Ekipi i futbollit kthehet në Kakavijë, kryq në pasaportë kapitenit

May 18, 2018 11:31

Ekipi i futbollit kthehet në Kakavijë, kryq në pasaportë kapitenit

Stafi dhe lojtarët e një ekipi futbolli amator janë kthyer mbrapsht në doganën e Kakavijës nga pala greke.

Ekipi i futbollit Antigonea ishte nisur për një ndeshje miqësore në ishullin e Greqisë Skopelo.

Sipas sportistëve nuk u është dhënë asnjë arsye serioze nga autoritetet greke për kthimin.

Madje kapitenit të ekipit i është vendosur kryq në pasaportë, duke ia bërë ta pavlefshme.

o.j/dita

May 18, 2018 11:31
Komento

7 Komente

 1. Arben May 18, 11:55

  NUK ESHTE RRACIZEM, JO

  Reply to this comment
 2. Jimi May 18, 12:07

  Duket qe negociatat per detin nuk po ecin sic duan greket, nuk i kane kenaqur orekset “Vorio Epirote”

  Reply to this comment
 3. Kush do te behet “Qirje grek “me 299 euro ne muaj? May 18, 12:07

  “greqia” eshte e = me ISIS keshtu eshte krijuar

  Reply to this comment
  • dikush antiturkoshak May 18, 17:02

   Dhe nje milion shqiptare pa buksa , qe nuk i kishte ftuar askush , pa dokumenta e pa identitet , midis tyre mijra kriminele , delinkuente e burgaxhinj , iu versulen kufijve te “ISIS” , e 600 mije prej tyre , banojne aty , shumica jane kthyer ne greke . O po , si nuk iu ha mortja ju turkoshakeve , kini surrat te shani Greqine , ju plehrat e Evropes .

   Reply to this comment
   • Fuck Mark uk, Crusader, mirel, Coeur & LOVE + intelektual + BLACK SWAN May 18, 18:56

    dikush antiturkoshak! Eshte e vertet qe me mijra shqiptar, pabuksa apo mebuksa, midis tyre edhe kriminele apo burgaxhinj, u nisen drejt vendit “PARADISE” Helen. Eshte po ashtu e vertet “QE NUK I FTOI ASKUSH” dhe “PA DOKUMENTA E IDENTITET” por mos HARRO mor KARABUSH SHQIPFOLES se: Vete shteti Grek e po ashtu populli kurve Helen (kuptohet jo te gjithe) e pranuan emigrimin tone (shqiptar) KLANDESTIN per dy aresye:
    !) Shteti i”PASTER” Grek, 90% te ndihmave Europiane per refugjatet i fuste ne “XHEPIN” e vet.
    2) Ndersa populli kurve Helen (edhe njehere, jo te gjithe por pjesa derrmuese) i shfrytezuan keta te mjere (NE) sikur te ishin kafshe.
    Po ti MAMAQIRE qe n’a ben moral nuk e di cdo te thot, te punosh ILIO ME ILIO vetem per buke (per pabuksat) apo ILIO ME ILIO merokame per 2000 dhrahmi (per mebuksat) qe pas perfundimit te dites se punes ishin te pushuar se kerkonin dicka me teper. Dhe Afendikoi “YT” bente shantazh duke thene se do marr EKATON ne telefon ose ne plati ka plot te tjere qe punojne edhe me 1000 dhrahmi. MOS THUAJ QE NUK ESHTE E VERTET se i kam jetuar vet.
    Por c’te flas me teper per kurvat Helene. MASHTRIMI, DINAKERIA KURVERIA etj vese si keto ai popull (JO TE GJITHE) i ka trasheguar qe me ardhjen ne Europe.
    A e di nga kan ardhur greket?
    Po per KALIN E TROJES ke ndegjuar ndonjehere? FUCK YOU

    Reply to this comment
 4. KodraSadikit May 18, 19:09

  Shteti demokratik antare i BE-se i cili ne perpikeri i zbaton ligjet demokratike me tradite shum te moqme !! Tani kur po afrohet dita e pavarsise dhe mevetesise se Qamerise keta po i qesin shqelmat e fundit te magarit ose te gomarit ha ha ha .Rrnofte SHBA dhe Gjermanija vende peshtare te demokracise …

  Reply to this comment
 5. Pellazgos May 19, 03:25

  Mesazh per Erdoramen,Pellazgun qe kujton se eshte shtet normal.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim