Edi Rama: Rritja e pagave domosdoshmëri!

September 1, 2016 19:11

Edi Rama: Rritja e pagave domosdoshmëri!

Kryeministri Edi Rama, ka paralajmeruar ne mbremje rritjen e pagave.

Ne nje postim ne profilin e tij ne Facebook, kryeministri Edi Rama thote se permes uljes se tatimit mbi te ardhurat nga pagat, per 97% te punesuarve, pagat u rriten mesatarisht me 7.3%.

Ulja e tatimit mbi te ardhurat nga pagat ishte vendimi i pare fiskal qe qeveria e dale nga zgjedhjet e qershorit 2013 mori.

Prej atij momenti ka kaluar shume kohe.

Tani kryeministri Edi Rama mendon se rritja e metejshme e pagave eshte domosdoshmeri.

Nuk dihet ende nese rritja do te perfshije dhe pensionet.

Nderkohe qeveria eshte ne procesin e hartimit te buxhetit te ri, atij te vitit 2017-te.

September 1, 2016 19:11
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim