Dorëhiqet Haxhinasto

September 2, 2016 12:20

Dorëhiqet Haxhinasto

Ministri i Transporteve dhe Infrastrukturës Edmond Haxhinasto, ka dhënë  dorëheqjen nga detyra që mbante prej 3 vitesh.

Arsyeja e dorëheqjes nga kjo detyrë ka të bëjë me angazhimet e tij në LSI, për shkak edhe të zgjedhjeve që do të bëhen brenda kësaj partie në muajt e ardhshëm – thanë burime afër tij.

“Falënderoj Haxhinaston për punën dhe kontributin e dhënë. Haxhinasto kontribut në skuadrën qeveritare dhe bashkëpunim shumë të mirë”, ka reaguar Rama.

Haxhinasto është ministri i dytë i dorëhequr në qeverinë Rama, pas Nasip Naços.

Naço dhe Haxhinasto kanë edhe lidhje krushqie me njëri tjetrin.

Shtatori ishte paralajmëruar si muaji i lëvizjeve në qeveri.

Takimi i fundit Rama-Meta dy ditë më parë u fokusua mbi këto lëvizje.

 

 

 

September 2, 2016 12:20
Komento

9 Komente

 1. Bujar Bayelli September 2, 12:03

  Amerika ka bere per Shqiperin dhe popullin tone
  https://www.youtube.com/watch?v=CxK6e4U88OM

  Reply to this comment
 2. DIBRANI September 2, 12:29

  Haxhinasto, ministri që u diskreditua në përballjen me deputeten e PDIU, znjë Doda, në ballafaqimin me të për Rrugën e Arbrit. Që atëherë duhet të vinte bishtin ndër shalë dhe të ikte nga qeveria.

  Reply to this comment
 3. Monika Kryezeza prej Golloborde September 2, 13:03

  Levizje ‘shahistesh’ apo SHTANGISTESH!?
  -Levizja nr 1:Hahiut i dhimset me shume partija se qUrravija e sKiperija!
  -Levizja nr 2:Ne zgjedhjet e bandes LSI krye.ari Like Floriri terhiqet si kandidature per ti hapur rruge ‘reformimit’ sipas vendimeve ‘historike’ marre ne bordellon e Jales ku i pranishem ishte dhe Eunuket Mejdani-Dokle!
  -Levizje 3:Sipas porosise se LU dhe temenase se Edvin Çamòakizit LIKJA per ti shpetuar VETINGUT na behet ‘NISHAN’!?
  -Levizja 4:300 militantet qe kane vite qe kane zevendesuar 3 MILION Zgjedhes nga inati i babait te Zahos votojne KALIN E XENIT per KRYEMINISTER!
  -Levizja 5.Populli heroik sKipetar me koken ne pusetat pa kapake te bera skrap nga Likja e me bythen perpjete i lutet ALLAHUT

  Reply to this comment
 4. perkthyesi September 2, 13:26

  Kam shkruar dhjetra here me pare mbi paaftesine e ketij ministri, qe nuk beri dy leke pune! Shkarkmi nga detyra eshte i vonuar, megjithate, shpresojme qe ky i riu, te jete krejt ndryshe nga ikesi. Alibite, se u dorehoq per ti qendruar prane partise, tashme nuk i ha njeri!

  Reply to this comment
 5. Gaspri September 2, 13:36

  Moooosssss…C eshte kjo gjeme qe i ra ketij populli….Po ca do beje e zeza Shqiperi tani pa Nasten e Haxhiut….O Zot si na le keshtu?

  I perkoheshem qofte kujtimi i tij.
  Eshte shembull tipik i nje njeriu qe ka vite qe majmet me mundin e ketij populli pa bere asnje pune.
  Ilir Meta ka bere mire qe e largoi kete te pafytyre.

  Reply to this comment
 6. l ri September 2, 16:25

  Sa vonë, megjithatë iku një i korruptuar e i pa aftë
  Gabimi ishte që kur e vunë në këtë detyrë një mëzues anglizhte mund gë punonte në grupet e shoqërimit të turistëve të huaj,,sa qe nuk la gjë pa bprë md rrugët bçri qoka e para e valixhe për vehte e për miqtë e tij,,,

  Reply to this comment
 7. l ri September 2, 16:30

  Një megahajdut e i paaftë më pak,nuk i bën keq vëndit.Një mësues anglishte ministët i transportit vetëm në Shqipëri mund të ndodhë,,

  Reply to this comment
 8. l ri September 2, 16:46

  ,,,,

  Reply to this comment
 9. Hani pak mos hani shume m.... September 3, 05:10

  Iken nje Haxhi hajdut, vjen nje Drevish pa shkolle i licensuar per hajdut.
  V.O. Shkolla per gjuhe te huaj nuk quhet shkolle, ka njerez te thjeshte dhe intelektual qe ne menyre autodidakte kane mesuar dhe dine 3-4 gjuhe te huaja.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*