Shehi: Më 18 dhjetor opozita rihyn në Kuvend (data e vizitës së Jahjagës)

December 11, 2014 12:47

Shehi: Më 18 dhjetor opozita rihyn në Kuvend (data e vizitës së Jahjagës)

Dashamir Shehi, kreu i Partisë Lëvizja për Zhvillim Kombëtar dhe aleat me PD, pas një takimi që ka pasur me kreun demokrat ka deklaruar për mediat se më 18 dhjetor opozita do të hyjë në Kuvend.

“Mendoj se opozita do të kthehet në Kuvend më 18 dhjetor, java që vjen do të jetë intensive për rikthimin në Parlament dhe shpresojmë që shumë shpejt do të kemi lajme të rëndësishme”, tha Shehi.

Takimi i Bashës me aleatët vjen menjëherë pas kthimit nga nga Këlni i Gjermanisë.

 

*********

 

7 dhjetor / Mandatet e PD, Vllahiu: Jahjaga, në Tiranë. Përputhjet, jo ndërhyrje në punët e brendshme

Presidenca e Kosovës ka reaguar lidhur me lajmin e botuar dje në DITA për një vizitë të znj.Jahjaga në Tiranë, si një mënyrë për të shpëtuar pa kosto politike mandatet e PD-së.

Pyetur nëse do ketë një vizitë të Jahjagës në datat 17 dhe 18 dhjetor, Presidenca ka konfirmuar vizitën:

Vizita shteterore e Presidentes Jahjaga ne Republiken e Shqiperise eshte duke u koordinuar me autoritetet me te larta shteterore ne Tirane dhe ajo do te realizohet nga gjysma e dyte e dhjetorit. Jane ende duke u harmonizuar agjendat me te gjitha institucionet shteterore ne Republiken e Shqiperise” – tha për DITA, këshilltari politik për media i Presidentes së Kosovës, Arbër Vllahiu

Pyetur nëse do ketë fjalim të Presidentes Jahjaga në Kuvendin e Shqipërisë, z.Vllahiu i përgjigjet:

“Ftesa per viziten e Presidentes Jahjaga ne Shqiperi eshte bere qe heret nga Presidenti i Republikes se Shqiperise dhe ajo realizohet ne nje periudhe te pershtatshme per te dyja vendet.

Jahjaga dhe Vllahiu

Jahjaga dhe Vllahiu

Te gjitha aspektet organizative i takojne Protokollit te shtetit ne Tirane dhe te gjitha ftesat per cilindo aktivitetet gjate vizites se Presidentes jane ceshtje ekskluzive e mikpritesit, pra institucioneve shteterore te Republikes se Shqiperise”.

Ndërsa pyetjes nëse opozita do jetë e pranishme në këtë fjalim, Vllahiu i përgjigjet:

Cfaredo perputhje me cilendo ngjarje kudo qofte eshte e rastesishme dhe aspak nuk ka per qellim qe te nderhyje ne ceshtjet e brendshme te shtetit…”

 

********

6 dhjetor / Lajmi i botuar në DITA: Si po sajohet një vizitë e Jahjagës në Tiranë në 17-18 dhjetor për të shpëtuar pa kosto politike mandatet e PD-së

PD duket se ka gjetur një mënyrë për të mos humbur mandatet dhe për të vijuar bojkotin e Parlamentit duke eleminuar pasojat e kushtit 6-mujor të prezencës në sallë.

Zgjidhja është gatuar në Prishtinë.

Një burim në Ministrinë e Jashtme në Kosovë, i pohoi mbrëmë DITA-s se do përdoret një vizitë e Presidentes së Kosovës Atifete Jahjaga për t’i dhënë PD-së mundësinë të kthehet në Parlament vetëm për një ditë, pikërisht në periudhën që përkon me skadimin e mandateve.

Cover i DITA sot

Cover i DITA sot

Presidentja e Kosovës do vijë në Shqipëri në datat 17 dhe 18 dhjetor. Në fund të vizitës së saj më 18 dhjetor ajo do të mbajë një fjalë në Parlamentin e Shqipërisë. Aty do të jenë edhe deputetët e PD-së, si “shenjë respekti” për fjalën e zonjës së Kosovës – tha burimi ynë.

Pas saj ata do te kene te drejte te rrine edhe gjashte muaj jashte parlamentit, pa ua hequr mandatet. E gjithe kjo vizite, e nxitur nga presidenca jone eshte si nje gjetje politike për një rikthim ditor në Parlament. Për të gjetur këtë “zgjidhje” ka patur orët e fundit bisedime intensive, të cilat janë tentuar të mbahen sekret.

Por gjithsesi, vizitën e znj.Jahjaga në Tiranë e konfirmoi mbrëmë për DITA edhe protokolli i Presidencës kosovare. Edhe fjala e saj në Parlament është e konfirmuar thuajse zyrtarisht.

Mbetet për tu parë nëse PD, pas publikimit të këtij lajmi do vijojë t’i mbetet planit të prezencës një-ditore në Kuvend për të mos humbur mandatet, pa ulur hundën, duke u fshehur nën strehën e gjerë të patriotizmit.

December 11, 2014 12:47
Komento

59 Komente

 1. plaku December 7, 01:44

  Mendoj se Ilir Meta ne fjalen e tij spjegoi se ja ka hequr tashme thiken nga dora Bashes ne lidhje me teorine e largimit perfundimtar nga parlamenti i grupit te deputeteve te Pd-se ne se ata si grup nuk paraqiten ne Parlament per gjashte muaj. Iliri tha se ky rregull nuk vlen per nje grup parlamentar por per deputatet te vecante. Pra lojes se Berishes-Bashes ju gjet ilaci, fjalet e tjera jane fukarallek.

  Reply to this comment
  • kokpalari i 21 janarit December 7, 11:06

   Cfare gjetje kopilash/
   ME siguri eshte gatuar ne Beograd, jo ne Prishtine.
   Nuk kane kaq mend per fat t keq as n Tiran as n Prishtin
   Me pas nuk do ishim ktu ku jemi, dikur nje shtet i dinjitetshem, sot nje fshat ku vijne e dhjesin te gjithe

   Reply to this comment
   • kosova fier December 7, 11:07

    Une them eshte gjetje e Sorosit ose e amerikaneve n pergjithsi.
    Ndoshta jo rastsisht me sa lexum n media dje Arviuja tha qe bojkoti do marre fund
    Atifetja pupace ka qene ngahera, ben cfar i thone

    Reply to this comment
    • per bacen Adem December 7, 11:12

     Ne shkurtin e ktij viti Presidentja dhe Kryeministri së bashku kanë bërë homazhe tek kompleksi i varrezave por nuk kanë shkuar tek familja Jashari.
     E them ket sepse hipokrizia e politikes esht vertet mbreslenese, sh afer me skuthlliqet ballkanike e shpesh perendimore, por sh larg nga tradita e shqiptarit per te renet.
     Sepse nderkoh n Tirane erdh znj.Atifete dhe ia ben respektin baces Adem duke shkuar te shtatorja e tij me…Berishen e Bashen.
     I pari, nje ish-armik i baces Adem qe ka dash me e burgos, i dyti nje kulish i rrahur Beogradi qe ka hartu dosjet e UCK.
     E pra turp
     Ndaj pres gjithcka prej te tilleve.
     E ndaj femijet e mi nuk i rris kurre as ne Kosove e as ne Shqiperi

     Reply to this comment
     • tirana 75 December 7, 11:13

      **E ndaj femijet e mi nuk i rris kurre as ne Kosove e as ne Shqiperi…*** = thote komentusi ma siper.
      E kush po i rrit bre?
      Vete Lul Basha po i rrit ne Hollande.
      Ketu ka ardh t qeveris femijet tan

     • XHINO December 7, 22:59

      na plasi k.o bac se ku do ti ritesh kopilat e tu

  • ortes December 7, 20:54

   Ne se Jahjaga behet pjese e ketij plani SERBO MADH te Sali Berishes,atehere ajo po i ngul thiken pas shpine popullit shqiptar!
   Ne se nuk eshte keshtu,ajo te mos e beje viziten ne Shqiperi para afatit 6 mujor,qe shfuqizon mandatet e PD-se,por ne nje dite tjeter!
   Por kjo eshte REGJIA e Beogradit qe zbaton POLICJA JAHJAGA!!
   A ka njerez ne Kosove qe ta diskreditojne Jahjagen se po FUT HUNDET NE PUNET E BRENDESHME TE Shqiperise??/

   Reply to this comment
  • Une... ti... ne te gjithe December 8, 04:23

   Torta e skandalit kombetar.

   Reply to this comment
  • rezart December 8, 13:19

   KUJDES RAMA:Ilir Meta po ta fut nga prapa me kete Jahjagen!
   Sajo ndonje RIKONSTRUKSION te salles se KUVENDIT deri pas skadimit te afatit te mandateve te deputeteve te PD-se!!!
   MASKARAIT pergjigju me GJUHEN E TIJ!!!
   Provoje Ilir Meten ne kete drejtim,se si duhet shmangur vizita e serbes Jahjaga ne KUVEND!!!

   Reply to this comment
 2. alfade December 7, 04:19

  Mafia e gjalle nga te dy anet e kufirit ! Gatuajne vecse pislliqe ! Kjo opozite duhet te
  reformohet radikalisht , ndryshe vecse fatkeqesi do te kete Shqiperia dhe Kosova ,te
  dy popujt tane te ndare ne dy shtete por qe realisht eshte nje popull dhe nje shtet ! Nuk
  na ka aq edhe shume faj bota : politikanet shqiptar per nje kolltuk jane gati te shesin
  gjithe atdheun ! Nuk gjen ne bote popull kaq bipolar dhe njekohesisht i mbrujtur me
  mentalitetin primitiv te ”vulgut” Fatkeqesi, nje milion here fatkeqesi ! O tempora , o
  mores ! Quo Vadis ???

  Reply to this comment
 3. sk December 7, 06:17

  A te jete e vertete, kaq ulet ka rene pazari?
  Patriotizem eshte ky?
  Turp, po turpet s’paskan fund per shqiptaret!!!

  Reply to this comment
  • e.h. December 7, 11:19

   Nishani & Jahjaga, a i meritojmë?!

   Ka një koiçidencë të rrallë në “çiftin presidencial” shqiptar, në Tiranë e Prishtinë: Nishani dhe Jahjaga, herëpashere bëhen personazhe të ditës me ndonjë lapsus a gafë; dhe më pas nis tjerja e personalitetit të tyre, staturës së mangët për të gëzuar një ofiq kaq të lartë, siç është ai i kreut të shtetit. Po nëse Jahjaja nuk është aty prej vetes, e nuk ka lirinë e duhur të vendos për veten, për shkak të rrethanave të emërimit që janë dhe konjuktura ndërkombëtare në Kosovë, Nishani gëzon rrethana më favorizuese për t`u treguar burrë, në mos shteti, e të vetëlargohet nga ai post, pasi është produkt konjuktural i njeriu të vetëm, Sali Berishës, dhe as i ndërkombëtarëve ose i një apo dy forcvave politike.

   Ai është krejtësisht i ligjshëm në atë post, e theksuar kjo dhe nga Rama në ish-pozitën e tij si kreu i opozitës, porse është jolegjitim, pasi ka ardhur aty pa një konsensus minimal mes mazhorancës e opozitës, e për më tepër, edhe vetë duhet të jetë i ndërgjegjshëm që nuk gëzon staturën as politike e as intelektuale për të qenë president. Nuk është se vetëm ai është kaq aksidental në atë post, pasi jeta politike e institucionale shqiptare, njeh raste më skandaloze drejtuesish që meritojnë shumë më pak se çfarë u është besuar, por të paktën Presidenca po njihte një ngjitje që prej largimit që aty së bashku me tapetet të Sali Berishës në `97. Më pas, do mjaftonte rezultati i 23 qershorit, që Nishani të kuptonte se ajo votë plebishitare kundër Berishës, ishte dhe kundër tij.

   E ndaj, duhet të bënte një akt që do e shenjonte si të nderuar nesër në muzeun e politikës shqiptare. Ndërsa qaravitja e tij nga heqja e portretit nëpër institucionet e shtetit me vendim qeverie, nuk cënon në asnjë rast figurën e tij si mishërues i unitetit të popullit. Nuk është portreti ai që garanton unitetin rreth presidentit, por vetë presidenti diktohet nga kushtetuta si frymë, që të jetë përfaqsues i unitetit, duke nisur që nga mënyra e zgjedhjes e më pas mënyra e ushtrimit të detyrës. A e plotëson këtë formulë Nishani?! Le të ndërmarrë një anketim në popull, siç bëjnë dhe shumë forca politike në kohë të ndryshme, që mund ta organizojnë njerëz afër tij e të shoh rezultatet. Por afërmendsh që i di pa e ndërmarë fare.

   Reply to this comment
   • s.p. December 7, 11:19

    Nje ish oficer i ushtrise popullore dhe nje ish police e policise se Kosoves.Eksperimente me presidente te dy shtetet Shqipetare.
    Keta te dy kane tre te perbashketa dhe nje jo te perbashket :
    1.-Ish ushtarak;
    2.-Te emruar dhe jo te zgjedhur nga populli.
    3.-Jane shqipetar,
    4.-Nuk jane te nje seksi, njeri “bure” dhe tjetra “cuce”
    Per cfare kane bere deri tani ne te dy vendet shumzoni me zero, jane vetem per figurant injorant.Njeri bene ballo ne mes te fukarallokut dhe tjetra nderron 5 kostume ne nje dite.
    Edhe sikur te mos jene nuk i prishin pune askujt.

    Reply to this comment
    • Kris December 7, 11:21

     Po lereni rehat Nishanin, se ai Rames e Metes po u ben nder duke qendruar president.
     E kanie si maske per te mos bere luften ndaj korrupsionit megjithese kane votat ne parliament
     Po dha dorheqien Nishani do dalin zbuluar ne luften ndaj korrupsionit.
     Sic detyrohen te dalin zbuluar me Zogun ne duar.
     U Kane ngele dhe 3 vjet per tu ankuar perBerishen dhe Nishanin

     Reply to this comment
     • Alban December 7, 11:23

      Shani kete te doni, baltosni kete doni, majtas apo djathtas, e ne qender, por momentin qe dikush behet president i vendit, duhet te nderohet automatikisht, per sa kohe ka ate detyre. Thjesht shan e demton veten tende nqs tenton to besh kete ndaj presidentit tend, i kujto partie qofte. Ti leme tifozlliket partiake dhe te mendojme me shume per pozicionin e paprekshem te presidentit, si ne Kosove, dhe ne Shqiperi. Merruni me kryeministrat, kryetaret e bashkive apo deputetet, jo ke presidentet. Te nderojme veten duke nderuar ata.

     • ... December 7, 11:23

      Nuk eshte faji i popullit shqiptar pse i “zgjedh” keta yrneke qesharake presidenciale qe na gajasin se qeshuri sa te na keputet ushkuri i brekeve!

      Zaten, po te mos jene keto qyfyre presidenciale,rrezik qe jeta e shqiptareve ketej e matane kufirit shqiptaro-shqiptar te ishte me e zymte ,e brengosur dhe pa ndonje perspektive ; jemi me fat qe kemi takat te qeshim dhe ajo kothere buke na shkon me mire e mund t’i hedhim gabzherit edhe ndonje kupe raki prej muti, tepke si ajo e Rakos (qe ja shiste ushtrise pushtuese italiane).

      Une, nuk e kuptoj dot se perse keta mysybete i kane vene ne krye te kendit,e perpos qe nuk kryejne asnje pune , na prishin edhe pamjen e sqimen e popullit shqiptar i cili pavaresisht varferise e ceneve shoqerore,te pakten shquhet ne bote si komb me burra te pamshem e gra te bukura si amazona e jo me pak te ashper e luftarake se japonezet,ruset e gjermanet!

     • emigranti December 7, 21:04

      Kjo mund te jete plotesisht e vertete dhe keto plane i ka bere gjytyrymi qe kemi ne presidence me Salen por edhe keta kosovaret Ballista kane qene perhere ne kete drejtim gjithmon kane flirtuar me maskarenjte. Por lloj presidente beri corap punet e Kosoves dhe tani po ben mut edhe punet tona Edhe ata matane moren nga ne gjerat me te keqija.

 4. sali-21-janari December 7, 07:28

  luli vetem po bani nje torte per maloket nuk do ti djegi mandatet ik more smerlap i derdellisur se na plasi ai se ti po djeg mandatet ti gjysmen i ke marr me ristan drogaxhin apo pijanecin dronkenlap

  Reply to this comment
 5. bie shi December 7, 08:44

  -..le ta shtyjne daten.

  Reply to this comment
  • Vezhguesi F December 7, 21:04

   Kjo Aftifetja apo si e ka duhet te spjegoje arsyen e vizites se saj ne 17-18 Dhjetor.
   Nese kjo eshte e ftuar e ketij tonit qe i punon mendja sipas kurdisjes se Saliut, se paku duhej te ishte bere njoftimi se me ç’rast vjen se nuk ka ndonje event ne ate date.
   Nese vjen si komardare per te shpetuar nga mbytja mandatet e miqeve te Rugoves qe krijuan me bemat e tyre kete pellg haleje, ateher nuk duhet te rri pa e mare reston qe i takon.
   Jo per gje, por mos kujtoi se eshte ndonje zgjuarsi e madhe te besh punen e shkopit te çyrekut (çbllokuesit te banjave).
   Mazhoranca aktuale qe te mos futet ne lojen e ketyre qe luajne karte antishqiptare (çdo lloj bllokimi rfeformash, kundershtie pa kurrfare alternative nga mellefi i pushtetit te humbur nuk i sherben shqiptareve por atyre qe nuk e duan Shqiperine), sa nuk eshte vone duhet te filloje procedurat per shkarkimin e ketij kukull-presidenti dhe jo vetem pse eshte ne ate vend sipas emerimit qe i ka bere Berisha, por per sjellje dhe qendrime qe bien ndesh me pozicionin qe mban, por edhe per arsye te thjeshta shendetsore.
   Gjithsesi une jam skeptik ne kete angazhim te mazhorances per aq kohe sa Edi Rama punon dhe perpiqet per kurimin e karrikes se tij.

   Reply to this comment
   • Tasi December 7, 21:50

    O plehane vezhgesi kujt ju hap se ti je skeptik,per kete vizite.
    O miu i halese se te shkuares se zeze,nuk ju pjerdh me shqiptar
    ju qeneve te kuq.

    Reply to this comment
    • rezart December 8, 13:23

     O Tasi!
     Me mire i kuq se sa FASHIST I ZI si ty!
     Na trego se cfare te mirei keni sjelle ketij populli ju ZAGARET E ZGJEBOSUR TE ZINJ???
     Nje M… te MADH!!!

     Reply to this comment
     • Vëzhguesi F December 8, 18:10

      @ Tasi! Siç ke zgjedhur pseudonimin ke dhe gjyveçin (koken) o gjytrym dhe sahanlepires pushtetesh dhe pushtësh!
      Ti ndyresire dhe ngjizje aksidentale, bastard te grup pijaneceve, duke dale me nick te ndryshem kujton se po ma hedh.
      Ty nuk ka pse te hapet gje, se ti je i shqyer mor pedo pasiv, ndaj s’me bene pershtypje se çfare leh ti apo ne ç’gryke haleje fut koken.
      Shko lepiju menderen atyre qe jane sot ne pushtet, se mbase te hedhin ndonje kocke, siç ke vepruar me ata qe sot jane ne opozite, pa kurrfare ndryshimi ne stil me menyren e lepirjes ne te shkuaren te mendereve te nomenklatures se kuqe, si spiun dhe sherbetor i tyre, ti dhe eterit e tu se nuk ke vetem nje.

 6. cilieta December 7, 08:53

  Kjo biba erdhi ne Shqiperi dhe per shtatoren e Zogut.

  Reply to this comment
 7. Pëllumb zaimi December 7, 09:06

  VR !!! @@@ Kjo biba do të vijë vetëm për të blerë librin e fevziut!? Si pjesë e dalldisë së shtetarëve mediokër për libra mediokër!? Si pjesë e dashurisë se atifetes per zogjin !? Si shpëtimtare e salideputetllëkut dhe më në fund do të sulmojë Thanon dhe sidomos Bedri Islamin që shajnë mustaqet e mutosura politike të jarit në halenë e sali go..m….ariit? Atifetja vjen , shiqon , mban fjalime dhe ikën…? Si presidente dhe si police unmniku!? Mirsevjen atifete! Mer dhe jahjagën me vehte? Tung!

  Reply to this comment
 8. Lul December 7, 09:37

  Atyfute Jahkaka ka proleme me kosoven pa e futur zogun ne punet e P.D.

  Reply to this comment
 9. Labi Vlore December 7, 09:50

  Kjo eshte edhe me mire.Te shkojne nje dite dhe te rrine 6 muaj pa shkelur.Parlamenti nuk ka nevoje per sharesit me liber shtepie..PD-ja me ne krye Saleh SRB Berishovicin eshte shenderruaer ne nje parti qe vetem shan,shpif,trillon,nderton skenare Policeske etj etj.Kete here do vije Jahjaga,heren tjeter do vije Isa Mustafa dhe ja u krye puna.Mire jane,jashte Parlamentit.Per c’fare duhet Sali Berisha,Jozefina Topalli,Ritvan Bode ne Parlament??Per asgje.Me mire te rrine te pleqerojne tek SHQUP-i.Keta as qe duhet te ishin aspak perfaqesues te popullit Shqiptar!!!!

  Reply to this comment
 10. info analitike December 7, 09:59

  Mos shkruani kot se edhe Sorosi u perpoq per kete gje por askush nuk e sulmoi, shau, fyu.
  Kini parasysh se nese skadojne mandatet e deputeteve te PD-se gjasat jane qe te shkohet ne zgjedhje te parakohshme e nuk e besoj se kete gje e pret me qejf Edi Rama.

  Reply to this comment
  • opozitar i sfilitur December 7, 10:46

   e sipas teje meqe dicka e dashka apo jo Saliu apo Rama nuk duhet me shkrujt??
   C logjike esht kjo o ti komentues i.a??
   me sakte haha

   Reply to this comment
   • info analitike December 7, 11:03

    opozitari i sfilitur

    “e sipas teje meqe dicka e dashka apo jo Saliu apo Rama nuk duhet me shkrujt??”

    Ku e pe te shkruar nje gje te tille ne komentin tim?
    Une qortova komentet me sharje e fyerje ku mungonte totalisht arsyetimi logjik. Nese per ty ky eshte koncepti i lirise se shprehjes se mendimit atehere eshte kot te diskutojme …vazhdo te qeshesh por sic e di qesh mire kush qesh i fundit.

    Reply to this comment
 11. LORA December 7, 10:34

  “Me thone fatos nano,pas me vjen hstoria”,tha nano-kurva ne kongresin e tij te fundit si kryetar i PS.
  Cila histori?,-pyesnin njerzit.
  E ka pasur fjalen per kete historine e deputeteve te nahijes brekedhjere,te cilet po riciklojne adetet (ne cdo gjashte muaj) e robert camcakizit.
  Ky nano-kurva keshtu e shtyu tere mandatin e 2005-2009,,,ndonjehere vinte e i jepte nga nje dore ndihme ,ne Pallatin e Brigadave,sekelldive te siamezit brekedhjere.
  Ja keshtu, bejne mire t’a plotesojne historine e dy dekadave gangsterizem ata qe e moren peng Shqiperine,qe nga 1990-a.
  Nuk eshte ndonje qamet se vjen edhe u jep nje dore ndihme atifetja, qe e ka vendin e saj gjashte muaj pa qeveri.Jane integruar rreth numrit gjashte ,kendej e andej kufirit,rriqnat e politikes,,,,ne fakt kjo na e ben me te lehte per t’u dhene shqelmin perfundimisht zgjyrave “politike”qe i bejne ligjet adapt per bythen e tyre,,,te marrin rroge ,pa punuar.
  TUNG.

  Reply to this comment
 12. shpatar December 7, 11:05

  Populli shqiptare historikishte ka qene i percare dhe as mos e merrni mundimin qe keta ketu dhe ata atje te merren vesh .Politikishte jemi popull qe nuk i njohim rregullat ne demokraci .Ne diktature te dukemi me te mire por cfaqemi sa servile e te pa bese .
  Duhen shume dekada qe gjaku i shqiptarit te nderrohet e te mendojne se ky vend ka nje popull qe e do vendin dhe faren e tije .Shihni sa turp .Nga qe nuk ka burreri, Pd te ballafaqohet me shemtirat e saje gjate qeverisjes 8 vjecare e me tej, sajojne skenare ,qe bie ere percarje ,te vine ne Parlamentin shqiptare e te lene glasat e me pas te fluturojne si shqiponja fitimtare . Sdo shume mend .Populli na i ka thene duke lene gjurmet ne historine tone .E keqja nxiret me te keqe ,e mira me te keqe .
  Mirse te vini z. Jahjaga .Ne ju presim se perfaqson popullin vella Kosovar .E dim qe vini per te miren e Shqiperise se punet tuaja i kini vene ne vije.Nuk do di se si do te reagoje opinjoni ketu dhe ne Kosove kur te mesojne qellimin e misjonit tende.Nese del per hajer te lumte nese ka doza hipokrizije fut bishtin ne sh.. dhe rregullo punet e tua ne Kosove .

  Reply to this comment
 13. BEKIM December 7, 11:28

  Me siguri shumë nga ju keni pasur mundësinë që ta shihni presidenten e Kosovës me një paraqitje zyrtare dhe shpeshherë e keni parë teksa shpërqendrohet nga mirësjellja e tepruar e saj.

  Por, kësaj radhe bëhuni gati të njiheni me një anë tjetër të saj, të panjohur deri më tani!

  Derisa ka qenë duke e zhvilluar një intervistë me drejtuesin e emisionit “Rubikon” në KTV, Adriatik Kelmendi, në një moment ajo e ka humbur durimin dhe e ka qortuar ashpër një person që e ka shpërqendruar gjatë bashkëbisedimit me gazetarin.

  “Vec një sekond! Hikmet, mos m’rri n’kamb qatje, ulmu. Ose dikah ulu. T’lutem… ehhh”, ka qenë reagimi tërë nervozizëm i Jahjagës e cila më pas ka shpjeguar se i ka penguar Hikmeti që tërë kohën ka lëvizur me duar.

  Mirëpo, si transmeton reporteri, gjatë intervistës Jahjaga e pëson edhe një të papritur kur diçka i lëviz nga prapa, me gjasë aparati i mikrofonit, dhe ngritet nga karrigia. Ajo dëgjohet duke e qortuar stafin pse e kanë lënë Hikmetin me hy në mes të intervistës.

  E derisa xhirimi vazhdon, Jahjaga dëgjohet sërish duke urdhëruar një punonjës tjetër, me emrin Kiki, duke i thënë “Kape Kiki qaty, në fiston!”. Pas tërë kësaj nervoze dhe tollovie, më në fund arrin të vazhdohet intervista në minuten 04:45.

  MUND TA KERKONI VIDEON NE YOUTUBE MGJTHS NGA SHUME SITE E KANE FSHIRE

  Reply to this comment
 14. shushica December 7, 11:30

  E vetmja gje e mire qe mund te beje Jahjaga eshte : te beje roje nderi tek permendorja e tradhetarit e hajdutit te kombit Ahmet Zogu

  Reply to this comment
  • gazetari December 7, 11:32

   ”Çështja e bashkimit kombëtar i përket shekullit të kaluar dhe është koncept i shekullit të kaluar. Shqiptarët nuk arritën të krijojnë shtetin kombëtar në baza etnike. Tanimë ne jemi duke jetuar në shekullin e integrimeve, në politikat e integrimeve dhe në politikat ndërtimit të bashkëpunimit dhe raportit të barabartë në mes të shteteve dhe në mes të popujve”,
   Jane fjale te znj. Jahjaga në një intervistë për Albanian Screen

   Reply to this comment
   • Kushtrim Janina December 7, 11:33

    Nga Drini:
    I PERSHENDES TE GJITHA KOMENTET QE ATIFETEN E KONSIDEROJN SI HAJRIE SPIKERICEN. SI HAJRIE SPIKERICA JAN TE GJITHE ATA QE JANE RRESHTUA PAS FLAMURIT TE AHTISARIT. PRA, KOHEN E HAJRIE SPIKERICES NGA SHEKULLI I KALUAR PO E VAZHDON ATIFETE SPIKERICA.
    AJO QE NUK ME PELQEU TE KOMENTET E DISAVE ESHTE KRAHASIMI I ATIFETES ME LOPET. JU LUTEM KY KRAHASIM ESHTE SHUME OFENDIM I MADH PER LOPET QE JAN SHUME ME TE DOBISHEME.

    BASHKIMI KOMBETAR ESHTE NJE PROCES TE CILIT MUNDET ME I KALUA KOHA VETEM KUR TE ARRIHET BASHKIMI I 6 PJESVE TE KOMBIT BRENDA NJE SHTETI. BASHKIMI EVROPIAN NUK KA DALLIM PREJ BASHKIMIT SOVJETIK ANDAJ ATA QE PRESIN ME U BASHKUA SHQIPTARET NEN SUNDIMIN E BRUKSELIT NUK KAN DALLIM PRE SERVILVE TE KOHES E BEOGRADIT. KOHA ESHTE QE NE PRANVEREN 2013 TE PERSERITET PRANVERA 1981!

    Reply to this comment
 15. akili December 7, 11:33

  6 muj trodhen qente keta z deputet jane te lodhur prandaj e duan nje dite relaks ne parlament pasi vjen jahjaga dhe z deputet te PD do ti raportojne per qente qe………….DHE TE NESERMEN fillon leja e tejzgjatur .ATY NGA marsi diku nga mesi BABAGJYSHI SALI BASHA DO THERAS POPULLIN NE PROTESTE dhe e dini pse do ti numerojme nje per nje qe te dime ku jemi do vine 250000 mije apo 350000 mije apo me mak se 10000 mije dhe po erdhen kaq na mori lumi do hyjme ne parlamente me vrap se na digjen rrogat qe i marim nga taksapaguesitpopull.E sa pune kane keta deputet voten o popull se dim ne cfare bejme.DEPUTET TE PA CIPE E MARI LEKET PA DJERS HARRAM I PACI.Puntori nje dite te mungoi behet rezil nga ata drejtor qe i vendosni JU HAAAALE.

  Reply to this comment
 16. kastriot December 7, 11:37

  Problemi nuk eshte tek rregullat kushtetuese. Problemi eshte qe kjo parti qe kur eshte krijuar nuk ka njohur kushtetute nuk ka njohur rezultat zgjedhjesh .Rezultatian e ka mare djithmone ne tavoline duke kercenuar se do ta bejme si ne Bullgari do ta bej si ne Gjeeorgji do ta bej si ne UkraineDhe deri tani kane funksionuar kercenimet.Dhe ne 2013 ne fillim pranoi zgjedhjet se kishte kapur te gjitha pushtetet.kur raporti i vendeve ne parlament ishte tjeter parashikimit doli nga parlamenti per tu futur nqs politika tensionit do te prodhoj incidente me te renda se ‘tulla’ e strazimiritPra nuk ka zgjidhje me projekte te ‘Mitrovices se Veriut’

  Reply to this comment
  • DRENICA E KUQE December 7, 21:03

   A ende s’e kemi pare ne shqiptaret sherrin anti shqiptar te Prishtines? Sherri anti shqiptar i Prishtines quhet LKJ-LKK-LDK, UDB dhe KOS anti shqiptar! Dalin prej zarfave e prej llugave e behen dikush – kerkushat e afqeve t’zeza!… Medet per kete popull çka e ka gjete!… Marifete me Rugove e marifete me Atifete!…

   DRENICA E KUQE

   Reply to this comment
 17. Darius December 7, 12:15

  po kujt i plasi se i digjen mandatet Pd api Ps,kur ky popull eshte i shkrumbuar nga te gjitha anet!?!?!

  Reply to this comment
 18. Likja December 7, 13:00

  A thua valle qe perseri vazhdon ta drejtoje Administratori kete vend.Akoma s’ka ikur,apo prêt riemerim te trete nga ata qe do te vijne ne krye te perandorise!

  Reply to this comment
 19. Lleshi December 7, 13:34

  Nje “hollesi” e vogel ne foton shoqeruese :

  Serbja Sllobodanka e vetmja qe ka kapur thiken dhe ndan flamurin (torten) e pavaresise shqiptare !

  Simbolike e goditur per shpalljen e pushtuesve ! Te tjeret qe i rrine rrotull jane thjesht kukulla te qeshura ! Turp , turp , turp i madh per shqiptaret !

  Reply to this comment
 20. Mark uk. December 7, 15:28

  —————————————

  Ne populli jemi “SOVRANI”.

  Qeveria dhe Parlamenti mos te gaboje te “mashtrohet” me kete KOQEVARE …. se do t’i fusni zjarrin Shqiperise dhe destabilizoni Shqiperine.

  “Do t’i futesh Botes zjarr me 2-3 KOQEVARE”.

  —————————————————————————————————————-

  Reply to this comment
 21. Zoro December 7, 16:08

  Kjo “lopa” e kosoves, qe nga police u be Presidente nuk ka asnje arsye apo motiv te vije ne Shqiperi deri me 16 janar 2015, vetem ne raste se ka pervjetorin e vdekjes Ahmet Zogu mund t’a ftoje oficeri Ushtrise Popullore Bujar Nishani i Shqiperise.
  Z. Meta nuk ka perse t’a ftoje ne seance parlamentare kete “emisare” nga Kosova.
  Keta bejne mire te rregullojne punet e tyre se i kane corap.

  Reply to this comment
 22. . December 7, 19:46

  Ha,ha,ah,ha,ha …

  “TORTE mbi shurre” …

  ku u zhyten me koke dhe tasa ne duarr,

  maloke dhe provinciale injorante si ne Gjermani.

  Reply to this comment
 23. Eli December 7, 19:52

  Eshte mire qe Kuvendi shqiptar te mos mblidhet ne dt. 17 e 18 dhjetor 2014 dhe te gjitha mandatet e P D te digjen, sepse shumica e deputeteve ekzistues jane ish sigurimsa te shtetit te vjeter shqiptar dhe keshtu shpetojne edhe ata nga diskretitimi i metejshem.

  Reply to this comment
 24. arbri December 7, 21:31

  loje kurvash, si per kete hundrrocken e kosoves, dhe per kete mustaqepidhin e shqiperise, por me shume e ka pergjejsine kjo bythqirja e kosoves.

  Reply to this comment
 25. Lleshi December 7, 21:41

  Lexoni librin POKERISTET te autorit Cen Tabaku per CIA Amerikane.

  Reply to this comment
 26. alfade December 7, 21:56

  Shkurt : bizantinizmi ne apogje …. ! O tempora, o mores ! Quo vadis ??

  Reply to this comment
 27. alfade December 7, 22:15

  U perpoqen dy te varferit ta bashkonin popullin shqiptar por nuk arriten dot Gjergj
  Kastrioti ,Skenderbeu dhe Enveri ! Ndersa I. Qemali nuk pati kohe ! Te tjeret , si
  Ai Burgajetsi dhe Vicidolasi e bene te tyre dhe e ngriten ne apogje me nje mije mari-
  fete : hajni, vrasje, plackitje , intriga, hipokrizi, mashtrime, sajesa makabre ,slloganin
  latin : ”divide et impera ” …..!!!!

  Reply to this comment
 28. shqiptar sharri. December 7, 23:55

  O’vllezer,Po,eshte m’se e vertet se,kjo eshte gatue ne belgrade,me insistimin dhe kerkesen e berishovicit.Po,nuk muj pa,ju than dhe ca fjal,dhe per,hipokritet e mazhorances rama-meta,te cilet u treguan sylesh dhe ran dhe kta ne,halen e tradhtis kur shkuan te nishani i dunjas,dhe ju perkulen,SATRAPI-ZOGOLL,nji kryetradhtari dhe kryekrimineli dha vrasesi,i figurave ma te shquara te kombit,Avni rustemi,hero,Luigj gurakuqi po hero,Hasan prishtina hero,Bajram curi hero,kta nga kush u vran?nga zogolli apo?PO,kush ishte rexhep mitrovica dhe xhafer deva ne kohen e luftes dyt boterore,dhe me kende bashkpunuan?ne kosove pas 1990,i shpallen hero dhe ju vun emrat e tyre shkollave dhe rugve ne kosove!Pra ky popull nuk eshte ne vete,kur tradhtaret shpallen hero,dhe ky popull i aprovon,pra simbas popullit ashtu kemi dhe udheheqsit or te nderuar atdhetar.

  Reply to this comment
 29. Sulo Permeti December 8, 00:50

  Kjo levizje me atifete,ndonese nuk ka zgjidhur problemet e Kosoves,ka 6 muaj qe eshte pa qeveri, pra njeherazi eshte ,sa i rezikshem dhe okult,si jane gjithmone lojnat e pista te Saliuuuuuu!(Nafta per Milloshevic,Rambuje,Vrasja e Remzi Hoxhes,Mosfolja me Rugoven,…deri miqesite me fazllicet)

  Reply to this comment
 30. Lisi December 8, 09:31

  Me mire djepin bosh se shejtanin ne te – thote populli jone
  Po te ishin zgjedhur deputetet nga populli, as nje prej tyre nuk do ishte ne parlament. Me thoni, kush do ishte? Kaci ,Muli, ……e tjere? U pupupu! Me per hajer jepuni
  nga nje lemoshe e mbylluani deren!

  Reply to this comment
 31. semanjaku December 8, 11:09

  Gjeti gjytyrimi bashke me salen per te shpetuar PD-en . Ajo hyjnorja u be barke shpetimi. Turp, per te.

  Reply to this comment
 32. ortes December 8, 13:25

  Rama duhet t’ia beje te qarte Jahjages:
  -Ne se vjen para dates se skadimit te mandateve te deputeteve te PD-se ,atehere ajo po vepron haptaz duke futur HUNDET E QELBURA NE PUNET E BRENDESHME TE Shqiperise!!!

  Reply to this comment
 33. ben tironsi December 12, 07:33

  Baxhello kosove, cfar lyp kjo kurv ke ne kush ja fershelle kesaj shpellares .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?