nuk ha buke
  Ndersa Kaci nuk ka mesuar akoma tja lepije bythen Rames sic ben Mira. E percmon aq shume sa vleresin formimin profesional te Berishes.
  E ja percaktuar me sakte nga te gjithe qe perversiteti i Rames nuk eshte antikomunizem. Rama eshte fiks ai qe thote Kaci, Erik Fullani i komumizmit.
  Dhe del nje teveqele si Mira ti talli vetmine. Vetmia e Kacit eshte si e shume shqiptareve qe ngelen ne dite te hallit.
  Mos shkoni me larg se ne Ballesh. Ata naftetare te drobitur e te uritur u tallen dhe u perqeshen nga shqiptaret. U lane vetem te neperkembem perseri nga Ramuti dhe horrat e tij private, me te cilet po e shqyen Shqiperine pikerisht me konceptin e nje perverti, sic e thote Kaci.

  Reply to this comment
  • mirel November 29, 00:42

   Gabimi i vetem i Kacit eshte qe nuk e mbajte premtimin per ate muhabetin e “carjes me dysh te kafkave”

   Reply to this comment
 85. demo November 20, 15:02

  Prandaj nuk ben hajer ky ven sepse ka komentues si keta.
  PS e themeloi K.Islami,Rama hyri si bojaxhi.Pezuri themeluessit,perzuri ndershumtin.
  Pse duhej te bindej llustraxhiut,Kastriot Islami?
  As ka vjedhur,as ka shitur ndonje cope det.As ka vajtur larg fare,te jape Mitrovicen.
  Ceshte gjithe kjo urrejtje?

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 November 20, 17:04

   po mor dem dhe bazat e shqipërisë i hodhën rilindasit me frashërllinjtë,por mithati u bë me gjermënin!!
   dhe ky hodhi bazat por u bë me gjermën saliun!!
   këtu është problemi!!
   askush nuk po i thotë gjë përse përplaset me ramën,por e shajmë se është bashkuar me saliun!!

   Reply to this comment
 86. mirel November 20, 15:19

  Sa lehte qe shitet njeriu se kush eshte. Na mjafton te gjejme nje objektiv dhe ta kthejme ne objekt qitjeje per te shfaqur me shumice dobesine tone si ves shoqeror, sesa per te goditur te keqen qe na demton dhe nuk na le te ecim para. Kujt i duhet Kaci dhe denimi i tij publik? Kush duhet te jete ne tabelen e qitjes, Kaci apo Rama? Te diskutosh ne rang kombetar lloj lloj turlish dhe te harrosh se interesat jetike te shqiptareve jane ne rrezik, kjo do te thote qe llumi nga i cili u shkeput Kaci eshte vertet llum, po aq i ndyre sa te ben te mendosh cfare jane keta njerez, monstra, perbindesh, apo thjeshte nje tufe kafshesh primitive te etur per gjak.
  Ku jeni ju o popull kur vuan nje qytet i tere me minatore e naftetare, pse Rama dhe banda e tij vjedhin si lubi?.
  Ku je ti o popull kur vendi shitet te bandite vendas e te huaj. Kur toka, det e lumenj jepen tek greke serbe e maqedone?
  Ku e keni indinjaten tuaj per keto akte te perbindshme antishqiptare? Ndersa leshoheni si lukuni te objektivi qe ju percakton Rama?
  Nuk ka te drejte Kaci kur thote qe vendi eshte hale?
  Mos thoni qe nuk shani te gjithe njelloj. Me hale se kaq nuk behet. Vendi eshte ne duart e horrave e te banditeve. Shembulli i Kacit, ashtu si i Metes tregon qe politikanet nuk jane opozitare me njeri tjetrin, por vetem rivale. Dhe shqipot hane kokat?, jo me PSne po me PDne.
  Dhe Mira qe ben si e traumatizuar. Cmund te themi per Meten qe shiti votat e PSe? Shume me keq akoma se Kaci. Po cfare i beri Metes Rilindja? E beri President.
  Konkluzioni eshte se Rama dhe politika nuk karakterizohet nga morali por nga pazari. Me Kacin nuk kish ndonje pazar, si duket Kaci nuk paska qene aq kodosh sa Meta. Ndersa me Metem dhe Bashen e gjeti gjuhen disa here. Meten e beri President, Bashes 8 dha 15 milione. Nders turma gelon e shkumezon te kryqezoje Kacin.
  Dhe me degjenerate bibe se kjo Mira nuk gjen.
  Sa per dijeni, Mira e ka qef te bukuren. Kur Rama e fton ne udhetim falas me Avionin turk te Air Albani, Mira nuk refuzon. Por shijon.
  Per te memduar si gazetare cfare lloh afere eshte kjo Air Albania turke, Mira nuk mendon dot, ama atyre qe pyesin Mira ju pergjigjet: Ju nuk e doni te bukuren.
  E kuptoni ju, apo jo, kjo quhet gazetari, dhe e suksesshme bile. Dhe nuk eshte cudi qe Mira nuk kujtohet te shkoje e te intervistoje ata te “shemtuarit”, naftetare, qe nuk kane fare sens per te bukuren, por rri dhe tralliset pas parfumit francez te Kacit, dhe pas brekusheve oksidentale te mbretit lakuriq.
  E si te mos kete Kaci te drejte kur thote “hale”..

