Edi Rama zbulon kur do të largohet nga politika

September 14, 2018 08:57

Edi Rama zbulon kur do të largohet nga politika

 

Kryeministri Edi Rama ka folur mbrëmë në emisionin “Open” edhe për kohën se kur ai do të largohet nga politika.

Kryeministri ishte duke folur për Sali Berishën kur u pyet dhe menjëherë u shpreh se nuk ka ndërmend të qëndrojë deri në moshën e “doktorit”.

“Nuk do të katandisem kështu si “doktori” 80 vjeç dhe të përgojojë dynjanë.

Unë nuk e lejoj veten të përfundoj si ai.

Me siguri do të largohem shumë më përpara se të vijë dita që së largu të mund të mendohet se do të bëhem si puna e Berishës dhe sinqerisht më vjen keq për të”, tha Rama.

a.s/dita

September 14, 2018 08:57
Komento

7 Komente

 1. Messerschmidt September 14, 09:10

  Sa do gjate pao shkurt te rrishe ne politike ti dole me bllof se paraarshesit e tjere te politike shqiptare !
  Sta mbajti me bo asjgo …asnjoni nga ata qe e kane vjedhur kete vend nuk u fut ne burg ..e trgove veten qe je frikacak dhe shkerdhat…pa pike morali social dinjitoz …vetem duke ja fut te vegjelve pa mbrojtje pa fuqi dhe qe rrepsketojn lidhin dhe normat sociale …te fuqishme ja rruajte pa shkume ….yyyyyyyyyyyyyyyytttttttttt rracdhjere gjakprishur !

  Reply to this comment
 2. anticensurë25642654 September 14, 10:32

  ti ja ke kaluar berishës që kur ishe në opozitë,mor debil!!
  ti sot je një palaço fejsbythe dhe dordolec televiziv!!fëmijët e lindur pas 13,që nuk kanë njohur dordolecin berisha,tmerrohen nga pamjet e tua në TV!!
  ti je po aq katastrofë sa kjo medje që nga 5 minuta intervistë shkruan 30 artikuj!
  ti,berisha,politika dhe medja,që ju e keni zënë për fyti,a për koqesh,jeni tmerri dhe humori,tragjikomedia e këtij kombi!!

  Reply to this comment
 3. Adih September 14, 12:46

  Ti o Rame ,je i emeruari i radhes nga Ramiz Alia . Po te kete ngele ndonje cike burreri ,na i thuaj ,radhen dhe per sa vjet e ka bere listem Ramiz Alia ,qe mos e trehte dheu ..Qe kur nuk hape dosjet e sigurimit ,te shtetit famekeq shqiptar ,por edhe ke qene me i rrepte se saliu ,per mos hapjen e tyre ,e tregove fytyren tende . Cfare bere per 4 te vraret e 21 Janarit . U sharruan me duar ne xhepa jashte teritorit (tme falin sinqerisht familjaret )nga bandat e juaja neokomuniste ,ku te gjithe keni nje interes te njejte :rrini urte , se ne ju vrasim ,dhe na lini rehat me korrupsionin tone te perbashket te te gjithave ngjyrave politike .Gjaku i atyre 4 te vrareve te vuri ty bythet ne karrigen e ngrohte kryeministrit .Ku je mor burre muti ,dordolec , pa karakter , u vrane per vidion e Likes ,qe ti e bere President .Mund te justifikohesh se vendos drejtesia,se nuk vendos une ,por prokuroria dhe gjykata ,sic je justifikuar si struci ,deri me sot ,por nuk mund te justifikohesh ,qe i vure ne rrjesht per nje , te gjithe deputetet e tu ,byth lepirsa ,e frikacake legena ,pa dine e imane ,per te emeruar Liken President . Te dy jeni ne te njejten llogore me Saliun .Ai e shpetoi nga burgu dhe ju e emeruat President . Prandaj o Rame… ………….???!!! ….

  Reply to this comment
 4. Dodona mbi Tomorr September 14, 17:21

  “…Me siguri do te largohem…shume kohe me perpara se te dukem si ky(Saliu)per te cilin me vjen me te vertete keq” Edhe une keshtu mendoi!Saliu eshte kerrusur nga barra e krimeve , vrasjeve dhe shkaterrimeve te ketij vendi, sa tashti njerzit tek ne po ndjejne keqardhje dhe po e meshirojne !Po a duhet pasur meshire per perbindshat?

  Reply to this comment
 5. katarakti September 14, 18:54

  Te pakten edhe per nja 10 vjet te mira Shqiperia ka nevoje per Edi Ramen kryeminister. Jo se eshte i pikuar nga qielli, por se nuk ka alternative. Mendoni nje çast te kthehen babalet ne pushtet!!!

  Reply to this comment
 6. I tille je , sa here qe hap gojen September 14, 19:08

  Pse more “gjermani” Messerchmidt , ne Gjermanine qe jeton ti , k/ministria Merkel eshte ajo , qe i fut ne burg fajtoret kriminele , qe e kerkon kete gje nga E.Rama ?!
  Ti , ose je njeri i felliqur , ose je gje e trashe , qe nuk kupton se perse po behet reforma ne drejtesi , e kapur per fyti dhe e kriminalizuar deri ne kufijte e mafjes politike te shpellarit serb te Vicidolit ! Kjo “drejtesi” , qe mbylli te gjitha proceset me te renda kriminale , ne gjithe keto vite , si mund te hetoje e gjykoje Saline , Meten , Nanon e te jape vertet drejtesi ????? !!!!

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 September 18, 10:35

   I tille je , sa here qe hap gojen=hale
   e vërtetë që nuk e bën enxhi,por nuk premton asnjëherë në fushata elektorale se do ta bëjë!!
   ne po i kërkojmë palloshit atë që ka premtuar!!
   nëse ja ka futur pordhës për të na mashtruar!?
   çfar ndryshimi ka nga berisha??
   dhe ai të njëjtën premtoi dhe e bëri me kah të kundërt!!
   palloshi si kopjac i berishës premtoi si ai dhe e bëri si ai!!premtoi zhdukjen e korrupsionit dhe dënimin e të korruptuarve,dhe bëri të kundërtën!!e shtoi dhe i bëri presidentë!!

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*