“Eja në Hënë me mua”, miliarderi kërkon partneren e jetës dhe hap aplikimet online

January 13, 2020 12:56

“Eja në Hënë me mua”, miliarderi kërkon partneren e jetës dhe hap aplikimet online

Miliarderi japonez Yusaku Maezawa është në kërkim të një partnereje për ta shoqëruar atë gjatë udhëtimit turistik në Hënë.

44-vjeçari, është caktuar të jetë pasagjeri i parë civil që fluturon rreth Hënës në raketën Starship.

I planifikuar për vitin 2023, misioni do të jetë udhëtimi i parë hënor nga njerëzit që nga viti 1972.

Në një apel në internet, Z. Maezaëa thotë se dëshiron të ndajë përvojën me një grua “speciale”.

Sipërmarrësi Ayame Goriki, 27 vjeç u ka kërkuar grave që të aplikojnë në faqen e tij të internetit.

Ai shpjegon në “Twitter” arsyen pse ka blerë një biletë për në Hënë.

“Ndërsa ndjenjat e vetmisë dhe boshllëkut fillojnë ngadalë të më rritin, ka një gjë për të cilën mendoj: Vazhdoni të dashuroni një grua”, shkroi Maezawa.

j.l./ dita

January 13, 2020 12:56
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim