INTERVISTA / Izet Haxhia: Linja e tritolit në PD, kush financonte dhe drejtonte

Mira Kazhani February 14, 2015 17:00

INTERVISTA / Izet Haxhia: Linja e tritolit në PD, kush financonte dhe drejtonte

Izet Haxhia një nga personat më të afërt të Berishës përgjatë viteve ’90, është pyetur sot nga DITA lidhur me rikthimin e fushatës së tritolit në Shqipëri.

Ish-truproja që pati një rol kyç pranë Berishës deri në largimin e tij nga Shqipëria thotë se kjo fushatë terrori nuk ka të bëj vetëm me ministrin apo familjen e tij.

Haxhia dëshmon në intervistën që botohet sot dhe nesër në DITA se në PD ka ekzistuar “një linjë e tritolit” me dijeni të plotë të Berishës dhe që përdorej për qëllimet e tij politike.

“Kanë qenë disa grupe që kryenin vendosjen e tritolit në pika të caktuara të vendit. Autoret e vendosjes së këtyre bombave me tritol kanë qenë ish-pjesëtarë të SHIK, të ish-policisë së atëhershme dhe trafikante të ndryshëm” – thotë Haxhia.

Ai jep emra dhe detaje të tjera të rënda, të lidhura me Berishën për përdorimin e eksplozivëve në Gjirokastër, Vlorë, Tropojë dhe në Tiranë. Haxhia thotë edhe çfarë mendon për policinë e shtetit dhe Artan Didin në situatën e sotme të rendit.

Më poshtë pjesa e parë e intervistës me z.Haxhia që jeton në Turqi. Intervista-chat është marrë online. Pjesa e dytë do botohet nesër.

 

Mira Kazhani: Izet, a i ndjek ngjarjet në Tiranë? Çfarë mendon për fushatën e përsëritur të shpërthimeve me tritol?

Izet Haxhia: I ndjek vazhdimisht zhvillimet në vendlindje; më vjen keq që akoma po shoh një vend ku ende po luhen skenare të pista politike e mafioze në shërbim të klaneve të caktuara antishqiptare e antishtet.

Kanë për qëllim humbjen e besimit tek njerëzit që kanë mbetur në atë vend. Humbjen e besimit se edhe shteti ynë mund të bëhet, se mund të funksionojë ligji e drejtësia edhe për shqiptarët.

Unë nuk e di se kur politikanët tanë, e për më tepër ata të opozitës sot, do munden ta kuptojnë dhe pranojnë se shteti është i të gjithëve, është mbi partitë dhe klanet e interesit dhe duhet respektuar e mbrojtur nga të gjithë. Shihet qartë se si disa ngazëllehen për çdo akt terrorist që synon humbjen e besimit ndaj shtetit dhe dobësimin e tij.

Meqë më pyetët, unë nuk mendoj se këto akte kanë të bëjnë me një hakmarrje ndaj një personi, kushdo qoftë ai, edhe ministër. Kjo është një politikë terrorizuese që ka zanafillën e vet që në ‘91! Kjo është vazhdimësi e politikës së tokës së djegur, e pikës zero; asaj politike që “pas meje le të bëhet qameti”.

Mira Kazhani: Është e njëjta politikë do të thotë që është e njëjta dorë? E kuptova drejt atë që thatë? Mund të jenë të tjera banda, të tjera duar. Çfarë ju shtyn të besoni se kemi të bëjmë me një vazhdimësi?

Izet Haxhia: Logjika dhe përjetimet e mëparshme personale të miat, më bëjnë të dal në konkluzionin se këto fushata terrori e kanë të njëjtën mbështetje dhe frymëzim politik e moral. Edhe financiar gjithashtu!

E thashë edhe më lart, që nuk ka të bëjë thjesht me ministrin apo me familjen e tij, qëllimi i kësaj duket shumë më i gjerë. Mesazhet e kësaj fushate terrori janë për të gjithë ata që e duan dhe për ata që përpiqen ta ndërtojnë më në fund shtetin e shqiptarëve.

Ministrin e sulmuar unë nuk e njoh as si person dhe as si politikan. Por di që në krye të policisë shqiptare është një polic i shkëlqyer dhe i pakorruptueshëm siç është Artan Didi, të cilin e njoh që në kohën e qeverisjes së parë të demokratëve.

Kuptohet që e gjithë barra dhe pesha kryesore e drejtimit të policisë është mbi të, ministri është politik. Dua të them, fakti që sulmet nuk janë bërë mbi drejtuesin e policisë por mbi ministrin që është një figurë politike është edhe kjo një shenjë që sulmet janë bërë për të përcjellë mesazhe politike.

Mira Kazhani: E kuptoj… Por pyetja ime ishte për atë që ju thatë që mund të jetë e njëjta dorë… A mund të na jepni argumente më të qarta? Pse e besoni këtë? Dhe si mund ta provoni këtë që thoni me shembuj konkretë?

Izet Haxhia: Nuk e di a e mbani mend ju gjendjen paszgjedhore të Tiranës e Shqipërisë në tërësi, përgjatë vitit ‘97. Në PD ka ekzistuar një linjë e tritolit që drejtohej e financohej fillimisht nga Azem Hajdari, e me dijeni të Berishës. Kanë qenë disa grupe që kryenin vendosjen e tritolit në pika të caktuara të vendit.

Mira Kazhani: A mund të jemi më konkretë? Cilët kanë qenë këta tritolvënës?

Izet Haxhia: Ishin grupet e jugut me qendër në Gjirokastër që financoheshin nga miku i Hajdarit, Ful Kalivopulli, i biri i Sokrat Kalivopullit, ish funksionar i lartë i PD. Autorët e vendosjes së këtyre bombave me tritol kanë qenë ish pjesëtarë të SHIK, të ish-policisë së atëhershme e trafikantë të ndryshëm.

Në atë kohë është vendosur tritol në ujësjellësin e Tiranës nga një i afërt i Berishës, janë vendosur tritole në shtyllat e tensionit të lartë në Qafë Krrabë nga grupi i kuksianëve, kuptohet të lidhur me PD.

Berisha porositi vendosjen e tritolit tek lokali i Lush Përpalit, se ky nxirrte pengesa në emërimet e njerëzve të SHIK…

Në Dajt u stërvitën nga SHIK persona që u përdorën në 1997 për të vendosur eksploziv dhe për të shkaktuar terror dhe panik në popullsinë e Vlorës. Ata u drejtuan nga…

1

*****

Nesër në pjesën e dytë të intervistës me ish-truprojen e Berishës Izet Haxhia do të lexoni:

– Kush i drejtoi në Vlorë personat e stërvitur nga SHIK në kampet në Dajt për akte terroriste, për të vendosur tritol e për të shkaktuar panik

– Me kë personazh tentoi Berisha të përdorte një nga bandat e Vlorës për të frikësuar gazetarët e huaj në Hotel Bolonja në Vlorë

– Cilin grup terrorist të huaj ka thirrur në 1997 Berisha në Shqipëri dhe kush është miku kroat i tij dhe i Bukoshit që i ka shoqëruar…

 

*****

Redaksional

Kur gjithçka harrohet

Ishte një film i kinostudios së vjetër “Shqipëria e Re”, me titull “Asgjë nuk harrohet”. Një hetues i diktaturës komuniste në vitet ’80 pas një vrasjeje në dukje ordinere, zhbirilon dhe gjen se ngjarja kishte të bënte me disa vrasje partizanësh në kohën e luftës. Mesazhi, pra është i qartë. Por faktikisht, në Shqipërinë e çerek shekullit të fundit, një anti-film mund të bëhej fare mirë, me titullin “Gjithçka harrohet”. Mund kollaj ta quajmë këtë, harresën, apo kujtesën e shkurtër, një “virtyt” tonin kombëtar. Dhe personazhi që arrin të na e fshijë kujtesën… si me telekomandë (një shpikje e teknologjisë që gjithnjë e më shumë po njehsohet me një armë), është Sali Berisha. E harruam çfarë bëri në ‘96-97-ën, e hoqëm nga mendja ç’na punoi në 98-ën, dhe, me ndihmën edhe të ca rrethanave politike, e votuam dhe e bëmë kryeministër në 2005-ën. Nuk arrijmë dot ta rrafshojmë edhe një herë hard-diskun e memories sonë, sepse një valë shpërthimesh me tritol në vjeshtën e 2013-ës dhe prapë tani, na e sjellin këtë personazh sërish në vëmendje.

Për të dhënë një argument në favor të njerëzve të thjeshtë të një populli të traumatizuar non stop, harresa është një melhem që ndihmon njerëzit e vuajtur të ecin përpara. Por ama, me kusht që traumat të mos përsëriten sa herë i teket dikujt, pra atij, që na i shkakton… si me telekomandë. Dhe se çfarë është në gjendje të bëjë personazhi në fjalë, e di mirë i intervistuari i këtyre faqeve, Izet Haxhia. Njeriu që për shumë vite ka shërbyer pranë Berishës, që një moment vendimtar për jetën e tij kaloi fashën e errësirës për të parë dritën (kalimi i viteve dhe përvoja jetësore bëjnë të vetën tek gjithkush), e thotë hapur: Strukturat e tritoleve dhe falangat që ishin gati të vepronin për gjithçka me një urdhër, janë përdorur nga Sali Berisha sa herë i është dashur, sa herë ka dashur të “bëjë politikë”; dhe njerëz të gatshëm për këso aktesh gjen gjithmonë, mjafton t’i paguash.

Për një çast, gjithsej nja dy ditë, amnistinë kolektive për Sali Berishën, shqiptarët u bënë gati t’ja jepnin përsëri kur zbriti nga podiumi formal i kryetarit të PD-së. Por kur panë se ai ishte po njësoj në krye të punëve (të zeza), dhe është ende, e kuptuan se ishin gabuar. Megjithatë, vini re, sot e gjithë ditën gjen komente mbi të në botën virtuale, qoftë dhe në facebook-un e tij, që e ftojnë të tërhiqet më në fund, të hyjë në ombrellën e pensionit dhe të shijojë çka fituar, mjaft të na hiqet qafe. Ja sa falës dhe harrimtarë të mëdhenj që jemi.

Por është dikush që nuk mund të veprojë me mëshirë dhe me “të shkuara, të harruara”, sidomos kur ai vazhdon të profetizojë rikthimin e 97-ës (në fakt, të kërcënojë). Izet Haxhia e di mirë, dhe e ka rrëfyer me detaje çka ndodhur ato vite. Na e rikthen madje në vëmendje edhe një herë.

Dhe ky dikush është ligji dhe organet ligjzbatuese të kësaj qeverie, që çdo ditë e më tepër marrin thirrje nga njerëzit ta kapërcejnë ylberin e pavendosmërisë dhe ta nxjerrin kokën nga rëra. Nëse edhe këta e kanë ndarë mendjen të bëhen pjesë e filmit “Gjithçka harrohet”, atëherë ashtu qoftë. Sepse edhe ata do të harrohen. Si me telekomandë…

 

 

Mira Kazhani February 14, 2015 17:00
Komento

137 Komente

 1. kalushi February 13, 19:44

  Cfare pret kjo prokurori o Zot!!

  Perse paguajme zyrtare, prokurore e police me gjakun dhe sakrificen tone???

  Perse nuk arrestohet Sali Berisha?

  Perse reformatori Rama eshte kthyer ne konformist dhe nuk vepron as me koston e tritolit ne rruge qe terrorizon qytetaret???

  Perse Meta nuk ndihet dhe hesht??

  Si eshte e mundur qe nje individ i vetem te mbaje peng nje vend te tere???

  Mallkuar qofshi ju dhe femijet tuaj ne breza per ate qe i keni bere ketij populli o burreca qe i thoni vetes burra shteti. Ptuu!

  Reply to this comment
  • fb February 13, 21:31

   Rama spo ben as minimalen kunder krimineleve te Saliut. Jo vetem qe Saliu nuk po preket, por as plerat e tija te shumta ne shtet nuk jane prekur aspak. Rama ka 84 deputete dhe nje milion votat e 23 qershorit per te hequr gjithe plerat e Saliut nga shteti, duke filluar nga Vishua deri tek Gjin Gjonet. Por akoma nuk ka hequr asnje prej tyre, por merret me palma, gjethe dhe suva.
   Kurse Saliu kishte vetem 74 deputete, dhe votat i kishte vjedhur, por prapeseprape Saliu hoqi kryeprokuroren Ina Rama, persekutoi prokuroret qe hetuan krimet e tij, vuri tere gjykatesit qe deshi, dhe ktheu plerat e 97 ne Shik.
   Pra Edi Rama ka me shume vota se Saliu dhe nje mandat shume te forte, por spo ben as cerekun e asaj qe beri Saliu. Ky s’eshte europianizem, kjo eshte nje paaftesi e theksuar e Edi Rames qe po sjell keto pasoja kriminale qe po shohim. Madje Rama po i nenshtrohet Saliut duke votuar kandidatet e zgjedhur prej Saliut, sic beri me governatorin e ri. Dhjetra vizita tek Nishani per nje governator, dhe perfundoi me turp duke votuar kandidatin e Saliut.
   Mos i kerkoni Rames te godasi Saliun, sepse Rama akoma spo godet as plerat e Saliut qe jane ende ne pushtet. Jane keta plera qe e mbrojne dhe e nxisin krimin, dhe Rama mban pergjegjesi te plote qe 84 votat e tij i perdor me ngulm per te rritur denimet per krime qesharake. Nderkohe kriminelet e vertete jane ende ne pushtet. Rama paturpesisht falenderon Vishon neper aktivitete kulturore, nderkohe qe Visho duhet te hiqej menjehere, madje eshte akuzuar prej vete PS qe pergjonte deputetet. Per kete mban pergjegjesi te plote Rama, qe u tregon burgun hajduteve te energjise, nderkohe qe ben sehir me kriminelet politik te PD.

   Reply to this comment
   • KATHERINA DIE GROSSE February 14, 15:09

    Sal Berishes TRITOLIN ja mban ndez Ilir Meta.
    Iliri dhe Monika jane GARANCIA qi Sal Tradhtarit dhe Lule Hajdutit nuk ka me ju prek asnji fije floku.
    Me 1 Prill 2013 Edi Rama vulosi mos daneimin e KRIMINELAVE.
    O Edi Rama nuk bohet shtet me Like Meten.
    Ti po bon REFORMA,por ato Reforma po ta boj gropen perderisa Berisha pjerdh ne Parlament.
    Edo.Boll ma.
    Ose Burgos Berishen ose jep Dorheqjen.

    Reply to this comment
  • lumasi February 13, 21:42

   dihet se cili eshte kanceri i shqiperise. metastazat e tij e tij po perhaqen ngado. ku eshte ai mustaqemiu qe thote se eshte nje istitucion i pavarur. kryeprokurori me ata palacot e tij. qeveria se cfare pret me ….

   Reply to this comment
  • ilir February 14, 12:38

   Ka 3 rruge,e para prokurori te marre Berishen te pandehur,e dyta ne rast se prokurori heziton Rama te filloje urgjentisht procedurat e shkarkimit te tij,e treta e verteta ne pamundesi te dy te parave Rama te qerohet!

   Reply to this comment
   • tirona February 14, 18:08

    Rama nuk mund te nderhyje qe te arrestohen kriminelat qe kon shkateruar dhe po mbajne peng me ane te krimit Shqiperine. Rama ja ka lon te drejten e plote sistemit te drejtesise qe te veproje per arrestimin e ketyre kriminelave, shume fakte te reja po shtohen ndaj ketyre krimenelave dhe nese drejtesia nuk vepron ka shkalle te tjera me larte qe do te vejne dore mbi keta kriminela . ajo do te jete Haga.

    Reply to this comment
  • luli February 14, 20:21

   AKUZA PER SALIUN DHE BANDEN E TIJ PO NJE GJE ME BEN PERSHTYPJE . TE GJITHA KETO VEPRIM A NUK KAN LEN ASNJE GJURM NE ISTITUCJONET E SHTETIT SHQIPTAR ????. A KA TE TJER DESHMITAR NE KETE VEND QE TE THON A KA TE DREJ KY “MUTI”? . KUJDES O POPULL SALIU NUK DON KURRSESI TE LARGOHET NGA POLITIKA , PER TE QEN NE VEMENDJE TE OPINJONIT , DHE TANI I DUHET NJE ALIBI E FORTE PER TU VIKTIMIZUAR , I KUJTOHET FATOS NANO QE DUKE E BURGOSUR E BERI HERO.

   Reply to this comment
 2. korabi February 13, 19:45

  Dihet ajo ne shtyllat e tenjonit ,sa here ka qen PD ne opozit perhap panik edhe percarje …

  Reply to this comment
 3. drita February 13, 19:52

  Bravo Dita, kjo qenka e forte. Cfare do bejne me berishen tani?
  Te lumte Izet Haxhia!!!!

  Reply to this comment
 4. padrino February 13, 20:06

  Bravo, Izet , që po thua të vërtetën për salijën .
  Po RIPJELLËSIT mavri, janë frikacakë, sja u mbanë të merren me salijën, shkerdhenin, gitën dhe te tjeret që rropën popullin.

  Reply to this comment
 5. opozitar i sfilitur February 13, 20:07

  Personi qe permend per Gjirokastren esht hetuar ndonjeher?
  Une di qe jeton ne mes te Bllokut ne Tirane ka lokale dhe pallate, koleksionionon arme dhe ore te shtrenjta.
  Rrenjet e pasurimit te ketyre “biznesmeneve” te cuditshem te Shqiperise gjenden te mbyllura ne kasaforta njerezish si ky Haxhia i dhunshem. Por gjithsesi respekte qe ndihmon shqiptaret te kuptojne sadopak nga ajo qe ka ndodhur. Kjo ia lehteson fajet qe ka ber dikur dhe e ben te vlefshem per shoqerin

  Reply to this comment
 6. shqiptar sharri. February 13, 20:07

  Po,asgje nuk mijn me i bere sali serbit rama apo ndokush qeterjo jo,se ai eshte i mbrojtur nda sherbimet e huja,nga udb-dhe cia mesiguri qind per qind.Rama eshte vetem nji zhiraf,dhe eshte nji njeri pa kuriz,dhepa trimni,eshte nji frigacak,kurse qeter politikan nuk egziston,qe berishes mundet me je ndal hovin apo rugen,nuk ka me as Avni Rustem,e as Enver hoxh,qe nuk pytke ai per rusi,amerik apo jugosllavi,ju shkerdhente memen ne litar,por ai nuk eshte me.

  Reply to this comment
 7. blackwater February 13, 20:11

  MEZI PO PRES TA LEXOJ KETE INTERVIST…

  Reply to this comment
 8. LORA February 13, 20:12

  Une nuk kam nevoje qe te me tregoje qofte edhe Izet Haxhia se kryegangsteri qe ka 24 vjet pa u nginjur se eksploduari shtetin dhe jeten e shqiptareve eshte pikerisht ai ,brekedhjeri I historise.
  Kam qene e qarte ,ne lidhje me kete moster ,qysh kur e pashe dhe e degjova per here te pare ne ne ”Qytetin Studenti”,ne dhjetor 1990.Nuk e kam votuar asnjehere.
  I perulem perunjesisht vullnetit te shenjteruar te 23 qershorit,qe e shpetoi me klas europeist Shqiperine.

  Reply to this comment
 9. KingBardhyl February 13, 20:12

  Kujt i ka mbet ndonje granate dore qe nga 1997 tia u hedhe makinave te Sales e Shkelzenit kur kalojne rrugeve te Shqiperise.

  Reply to this comment
 10. Lul February 13, 20:13

  Burgosja e Berishes nuke ka ngel per fakte, po don nje njeri me bole…gjithsesi Izeti jep keto fakte ndihme per ta vene ne shinjester nje Berishe qe kerkon ta ndeze flake vendin e shqipeve.

  Reply to this comment
 11. Skifteri February 13, 20:15

  ***…Falenderime IZET HAXHIA,ky eshte nje kontribut i madhe per kombin,trgon se sa i poshter eshte S.B me linjen e tritoleve ky armik moster ,agresiv ,kriminal,burracak,legen,hajdut,vrases,se sa deme ka sjelle ky kriminel me damke kunder jetes dhe prones se shqiptarve teshe 24vjet dhe tani ka shperthyer perseri ne nje kalifat te ri me eksploziva kunder shtetit e jetes popullit.heshtja e prokurorise shqiptare ,e sherbimit informatv eshte nje tradhti e madhe ,ndeshkimi tyre duhet orgjent ,si ndaje sherbimi informativ,dhe ndaje prokurorise pergjithshme qe qe fle mbi dosje te krimit.

  Reply to this comment
 12. Jimi February 13, 20:16

  Rrefimi i vullnetshem pastron shpirtin dhe ndergjegjen ( jo ne aspektin fetar, megjithse edhe ne kete sens nuk e perjashtoj )
  Ky i jep shoqerise edhe nje mundesi me te madhe qe shoqeria ti shikoj me realizem e objektivitet ngjarjet dhe individet te cilet ne te shkuaren por edhe per te ardhmen kane patur dhe kane akses ne zhvillimet shoqerore te keti vendi
  Secilit prej tyre tu jape mirnjohjen apo ndeshkimin!

  Reply to this comment
 13. luli February 13, 20:16

  nga thashethemi shkohet te e verteta

  Reply to this comment
 14. askushi February 13, 20:17

  Izeti e kthen velèn nga fryn era,edhe me gollaku e di shume mire se mbas tritolit eshte sala,problemi nuk eshte te sala apo tritoli,problemi eshte te edi e saimiri qe fryn syte,po po te kesh aleanc me meten,cfare do presesh tjeter.

  Reply to this comment
 15. Skifteri February 13, 20:20

  *****RROFTE GAZETA DITA *****
  *****ME SHUME DESHIRE PER TA LEXUAR NESER .*****
  ***** FALEMINDERIT -DITA- *****

  Reply to this comment
 16. Bashkekombas February 13, 20:22

  Asnje gje nuk do te bejne me Berishen tani Se di gjitmon asnje nuk ka se cfare ti beje as Edi as nje vetem zoti mund tja mrre shpirtin atij njeriu Kur nuk i ndodhi gje atij kur jepte urdhera per te bombarduar nje zone te tere nga Vlora dhe poshte ne jug tani nuk mund ti behet gje atij E vetmja e mire e ketyre deklarimeve eshte qe atij ti behet nje gjyq popullor per ti thene ketyre njerzve se ja kush eshte Sali Berisha dhe njerzit e tij.

  Reply to this comment
 17. tomsojeri February 13, 20:24

  Mere vesh me ne fund o popull, cilet kemi mbi koka ! Kriminel ,mafjoz, sabotator , tradhtar e armiq te betuar te Shqiperis ! Nuk esht nje individ o Kallush por jan nje tuf e ter qe i bejn”fresk” njeri tjetrit ! I bashkon hajnia e makuteria e pafund e per te kan shitur gjithcka ! I jan bashkuar kucedres dhe ruajn ekuilibrat mes tyre ! Mos arrestimi i ktij armiku esht monedha qe paguajn sot shqiptaret ! Kta shqiptar te dhier ,te percar, te pergjumur qe zihen mes vedit jan “droguar”plotesisht e spo del nje burrrr ti shpetoj ! Turp esht pak, sepse te till ,mjek,kryetar partie,kryeminister,e president nuk besoj se ka njohur asnje vend i ktij kontinenti por as xhungla me e eger e ktij globi ! A ka gjak qe rjedh ne damar shqiptari ?????? A ka shpres ne ndergjegjje ,A ka sy e ftyr te shaj e te na hiqet patriot cilido politikan ??Ptuuuuuu ,por as beshtymen nuk meritoni qelbesira ! Dil me ne fund nje burr qe te ket pakez gjak nder damar e zgjoj kte popull ,qe te vi nje tjeter 23 qershor qe ti hedh te gjith kta qelbesira atje ne ate Vjosen e zemruar e te behen ushqim peshqish qe te mos i shofim ma !

  Reply to this comment
 18. 2- KURVA KA SHQIPERIA February 13, 20:27

  o thano pa nxirre sonte intervisten amano te befsha

  Reply to this comment
 19. AI... February 13, 20:36

  Z.HAXHIA UNE JAM DAKORT ME JU PER NJE MIJE E NJE TE KEQIJAT QE BERISHA I KA BERE KETIJ VENDI.POR TASHME BERISHA ESHTE NE OPOZITE DHE ESHTE PERGJEGJESI E QEVERISE QE NUK PO I SHKATERRON KETO GRUPE KRIMINALE.

  Reply to this comment
 20. bukurie February 13, 20:40

  Car pret Llalla(dhalla),qe se merr salen te pandehur? Apo ka fryke se mos i ve tritolin Llalles?

  Reply to this comment
 21. luli February 13, 20:50

  mos folshum o izet se do te sjellin ne tirane e pas kesaj do ti ndryshosh llafet

  Reply to this comment
  • N.VJOSA February 13, 21:22

   Falemnderit Izet Haxhia!
   Deshmija jote eshte nje Gur Themeli ,
   per te nxjerre para togave te Zeza
   Sali Tritolin!
   Dy deshmitare si Izet Haxhia
   dhe juridikisht Sali Antishteti,
   Dhenderri i Milices Serbe,
   Varrmihsi i Shqiperis prej ÇEREK Shekulli .
   Futet ne KAFAZ HEKURI !….
   Kafazin e Hekurt marr persiper ta saldoj vet,
   por me kondite qe ate ta vendosni tek Sheshi “Skenderbej” dhe Baces se Krimit,
   dhe ti japin nga një Gëlbazë gjithë shqiptaret!…

   Reply to this comment
 22. orikumi February 13, 21:24

  LULKE >>AI PO FLET ,SPO VRET !!!!!FLISNI O NJEREZ <SHPETONI JETE !!!

  Reply to this comment
 23. berndt February 13, 21:35

  A e dini se zoti Kalivopulli qe mbante kete linje tritoli ne Gjirokaster eshte nipi i nje agjenti minoritar grek qe u burgos ne kohen e Enverit si spiun i Greqise?
  Keta armiq te Shqiperise, nga ishin e nga s’ishin, i mblodhi ne PD Sali Berisha, Esat Toptani i “Demokracise”.

  Reply to this comment
  • fanatiku February 14, 08:27

   Prandaj edhe kane punuar me krushqit e tij Paulin shterkaj dhe me kriminelin komunist Gramoz Ruci me hekurin qe sillnin kontrabande nga Ukraina pa paguar asnje kacidhe dogane ne Durres, por prandaj edhe Fatos Nano ja fali si “bamiresi” hotel Tiranen badiava fare. Prandaj mos u ngut dhe mos e merr me yxhym se atje ku flasin LEKAT, politika jone kombetare HESHT dhe e nderron ngjyren menjehere si nje kameleon i vertete.

   Reply to this comment
 24. ANTIKOMUNIST February 13, 22:05

  Komunista jeni tgjith nuk preket mreti nuk preket Sal Berisha se digjet veni,a moret vesh komunista rroft Dr.PR SALI BERISHA

  Reply to this comment
  • fanatiku February 13, 22:23

   Po Saliu ishte dhe eshte KOMUNIST me i madh se Enver Hoxha, Mbreti i te keqes dhe ANTIKRISHTI shqyptar, prandaj MRETIN Sali Berisha e ke LAKURIQ fare sic e polli Enver Hoxha kur e lindi nga Partia e Punes o debil fanatiku qe me mire gjej nje pseudonin tjeter se na plase shpirtin me brockullat qe flet.

   Reply to this comment
   • ANTIKOMUNIST February 14, 00:18

    PO KU KA QEN SHQIPRIA MA MIRE SE NE KOHEN E SALES MOR I TRASH. ERDHI EDVINI DHE FILLUN NJERZT ME PAGU TAKSA 10 FISH,DRITA PO E PO,PO U PRISH SHPIJAT QE I KAN BO ME DJERSEN E BALLIT. TE GJITH 1 MILION QELBESINAT JANE PENDU DO HUMNI ZGJIDHJET NE QERSHOR.PARTIA DEMOKRATIKE KA PER TE RILIND JU KEN PER TE RIVDEK. RROFTE SALI BERISHA DHE I HER.MA I MADHI NE KET VEN.HERO I SHQIPTARISE.

    Reply to this comment
    • fanatiku February 14, 07:48

     Je shume BUDALLA or Mik prej Tropoje qe hiqesh si antikomunist dhe qan si kukumjacke pylli duke vajtuar per Kohen e Qepes te Sali Komunistit dhe Sekretarit te Partise se Punes dhe Mikut e doktorit personal te Enver Hoxhes Sali Berisha.

     Po harrove qe Saliu vrau Remzi Hoxhen si nje skuth mafioz bashke me Kosta Trabicken more mavri?

     Po harrove more mavri vitin 1997 kur falimentoi shtetin me Piramidat e tij dhe renoi shtetin, njesoj si Enver Hoxha do vite me pare?

     Po harrove qe vrau shume njerez te pafajshem ne Gerdec more mavri me BUMJEN e tij famoze te firmes private Saliu&Son?

     Po harrove qe vrau protestues ne bulevard sikur te ishin zogj pule ne 21 janar more mavri?

     Po harrove qe vodhi me sekserin e tij Lulu Bashen ne Rrugen e Kombit si magjyp hindie fonde publike per t’u bere si Rockfelere ai dhe femijet e tij?

