Edith Harxhi: Gent Cakaj duhej shkarkuar nga detyra!

January 12, 2019 17:09

Edith Harxhi: Gent Cakaj duhej shkarkuar nga detyra!

Gent Cakaj duhet të shkarkohej nga detyra përpara se Kryeministri Edi Rama ta propozonte për drejtimin e politikës së jashtme shqiptare. Ish-zëvendës ministrja e këtij dikasteri, Edith Harxhi, gjatë një interviste në News24 tha se: i konsideron gafa diplomatike deklaratat publike të Cakajt për de-limitimin e ujërave mes Shqipërisë dhe Greqisë.

Për kapërcimin e situatës, krizës mes Presidencës dhe Kryeministrisë, Edith Harxhi thotë se Rama duhet të propozojë një emër të ri.

Diplomatja Harxhi e konsideron vendimmarrjen e Presidentit të Republikës për mos dekretimin e emrit të Cakaj-t si veprim i duhur në mbrojtje të Kushtetutës.

 

v.l/ Dita

January 12, 2019 17:09
Komento

10 Komente

 1. PO , PO January 12, 17:28

  Jemi ngopur me deklarata partiake , aq më tepër nga ato të tifozëve të taborrit kriminal të serbit Viçidolit , bajraktarit mesjetar Berishoviçit ! Na u mërzitën radioja , televizioni , shtypi i shkruar dhe ai dixhital e tashmë edhe informacionet ne internet , ku gumëzhijnë ditë e natë , ata që janë më këllirat e kombit , për ta kthyer Shqipërinë në sulltanat !

  Reply to this comment
 2. besa v. January 12, 18:02

  e kujt i hyn ne pune c’mendon kjo torollake, ose me mire kjo ushtare torollake e Saliut?
  Apo po rreshtoni forcat kunder Rames? Te pakten beni perpjekje te gjeni kundershtare serioze e te besueshem sepse s’do t;ju besojne as juve te Dites me. Varianti Lubonja -Bushati :”kunder Rames per cdo gje e pergjithmone” ka rezultuar jo efektiv.
  Gjeni rruge te reja per drejtimin e ri….
  (dhe i publikoni edhekomentet kunder jush , nese jeni burra, sic thoni..)

  Reply to this comment
 3. Dodona mbi Tomorr January 12, 18:23

  E paske bindur ti Ilir Meten qe te mos dekretoje Genc Caken dhe ti me kete rast ke mar hak ndaj nji rivali te mundshem!

  Reply to this comment
 4. Arroganti January 12, 19:25

  Rama mbi te gjitha duhet te bente transparente se cfare e shtyu ate te vendoste 2 ministra nga Kosova sikur ketu u mbaruan intelektualet!
  Pastaj te pergjigjej pyetjes se mos valle e mban veten si mbretin e gjithe shqiptareve?

  Reply to this comment
 5. besa January 12, 19:36

  KJo Edit Harxhi eshte nje bushter rrugesh qe e mbaj mend kur ishte zvministre e jashteme dhe eshte shume llafazane e llapaqene, por dhe e padurueshme ne bisede ne tavoline. Duhen thyer hundet se del sikur kjo eshte e s’ka me, paçavurja qe qelben ate vend .

  Reply to this comment
 6. shoku i klases January 12, 20:09

  Pas ngjarjeve te 1997,kjo zv/ ministre e Saliut,shoqe e ngushte e vajzes se berishes,e martuar me nje turk,akuz0nte amerikanet ,per kete situate dhe Saliun qe paguante verioret te vrisnin vellezrit e tyre ne jug,politikan te madh!!!???…vendosini vete ju o lexues noten!

  Reply to this comment
 7. demo January 13, 05:13

  Edhe kjo ka vlera diplomatike.Ka nje te ardhme perpara,;Nuk e ka mbyllur plotesishte ciklin.

  Reply to this comment
 8. Spinoza January 13, 08:56

  Harxhi nga nxenese u katapultua ne zv ministre te jashtme duhet te kete qene me e vogel ne moshe se Cakaj e deklaruar anti amerikane dhe filo Ruse si shefi i saj Sali Berishov persona te rrezikshem per paqen sociale qe duhet ta kene vendin burg

  Reply to this comment
 9. E verteta January 13, 10:04

  Ik moj laraske e Zeze.Po ku merr vesh ti nga dipllomacia. You PD istat jeni armiqtee hapur te vendit. Sidoms ti zhgarravine nuk na jep dot mend ne. Je karte e djegur si shoket e tu. Pthu fare e keqe se na turperuat.

  Reply to this comment
 10. FORSTER January 13, 13:51

  Dikur Saliu quajti “Laviere -Bulevardi ,k/prekuroren e SHqiperise qe eshte nji shkelje flagrante e kushtetutes ,INA-RAMEN ,por SALOS nuk i hyri asnji gjemb ne kembe ,por Salua paska pasur lavire me ze dhe me figure ,si puna e EDITH-HARXHI e cila paska qene ne realitet z/vendees Ministre-e-Jashtme e SHqiperise nji “PROSTITUTE”e cila i ka mbajtur ison k/kriminelit Sali-Karaxhit te SHqiperise ,po ti moj laverie ku e di, kush eshte dhe kush vendosi per kete person ,qe te jete M.P.J.te SHqiperise ti nuk e di se je alabake ,populli s’te ka njohur ,por mos dil ne media se je karte e diegur.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*