Eduard Halimi lë mandatin e deputetit, vjen reagimi i Bashës

February 9, 2018 16:57

Eduard Halimi lë mandatin e deputetit, vjen reagimi i Bashës

 

Kryetari i PD, Lulzim Basha, falenderoi deputetin dhe ish-ministrin e Drejtësisë, Eduard Halimin për kontributin e tij në politikë, pasi ky i fundit njoftoi sot se do të dorëzonte mandatin e deputetit për t’iu përkushtuar avokatisë.

Basha shkruan  në Facebook se ka dëshirë për t’a pasur Halimin pjesë të ekipit, por duhet respektuar liria e çdokujt për të marrë vendimet e veta për të ardhmen e tij.

Postimi i Bashës:

Eduart Halimi vendosi sot të lërë mandatin e deputetit, të tërhiqet nga politika aktive për të ndjekur pasionin e tij, avokatinë. Dëshira ime për ta patur pjesë të ekipit, të grupit parlamentar të PD ishte e madhe, por po kështu edhe respekti për lirinë e çdokujt për të marrë vendimet e veta për të ardhmen e tij.

Si një bashkëpunëtor i shkëlqyer, një jurist i mprehtë, Ed Halimi po largohet nga politika aktive pasi ka lënë gjurmët e veta në qeverisje me suksese të padiskutueshme në Ministrinë e Drejtësisë, dhe në opozitë po ashtu me ekspertizë të çmuar në të gjitha betejat tona për ligjshmëri, kushtetueshmëri, për luftë ndaj krimit e korrupsionit dhe përpjekjeve për zgjedhje të lira e të ndershme.

Shpreh falenderimet dhe mirënjohjen nga zemra për kontributin e tij të çmuar, dhe bashkë me urimet e mija më të mira, edhe bindjen se me projektet e reja që ka, ai do të vazhdojë ti shërbejë ligjit dhe vendit.

a.s/dita

February 9, 2018 16:57
Komento

8 Komente

 1. Xha Teme February 9, 17:00

  Mos more Lulash. Na bere per te qare. Po ky ishte nje koqe gomari, servil i peshtire deri ne neveri. Kesaj gjallese i perkon sarkazma therrese e te madhit Noli. Ti Halim qe s’di shkrim e as kendim je minister per arsim.

  Reply to this comment
 2. Izeti February 9, 17:32

  Po qoftet kush do I coje ,kur te ngrihet cadra perseri,,,,,,,,moooooos do ngelen protestusit pa qofte ,vetem duke ngrene fara luludielli,,,,,,,,,,,,,,,Mos e ler Lulush te jape doreheqjen,se na duhet ky fare « burri » ,,,,,,

  Reply to this comment
 3. Gazetaret investigative berishiane February 9, 17:51

  C’do te ndodhe me komisionin berishian “halimi”? Ketyre te PD-se dhe LSI siku u kane futur te njejten kasete-cd ne bythe! Degjoni edhe Cupin! 20 fjale dine gjithsej! Cfare debilesh dhe bedelash?!

  Reply to this comment
 4. Abazi February 9, 20:00

  Gazete si kjo gazete kaq e neveritshme, qe dhe komentuesit keshtu i ka, vjellin vetem vrer, mos i’a pafshim bojen!
  Turp, turp, turp!!!!!

  Reply to this comment
  • Bardhi Tolabi February 10, 02:23

   O Abas more Abas,
   Do te ze e te perplas,
   Sepse shume me gajas,
   “Dita” ty nuk te pelqen,
   Se per ty eshte zeher,
   Ama kam dhe merrak,
   Une shkruaj,komentoj,
   Po ti c’mutin do ke “Dita”?

   Reply to this comment
 5. Kaso February 9, 20:36

  Pse nuk i botoni komentet????

  Reply to this comment
 6. alphade February 9, 22:07

  I drejtohem me nje pyetje 7X7- 42 ,zotit Lul Basha: A e
  dini ju zoteri kur nje anije eshte duke u mbytur ne det ,ci-
  let jane te paret qe e braktisin anijen ??? Pikerisht mijte !
  Edhe, Halimi yt , nje mi gardhi eshte nga te paret qe po e
  braktis anijen. Mbase kjo ka lidhje drejtperdrejt me “me-
  katet” e tij dhe prandaj ka vendosur te largohet sa nuk eshte vone . Por para se te iki ne te s’emes le t’i nen-
  shtrohet Vettingut te ambasadoret e nderuar: LU e VLLA-
  HUTIN,pa kaluar “banken e proves” s’mund te kendoje
  poemen e mirenjohur : “U mbyt gjemia me federale, o bu-
  rra shpejt-o kush mund te dale, pacet fashizmi i vencere-
  mos se iku koha e babaqemos……” Si jua permend shpesh kryeministri aktual , ” juve eshte per t’ju qare hallin” dhe a e di pse, sepse sa here del para syve te
  shqiptareve ” plaku Mere” , ata largohen me vrap sikur
  PD e ka zene semundja biblike e leperozes…..!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*