“Eh, sa bela e madhe është kur të ka ngecur “grepi” thellë”

June 22, 2018 15:15

“Eh, sa bela e madhe është kur të ka ngecur “grepi” thellë”

Deputeti i Partisë Demokratike Myslym Murrizi ka reaguar pas deklaratave të ish-ministres së PD-së Majlinda Bregu, e cila sulmoi kreun e kësaj partie Lulzim Basha. Murrizi shprehet se Bregu ia “ka shitur shpirtin ‘dreqit’”.

“Ahh sikur Rama të kishte lobuar për Shqipërinë, sa loboi punoi dhe harxhoi kohë për të ‘punësuar’ Majlindën, Shqipërisë jo vetëm do t’i ishin hapur negociatat, por sot mund të ishin anëtarë të BE dhe mund të kishin Presidencën e radhës”, shkruan deputeti i Lushnjes në një shënim në profilin e tij në Facebook.

Statusi i Murrizit

Te vazhdosh te besh opoziten e opozites me kaq shume zell , do te thote qe “ borxhi” eshte shume i madh.

Nje “borxh” i akumuluar heret ose me interesa shume te larta.

Te kesh qene 6 vjet ministre e PD pa asnje kontribut ne PD nga viti i krijimit te saj ( 1990-2007), dhe te luftosh prej 5 vitesh vetem PD (2013-2018), do te thote se ja ke shitur shpirtin “ DREQIT”

Te mburresh se prej 5 vitesh ne opozite te PD , ke “ sakrifikuar” shume se ke bere njehere SHERR me Aldon, me duket sa per te qeshur aq dhe per te Q…are.

Ne fakt PD per te qare ne vitin 2013 e late ju “LIDERA” hamullore qe pasi moret pushtet nga sakrifica e DEMOKRATEVE , harruat DEMOKRATET dhe i sherbyet vetes.

Nga 2013-2017 nuk folet nje fjale per drogen, per krimin per korrupsionin per tenderat per konçensionet per kete qeveri qe perzuri nga ky vend 400 mij SHQIPTARE.

Nuk folet per tahirin per balilin per habilin per kohilin por nuk late gje pa thene per PD dhe demokratet.

Ndoshta ashtu ishte “ LOJA”, qe sot te ishit ketu ku jeni.

Negociatat nuk i pengon as Basha e as DEMOKRATET, por vella “pasha” dhe kleptokratet.

PD eshte krijuar ne dhjetor te vitit 90 me thirrjen e duam Shqiperine si gjith EUROPA, dhe nga protesta kunder baballareve te ministrave te sotem, qe mbollen diktaturen mbi shpinen e Shqiptareve. Te fajesosh PD per qeverisjen e PS kaq bajate besoj qe do ta kishte te sikleteshme edhe vete partia meme e rilindjes se soteme, madje kaq “eger” nuk ka folur as shefja juaj Romana!!!

EHHH sa bela e madhe eshte kur te ka ngecur “GREPI” thelle.

Kur te mbushet mendja qe duhet te jesh gjithë kohen ne karrike, nuk shikon me se ke lufton e kujt i bie, mjafton ti sherbesh atyre qe te mbajne ne karrike.

Po se mos je e vetmja apo e para????

Qe te hapen shpejt dhe pa kushte negociatat, i bej thirrje qeverise ti ngreje rrogat te

“ punesuareve” te fundit dhe te punesoj edhe disa “LIDERA” te tjere qe te kemi sa me shume opozitare te OPOZITES.

Bile nga neser po mendoj qe jo vetem te “ zihem” me Aldon, por mund te “ plagos” edhe Pollon qe te siguroj nje “ vend pune” ne NATO.

AHHH sikur te shpenzohej gjithe kjo “ energji” per te punuar dhe lobuar per Shqiperine, sa mire do te ishte.

Po 125 deputetet HOLANDEZ nuk “ varen” nga ju Majlinda???

