Egjipt, dënim me varje për 21 tifozë

Dritan Ikonomi March 10, 2013 10:19

Egjipt, dënim me varje për 21 tifozë

Një gjykatë egjiptiane ka lënë në fuqi dënimin me vdekje për 21 tifozë futbolli për trazirat që shkaktuan një vit më parë në fund të takimit midis Al Masri dhe Al Ahli të Kajros. Gjyqtari lexoi emrat e 21 tifozëve, duke konfirmuar “dënimin me vdekje nëpërmjet varjes”. Në trazirat e vitit 2012, tifozët u shtypën për vdekje ndërsa mundoheshin të largoheshin nga stadiumi pas pushtimit të fushës nga tifozët e Al Masri, ndërsa shumë të tjerë u hodhën apo u shtynë nga shkallët e stadiumit.

 

Dritan Ikonomi March 10, 2013 10:19
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?