  Reply to this comment
  • PORDHACI-FRIKACAK November 21, 20:54

   Mirel,
   Me vjen keq por ti me argumentat se si vidhet dhe si grabiten pasurite e shqiperise qe sjane gje tjeter prona e shqipetareve provon dhe solidifikon qe,shqiperia nuk eshte hale apo bajge.
   Ah populli dele dhe gomar sigurisht qe eshte jashte mase nen sudnimin e dashurise se tij per te qene skllav,per te pranuar zinxhiret e perdhunimit dhe te degradimit qe ju imponon kllasa politike,sepse eshte populli ai qe ka shitur lirine e tij ne duart e gomereve dhe haleve politike.
   sme takon te gjykoje zoterine qe na tregon se si ka ardhur nga franca,sepse sjam askurkush qe te gjykoj cilin do qofte,me gjithate konstatoj nga fjalet qe zoteria ka nxjerre nga goja e tij eshte se,ai verteton qe eshte oportunist dhe ka kerkuar kompromisin ne vend te rruges se sigurte qe tragon nje njeri i prirur per politike.
   Politika kerkon njerez te fort moralisht,kerkon njerez qe mendojne per popullin,punojne ne dobi te popullit dhe sakrifikohen per popullin,politika duhet te behet nga njerez qe i perkushtohen kushteve sociale jjetesore te popullit dhe si ta ngrejne ate qe vendi te marri hov dhe zhvillim si ne arene e brendeshme por edhe ne ate te jashtemen,e per kete duhet ti jepet perparsi si kombit por edhe popullit qe e Perben ate.
   Siç shprehet dhe vete zoteria politika barbare dhe politikanet skizofrena dhe psikopate kane vetem nje objektiv,sklaverimin e popullit dhe copetimin e shqiperise si e si te kene llogarite bankare plot para qe kullojne gjak dhe dhimbjie populli.

   Per ta mbyllur rshte populli ai qe sjeton dot pa zgjyren dhe zinxhiret e skllaverise,sepse proverbi dikton:

   çdo popull ka mbi koke qeverine qe meriton.

   Reply to this comment
  • mirel November 29, 00:44

   mirel = rrotkar unik, i paperseritshem.

   Reply to this comment
 87. Kusheriri anonim November 20, 15:31

  E Kam kusheri nga gjyshja. Se Kam takuar kurre. Di qe eshte njeri mevkarakter dhe socialist I vertete.
  Sulmohet nga banda e fashistit pseudosocialist rama dhe veliaj nepermjet minjve te bashkise dhe ministrive qe si kor komentojne e fyejne jkedo qebu del perpara interesave mafioze te ndertimit dhe inceneratorve, ppp ve dhe concesioneve.
  Sulmohet nga nje coban injorant si mero baze qe kur kaci ishte student ne Paris mero ruante dhite. Nje qen qe e versul veliaj e rama duke I hedhur nje kocke. Nje qen qe se do as gruaja as femijet

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 November 20, 17:08

   Kusheriri anonim
   shiko ku ka gjetur strehim kushëriri tënd!!
   në krahun e “socialistit të thekur sali berisha”,prandaj lëre bandën që e sulmon,dhe kritiko kushon tënd që se ke takuar kurrë!!
   të luftojë kundër ramës por jo të rrijë nën bythën e berishës!!
   po ndenje me berishën dhe më i ndershmi qofsh!?
   nuk je më shumë se një gomar pa samar!!

   Reply to this comment
 88. Ti idiot November 20, 17:40

  Per gomar me rruan bolet. Sa per berishen dhe ramen , berisha eshte me socialist se fashisti rama. KY kryetar I sektit rripjells. Bande hajdutesh

  Reply to this comment
 89. demo November 20, 17:58

  O Ceno,,Nuk eshte i gjetur krahasimi.
  Mithat Frasheri ishte firmatar i Aktit te Pavaresise.
  I qendroi besnik Austro gjermaneve qe themeluan shtetin shqiptar dhe e mbrojten ate nga serbet,greket,..
  Nuk ndryshoi qendrim edhe gjate luf.II bot..
  Vetem demagoget,hypokritet,tradhetaret greko-serbe e quajne ushtrine gjeremane ushtri pushtuese.

  Reply to this comment
 90. marbitjia November 20, 18:09

  Z Kastriot ke qene nr2 ne hierarkine e shtetit dhe eshte turp per ty te thuash qe erdha ne halene e europes.Te pelqeu qe erdhe nuk te sollen me police.Ne France do ishje nje nder 67 milionetpra i paperfillshem.Ketu ke qene i dyti me roje qe te hapnin deren e ne kohe shiu te mbbanin cadren[dihet cpordhacer jane qeveritaret shqiptare].I fituar dole dhe nga ana ekonomike Ne publik deklaron vetem nje banese dy te tjerat te juridiku po i fsheh.Ne fund thua qe jam shkencetar.Te lutem trego shpikjet qe ke bere ose studimet qe i kane vlejtur njerezimit.Per mua 0.Je thjesht nje mesimdhenes i kualifikuar

  Reply to this comment
 91. KOKEPALARI November 20, 18:27

  BODRUMI I ENDRI FUGES ESHTE NE AKTIVITET TE PLOTE. KEMI SEANCE PLENARE PO SHAJME KACIN !!
  NUK KA MUNGESA!!
  BRAVO CUNA !!

  Reply to this comment
 92. A-ja November 20, 18:29

  Nuk me pelqen Kaci ( si pjese e politikes,e vleresoja tek te moderuarit),por qe kur j’u bashkua PD, ne fakt zbuloi se cfar fshihej pas tij ne te vertete,thjesh vetem sa diskretiroi vehten. Kaq sa per kete,por ajo qe me shtyu te beja kete koment eshte se jam befasuar nga numri i madh i komenteve ,kur ka patur shpesh tema shume te rendesishme dhe komentet e komentuesit kane qene te pakte,qe tregon indiferencen e madhe ndaj nje realiteti qe po vret shqiptaret cdo dite dhe aktiv dhe te gjalle ndaj nje “te vdekuri” sii rasti i tanishem me Kaçin. A j’a vlen te merremi me nje kal “te ngordhur” kur hallet e sotme te shqiptareve jane te tjera dhe aq te shumte sa nuk ke kë te fillosh te paren!?

  Reply to this comment
 93. pap November 20, 20:08

  Me jeten, karrieren dhe brockullat qe ka nxjerre dhe vazhdon te nxjerre nga goja hala, ky i’a ka lehtesuar punen te gjitheve, sepse ka provuar ne menyre direkte se ky ka qene nje fatkeqesi/rrockull kur eshte derguar per studime ne France, fatkeqesi kur eshte kthyer nga Franca ne Shqiperi/Fakultetin e Shkencave, fatkeqesi kur eshte terhequr ne politike, fatkeqesi ……, por edhe fatkeqesi qe i eshte dhene dhe vazhdon t’i jepet vend ne media!!!! Thjesht fare, ndihmojeni vendin/popullin duke mos u marre apo kushtuar vemendje individeve te tille!!!!! Keta nuk nderojne kerrkend!!!!!

  Reply to this comment
 94. Dodona mbi Tomorr November 20, 20:13

  “Me do populli”..thot Kastriot Islami , duke perseritur, fjalet e Sali Berishes ne vitin ’97 kur pasi ishte “caktuar “nga “parlamenti i tij”edhe per nji mandat tjeter , dhe kur “opozita” dhe nderkombetaret po i kerkonin te jepte doreheqien,per gjemat e shkaktuara nga vet ai me keqqeverisjen dhe dhunen e ushtruar ne zgjedhje!Kjo interviste e Kastriot Islamit ,fjalori i perdorur qe arrin kulmin me shprehjen..”.ne kete halene e Europes” tregon se sa te drejte ka pasur PS qe e perjashtoi nga radhet e saj; sepse ky njeri ,qe sh teti e arsimoi dhe e specializoi jashtshtetit,qe ishte zgjedhur deputet e kryetar i kuvendit ,arrin te nxjerr nga goja e tij e ndyre ,nji shprehje kaq poshteruse per atdheun e vet meriton vetem urrejtje e shperfillje!

  Reply to this comment
 95. Filoeuropiani November 20, 20:31

  Ca sjellje franceze Mira! Ai do mbehet mend per “Thyerjen e kafkave” më 1991. As “pis” nuk eshte bere ne France jo me te kete menduar si francez. Ishte i zgjedhur pikerisht per ate thyerje kafkash por mesa duket e vune menjane se mund ta bente me te vertete po ta kishte ne dore.

  Reply to this comment
 96. demo November 21, 00:34

  Ti kishte thyer ca kafka zjarrvenesish ne 91,do kishte bere mire.Do kishin shpetuar ata fatzes ne Shkoder,ata 40 hajdute qe u dogjen brenda magazines ne Fushe arres.
  E tha,por s`e beri.
  Nga e thena ne te bere eshte ne mes nje det i tere.
  Mjaft ti kishte vrare Saliun me Hajdarin qe atehere,do kishte shpetuar Fabrika,miniera,hidrovore ooo sa shume do lishte shpetuar,,Edhe ushtrine popullore.

  Reply to this comment
 97. Bilbil November 21, 13:28

  Ne politik kastrioti eshte tthirrur nga Ramiz Alija ne zgjedjjet e para pluraliste.
  Ja e verteta: jam zgjedhur kryetar i partis ne kohen kur ishin caktuar kanidatet per deputet ne gjitha zonat e qarkut te Fierit.
  Para se te beheshin zgjedjet me ka ardh ne zyre Zt.Ramiz dhe me ka dhen urdher se Kastriot islamin duhet te jet deputet ne kuvend, mbasi nga fshati i tij kishte hezitime per ta votuar, ne keto kushe e kemi siell ne zonen e Ballshi dhe ai u be deputet. Kjo eshte e verteta, ndersa Triesta ka ardhe me vone.

  Reply to this comment
 98. Loku November 21, 13:30

  Mashtrus ordiner. Njeri shpirt lig e interesaxhi.

  Reply to this comment
 99. Meka Nika November 21, 14:26

  O Kaçi (ose po deshe edhe Kari), qe mund te kesh erdhur ne halen e Evropes nga Franca, kushedi edhe ke te drejte, po mos harro qe ne France prej kesaj haleje shkove se i lepinje bithen gruas se Ramizit, dhe para kesaj akoma ishe ne halen e hales se Europes dmth anej nga katundet e Mallakastres. Te dhjefsha profesorllekun tend, qe e le sapo t’u dha rasti te pjerdhesh ne politike.

  Reply to this comment
 100. Fatmiri November 21, 15:43

  “—Dhe i solla ne kete halene e Europes!”jane fjalet e Kastriot Islamit ,per Shqiperine !?Edhe ata qe nuk e njohin mjafton te degjojne kete shprehje te tij, per te krijuar bindjen se me cfar mostre kane te bejne !Ne kete vend ,ketij njeriu, e te tjere si ai, nuk u duhet lejuar as ajri as dielli ; bile edhe toka s’ka per ti pranuar ne gjirin e saj kur tu vije koha per atje! Ky njeri e te tjeret si ai ,meritojne percmim ,shperfillje dhe vetem urrejtje dhe na ngjallin vetem neveri!!

  Reply to this comment
 101. PRoShi November 21, 18:03

  Te vjen keq. Per tu bere deputet nuk e beri dysh, E la zanatin dhe studimet shumevjecare ne France. Por e vendosi sepse dhe bileten e kishte qyl.
  Tashme nuk e kupton jeten e tij pa qene deputet. Dhe ketu qendron ceshtja. Qe ti kthehet zanatit te fizikantit , nuk behet fjale. Kane kaluar 30 vite dhe tashme dhe grimcen kuantike e ka harruar dhe si nocion se c’perfaqeson.
  Per te ardhur keq. Si pune e Zylos.

  Reply to this comment
 102. Mallakastrioti November 21, 19:26

  O Kac Islami:Do me then se ja Hodhe FAJIN Votuesve kur te Hodhi ne Rruge Rama???Dhe berisha qe e “Takove Rastesishte”ne Rruge te Dha doren??Nuk eshte Aspak Besues Versjoni juaj,,,
  1-Ne Mallakaster te te Rrahen Teneqen, sepse Mallakastriotet nje Perfaqesues kishin ne Tirane pra Nje Kac Islami apo Selami??Dhe ti nuk bere asgje per MALLAKASTRIOTET qe te votuan…
  2-Nese Berisha do te te donte si Kastriot Islami athere fare thjeshte te te Merrte prane ne Qeverine e tije si Antare i PS-se..apo jo ky eshte VARJANTI Europjane-Francezo-Gjerman,,pra te te Njohe MERITEN dhe ne Baze te Meritave Shkollore-dhe Shkalles se Edukimit, po te japim nje Poste..POR SHfrytezimi qe te bere Berisha ishte qe te Ndryshoje edhe “Pikepamje”..pra tre ishe Bythelepires…
  e Dime se nuk ke Vila, dhe Shtepi nwe Dete…VETEM KE Ngren Thesin e ndonje Hallexhiu nga Mallakastra qe te Vinte te Qante “HALLIN” qe nuk do tja Zgjidhje Kurre…
  3-Me qe je Profesore:Ja ku eshte Franca, ja ku eshte Gjermania URDHERO..dhe mos Ha Mutin e Berishes ne Shqiperi..lol

  Reply to this comment
 103. Mirenjohja November 22, 08:02

  Mosmirenjohja me ben shume pershtypje tek ky njeri dhe tek pershkrimet e mesiperme qe i japin karakter politik ngjyrave te diskutimiMund te jesh gjithcka por njeri mbi te gjitha!
  Nese e kishte profesionin dhe 91 detytoi shume te ndrrojne profilin, mire do te ishte te tregonte vlerat e mirenjohjes per kete Atdhe qe i dha te drejten e studimit per ne France,
  Kjo ka te beje me ndergjegjen, kultivimin familjar dhe pamundesine e tij, thjeshte njeriu luftoja ne armen e zemres,,,,, deshmi e saket!!! Nuk ja nevoje per koment
  Kaq eshte mjaftueshem! Te poshterosh Atdheun qe te jep shkolle e prosperitet e rracen tende,,,, tregon shume per vehten!

  Reply to this comment
 104. TIRONA November 22, 19:30

  Pa dyshim:KUSH ESHTE MOSMIRENJOHES ,DHE OFENDON ATDHEUN E TIJ:
  -ESHTE ZAGARI ME I MADH I KETIJ KOMBI!

  Reply to this comment
  • shkurt... November 23, 17:58

   pa dyshim katundar, katundar i “sinqerte” .
   i “sinqerte” sepse s’ka piken e kultures se pergjitheshme, te mbuloje injorancen e vete . qofte i “zoti” ne fushen e “kuantikes” se ne kete shoqerore e politike; ose eshte demoralizuar, sa eshte bere dement, ose kaq e ka pase “enen”, qe kur ka lindur .

   Reply to this comment
 105. Kolec Pohja November 28, 22:56

  Iksi lexova shumicen e komenteve per Kastriot Islamin. Lodhemi kot per njeri pa vlere. Eshte shkencetar ca ka bere gje te spikatur, ishte politikan deshtoi, dha nje formule per llogaritjen e rezultati e te zgjedhjeve e dergoi PS ne opozite. Levizja e fundit e tij politike i bjen si ajo gruaja qe per inat te vjehrres shkoi e fjeti me millonain. Humbi gjithcka mbi te gjitha karakterin. Femijet i ka te mire dhe ata kane punet dhe jetet e tyre. Ky gaboi shume dhe po Gabon perdite. Nuk behet politike me inat. Kaq

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim