Eduart Ndocaj: Erdha nga qielli….në Parlament

October 29, 2015 15:16

Eduart Ndocaj: Erdha nga qielli….në Parlament

Deputeti më i ri i Kuvendit të Shqipërisë, Eduart Ndocaj foli edhe për mediat pas pjesëmarrjes në seancën parlamentare.

E konsideroi si ditën e parë të shkollës pjesëmarrjen në seancë. Ai tha se me shaka se kishte ardhur nga qielli, pasi kishte udhëtuar me avion nga Italia për në Shqipëri.

“Dita e parë është interesante si dita e parë e shkollës, po e kaloj më së miri. Patjetër që është emocionuese. Kjo është hera e parë që dikush nga emigracioni bëhet pjesë e parlamentit. Është e vërtetë se rashë nga qielli, sepse unë me avion erdha. Zoti Ndoka është kryetar unë jam nënkryetar”, tha Ndocaj gjatë deklaratës jashtë sallës së Kuvendit.

Nard Ndoka i PDK-së, ku Ndocaj është nënkryetar, pat deklaruar më herët se partisë së tij po i “bien deputetë nga qielli”. Vetë Ndoka e ka marrë mandatin nga Partia Demokratike, ndërsa Ndocaj e merr nga Partia Socialiste. /Dita/

October 29, 2015 15:16
Komento

16 Komente

 1. Miri October 29, 16:41

  Ky duket si gjel deti gaduf, por duket dhe si rrote mullini gjithashtu. Hajde nivel parlamenti mer lali hajde. Ky eshte nje hurdhe ne vargun e madh te hurdhave te parlamentit qe te mos I mari njeri m’sysh. 🙂

  Reply to this comment
  • Hajdari October 29, 16:59

   Piktor i rilindjes
   Ty te qofshim fale
   Ne kuvend na fute
   Ismail Qemale

   Ama heren tjeter
   Qe t’i luash fene
   Ne kuvend te futesh
   Edhe Skenderbene

   Dhe vet e kutpn
   Qe nuk eshte aq zor
   Kete popull ..ar
   Ta mbash me humor

   Sepse ky milet
   Ndryshe s’e mban dot
   Po s’ja ..ive nenen
   Babr nuk te thote

   Reply to this comment
   • Lleshi October 29, 20:50

    Hajdar vellai
    piktorin pse ma luan
    M-ne qe eshte thare
    pse shkon dhe e kruan ?

    Mencuri e popullit
    ka shkuar , ka sosur
    se ne parlament
    mendja ka cofur

    Qrnie me dy kembe
    dhe me dy duar
    parlamentin tone
    e kane zaptuar

    Nje thote kriminel
    nje thote horr prej horri
    por as kafshe s’iu thua dot
    ketij soj tabori !

    Urtesi e popullit
    atje eshte armike
    ka qenie me dy kembe
    ulur ne karrike

    Me kryepiktorin
    dhe dhe mikun e tija
    Sal Berishoviçin
    dhender nga Serbia

    Me popull shqiptare
    asnje lidhje s’kane
    ndaj kockat etij
    i bluajn i hane

    Parlament i Shqiperise
    tufe me antishqiptare
    dikush qen edhe çakall
    te tjeret gomare

    Reply to this comment
 2. Kris 1 October 29, 19:02

  Lista e deputeteve qe na dhuroi Ps filloi me kauboj ramen e frances dhe mbarojne me nje kaubojs Ndocaj.brenda listes jane qe dhe lope.

  Reply to this comment
 3. Po,Po October 29, 19:03

  JA , KETA JANE PARLAMENTARET DHE POLITIKANET SHQIPTARE,NGA TE CILET POPULLI PRET AQ SHUME ! KY NUK ESHTE I VETMI . KUJT NGA ADOLESHENTET E SHUMTE,QË NGROHIN NDENJESET NE PARLAMENT,KISHTE MENDUAR SE DO TE BEHEJ DEPUTET,APO….MINISTER ?! PRA MERR NGA RRUGA DHE VENDOSI NE POSTE JETIKE PER KETE POPULL E SHTET .
  NDAJ THEMI SE, KY VEND NUK KA PER T’U BERE NDONJE HERE , DHE CDO DITE PO IKIN E BRAKTISIN VENDIN .

  Reply to this comment
 4. x October 29, 19:19

  UNE KAM SHPRESE SE EDUARDI NUK KA NEVOJE PER LEK, DHE PO TI BJER NE DORE NDONJE NGA KETA LEKISTET DO TI SHTYPI ME PRAPANICE DUKE FILLUAR NGA I GJATI DERI TEK DOKTORI, UNE E NJOH , PO I SHKELE NE KALLO ESHTE I EGER, EDO JUSTIFIKOJE MANDATIN QE KE PER KETE PERIUDHE QE KA MBETUR DHE SHTYPI ME PRAPANICE GJITHE HAJDUTET TE CDO NGJYRE QOFSHIN.URIME.

  Reply to this comment
  • Shahisti October 29, 19:47

   Nuk ka nevoje per lek?!? A me verte e ke ti? Keto lloj robsh tamam per lek futen ne politike or taj, se i fitojne pa e vene vehten ne rrezik, as si trafikante, as si pimpa, as si muta, as si….

   Reply to this comment
 5. Arben October 29, 20:09

  O ZOT O ZOT.

  Reply to this comment
 6. SuloKapedani October 29, 20:15

  NUK KA NEVOJ PER LEKE?TUA JAPE FUKARENJEVE NE QOFTE SE ESHTE AQ SHUME PATRIOT.NUK TE LE TE SHKELESH NE KALLO…?PO KUSH TE PYET,PUNE E MADHE,DO TE JAPE MEND?NUK KA NEVOJE NJERI,ATA JANE TE MENÇUR SE ATY SHKOHET PER KARIERE DHE KEKET VINE VETE. KJO ESHTE MESELEJA KAUBOJSI NDOCAJ DEPUTET KOPIL SE NGA PARTIA QE QENKA KA MJEKRREN DHE MUSTAQET.NUK DO TIA DIJE NJERI. TE GJITHE TI RRUAJNE DHE TI PRESIN MUSTAQET DHE TI HEDHIN NE…..PO ME ISMAIL QEMALIN TE LAJNE GOJEN KUR TE FLASIN.

  Reply to this comment
 7. totila direktan prenos October 29, 22:17

  -Ne fushe te q.na nese ,o ne fushe
  “K e te q.. or ke te q.. ke te q.. hoxha me pare
  -Q.na ne , q.na ne ,q.na ne hoxhe me radhe .
  Po pse nuk do ishte me mire qe te futnin Ate kalin e bardhe ne Parlament qe i kishte hypur ky K..i se sa ate vete ,sepse ne parlament te gjithe jane kuaj ,ca te CJERRE ( te tredhur ) dhe ca VARVAT ( te pa tredhur ) .
  Bobo…… ,cpo na shohin syte ,kushedi se si do ti veje halli kesaj pune .

  Reply to this comment
 8. gjermani i fundit October 29, 23:15

  ore, me ke parti eshte ky se nuk po e marr vesh.E vodhi Nard Ndoka pa zbritur hala nga qielli. Ky qenka si pizza 4 stagioni, do perfundoje te beje parti me Tom Doshin e do ta vendosin me kapele me crime kush do jete kryetar.

  Reply to this comment
 9. Ajaxs October 30, 00:10

  Ai eshte nje cope mish me dy sy ; nuk di te shkruaj as emrin ne bordero. Eshte njeri punetore qe ka punuar refugjate dhe ka vene ca pare.

  Reply to this comment
 10. Z/Kallami October 30, 00:16

  Cowboy!
  Kujdes! Nga emocionet mos te fluturoj mendje si demokristian ardhur nga qielli me ndihme te Zotit.Po nuk more shkolle te larte.Nuk te duhet gja politika me 8 klase shkolle.Ke mungesa te theksueme ne perifrazime te termave politike.E jo ma qe do vecohesh si Cowboy Politikan i Tales Lezhe.

  Reply to this comment
 11. shaban October 30, 10:00

  Ky qe paska ikur emigrand ne Itali qe 14 vjec na qenka bere i pasur nepermjet punes.

  Reply to this comment
 12. Shahisti October 30, 12:06

  Hajde komedi, hajde!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*