 

o.j/dita

June 22, 2018 15:15
Komento

15 Komente

 1. Kaçi i zi June 22, 15:32

  Ky Murizi rigoni eshte ai shefi i policise financjare te Saliut ne kohen kur botet e naftes furnizonin Serbine qe te bente kasapanen ne ish Jugosllave e me pas ne Kosove?
  Ky eshte ai Muriz rigoni qe thote se eshte krenar per kohen kur ishte shef i polocise financjare te Saliut dhe kur çdo bot qe hynte ne Kakavije dhe Kapshtice i paguante 3.000.000 leke polocise financjare. Pa folur per kontrabanden e cigareve.
  Me parate e korupsionit ky sharlatan me pas na u be dhe boznesmen.
  Ky kokra e injorantit model flamur noka matet me Majlinda Bregun.
  Ky koker injoranti e mat onteligjencen me vitet e militantizmit ne PD.
  Ky çoban qe nuk di ti si mund ti drejtohesh nje femre.
  Te te jame mend Muriz rigoni……..

  Reply to this comment
  • BLACK SWAN June 22, 16:06

   pse nuk bie ndonje rrufe ne kohe me diell tu sjell ne vete ju debilave militante
   na spjego meritat e Majilindes ti mor aman ????
   filloe qe kur ngjiste shkallet e Alfons Ballshit ops Astrit Patozit , kur peshtynte ne asfalt si ordinere rrugesh e kur shante me ate fjalorin alla nano , filloe po deshe qe nga e jema kur raportonte miletin ne Durres se i shanin shelliren e djathit …

   hajt keput qafen me gjithe SHEMRAT e bordellos politike qe keni aty.

   Reply to this comment
   • antiharresa June 22, 16:40

    Miedhma qimezeze ,permireso fjalorin moj zoqke se nuk je brenda qadres ketu.Nuk eshte faji i votuesve te majte per kacafytjet midis jush.

    Reply to this comment
   • Kaçi i zi June 22, 16:43

    Une nuk mar ne mbrojtje Majlinden qe te trgoj ti vlerat e saj por vetem debile si puna jote nuk mumd ta bejne dot dallimin e itelektit te Majlindes me ate te Muriz rigonit.
    Qenkeni nevrastenik te gjithe ju shqupsat e babales qe keputshi qafen nje ore e me pare.

    Reply to this comment
 2. Kamarier Luli edhe nje dopio. June 22, 16:40

  Me keto lloj koqesh eshte mbushur SHQUP-i.
  Murrizi eshte nje cope mishi pa sy.
  Eshte turp qe ne Parlamentin e 2018 qarkullojne bole te tipit Murrizi, ky eshte babolja e rradhes…..

  Reply to this comment
 3. vasili June 22, 17:07

  Murrizi,eshte nje muzhik,qe qelbet ere qe tre ore larg.
  Por qe vazhdon te serviret nje muzhik gdhe i ketille,nuk eshte faj i tij,por i pellgut te qelbur albanistanas.

  Reply to this comment
 4. Fidel Kastro June 22, 17:16

  Majlinda Bregu ka nenshkruar nje kontrate me Rame Timonin, Shaj pa fund Lul Bashen , nga pas ke mbeshtetjen time. Karamelen e pare e mori Majlinda (Dihet ku punon) Te presim se Rama mund ti dhuroje edhe me shume , pas karameles i vjen radha Suxhukut me arra., e kush nuk e ka qefe ate!!

  Reply to this comment
 5. Labi June 22, 17:24

  Dikur ketyre tipave i thonin burr muti, e tani ne kohen qe jetojme ketyre i thonr shqupsa

  Reply to this comment
 6. Kali June 22, 17:35

  O murriz o idjot o debil.Ku eshte Bregu e ku je ti o injorant ordiner.O moster .Ti je si Shkelqim Selimi tek Portokallia o i zi.

  Reply to this comment
 7. Kerma serbe e Vicidolit June 22, 17:51

  E ke nga idjotesia , te gjithe kete stres , z. Murrizi ! Jini futur te gjithe ne nje rruge pa krye , ju fansat e UDB-se .

  Reply to this comment
 8. Gimi June 22, 18:15

  Kush ta ka shkrujt o injorant ajo superkurva e shtremt me emrin dhe mbiemrat e ndyr Grigja Suma Qina??? Ku jeni katamdis o mjeran ju shk…kurva te gjithve. Majlindes nuk i afroheni te maja e thoit ju plehra qe keni ardh nga rrethet.

