Edi Rama nuk kursehet për Safet Gjicin, ja dhurata e veçantë

May 2, 2016 20:45

Edi Rama nuk kursehet për Safet Gjicin, ja dhurata e veçantë

Kryeministri Edi Rama di si të bëjë për vete bashkëpunëtorët.

Dhe një nga mënyrat është dërgimi i dhuratave të veçanta për ditëlindje. Ashtu siç ka bërë edhe me Safet Gjicin, ish-kandidatin socialist për Bashkinë e Kamzës.

13151386_1244207745604357_8083922270675828758_n

Rama i ka dhuruar Gjicit dy shishe me verë, por e veçanta qëndron te pikturat në shishe, që duken se janë nga dora e Ramës.

Këtë dhuratë ka dashur ta nënvizojë edhe vetë Gjici.

“Ditëlindja ime ka disa ditë që ka kaluar, por në shtëpinë time ende miqtë dhe të afërmit vijojnë të më urojnë.

Një nga dhuratat ishte edhe kjo e kryeministrit Edi Rama, që, siç duket, ka qenë shumë simbolike dhe domethënëse.

Me këtë rast, dua t’iu rifalenderoj të gjithëve që çdo ditë bëheni pjesë e jetës time, edhe përmes simbolikave të tilla”, shkruan në Facebook Presidenti i ekipit të Kukësit.

Screenshot_6

13124664_1244207705604361_7034256891675813798_n

May 2, 2016 20:45
Komento

5 Komente

 1. kris 1 May 2, 21:22

  Shikoje shishen a e ka pullen fiskale?

  Reply to this comment
 2. Locos May 2, 21:39

  Po mire ky Maliqi (Rama)…ma tredh nga loqet per pullen fiskale tek pijet..dhe Ai i qarkullon pa pulle…Albanistan …beni si them une e jo si bej une …

  Reply to this comment
 3. Lili May 2, 23:17

  Pyetja eshte a e ka paguar kete dhurate me paret e veta apo me paret e taxpaguesve? Ne rastin e pare nuk eshte deashur me vu etiketen kryeministria,ne rastin e dyte eshte keqperdorim te pares publike se taxat tona nuk jane per dhurata per miqte e miqeshat! Ne nje vend normal,gazetaret do e kishin pyetur menjehere me cfaare buxhetin eshte paguar kjo shishe! Imagjinoni se Vete DeGaulle paguante dreken e femijeve te vete ….
  Pra pse Republika Shqiptare duhet t’i uroje ditelindjen Gjicit,qe nuk perfason asgje ne organigramin e Républikes?Sa pare harxhon kryeministri per keso dhurata gjate vitit?

  Reply to this comment
  • anticensurë 25642654 May 3, 12:42

   lali lili
   e di si është puna??
   ma merr mëndja se jo!!
   këtu kemi aq shumë gjëra që shkelen sa duhet ndonjë kompiuter ti llogarisë!!
   pullë fiskale,me paret e kujt është blerë,etiketë e vendosur mbinjë shishe me verë pa asnjë lloj emri,verë e prodhuar dhe ndoshta e pa kkontrolluar!
   por ajo që ka vlerë është rreklama për vizionarin tonë të radhës!!
   nuk mund të mos dalë 3,4,5 e kushedi sa herë në shtypin e përditshëm në televizion e kudo që të paraqitet,krijohet mundësia!!del duke treguar dashurinë e madhe me lindën,me zahon,del kur i përgjigjet berishës dhe kur linçon dakon e durrësit,del kur është tu pshurr e tu pkjerdh!!
   rreklamë dhe vetëm rreklamë!!
   benci deri para disa vjetësh nuk ka bërë reklamë për shitjen e makinave!!shitej pa e bërë reklamën!!ra cilësia filloi rreklama!!kështu dhe për këtë palloshin!!
   nuk bën asgjë vetëm rreklamë!!
   po të punonte nuk do të kishte nevojë për të!!

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*