Eduard Ndocaj shpall person “non-grata” Artan Lamen në Lezhë: Na ofendoi gratë

October 1, 2015 08:54

Eduard Ndocaj shpall person “non-grata” Artan Lamen në Lezhë: Na ofendoi gratë

Një shkrim i Artan Lames në lidhje me pllakatën e sultan Sulejmanit në Kalanë e Lezhës ka acaruar nënkryetarin e PDK­së dhe aspirant për deputet, Eduard Ndocaj.

Ai thotë se Artan Lame tashmë është person “non grata” në Lezhë. “Artan Lame ka ofendur rënde gratë e lezhjanëve e gjithë shqiptarët. Nga sot ai është person i padëshiruar në Lezhë.

Ai do të jetë i dëshiruar vetem kur të vijë në Lezhë e të kërkojë të falur grave lezhjane duke qarë para varrit të Gjergj Kastriotit, shpëtimtarit të kombit shqiptar,” thotë Ndocaj.

Një ditë më parë Lame shkruante me ironi se: “Po bëhet një javë që të gjithë patriotët e stadiumeve i janë lëshuar pllakës së Sulejmanit, duke harruar që gjithë gratë e tyre çdo pasdite kselhasen e qajnë duke parë telenovelat me Sulejman…

Thjesht ditën që do thyejmë pllakën (dhe ju garantoj që do e thyejnë), do kemi një dëshmi më pak të faktit që në këtë vend kanë banuar njerëz asokohe e jo vetëm çakej pylli e arinj mali. Dhe në fakt, veçanërisht muajt e fundit, asej ane na kanë ardhur plot raste dijetarësh që po i bëjnë nder edhe Tiranës”.

October 1, 2015 08:54
Komento

9 Komente

 1. Bill Right October 1, 08:58

  ky do te beje emer e te gerricet per cdo gje…eshte mirditor I falet, pordhet do ti shesin patjeter…

  Reply to this comment
 2. ne emer te popullit October 1, 09:44

  Ky idiot NDOCAJ duhet hequr nje minut e me shpejt, si ka mundesi te nderuar SHQIPTAR qe prane HEROIT TE KOMBIT,TE PA DISKUTUESHEM SHQIPTAR, te qendroi edhe SULLTANI BARBAR TURK. Nuk po kuptoj fare se ku po jetojme, ne C’vit te historise jemi.Si ka mundesi te da
  shur SHQIPTAR qe njeri len Koken per lirin Vendit dhe tjetri BARBAR ose TIRANI i rrethuar nga Grate skllave jep urrdhra qe te digjet nje KOMBIT. TURP, ky demeku NDOCAJ sa shkolle ka bere.JEP DORHEQJEN MENJEHERE o DERDIMEN.

  Reply to this comment
 3. faro October 1, 10:00

  Po historine e lashte te prejardhjes se njeriut nga majmuni, a e pranon ky k partije?
  Kjo eshte historia dhe askush nga ne nuk mund ta ndryshoje. Nje injorant mund ta heq pllakaten, sic mund ti heq edhe callmen nje hoxhe.. Por hoxha hoxhe mbetet. Edhe prifti po prift do te mbetet edhe po ia corri dikush mantelin

  Reply to this comment
 4. D October 1, 11:25

  hahahahahahaha sa i madh Lame…..hahahahaha

  Reply to this comment
 5. Helli October 1, 12:18

  Kokrra e injorantit ky mustaqe dhjeri.

  Reply to this comment
 6. DUKAGJINASI... October 1, 13:23

  Hyrja e kalase, per kohen e tyre, eshte si hyrja e nje qyteti, per kohet e sotme….Ne hyrje te kalase ,duhet te jete stema e SKURAJVE dhe DUKAGJINASVE, si zoteruesit e vertete te KALASE-QYTET…Pllakatet e pushtimeve, riparimeve dhe çdo gjeje tjeter qe ka lidhje me ate KALA, duhet te rreshtohen ne ambientet e muzeut….Ky i vetedeklaruari turk(sot ka qene dhe afati i fundit i vetdeklarimeve te paligjshme), eshte pjese e prostitutave politiko-islamike, te ripjelljes, qe po mundohen per interesa personale, si dikur eterit e tyre biologjike, te hedhin llumin islamik mbi identitetin tone te krishtere…Katoliket ne regjimin e birit te kajmekanit te Gjirokastres, u persekutuan, u internuan, u varen dhe u pushkatuan, nga eterit e ketyre prostitutave politike…Por kurre nuk e mohuan ZOTIN e tyre, se anti-ZOTI, ishte nje hiq para tyre….Keta jashteqitje turko-mongole, ne menyre djallezore, po mundohen te arrijne ate qe nuk mundi te beje kolera turke per 500 vjet….Keto fekale te helmuara, duhet te krenohen me krahinat qe ruajten te paster identitetin europian, se pa keto krahina, sot nuk do permendej me emri SHQIPERI…..

  Reply to this comment
  • elio October 1, 20:48

   qeke per psikiatrik plako…u lutet tek veziri per tu bere turq dhe nuk ju pranoi, asnje kryengritje nuk keni bere vete…nuk ju p..dhte njeri se ishit dhe jeni barkthare..

   Reply to this comment
 7. Xhelo October 1, 16:30

  Turp qe kjo fytyre qe shohim ne fotografi te shfaqet ne Parlamentin Shqiptar. Boll derra ka ne ate Parlament, prandaj ju lutemi, mos shtoni edhe nje tjeter.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*