  Reply to this comment
 9. ALBAN DEGA June 22, 18:19

  A DINI ME PER MURRIZAT E PARTISE BABALE TE HAVALESE SE SHQIPERISE SALI LUL MUL XEN MURRIZIT…

  BABALJA I PDSH DHE HAVALJA E E SHQIPERISE SALI BERISHA!?

  – KU… KU SA POSHTE KA RENE SALIKRACIA !?
  – MOZOMAKEQ !

  – NGA ALBAN DEGA, NJU JORK

  NARKOTRAFIKANTI….
  HUMANTRAFIKANTI….
  PIJANECI KRONIK….
  HAJDUTI I MAKINAVE…
  KUMARXHIU I FAMILJES DHE FEMIJEVE TE VET … BABALJA ESHTE BERE TASH PESE DITE JO VETEM KALI I BETEJES PER KARRIKE E PUSHTET POR EDHE EMBLEMA DHE SIMBOLI
  I PDSH-SE DHE LSI-SE , I OPOZITES SE PALLUAR E SHPARTALLUAR ME KEQ SE GJERMANET NE STALINGRAD !
  “ BANDA E GANGSTEREVE” DHE KRYPESHQVE TE SAJ SALI LUL MUL MONA CIZME XEN ENKELED SALIANJIN EDI PALOKARIT …. ESHTE KATANDISUR SI MOS ME KEQ !
  BABALJA I TYRE, SIC E TREGOJNE DESHMI E PROVA E FAKTE TE PADISKUTUESHME ME ZE E ME FIGURE ESHTE KTHYER E DO TE JETE HAVALJA E KRYPESHQVE POLITIKE, JURIDIKE, MEDIATIKE, BIOLOGJIKE TE “ KESAJ MAFIA QE KA DALE KREJT JASHTE KONTROLLIT” NGA PANIKU DHE TMERRI I REFORMES NE DREJTESI DHE VETINGUT NE DREJTESI E POLICÍ, NE ADMINISTRATE E
  POLITIKE !!!
  SHQIPTARE KUDO QE JENI!
  SHIHNI SA POSHTE KA RENE KARTAGJENA E SALIKRACISE !
  SHIHNI KE KANE KTHYER NE SIMBOL, EMBLEME E TOPUZ TE TYRE PER ARDHJEN NE PUSHTET ME KOMPLOTE, INTRIGA , MASHTRIME, POSHTERSI IDIOTESKE, QESHARAKE, TE NEVERITSHME DERI NE KRUPE !?
  NESE KINI DYSHIM HIDHNI NJE SY VETEM FOTOGRAFISE SE TIJ SY E FYTYRE KUQE NGA ALKOLI E STRESI I KRIMEVE TEPER TE RENDA TE TIJ TE PERMENDURA NE FILLIM TE
  SHKRIMIT
  CFARE NUK PRITET NGA NJE “BANDE GANGSTERESH “ QE PERDORI ARKIVOLIN DHE KUFOMEN E AZEM HSJDARIT, NJE VIKTIME E SALI BERISHES QE E NXORI NE PRITE, SI TOPUZ PER TE SHQYER DYERT E KRYEMINISTRISE DHE PET TE ORGANIZUAR GRUSHTIN FASHIST TE SHTETIT TE 14 SHTATORIT 1998 NE BASHKEPUNIM ME UDB-EN E SLLOBODAN MILLOSHEVICIT E STANISHICIT DUKE IA FUTUR FLAKEN SHQIPERISE DHE THIKEN MBAS SHPINE VELLEZERVE E MOTRAVE SHQIPTARE TE KOSOVES, MAQEDONISE, MALIT TE ZI DHE LUGINES SE PRESHEVES NE CASTET ME TE RENDA, NE KULMIN E HAZEPIT DHE GENOCIDIT ANTISHQIPTAR SETBOMADH NE KOSOVE TE VITEVE 1997-1999 !
  BABALJA I KESAJ BANDE GANGSTERESH NUK ESHTE GJE TJETER VECSE NJE KRIJESE MJERANE NJE DRU ME PRE I HAVALES SE SHQIPERISE I KRYPESHKUT E KAPOBANDES SE KESAJ MAFIE TE KORRUPSIONIT E KRIMIT TE ORGANIZUAR NE SHQIPERi ME EMRIN SALI RAM BERISHA E CO !
  SI I TILLE BABALJA PO DHE DO TE KTHEHET EDHE NE HAVALEN E HAVALES SE SHQIPERISE SALI BERISHA!
  KU… KU SA POSHTE KA RA SALIKRACIA !?
  JANE BERE PER TI MESHIRUAR E PER TI VAJTUAR PER SE GJALLI !
  ZOT FALUA MEKATET ! NUK DINE CFARE BEJNE TE GJORET, DO TE THOSHTE MARK ANTONI PO TE RINGJALLEJ !
  MOZOMAKEQ ( MOS ZOT MA
  KEQ ) THEMI NE MALESINE E GJAKOVES !

  BABALJA I PDSH DHE HAVALJA E E SHQIPERISE SALI BERISHA!?

  – KU… KU SA POSHTE KA RENE SALIKRACIA !?
  – MOZOMAKEQ !

  – NGA ALBAN DEGA, NJU JORK

  NARKOTRAFIKANTI….
  HUMANTRAFIKANTI….
  PIJANECI KRONIK….
  HAJDUTI I MAKINAVE…
  KUMARXHIU I FAMILJES DHE FEMIJEVE TE VET … BABALJA ESHTE BERE TASH PESE DITE JO VETEM KALI I BETEJES PER KARRIKE E PUSHTET POR EDHE EMBLEMA DHE SIMBOLI
  I PDSH-SE DHE LSI-SE , I OPOZITES SE PALLUAR E SHPARTALLUAR ME KEQ SE GJERMANET NE STALINGRAD !
  “ BANDA E GANGSTEREVE” DHE KRYPESHQVE TE SAJ SALI LUL MUL MONA CIZME XEN ENKELED SALIANJIN EDI PALOKARIT …. ESHTE KATANDISUR SI MOS ME KEQ !
  BABALJA I TYRE, SIC E TREGOJNE DESHMI E PROVA E FAKTE TE PADISKUTUESHME ME ZE E ME FIGURE ESHTE KTHYER E DO TE JETE HAVALJA E KRYPESHQVE POLITIKE, JURIDIKE, MEDIATIKE, BIOLOGJIKE TE “ KESAJ MAFIA QE KA DALE KREJT JASHTE KONTROLLIT” NGA PANIKU DHE TMERRI I REFORMES NE DREJTESI DHE VETINGUT NE DREJTESI E POLICÍ, NE ADMINISTRATE E
  POLITIKE !!!
  SHQIPTARE KUDO QE JENI!
  SHIHNI SA POSHTE KA RENE KARTAGJENA E SALIKRACISE !
  SHIHNI KE KANE KTHYER NE SIMBOL, EMBLEME E TOPUZ TE TYRE PER ARDHJEN NE PUSHTET ME KOMPLOTE, INTRIGA , MASHTRIME, POSHTERSI IDIOTESKE, QESHARAKE, TE NEVERITSHME DERI NE KRUPE !?
  NESE KINI DYSHIM HIDHNI NJE SY VETEM FOTOGRAFISE SE TIJ SY E FYTYRE KUQE NGA ALKOLI E STRESI I KRIMEVE TEPER TE RENDA TE TIJ TE PERMENDURA NE FILLIM TE
  SHKRIMIT
  CFARE NUK PRITET NGA NJE “BANDE GANGSTERESH “ QE PERDORI ARKIVOLIN DHE KUFOMEN E AZEM HSJDARIT, NJE VIKTIME E SALI BERISHES QE E NXORI NE PRITE, SI TOPUZ PER TE SHQYER DYERT E KRYEMINISTRISE DHE PET TE ORGANIZUAR GRUSHTIN FASHIST TE SHTETIT TE 14 SHTATORIT 1998 NE BASHKEPUNIM ME UDB-EN E SLLOBODAN MILLOSHEVICIT E STANISHICIT DUKE IA FUTUR FLAKEN SHQIPERISE DHE THIKEN MBAS SHPINE VELLEZERVE E MOTRAVE SHQIPTARE TE KOSOVES, MAQEDONISE, MALIT TE ZI DHE LUGINES SE PRESHEVES NE CASTET ME TE RENDA, NE KULMIN E HAZEPIT DHE GENOCIDIT ANTISHQIPTAR SETBOMADH NE KOSOVE TE VITEVE 1997-1999 !
  BABALJA I KESAJ BANDE GANGSTERESH NUK ESHTE GJE TJETER VECSE NJE KRIJESE MJERANE NJE DRU ME PRE I HAVALES SE SHQIPERISE I KRYPESHKUT E KAPOBANDES SE KESAJ MAFIE TE KORRUPSIONIT E KRIMIT TE ORGANIZUAR NE SHQIPERi ME EMRIN SALI RAM BERISHA E CO !
  SI I TILLE BABALJA PO DHE DO TE KTHEHET EDHE NE HAVALEN E HAVALES SE SHQIPERISE SALI BERISHA!
  KU… KU SA POSHTE KA RA SALIKRACIA !?
  JANE BERE PER TI MESHIRUAR E PER TI VAJTUAR PER SE GJALLI !
  ZOT FALUA MEKATET ! NUK DINE CFARE BEJNE TE GJORET, DO TE THOSHTE MARK ANTONI PO TE RINGJALLEJ !
  MOZOMAKEQ ( MOS ZOT MA
  KEQ ) THEMI NE MALESINE E GJAKOVES !

  From: Alban Dega
  Date: May 25, 2018 at 9:27:04 AM EDT

  BABALJA I PDSH DHE HAVALJA E E SHQIPERISE SALI BERISHA!?

  – KU… KU SA POSHTE KA RENE SALIKRACIA !?
  – MOZOMAKEQ !

  – NGA ALBAN DEGA, NJU JORK

  NARKOTRAFIKANTI….
  HUMANTRAFIKANTI….
  PIJANECI KRONIK….
  HAJDUTI I MAKINAVE…
  KUMARXHIU I FAMILJES DHE FEMIJEVE TE VET … BABALJA ESHTE BERE TASH PESE DITE JO VETEM KALI I BETEJES PER KARRIKE E PUSHTET POR EDHE EMBLEMA DHE SIMBOLI
  I PDSH-SE DHE LSI-SE , I OPOZITES SE PALLUAR E SHPARTALLUAR ME KEQ SE GJERMANET NE STALINGRAD !
  “ BANDA E GANGSTEREVE” DHE KRYPESHQVE TE SAJ SALI LUL MUL MONA CIZME XEN ENKELED SALIANJIN EDI PALOKARIT …. ESHTE KATANDISUR SI MOS ME KEQ !
  BABALJA I TYRE, SIC E TREGOJNE DESHMI E PROVA E FAKTE TE PADISKUTUESHME ME ZE E ME FIGURE ESHTE KTHYER E DO TE JETE HAVALJA E KRYPESHQVE POLITIKE, JURIDIKE, MEDIATIKE, BIOLOGJIKE TE “ KESAJ MAFIA QE KA DALE KREJT JASHTE KONTROLLIT” NGA PANIKU DHE TMERRI I REFORMES NE DREJTESI DHE VETINGUT NE DREJTESI E POLICÍ, NE ADMINISTRATE E
  POLITIKE !!!
  SHQIPTARE KUDO QE JENI!
  SHIHNI SA POSHTE KA RENE KARTAGJENA E SALIKRACISE !
  SHIHNI KE KANE KTHYER NE SIMBOL, EMBLEME E TOPUZ TE TYRE PER ARDHJEN NE PUSHTET ME KOMPLOTE, INTRIGA , MASHTRIME, POSHTERSI IDIOTESKE, QESHARAKE, TE NEVERITSHME DERI NE KRUPE !?
  NESE KINI DYSHIM HIDHNI NJE SY VETEM FOTOGRAFISE SE TIJ SY E FYTYRE KUQE NGA ALKOLI E STRESI I KRIMEVE TEPER TE RENDA TE TIJ TE PERMENDURA NE FILLIM TE
  SHKRIMIT
  CFARE NUK PRITET NGA NJE “BANDE GANGSTERESH “ QE PERDORI ARKIVOLIN DHE KUFOMEN E AZEM HSJDARIT, NJE VIKTIME E SALI BERISHES QE E NXORI NE PRITE, SI TOPUZ PER TE SHQYER DYERT E KRYEMINISTRISE DHE PET TE ORGANIZUAR GRUSHTIN FASHIST TE SHTETIT TE 14 SHTATORIT 1998 NE BASHKEPUNIM ME UDB-EN E SLLOBODAN MILLOSHEVICIT E STANISHICIT DUKE IA FUTUR FLAKEN SHQIPERISE DHE THIKEN MBAS SHPINE VELLEZERVE E MOTRAVE SHQIPTARE TE KOSOVES, MAQEDONISE, MALIT TE ZI DHE LUGINES SE PRESHEVES NE CASTET ME TE RENDA, NE KULMIN E HAZEPIT DHE GENOCIDIT ANTISHQIPTAR SETBOMADH NE KOSOVE TE VITEVE 1997-1999 !
  BABALJA I KESAJ BANDE GANGSTERESH NUK ESHTE GJE TJETER VECSE NJE KRIJESE MJERANE NJE DRU ME PRE I HAVALES SE SHQIPERISE I KRYPESHKUT E KAPOBANDES SE KESAJ MAFIE TE KORRUPSIONIT E KRIMIT TE ORGANIZUAR NE SHQIPERi ME EMRIN SALI RAM BERISHA E CO !
  SI I TILLE BABALJA PO DHE DO TE KTHEHET EDHE NE HAVALEN E HAVALES SE SHQIPERISE SALI BERISHA!
  KU… KU SA POSHTE KA RA SALIKRACIA !?
  JANE BERE PER TI MESHIRUAR E PER TI VAJTUAR PER SE GJALLI !
  ZOT FALUA MEKATET ! NUK DINE CFARE BEJNE TE GJORET, DO TE THOSHTE MARK ANTONI PO TE RINGJALLEJ !
  MOZOMAKEQ ( MOS ZOT MA
  KEQ ) THEMI NE MALESINE E GJAKOVES !

  Reply to this comment
  • BLACK SWAN June 22, 19:37

   HAJVAN dega
   ngele ne çdo blog si majmuni dege me dege, spiun i felliqur e zvarranik enverist, nanoist, berishist, e tani kokepalare i rrrrrilindur
   Kur e tregonte burrerrine soji i Murrizajve , mami jot shkonte te sekretari i komitetit qe te merrte klasen e katert per ty.
   megjithate , malok se malesoret e Gjakoves jane gje tjeter,
   ti ec dili para Myslimit e thuaj gjysmat e ktyre fjaleve qe shkruan ketu , plehre e rrrrilindur, se do ta mesoj dhe ty rakine , se andej nga anet tona rakine e pine burrat, kurse copy paste sharjeve jua leme koqeve si ty.
   kur Myslimi mblidhte votat e ngrinte PD, ti dhe soji i rrospive tip Bregu & co shkonit vetem per ta mjele PD.

   dhe nqs ky vend eshte ktu ku eshte sot , thuajua dhe atyre debilave me siper, eshte se qivirisnin Majlindat !!!!

   Reply to this comment
   • Grigor Likmeta June 22, 20:12

    Obobo moj “sorre e zeze” deri ne kete derexhe paske rene. I thua Albanit dili perpara Murrizit te Murrizeve, trimit te cartur te detashmenti kriminal te SHQUP-it se do te beje copa copa.
    O mjeran qe varresh pas koqeve te nje Murrizi Kryekar. Mjere PeDe ku je katandisur. Dalin Murrizet, Ed Paloqet, Fahrinjte, Salianet dhe sorrat e zeza te te mbrojne nderin qe asnjehere se ke patur.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim