Eduard Halimi dorëzon mandatin e deputetit

February 9, 2018 16:28

Eduard Halimi dorëzon mandatin e deputetit

 

Eduard Halimi ka dorëzuar sot mandatin e deputetit.

Siç bën të ditur edhe vetë në postimin e tij në Facebook, arsyeja se përse ka dorëzuar mandatin e deputetit është sepse do t’i përkushtohet një projekti të së drejtës ndërkombëtare private në një network në Ballkan.

Reagimi në Facebook

Për mua ka qenë një privilegj të zgjidhem për të tretën herë deputet i Kuvendit të Shqipërisë. Gjatë këtyre viteve kam kontribuar më përkushtim të plotë në politikë si njeri i çështjeve të drejtësisë.

Sot kam dorëzuar mandatin e deputetit pasi nga nesër i përkushtohem një projekti të së drejtës ndërkombëtare private në një network në Ballkan, projekt që është afatgjatë dhe kërkon që vendimin ta marr sot.

Kam qenë një njeri me fat në këto vite sepse kam pasur në krah bashkëpunëtorë të shkëlqyer, të përkushtuar e të ndershëm me kontributin e te cilëve arrita të lija gjurmë, por mbi të gjitha që kam dalë faqebardhë nga të gjithë detyrat që kam pasur. Me punën e tyre ata i hoqën mundësinë kundërshtarëve politikë të hidhnin ndaj meje dhe atyre, baltën e kudogjendur në politikë. Ndaj dua ti falenderoj ata të gjithë sot publikisht.

Dua të falenderoj Sali Berishën, që më dha mundësinë të kontriboj ne jetën politike të vendit në këto vite.

Falenderoj Lulzim Bashën, për besimin në detyrat politike prej 2013, për bashkëpunimin e shkëlqyer në këto vite dhe për mirëkuptimin në çdo vendim prej ditës së parë e deri më sot.

Falenderoj të gjithë kolegët e nderuar të grupit parlamentar për gjithë bashkëpunimin në këto vite në politikë.

Së bashku ne i bëmë një shërbim të madh vendit me paketën ligjore të dekriminalizimit dhe paketën kushtetuese të drejtësisë në 22 korrik 2016.

Falenderim dhe mirënjohje për gjithë votuesit e PD në qarkun e Durrësit dhe Beratit që më zgjodhën 3 herë deputet të Kuvendit. Kontributi im në Partinë Demokratike do të vijojë për gjatë gjithë jetës sime si një anëtar i thjeshtë dhe i përkushtuar.

Falenderim mediave dhe gazetarëve të palodhur për bashkëpunimin në këto vite.

Shihemi së shpejti në një hapësirë tjetër të rrjeteve sociale.

Ju faleminderit të gjithëve, Eduard Halimi.

a.s/dita

February 9, 2018 16:28
Komento

19 Komente

 1. Bardhi Tolabi February 9, 16:45

  U largua dhe nje plere,sic duket i tredhur nga Vetingu,per mucilleqet qe ka gatuar si ish minister I drejtesise te Sali kriminelit…

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 February 9, 17:36

   uau,a thu se do të vijë ndonjë pastërti në vënd të plehrës??
   jo lali një bërllog ka për ti zënë vëndin!!
   kryetarët nuk duan pastërti!
   duan bërllog që të bëjnë ndyrësi!!
   të gjithë janë njëlloj!!
   tërë sfera politik është e ndyrë!

   Reply to this comment
 2. Izeti February 9, 16:56

  Moooos ,cfare lajmi I trishtushem,,, , ,,,,,,Po kush te pranon nga nderkombetaret ty mor lepur,,,,,,,, Ose te eshte hapur ndonje dosje ,,,,,,,,ose ta ka blere ai pasardhesi mandatin 10 fishin e vleres se mbase I ka dale ndonje horrllek ,dhe do te kete mandat deouteti ,,,,,,,,,,,, Shpejt ka per ti dale tymi…..

  Reply to this comment
 3. intelektuali February 9, 16:59

  NETWORK?

  C’eshte kjo?

  sepse:

  Falenderimet per Sali Gerdecin dhe per bedelin e tij Lulzim Kusari duken si falenderimet e Mehmetit dhe Kadriut per Enverin perpara se t’u priste koken kur deklaronin:

  TE ROJE PARTIA SHOKU ENVER, KUJDES FAMILJEN!

  Keshtu me duket ky NETWORK i cuditshem i servilit te Saliut qe nuk mund te mbahet mend per asgje ne Kuvendin albanez dru me pre plot me kriminele dhe spiuna te Enverit

  Reply to this comment
 4. LABI February 9, 17:03

  Pamvarsisht se ku mund te angazhohesh,Ti ke qene nje deputet negativ.Kete fakt e pohon vete duke vleresuar nje njeri qe dogji dhe shkateroi SHqiperine si Sali Banditi dhe nje hajdut dhe vrases si Lulush Karabushi.Bere mire qe ike se SHqiperia tani shpetoi nga nje deputet qe pqer 13 vjet eshte paguar nga taksat e popullit dhe njeri puna mbare si tha.Mendoj qe shembullin tend ta ndjekin dhe paloket e paloqet e shume te tjere,sepse ju jini llumi i shoqerise SHqiptare.

  Reply to this comment
 5. Kris 1 February 9, 17:18

  Na duhet nje deputet me i gjate.

  Reply to this comment
 6. qytetari pa qytet February 9, 17:20

  Bobo c’na gjeti! Nje hale publike me pak ne Tirane, si do tja bejme ne te shkretet.

  Reply to this comment
 7. MH February 9, 17:23

  Me trego se ke falenderon te te them se kush je!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Merreni me mend se ke falenderon politikan i drejtesise.
  Iu takon ta vlersoni ne pershtatje te vlersuesve se me sa aftesi ka ushtrue drejtesin qe na shitet ne kete njoftim gazetareske.

  Reply to this comment
 8. MH February 9, 17:28

  Shume bukur !
  Na hiqet dhe nji hale nga teatri i Parlametit Shqiptare.

  Reply to this comment
 9. Nunuja nga Cepani February 9, 17:32

  Mjer Ballkani po priti ti japesh ti te drehten. Po shiko se nuk ka tas me supe andej ! Te faleminderit se nuk do te shikojme nje aguridhe ne parlament.

  Reply to this comment
 10. Abdi cami February 9, 18:23

  Nje Halim qe e le mandatin e deputetit me deshire dhe…nje Qife Rakip ortaku i Rames qe kapet me thonj pas mandatit te deputetit qe ju hoq si i inkriminuar.
  Kush eshte plehra ketu dallohet qarte.

  Reply to this comment
 11. Arber I February 9, 19:03

  Perjete me Sali Berishen: si atehere kur i duhej per te ruajtur pushtetin absolut edhe tani per t’u mbrojtur ne gjykate!

  Reply to this comment
 12. N. February 9, 19:24

  U mbyt Gjemia
  Me federalë,
  O burra shpejto,
  Kush mund te dalë!…
  ….
  Minjt e ndiejme te paret mbytjen e Anijes, qe po i futet uji nga te kater anet…
  Ndersa Kapitenit i pikon Tavani e nuk di nga tja mbaje, Xenin po na e therrasin ne Prokurori, shiti dhe Apartamentin 500 mijë Euro…pa çfare do thote CEZ-i dhe aferat e tjera..300 Dosje presin te hapen!…..Marshallit i ka plasur Skandali ne ShBA, Izeti nga ana tjeter do qe ta haje si Kanibal, me gjithe rroba… cilen vrime te Anijes te mbyll me pare Kapiten M o r t j a…
  Halim Supa, ky burre i madh dy pellembe e çau rrjeten i pari…
  Paç kemben e mbare Halim Supa, qe po ndjen shpejt Furtunen…!

  Reply to this comment
 13. N. February 9, 19:26

  U mbyt Gjemia
  Me federalë,
  O burra shpejto,
  Kush mund te dalë!…
  ….
  Minjt e ndiejnë te paret mbytjen e Anijes, qe po i futet uji nga te kater anet…
  Ndersa Kapitenit i pikon Tavani e nuk di nga tja mbaje, Xenin po na e therrasin ne Prokurori, shiti dhe Apartamentin 500 mijë Euro…pa çfare do thote CEZ-i dhe aferat e tjera..300 Dosje presin te hapen!…..Marshallit i ka plasur Skandali ne ShBA, Izeti nga ana tjeter do qe ta haje si Kanibal, me gjithe rroba… cilen vrime te Anijes te mbyll me pare Kapiten M o r t j a…
  Halim Supa, ky burre i madh dy pellembe e çau rrjeten i pari…
  Paç kemben e mbare Halim Supa, qe po ndjen shpejt Furtunen…!

  Reply to this comment
 14. alphade February 9, 20:41

  Shko ne te semes, halabak ! “Kontributi” yt dhe i bandes,
  ne te cilen ke bere pjese deri tani ne Reformen ne Drejte-
  si nuk vute shkopinj por kercunj ne rrota . E votuat Refor-
  men atehere kur nderkombetaret : SHBA dhe BE-ja per-
  mes ambasadoreve te nderuar : LU e VLLAHUTIN, ua
  vune kembet ne nje kepuce, vetem atehere ,sic e perserit
  here pas here kryeministri aktual ,ngritet kartonat e jeshil-
  te lart dhe koken e ulet poshte tavolines .Ti dhe banda jote, zoti Halimush jeni bere gazi dhe turpi i botes dhe mos na dil tash e t’na hedhesh sy hive ,nuk i ha njeri dokrrat tuaja ! Ik bejmkarriere edhe ishujt Papuas por ve-
  tem surratin tend pelte nuk duam t’ja shohim me surratin
  sa te kemi jete. Si e degraduat Shqipetine ,more anti-
  shqiptar te terbuar . Megjithate Ti ,Halimo nuk ke faj , fajin
  e ka MONSTRA E VICIDOLIT, qe ju komprometoje te gji-
  thve, ju futi ne rrugen e antishqiptarise,ju shndrroi dashje
  pa dashje ” koka turku” ne rrugen e shkaterrimit te Shqi-
  perise sipas urdherave te UDB-s se Milloshevicit .
  Ne te ashtuquajture PD ka disa kokrra,ku midis te cileve,
  je edhe Ti ,qe perfaqesoni LIGESINE E SHPIRTIT dhe ku
  bejne pjese : Sali kryekrimineli,kryehajni,kryemafiozi. Ne
  keto tipare ,Vicidolasit nuk ja kalon asnjeri ne kete planet.
  Ilir Floriri qe ze vendin e dyte pas Berishovicit. Ai eshte nje hajn i sprovuar, me te gjitha tiparet e nje xhambazi te
  rendomte,por edhe fodull,prepotent e mendjemadh i pa-
  korigjueshem ,ende nuk eshte provuar si killer,per te ci-
  lin ka folur deputeti Tom Doshi. Megjithate, shenjat dhe
  sidomos me sjelljet e tij ne Lezhe ne kohen e fushates,na
  ben te besojme qe Tomi ka pasur te drejte ne akuzat e tij.
  Agresivitetin e kesaj bande e kontatuam edhe ne qendri-
  min e surratbreshkes ne parlament qe hidhi cizmen drejt
  podiumit ,gje qe tregoi se nuk eshte vecse nje rrugace,
  nje baxhelle ordinere. Ne u qame nga “shiu” me Jozin dhe rame ne ” bresher” me surratsilikonen .
  Halim “go to hell” pasi te keshe kaluar VETTINGUN te
  ambasadoret : LU e VLLAHUTIN ….!
  Nuk fola per “7X7-ten : 42 – shin se nuk ia vlen barra qe-
  rane. Ai do i bashkohet ne Rec ! Sales dhe Ilirit ….!

  Reply to this comment
 15. GJIN mUSA February 10, 10:13

  Halimi largohet!
  Sepse friga ju ka hyre ne palce,korrupsioni i ka mbuluar ushtaret e piste te Berishes.

  Reply to this comment
 16. Prapa dielit vafsh February 10, 10:48

  Vafsh pertej gopit sateme o legen i sali b-q rit
  Ju te gjithe meritoni te vriteni sepse mbroni 1 vrases qe ka rrenuar Shqipetaret deri ne kocke dhe me mburresh qe ke bere pakt me sali-bushtren Prapa diellit te gjithe Pd

  Reply to this comment
 17. Social Rilindasi February 10, 11:26

  Eh sikur te kishin dorzu mandatin e deputetit edhe ato maloket tone me precedente penale qe Ed Rama qe Allahu e paste prane, i futi deputet ne parlament! Nuk do kishim pas nevoje te benim ligj per dekriminalizim pastaj. U beme gazi botes

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*