     Ato shtepite qe flet ti me kaq pasion jane ndertuar ne toka te pronareve te ligjshem dhe qe jane grabitur nga talebanet e Saliut nga Bjeshket e Nemuna, prandaj PARAJSEN “demokratike” te Sali Komunistit shko tregoja sateme dhe tyteti qe te kane bere fanatik BUDALLA dru me pre dhe mos repliko si DUDUM ne kete forum te nderum te gazetes DITA se na plase shpirtin dhe na nxive jeten, se do te vije koha kur jo Edi Rama, por ne pronaret e ligjshem te truajve te grabitura dhe te legalizuara nga pushteti komunist do t’ju flakim per bythe jashte juve talebanet e Saliut per te shkuar andej nga keni ardhur si nje fare e keqe pushtuese bolshevike dhe si pjella te pushtetit komunist antiligjor ne vendin tone mjeran.

     Reply to this comment
    • korçari February 15, 20:05

     O Antikomunist mendoj se ke kthyer ndonje gote raki dhe nuk je esell dhe mbase nuk ka per te dale kurre pija

     Reply to this comment
 25. Lulzim Basha February 13, 22:16

  @Dita

  po ju o njerez qe jeni aty a jeni te blinduar? Se nuk i dihet se cfare plani ben babai im sot dhe nuk mbaj pergjegjesi une. Se baba im eshte i sigurt. Ai ka pakt me Edvinin dhe Liken qe te mos e ngasin me dore, por per ju nuk di gje une. Tahiri duhet normalisht tju mbroje, po ai eshte keto dite i zene me farmacine e babes vet. Kujdes dita se mos e hani, une e bera detyren time.

  Reply to this comment
 26. aaa February 13, 22:36

  PSE NUK FLET LIKJA KA KYCUR GOJN PER SALIN??

  Reply to this comment
 27. fanatiku February 13, 22:36

  Familja Kalivopulli ka qene ajo qe shkeli embargon dhe furnizonte Jugosllavine e Millosheviqit me karburante me urdher nga Saliu permes nje tubacioni ne Bune. Nga ana tjeter kjo familje faqmekeqe kontrabandistesh vrastare kane qene te lidhur pervec me Saliun edhe me Fatos Nanon dhe Gramoz Rucin dhe Paulin Shterkaj qe kane edhe krushqi permes kryesisht dallaverave me tregetine e hekurit per ndertim qe e sillnin nga Ukraina pa paguar asnje kacidhe dogane ne Durres dhe u bene pronare te Hotel Tiranes pa paguar asnje lek me nje urdher te firmosur nga Fatos Nano. Flitet qe kane qene te angazhuar me trafikun e armeve per ne vendet e Botes se Trete duke shfrytezuar Luften e Kosoves dhe lidhjet i kane me deputete te korruptuar nga te gjitha kahet e politikes. Prandaj edhe Izet Haxhia le t’i shikoje gjerat ashti sic kane qene ne te vertete, qe kur vjen puna tek LEKU politika shqyptare nuk njeh me kufinj dhe moral.

  Reply to this comment
  • nazim February 14, 19:43

   Po ce permend fatos laperdharin or ti. Ai nuk eshte me i mire se berishovici, se po te ishte nuk do e kishim sali berishen mbi krye sot.

   Reply to this comment
 28. V February 13, 23:06

  (Sokrati ka qene funksionar i partise se punes jo i pd..)
  Berisha ka patur krah te armatosur si cdo politikan i djeshem e i sotem ne shqiperi e si ju ka rama ju/sponsoret tuaj…
  Izeti paguhet per te faturuar ne tjeter vend krimet e hakmarrjes…

  Shikoni linjen e gjykates se larte e lerini keto skenare sepse vetem sa perlyeni te gjithe palet bashke me keq ne llum.
  Dhe nje keshille tjeter; kur i servir lajme militanteve te verber dhe pastaj i beson komenteve e qendrimeve qe kane ata, rrezikon te biesh ne rreth vicioz dhe ne vend qe te manipulosh opinionin publik vetem sa ngushton rrethin e ndjekesve e ne fund i flet murit…

  Reply to this comment
  • fanatiku February 14, 08:20

   Po c’a thu more i paudhe? Po Sali Berisha ka qene dora vete i Partise se Punes more mavri dhe prandaj e ka mbushur PD-ne e tij te peshtirosur me plot spiune te Sigurimit te Shtetit dhe pinjolle te Partise se Punes me sojet e sorrollopet e familjes Josif dhe Eleni Pashko, me te Stefanq Pollos, te Hysni Kapos dhe te krimineleve te tjere te Enver Hoxhes. Po Lulzim Basha qe ne Kohen e Partise se Punes ka punuar kamareier ne Rinas? Kush punonte si kamarier pervec spiuneve te besimit te Partise se Punes he pra na trego meqe e njeh mire historine e komunisteve shqyptare? Po aleancen e hajnise te Saliut me Like Floririn socialist te integrimit te mafies ne vendin tone a e harrove kaq shpejt?

   Familja Kalivopulli ishte seksere ne aferen e ministrit te Saliut, Zhulali per minahedheset qe do te blente Shqypnia nga komunistet bullgare, por qe perfunduan ne Serbi tek Milloshevici. I ndjeri Safet Zhullai akoma eshte ne kerkim nga Interpoli me damken “WANTED”, nderkohe qe Kalivopujt e politikes shqyptare jo vetem qe nuk i kerkon njeri, por u bene pronare te hotel Tiranes me “bamiresine” e Fatos Nanos i cili pas burgut te pare nxorri mesim dhe filloi te bashkepunonte me Saliun ne te gjitha sferat e kuserise dhe hajnise pushtetare.

   Prandaj mos be fanatikun BUDALLA ne kete forum duke kritikuar gazeten DITA se kjo interviste e Izet Haxhise eshte vetem:

   MAJA E AJSBERGUT SHQYPTAR.

   Reply to this comment
   • V February 14, 10:20

    Or ti qe paske dale nga shpellat e sigurimit, une s’mbroj njeri e per me teper saliun se per mua jeni te gjithe nga nje hale e kuqe. Ajo qe thashe eshte qe izeti paguhet per te justifikuar ca krime qe i rrijne mbi koke kelysheve e sponsoreve te tu dhe s’eshte i besueshem per asgje. Tani qe zihen klanet e krimit perdoret per presion pales tjeter. S’keni dallim me saliun se ziheni per te grabitur popullin te gjithe ju te kuq e te lyer me blu. Sa per fanatikun budalla – shkrimet e tua flasin vete! E sa per ajsbergun – rraca jote e ndyre fle nen te, s’ ka ndonje surprize!

    Reply to this comment
    • fanatiku February 14, 11:55

     Per ke ke marre zjarr si pushka e jevgut? Per pinjollet e Stefanaq Pollos apo te Eleni Pashkos dhe te Hysni Kapos, sepse nuk ka nevoje qe te jesh spiun qe t’i mesosh pasi duken ASHIQARE ne PD, tek Sali Komunisti, sekretari i Partise se Punes dhe miku i familjes Hoxha. Beji te fala kriminelit republikan te Gerdecit Fatmir Mediu, qe eshte edhe SPECIALISTI i tritolit ne PD-ne komuniste te sigurimsave te Saliut.

     Reply to this comment
     • V February 14, 13:32

      I vetmi ndryshim qe ke ti nga keta qe permend eshte se pasi u ndate sa per sy e faqe ne 91, ty te mbeti budallalleku, militantizmi e ushtarlleku kurse atyre pushteti e paraja.
      Prandaj i thua vetes fanatik se ke komplekse kur shihesh ne pasqyre zotrote…

  • Per shokun Vëra February 14, 08:23

   Funksionar i larte i PPSH-se ka qene edhe Saliu mo shoku Vëra, por pas 1990-es nderroi komplet “ideologji”. Izeti ka qene horr per vete dhe i ka ditur mire keto horrlleqe qe pregatiste Saliu si kur ishte ne pushtet ashtu edhe ne opozite. Por sot e falenderoj, sepse deshmi te tilla sherbejne per t’i ulur dozen e marrezise nje psikopati qe na eshte lene peshqesh nga komunizmi.
   Jo se policia e shtetit nuk i di apo e ka te veshtire t’i mesoje, por kur nuk i kap dot ne flagrance, atehere nuk mund te ngresh akuza.
   Te deshmuara nga nje i brendshem keto jane drite per opinionin e gjere publik, por duhet te jene dhe per te verber si puna jote qe vazhdon me stoicizem t’i besosh Saliut sikur ta kishe baba genetik dhe mundohesh te relativizosh nje deshmi te tille. Edhe kur ve bomba, perseri ka zë te akuzoje ai monster. Kjo eshte c’eshte o trupeshk dhe lere rrethin vicioz se ne kete palo treg mediatik eshte e lehte ta masesh audiencen dhe trendin e votuesve. E turpshme eshte te rritesh audiencen me shpifje dhe hamendesime si ato qe shpik babai yt (me ka shkuar nje kamarier, me ka thene nje socialist, me ka thene ky e ai) dhe te amplifikuara nga mediat e ndyra te Frangaj&Co. Nderkohe kur nje media eshte ne gjendje te bindi tjetrin te dal me ze e figure te deshmoje per nje problem permanent qe cenon rendin dhe sigurine kombetare, duhet falenderuar katerciperisht.

   Reply to this comment
   • V February 14, 10:31

    Lexo me lart me kujdes or gomar. Jeni bere si ultras ketu qe keni hall vetem te shkruani hartime me teme nga saliu e kushdo shpreh dicka ndryshe eshte patjeter me te. Nuk kam pse falenderoj media qe vijne nga e njejta origjine e ne lufte mes klaneve te partise se punes perdorin publikisht figura batakcinjsh e kriminelesh duke kujtuar se te gjithe jane gomere si komentuesit e tyre!

    Reply to this comment
    • Per shokun Vera February 14, 13:56

     Shoku shoqja Vera nese s’e gjen veten ketu hap krahun e shko komento tek Financial Times, Bloomberg e ku ta di une. Ne kemi hallin e sigurise e te rendit dhe diskutojme mbi shkaqet e pasojat e tij ku ai punisti eshte strumbullari i gjendjes sot. Po je keq per veglen e gomarit shko shiko ndonje faqe porno ose dil nga fusha te cmallesh.

     Reply to this comment
     • V February 14, 15:24

      Ti mendoke me koken ne by**e, dmth futur nga vera sic te pelqen. Nqse ketu eshte mbledhje partie patjeter qe ke te drejte se anetaret e organizates baze per njeri-tjetrin diskutojne. Isha kurioz vetem per bombat se rraca juaj i njeh mire sot e 22 vjet kur praktikonit ne mes te tiranes. Dhe atehere keshtu thonit – i ben saliu mgjthse ne pushtet.
      P.s. Te paska kap keq me vera e vegla gomeresh o pornokomunist?! Qetesohu se gomar nga trute te thashe

    • vera February 14, 15:48

     Vera! Pseudonimi te shkon shume.
     Megjithese je perpjekur, nuk ke mundur ta fshehesh dot ate qe duket sheshit qe ti do te besh mbrojtjen e Sali Tritolit.
     Ki kujdes, here tjeter, duhet maske me e mire of Mehmet (Skypion=shpellar) Elezi.

     Reply to this comment
     • V February 15, 17:50

      Bravo! E ke mbyt… Ne fakt me shume e mbroni ju qe flisni idiotizma saliun se beheni te pabesueshem kur i faturoni gjithcka. Une e njoh mire c’mall eshte e ku i calon puna…

 29. njeri February 13, 23:26

  Bravo Izet, e verteta dihet por kur e thoni ju eshte me e besueshme !!

  Reply to this comment
 30. beni February 14, 00:11

  Pa u largu mustaqja, ky fare presidenti kukull dhe kryeprokurori kukull i saliut nuk ka arrestime, keshtu qe ne duet te presim thuajse edhe dy vite per te pare saliun prapa grillave, per kete arsye keta horrat e saliut dhe PD-se po kerkojne trazira ne menyre qe te provokohen zgjedhje duke pare endrra se populli do ti votonte, ne kete menyre te shpetojne nga burgjet por me kot, populli a vendosur keto qelbsira te burgosen dhe te lajne nje nga nje per tmerrin dhe te kqijat qe i sollen keti populli keta shpekllare…..

  Reply to this comment
 31. ilir February 14, 00:29

  keto jane shpifje dhe idjotsira te deshtakeve qe Sali Berisha i mbajti prane vetes dhe qe po keta ndyresira shpifin dhe nxjerrin vrere nga goja,e si mund te jua mbaj ndergjegja nje personi qe ka qene aq afer tij dhe qe e njef me mire se askush tjeter te shpife ne kete menyre,turp,turp,turp.

  Reply to this comment
 32. Lani February 14, 00:42

  Edi Rama po te kishte qen vertet i zoti dhe sado pak atdhetar do mundohej qe se pari te gjente njerzit qe ate e kan dhunuar dhe torturuar posht pallatit te tij duke e len pa ndjenja dhe do ti shkrinte dhe gjeja e dyte do ishte qe do godiste njerzit me te afert te Berishes duke i futur ne burg per çeshtjen e 21 janarit ! Perderi sa nuk po i ben kto ose nuk ka takat ( byt.. ) Ose ktu ne shqiperi dhe opoziten dhe qeverin i komandon Sali Berisha !

  Reply to this comment
 33. Artur February 14, 02:06

  Te lumte Izet, e te rroje sa malet Edi tone, te rroje partia tone e forte, plumb ballit imperialisteve te PD, e ballisteve tradhetare

  Reply to this comment
 34. isi February 14, 03:07

  Rama eshte baba teqeje.

  Reply to this comment
  • LORA February 14, 12:28

   S’ke pare gje akoma,nje baba teqeje nuk do t’a kthente dot me bythe perpjete nje klase gangsteresh 23-vjecare qe I thote vetes klase politike.”Isi”,Rama eshte baba teqeje vetem per njerzit e ndershem,qe punojne e jetojne me djersen e tyre,pavaresisht se per ke votojne.
   TUNG.

   Reply to this comment
 35. qemal February 14, 03:37

  Edi Rama i ka duart te lidhura nuk mund te beje asgje dhe per kete fajin e ka vete qe mori Ilir Meten ne qeveri.Deri sa te jete ILIRI ne qeveri SALI Berisha do beje qejf dhe do realizoje qellimet e tij djallezore ne dem te Shqiperise e shqiptareve.

  Reply to this comment
 36. shqip hesapi February 14, 03:40

  Nuk vuajme per fakte kunder Berishes,se ata jane te qarta si drita e diellit.Vuajme nga Ilir Meta qe punoi 4 vjet me Saliun dhe eshte aq i perlyer sa ai,vuajme se Edi nuk ka bythe ta denancoje se ruan karriken e vet se eshte budalla,kujton se do te behet Kabuli ne Shqiperi me arrestimin e Berishes.Jo or jo Nuk behet asgje,Saliu shkon ne biruce ,te tjeret te gjejne vend ku te futen.

  Reply to this comment
 37. D O K L E A T I February 14, 04:30

  NGADALE KANCERI NUK MUND TE SHEROHET PER NJE DITE. PASOJAT E SUNDIMIT TE BERISHES ME KLANET E SUNDIMIT NE KOSOVE PO SHIFEN CDO DITE. SI KOSOVEN, ASHTU PO MUNDOHEN TE BEJNE EDHE SHQIPERINE. ME TRITOLE DHE METODA TE TJERA. ME SIGURI NUK JU MUNGON PERKRAHJE E SHTETEVE FQINJE. RAMEN E KAN HALE NE SY. KORRUPIONIN DUHET LUFTUA, OSE DO VETEMI SI KOSOSVA. NDOSHTA RAMA DO JETE VIKTIME, POR KY ESHTE CMIMI.

  Reply to this comment
 38. arjan February 14, 06:35

  ju qe komentoni e kini ne terezi . Po ca te bej un qe inuk i rames do me prishi auret e lopve e skam lek dhe vend tjetr ku me i be..EEEEEHHHHHHH E KU KA NGE RAMA TE MRET ME SALIUN DHE HIJENAT E TIJ KRIMINALE AI KA HALLET E MEDHA SE DO MERET ME HAURET E LOPEVE TONA SE KETO JA PRISHIN LIGJIN DHE REGULLIN E SHTETIT ..KA KOH PER SALIUN TERI SA TE MBAROJ ME NE NJERZIT E THJESHT E FUKARENJ.

  Reply to this comment
 39. Arben February 14, 06:54

  TE LUMTE BYTHA SALI BISHA, E BEN KETE POPULL TE FLASE ME VETE DHE AS NUK TE HYN GJEMB NE KEMBE.

  Reply to this comment
 40. drejtesia February 14, 07:30

  e vetmja gje qe po ben rilindja e tritolit eshte te ngren doren nga opozozita gjithmon akuzojn qe kajn vjell por as kush nuk merr ne dore verifikim e ketyre qe po ben rilindaj e tritolit dhe krimit qe po rilind qdo ne shqiperi a mos valle e ka fajin opozita per vjellejn e bankes ose me sakte vjelljen e dy thaseve me lek dje ne tirane . pra ne si popull duhet te zgjohemi nga gjumi qe na ka vene kjo rilindija edi rames me tritol e vjellej qdo dite fakti eshte ky qe banda qe e sollen ne pushtet rilindje e sjell per te rilindur sersih vete ato por edi bashke me rilindjen e tije nuk dojn me te bashkuponj dhe keto po i kthjen pergjigje por edjhe keta jan burracak se duhet te vejn dore atyre qe i tradhtuan qe eshte rilindja e jo ne si popull te shkojm siq eshte shprehja si qeni ne rrush

  Reply to this comment
 41. pro.... February 14, 08:11

  ..do behet shqiperia..

  Reply to this comment
 42. tomsojeri February 14, 08:46

  Miku simpatik dhe i nderuar Vjosa ,me lejo te drejtohem keshtu se ne kte “betej” kunder ktij diversanti armik jemi nga ata te paret qe dikur te gazeta Shekulli ishim ne nje linj dhe kishim te njejtin shqetesim! por ateher isha “tironsi refugjat” dhe nderova nickun se nuk dua te jem i till perderi sa zemra me mban afer vendit tim e perdit jetoj me shqetesimin e bashkkombesve ashtu si ty ! Po kush miku im do ket bo…. ta coj Saliun aty ku thua ?Ai po ben komanden e prapesirave ne Shqiperi dhe si duket ka edhe bekimin e pertej Atllantikut ! Si esht e mundur me ter ktr mgarkes gjynahesh ,e shoqja ka kurajon te bej sondazhe e te ushqej iluzione per te rimar pushtetin ky diversant sabotator flakvenes i Shqiperis !!!! Jan rrenqethese kto qe po zbulohen e nuk di ma te besoj nese do clirohet Shqiperia nga kjo band kriminelesh,mashtrusish e tradhtaresh !
  Nderime dhe respekte nga tironsi i hershem………

  Reply to this comment
  • N.VJOSA February 14, 14:18

   [email protected] (tiransi refugjat …)
   Te falenderoj per Respektin, miku im i vjeter!
   Te mos kesh as dyshimin me te vogel, se Baca i Krimit, Sali Tritoli , do marre ate qe meriton!
   Nuk do vonoje shume dhe Drejtesia do te veproje!
   Nuk mund ti shpetoje ndeshkimit popullor ky Kërmë politike!…
   Por dyshoj se deri sa te arrijë deri atje, ai mund te bjere P r e , e Hakmarrjes se Verber, sepse ka lyer duart me shume gjak shqiptaresh te pa fajshem!…
   Ketu do jemi dhe do ta shohim nje dite se si do te marre ate qe meriton….
   Pershendetje dhe te uroj gjithe te mirat miku im i vjeter i “Shekullit”…
   (te kam lexuar shpesh nickun @tomsojeri…. Dhe më pelqejne komentet e tua prej atdhetari te vertete!…)

   Reply to this comment
 43. Fuli February 14, 09:02

  Ti fanatik qe fhihesh pas pseudonimeve…. Edhe ndokush tjeter. Qe si prinderit tuaj hidhni gurin dhe fhehni dore.turp tju vije qe perbaltni. Me siguri duhet te jeni fundrrina a mbeturina te peshtira te komunizmit. Merni kuroajon nje here te vetme dhe nxirreni koken. Nuk do ju a shtyp si te gjarperit….thjesht do ndjej neveri per ju. Un fola me emrin tim….

  Reply to this comment
  • fanatiku February 14, 12:11

   O DUDUMI i Saliut qe shtyp kokat e te tjereve pa i njohur fare vetem sepse nuk te pelqejne fjalet dhe mendimet e tyre, per ke do te shtypesh koka njerezish? Per pinjollet e Stefanaq Pollos apo per pinjollet e Eleni Pashkos qe spiunoi burrin e vet tek Enveri, apo per pinjollet e Hysni Kapos qe kane mbushur plot e perplot PD-ne komuniste te Sali Berishes, qe Enver Hoxha e zdrypi nga Bjeshket e Nemuna dhe e beri spiun besnik te Sigurimit dhe te familjes se tij. Per keta e ke fjalen apo per grekofonet Kalivopulli qe i sherbyen me zell te madh edhe Partise se Punes edhe PD-se mafioze te Saliut.

   Dosja e Safet Zhulalit eshte e hapur tek Interpoli dhe prokurorite e disa shteteve po e kerkojne ate bashke me Sali Berishen per te deponuar hollesisht per aferen misterioze te minahedhseve bullgare qe perfunduan ne Beograd tek Milloshevici dhe qe ASKUSH nga shteti shqyptar nuk ka marre mundimin ta hulumtoje per te nxjerre te verteten kur dokumentat jane ne dispozicion te plote te Prokurorise shqyptare.

   Reply to this comment
  • nendetsja 105 February 14, 22:34

   Fuli mos eshte shkurt per Florent? Mos u hap bythesh shume o grekofon jo per ndonje gje, po konkuron edhe me Sajmen e Brisides per ate te “bardhen”. Fuli ma ki kujdes o te keqen edhe bullgarin Naumov.Per me teper flasim, kur te takohemi ne hotel pallas ne Janine te zyra e EYP-it qe eshte nepunes ai cami i krishtere nga Voloti i camerise.

   Reply to this comment
 44. goni February 14, 09:22

  Z. k/Minister. jam votues i majte ,dhe per gjat gjithe kohes kam votuar per te majten. me 23 qereshor ju dhash voten per aresye se premtuat se do ti jepni zgjidhje shume akuzave te bera ne adrese te sali berishes. premtuat se do i gjeni njerezit per nje pune te caktuar, dhe jo punen njerezve. premtuat se nuk do qfaqeni ne televizor duke prere shirita e duke bere shou. por sot pas nje viti e gjysem qfare keni demostruar. nuk keni as edhe nje ndryshim nga paraardhesi juaj kriminel. po veproni sipas te njejtes menyre ,per te mos thene se jeni me i bajatshem se paraardhesi.21 janari po zvarritet, kontrata e llotarise nuk u anullua, koncesionet vijojne po me ata pronare, nuk e di se kush ju keshillon ,por ajo qe po kuptoj ju fundin e keni shume te shpejte. jeni personi qe pas 25 vjetesh po me detyroni te votoj ndryshe. flisni per reforma, por ne te vertete po merrni masa ndeshkuese per ata qe te dhane voten. shkoni prane keshit dhe shikoni kush po paguan, jane votuesit e tu ,se pd-istet akoma nuk kane lidhur kontratat. jeni bere tmerr i njerezve. sa here qfaqesh ne tv ,flet per burgje, prishje,masa denuese. nuk jame per mos respektim te ligjit, por ka dhe nje aresye, si mund te perballoje nje popull i cfilitur te gjitha keto masa represive/? tani po ju shpjegoj diqka per rreformen ne administrate. pas fitores suaj ne cdo rreth ke premtuar se deputeti i pare i listesdo punesojne ne administrate njerez me reputacion, te shkolluar, me integritet etj. por cfar ka ndodhur realisht.deputei ka ngritur nje grup pune per verifikimin e figurave. si ai i zotit bezhani.dhe ne kete grup te perbere nga 6 persona ,qe sot me ironi populli e quan si G6 ,personat jane drejtoret e emeruar me para nga deputeti. dh cfare ka ndodhur,ku ka patur nje vend te lire pune ne administrate, keta persona ne mire kombinim kane punesuar familjet e tyre deri ne 10 persona. pa marre parasysh nese keta jane me aresim apo jo. deri tek kusherinjte e larget i kane punesuar. nje,ju kane humbur edhe rezve qe nuk kane patur lidhje me to, jo vetem qe nuk i kane punesuar por ju kane humbur edhe cv. eshte me te vertete tragjike te shikosh ingjinjere, me pervoje ,integritet qe kane kontribuar per ps, te sorrollaten pas ketyre personave te emeruar padrejtesisht nga deputetet dhe te mos respektohen. vellezerit e personave qe kane ne dore keto punesime ,nuk kane mbaruar as 8vjeqaren dhe marin paga ne disa inspektoriate qe vetem pune nuk bejne por korrupsion. prandaj po ju bej nje parashikim. ne zgjedhjet e aferta keni per te thyer rekordin. ps do te perfundoj me 4%. qofsha i gabuar.

  Reply to this comment
  • Eri February 14, 09:49

   E ke gabim zoteri, PS-ja nuk perfundon me 4%.
   Ti vertete mund te kesh halle dhe te eshte plasur buza per te gjetur nje vend pune ne administrate, por duhet te kuptosh qe nuk mund te punesohen te gjithe ne administrate. Nese ke votuar te majten per kete arsye eshte e padrejte dhe nuk po ben asgje me teper se ata njerez qe po sulmon ne denoncimin tend. Qeveria duhet te krijoje mundesi per te rritur investimet dhe vendet e punes ne cdo cep te Shqiperise, por jo te te gjej vend pune ne administrate.
   Ti po thua po ben show, por ne fakt qeveria gjithe kete kohe eshte marre me venien e shtetit ne binare dhe krijimin e nje klime te qete per investimet e huaja.
   Po te kishte para’ neper duar me bollek buxheti i shtetit, te jesh i sigurte qe do perdoreshin me efikasitet dhe ti do e ndjeje ndryshimin ne ekonomine tende personale.
   Kur thua qe deputeti i zones ka futur gjithe fisin e tij ne pune dhe nuk dyshoj per kete, se ne provinca kjo gje eshte e rendomte, adresohu me sakte dhe me emra deputetesh dhe njerez te deputetit. Mqse perdor internetin e ke mundesine per te bere dhe denoncimin per keta deputete dhe njerezit e tyre.

   Reply to this comment
 45. Roni February 14, 10:18

  Pyetja eshte e thjeshte,A mund te merret pushteti me tritol?Kush eshte ai qe e do kete lloj pushteti dhe qe mendon se do e mbaje ate?kush do e njohe kete lloj pushteti i dale nga tritoli?Koalicioni i majte e ka fituar pushtetin dhe per kater vjet Europa dhe USA nuk marrin ne diskutim asnje lloj varianti per ndryshim pushteti,pervec asaj me vote ne diten e votimeve zyrtare.Po perse ndodhin here pas here valet e tritolit?Heren e parafundit un mendoj se kishte te bente me Lazaratin,kur Mafia dhe Politika pas saj e kuptoi qe nuk ishte vetem vullneti i Qeverise sulmi mbi Lazarat por ishte dhe Europa dhe USA pas saj,ajo u dorezua.Por c’fshihet pas kesaj vale terrori me tritol pergjat ketyre diteve.Aty fshihet vertet dicka e madhe mendoj une!Klani Meta dhe Klani Berisha ne bashkqeverisjen e tyre kan bere shum lek te cilat nuk jankan arritur ti sistemojne ne Banka te huaja pasi e kan ditur se ndiqen nga sherbimet sekrete te europes dhe amerikes.Pra,parate qe mendohet se i kalojne miliardat,jan akoma nen rogozet e shtepive te Metajve dhe Berishajve.Kush e zgjodhi Guvernatorin?Te gjithe e dime se ky Guvernator vetem i Rames nuk eshte.Por perse e leshoi kaq thjesht kete keshtjelle Rama?!Pergjigjen na i jep Aleati dhe K/Parlamentari Meta qe ne nje vit e gjysem qeverisje nuk ka denjuar te beje asnje dalje publike per te mire apo per te keq te qytetareve dhe na del per Guvernatorin!Tritoli i sotem ka te beje me Banken.I vetmi shans per te sistemuar parat e vjedhura familia Berisha dhe Meta ka Banken e Shqiperise.Ata tashme e kan marre ate,por i duhet ca mjegull neper Tirane qe ti transporoje ato drejt lavatrices Sejko.Nga ShIKU skan frike se e kan te tyre,problemine kan me patrullat e policise dhe median vizive.Me nje gure vran dy zogj,tritolinnpolicise dhe media te gjithe fokusimin e ka aty.Djema,te te gjithe mediave vizive,beni ate qe beri Gazetari Hoxha me 21 Janar.Instaloni ku te mundeni kamera perreth shtepive ,pronave te families Berisha dhe Meta,mos i leni te transportojne parat tuaja ne lavatricen e Sejkos.Nate e dite syrvejim,nje dite do bien brenda.Ata pa i shpetuar leket nuk e pushojne kete val tritoli.Kjo situate ska te bej me nderrime pushtetesh,PD eshte ne pike te hallit sot.Kryetari zyrtar i saj sot ngjan me nje kallup akulli,eshte i ngrire,ai reali ka hallin e familes dhe te parave nen rogoz.Kercenuan Tahirin qe tua lere rrugen te lire per transport.Nese qeveria dhe Ministri Tahiri thyhet,qytetaret duhet te organizohen dhe te shkojne te marrin parat e tyre,ato jan ty,nen rrogozet e Berishajve dhe te Metajve.

  Reply to this comment
  • LORA February 14, 11:50

   Ne fakt sherbimet sekrete te Europes dhe Amerikes I ndjekin TE GJITHA levizjet e miliardave ne Bote,,,pra edhe ne BSH.Jam teresisht e bindur per kete,,
   Per mua,komenti I juaj Roni eshte nje makiavelizem I sterholle qe si perfundim con uje ne nahijen kusaro-bandite te shqup-it,per nevojat imediate ekzistenciale.Sa per paralelen qe hiqni me 21 janarin,nuk qendron fare,,,,eshte pjese e mjeshterise suaj prej makiavelisti.

   Reply to this comment
   • Roni February 14, 20:23

    Lora,te paska dritheruar komenti im!Ne fakt “blloku” i Metes dhe “3%” e Argites ja heqin “sterhollimin” kesaj historie.Sa shpejt i paske harruar Sadamet dhe Gadafet te cilet pas dhunes fshihnin miliardat neper gropa.Edhe ata bankat te tyre i kishin por parat i mbanin nen rrogoz.Berisha nuk vjen me ne pushtet.Lufta behet per leket dhe familien.SHQUPI dhe Saliu po mbijetojne prej Ilir Metes.Kan vjedhur bashke,ia din sasin njeri tjetrit keshtu qe po perpiqen ti fshehin bashke.Eshte betej e forte kjo Lora,jan miliarda euro,dollar dhe flori nen rrogoz.Po te ishte i vetem Saliu ne kete loje gjerat ishin te thjeshta por eshte Ilir Meta qe i nderlikon.Meta eshte i rrethuar por edhe i paralizuar,ja kan bere te qarte qe po e ndjekin gjithashtu dhe qe te mos guxoje te beje akrobaciar me aleancat.Shkurt,po luajn mendesh se spo din ca te bejne me placken e vjedhur.

    Reply to this comment
    • LORA February 15, 10:55

     Shqiptaret ,ne shumice te cilesuar,ishin te qarte qe me 23 qershor per kete beteje te forte.Une jam vetem nje prej tyre.
     Dua t’ju kujtoj,Roni, sentencen e kumbarit A.Arvizu te ”burrit te shtetit dhe yllit ne ngjitje” ne emisionin ”Top story” te S.Balles,ne nentor 2013,-”Me voten e 23 qershoret ,Shqiptaret treguan se e kuptuan forcen e tyre”.
     Me vjen thellesisht keq qe I ndjeri Artan Santo nuk deshi t’a kuptonte.
     Sa per sadamet dhe gadafet,historia boterore nje dhjetra si ata,me te cilet eshte nder I madh te krahasosh lsi-stet dhe shqup-istet.
     Dite te mbare Roni,eshte e diele shume e bukur,duaje dhe respektoje intelektin e popullit tend.

     Reply to this comment
     • [email protected] February 15, 11:48

      Me 23 qershor shqiptaret treguan se vleresuon korrupsionin e Ilir Metes, bashkepunetor i Berishes pasi vetem LSI dyfishoi votat, PS-ja mbeti ne vend numero. Rezultatet e atij votimi po i shohim akoma edhe sot, ku pavaresisht nga propaganda, korrupsioni dhe vjedhjet po vazhdojne si me pare.

 46. Ladi February 14, 10:31

  Akoma se keni kuptu se Rama ka 66 deputet?, akoma se keni kuptu se Presidentin, gjykatat, Prokuroria jane te PD. Rama nuk ka force qe nje ambassador te emeroj se nuk ja dekreton Jari pa Mustaqe.

  Reply to this comment
 47. arvanitasi February 14, 10:39

  Ja pra ky eshte burre Shqiperie per mua, ka punuar me plehren me te madhe te kombit shqiptar por nuk eshte thyer ne mendim e ne dinjitet asnjehere nga ai plehre qe i ka sherbyer. Bravo Izet Haxhia je shembulli me i mire per te gjithe shqiptaret e bashkekombasit e tu. Ti je nga ata burra qe e duan vertete vendin e tyre. Te uroj nje jete te gjate e te qete ne qytetin ku jeton e qe te respektojne te gjithe edhe pse je nje i huaj per ta.

  Reply to this comment
 48. shqitari February 14, 11:28

  o popull o njerez mose i ngrini kaqe larte keta antishqiptare se nuk jane kaqe te fuqisheme sa thoni po thjeshte jane zagare te blere nga fuqite e medha qe e duane shqiperine pere ta vjedhure e grabiture dhe populline shqiptare skllave asnje nga keta sbene asigje jane sherbimete e huaja sekrete qe e duane keshtu dhe keshtu po ndodhe te gjithe i dine kushe i bene keto veprime dhe nuk kane fuqi te veprojne ok i madhi eshte dakorde se mere pjesene dhe nuk do tja dije me ajo qe ngelete eshte vdekje pere kete populle se luftojne cakejte ta marine dhe prandaje ne jemi keshtu dhe do behemi dhe me keq

  Reply to this comment
 49. alban February 14, 12:21

  Turp Izet Haxhia qe nuk u bere nje here te vetme njeri ne kete jete,por ngele nje hiene dhe turp per te gjithe qe beni komente te tilla per familjen Kalivopulli.Aleksander Kalivopulli ishte nje njeri si rralle kush ne Shqiperine e jugut qe i a kushtoi me vetmohim jeten e tij popullit te zones si mjek i papertuar dhe shume i zoti, qe Sokrat Kalivopulli ,djali i Aleksandrit punoi me talent te rralle ne te gjitha veprat e medhe hidroenergjitike te ketij vendi dhe la aty stigmen e tij si inxhinier shume i zoti dhe njeri shume i vecante qe e njohu dhe e respektoi gjithe Shkodra ashtu sic ai e deshi dhe e respektou gjithe jeten Shkodren e vecante,Gjirokastren dhe gjithe Shqiperine.Mos hidhni balte nbi njerez te nderuar dhe te respektuar qe me qetesine e tyre si edhe me madheshtine qe nuk e kerkuan kurre i dhane jo pak ketij vendi ne breza re tere.

  Reply to this comment
  • vera February 14, 16:09

   Duket qe je nje klysh i Janullatosit dhe i Asfalise greke, qe Aleksander Kalivopulli te cileve u sherbeu me zell per dyzete vjet. Nje familje antishqiptare e mirenjohur nga ne gjirokastritet e vertete.
   Aleksander Kalivopulli mori burgun qe meritonte se ishte ne fuqi Enver Hoxha. Por sot spiunazhi grek eshte shtruar kemebkryq e po i ve tritolin tere Shqiperise, me Sali Berishen dhe nipin TRITOLVENES te spiunit te regjur te grekut Aleksander Kalivopullit.
   Gjirokastra ju njeh mire dhe ne cdo kohe ju ka dhene ate qe meritoni.
   Do vije dita qe keta armiq grekofile, aleate te Sali Berishes, bashke me te do te japin llogari.
   Hake pa marre e gjynah pa lare nuk mbetet themi ne shqiptaret.

   Reply to this comment
 50. albani February 14, 12:52

  Lora, jam une Albania!

  Edhe une, po keshtu, shkoja here pas here tek sheshi ne Qytetin Studenti per te ndjekur takimet qe beheshin aty, ne fillimet e vitit 1990. Po me te pare fytyren e neveritshme te rakitikut nga Viçidoli, sapo pashe spiunin e sigurimit te shtetit tek mbante fjalime per “demokracine”, u largova, dhe jo vetem une.

  Ja, ky eshte ai “demokrati” qe solli “demokracine” ne Shqiperi, ai qe “shkaterroi komunizmin” dhe i solli popullit shqiptar “dite te bardha”, siç thuhet. Ky njeri, Rakitiku, shkaterroi meparamendim çdo gje tendertuar dhe te ngritur per pesedhjete vite me radhe, bashke me Gramoz Pashkon dhe me Azem Hajdarin, “Pishtarin e Demokracise” (pseudopishtari, se ai qe pishtar i shkaterrimeve dhe i djegieve ne Shqiperi), kudo qe shkonin benin thirrje per shkaterrime, djegie, prerje dhe venie flake, duke filluar me vrasjen e njerezve te vet ne Shkoder, me plaçkitjen e rezervave te shtetit (me skenar te Sali Berishes), me shkaterrimin e plantacioneve te molleve, kumbullave, agrumeve, te serave moderne, pa permendur mbylljen e qindra uzinave dhe fabrikave dhe plaçkitjen e makinerive te tyre. Pastaj vijne pyjet, lumenjte, vjen 1997, 1998, vjen Gerdeci, vjen 21 janari, vijne dhe vrasjet e tjera te skenuara dhe te urdheruara nga Sali Berishsa, rrjarvenesi i Shqiperise dhe perçaresi i shqiptareve. Ja ky eshte ai qe urdheron edhe sot e kesaj dite venien e tritolit dhe vrasjen e njerezve, dhe me se fundi me Sokol Olldashin dhe Artan Santon. A e keni degjura ndonjehere kete njeri te kerkoj llogari per vrasesit e ketyre te dyve, jo, epo nuk ka si e kerkon se eshte vete ai vrasesi i tyre, si edhe i Kosta Trebickes dhe te Remzi Hoxhes dhe te deputit te PS ne Fier, Xhindi me mbiemer.

  Shkurt, sa te jete gjalle ky njeri, ne Shqiperi do te kete tritole, njerez te vrare dhe shtylla elektrike ne hedhura ne ere, do Zoti, jo ne vende publike, siç tentoi te bente tek stacioni i autobusit.

  Zotbekoje dhe ruaje Shqiperine nga djalli i Viçidolit!

  Reply to this comment
  • LORA February 14, 21:34

   Eshte vullneti I shenjteruar I 23 qershorit,Albania,qe e bekoi dhe po e ruan perdite Shqiperine.
   Pershendetje.

   Reply to this comment
 51. Alfade February 14, 13:02

  Vetem te vdekurit nuk dine te thone kush i ve tritolet ,ndersa te gjallet e dine se autori
  intelektual i terrorizmit ne Shqiperi ka vetem nje emer , Sali Fasllic Berishovici…..,

  Reply to this comment
 52. [email protected] February 14, 13:15

  Intervista te tilla sherbejne si shashka per te ndersyer militantet sepse vertetesia e deshmive te Izet Haxhise ka nevoje per ballafaqim e deri tani dy deshmitare me artikuj ketu tek Dita kane kundershtuar versionet e Izet Haxhise.
  Nuk behet drejtesia me artikuj gazetash te orientuar vetem kunder opozites. Do te ishte me interes psh. te intervistonit Dritan Avllajn ose Tan Leprin keshtuqe te mesonim dicka edhe per Edi Ramen. Si ka funksionuar mafia e ndertimeve ne kohen kur Rama ishte kryebashkiak.
  E verteta nuk kerkohet vetem me qendrime te njeanshme.

  Reply to this comment
 53. Emanuel D February 14, 14:15

  byth pambuket qe kan marr pergjegjsin per te qeverisur vendin duhet te rreagojn fuqishem ndaj terrorristeve qe po shkrumbojn endrrat tona .luft pa kompromis monstrave qe fshihen neper zyra shtetrore por punojn per terrorin kontrollin e jetes se njerezve te thjesht.

  Reply to this comment
 54. "Horri i Bulevardit" February 14, 14:29

  Tritolvenesit thote Izeti, nje mik i Berishes, thote Izeti, por nuk navjep, kush qenka, me emer dhe mbiemer.
  Izet ndyresira, drejtesia behet, kur i dine emrat, se per sali berishen, ska nevoje te na tregosh ti nga Turqia, se eshte urdheruesi, ate e dime te gjithe.
  Prandaj une doja ti thoja zonjes Kazhani, nuk jane keto intervistat, qe pret publiku, kete lloj interviste, pa emra konkrete, por me saliun urdherues, mund tja marresh cdo shqiptari dhe do te marresh te njejtat pergjigje, por kur dikush deshmitar okular, kerkon te thote dicka konkrete, per nje ngjarje, duhet tja besh te qarte, se duhet te thote emrat konkrete, se dyshoj qe ky Izeti ish bythlepires i saliut, kerkon te rehabilitoje vehten para drejtesise, por duke mos dhene asgje me shume, se ato qe i dime te gjithe.
  Une e di qe saliu, vrau dhe zhduku Remzi Hoxhen, di qe eshte takuar fshehtas me Milloshin dhe Arkanin, di qe vodhi parate e shqiptareve ne 96-97, di qe per ti fshehur organizoi 97-ten, di qe eshte i UDB-s, di qe vrau A. HAJDARIN, di qe organizoi 98-ten, di qe vrau ne Gerdec, vrau Xhindin, vrau me 21 janar, urdheroi tritolin ne hadhjen ne ere te mbi 25 shtyllave te tensionit te larte, di shume gjera, asjtu sic di qe eshte ne gjendje ne te ardhmen, te hedhe ne ere te gjithe Shqiperine, per te realizuar planin serb.
  Keto qe i di une, i dine te gjithe shqiptaret dhe skemi nevoje te na e tregoje ish bythlepiresi dhe kamzhiku i saliut.

  Reply to this comment
  • Kapo February 14, 15:02

   Vetem kete punen e xhindit s’e marr vesh pse…c’i rruhej sales per nje ordiner si xhindi. Kur flisni keshtu ulni kredibilitetin tuaj. Xhindi shkonte me gruan e komshiut dhe kaq.

   Reply to this comment
  • N.VJOSA February 14, 20:47

   Jo i nderuar HB,
   gabon kur e vlereson keshtu Izetin dhe intervisten me Izetin!
   Vertet ka shume gjera te njohura per Berishen.Por Izeti eshte deshmitar konkret dhe si i tille ai ka tagrin te dale dhe te deshmoje ne gjyq!…
   Izeti si deshmitar eshte si Kosta Trebicka per Gerdecin!…
   Izeti eshte miniere Floriri per te deshmuar per Varrmihsin e Shqiperise!
   Ato hollesira qe thua ti, ai duhet ti thote ne gjyq, në se do te behet Gjyqi nje dite, per te cilen shpresoj se heret ose vone do te behet!
   Berisha ka ne konton e tij shume vrasje, ai eshte nje K r i m i n e l teper i rrezikshem!
   Dhe nuk duhet nenvleftesuar!
   .Rama dhe Meta, po duane te bejne nje pune te mire per Shqiperine, ne kete
   periudhe qeverisje, duhet te bejne shpejt reformen ne drejtesi, te mbeshteten ne
   faktorin nderkombetar qe i mbeshtet dhe te menjanojne lobistet qe Saliu u ka lyer
   Qerren!…
   Por Izeti, Mero Baze dhe te tjere qe e njohin Saliun nga brenda shtepise, jane
   deshmitare potencialë!
   Te tjere do dalin me siguri, kur te shohin qe makines se Saliut nuk i mbajne me
   frenat dhe ka marre drejtimin e Humneres pashmangshmerisht!…
   Denimi Saliut, nga Drejtesia eshte çeshtje kohe, në mos veproft ndaj tij me pare
   Hakmarrja e Verber…
   Shqiptaret nuk e falin me Saliun , sidomos ata ndaj te cileve Saliu ka drejtuar armet
   dhe thiken pas shpine!…
   Une jam i bindur se Shqipëria ka njerez qe ti veshe Saliut Kemishen e Forces, deri
   ne ate shkalle sa rrembimi dhe denimi Aldo Moros te duket si loder femijesh!…
   Edhe vet Saliu, po i ka mbetur nje fije zgjuaresi, eshte mire ti dorezohet Drejtesise,
   per te mos i lene shteg Hakmarrjes primitive…
   Nga ana tjeter, per Shqiperine , denimi Saliut, do ti hapte shpejt dyert drejt Familjes
   Europiane!…

   Reply to this comment
 55. intrigantet e saliut February 14, 14:30

  Kjo drite qe Izet Haxhia hedh mbi erresiren e te ligave qe sali berisha i ka shkaktuar dhe ende vazhdon tìi shkaktoj vendit , eshte teper e çmuar.
  Mendoj se meriten me te madhe e ka Gazeta Dita, Ardian Thano dhe ne veçanti Gazetarja, psikologia Mira Kazhani!
  Ju falenderoj te gjitheve, per infot, uroj me te miren per te gjithe juve ne menyre te veçante Izet Haxhise, per kurajon dhe sinqeritetin burrerror qe mbart!

  Reply to this comment
 56. I.Troplini February 14, 15:09

  Izet Haxhia eshte nje tropojan si shume te tjere, moshatare te tij, qe zgjodhen te viheshin ne sherbim te “patriotit” te tyre. Ne dukje, patriotike,,,,,,ky sherbim kishte qellime personale, ekonomike.
  Keshtu jane tropojanet. Ne kete pike, ata nuk ndryshojne shume nga zonat e tjera ne Shqiperi. Ndryshimi themelor, ka te beje me formen e bythelepirjes. Tropojanet vijne nen petkun e te fortit, e luftetarit me arme ne dore, e atij qe te “merr gjak ne vetull per kryetarin apo Bajraktarin”.
  Ata qe i njohin mire, thone se kjo eshte edhe pika me e dobet e tropojaneve. Ata nuk njohin as kryetar dhe as bajraktar. Ata jane egoiste dhe bythelepires, shume me teper sec gjen ne zonet e tjera te vendit. Fakti, qe sot kane mbetur si peshku pa uje dhe nuk ua rras askush ne kete vend, flet per kete hipoteze.
  Disa gojore te Saliut ne kete forum, duan te “degjojne Tan Leprin” te flase per Edi Ramen, me qellim qe te vihet nje “shenje barazie” midis deshmitareve te krimit.
  Gojoret, nuk njohin as Tan Leprin dhe as dine te bjene ndryshimin cilesor midis mashtruesit dhe vrasesit. Me ate q

  Reply to this comment
 57. drita February 14, 15:20

  Qe thote te verteta Izet Haxhia, ska asnje pike dyshimi. Sali berisha ka 25 vjet qe terrorizon shqiptaret. Ai ska perdorur vetem tritolin me kundershtaret dhe Jo vetem, me te gjithe ata qe mendonte qe nuk I bindeshin. Dikujt I shpifte ne gazeten e tij RD se vidhte(kur ai nuk vidhte), qe tja ulte koken. Dikujt nuk I jepte gradad shkencore, sepse e dinte qe votonte per PS. Dikujt tjeter I kapte djalin peng ( me metoda qe ai i di me shikasit e vet te ndyre) dhe I befte presion qe ti jepte haracin. Dikujt sic thote dhe Izeti I hidhte tritol qe ta gjunjezonte. E keshtu me rradhe I vuri disa shqiptare nen dhe I beri sherbetoret e tij. Disa te tjere I la te vidhnin, dhe iu bente presion me vone (ja u rruante ne dosje). Ne kete beteje Jo te gjithe u nenshtruan, pati nga ata qe I qendruan fort. Pati shume te tjere qe vdiqen. Veprimet e tij Jane ato te nje bande kriminale.
  Lind pyetja si ka mundesi nje njeri te beje gjithe keto ndyresira perballe nje populli te tere? Kaq dele jemi ne shqiptaret qe shitemi per HIC gje?
  Sali Berisha ka arritur te beje nje pjese te krimit me politiken perca e sundo dhe ka funksionuar shume mire. Ne pushtet kur nje popull I tere eshte turrur MBAs lekut eshte kollaj te arrihet. Dhe e dyta mos harroni, sali berisha nuk ndryshon dhe me sa duket edhe mjetet e luftes I Kane shterrur, po perdor po te njejtat.
  Sot eshte urgjente te behet reforma ne drejtesi dhe ti hapet rruge denimit te ketij krimineli qe pengon tere kohen zhvillimin e shqiptareve dhe mundohet ti lere mbrapa. Gjithashtu reforma ne drejtesi do I hapi rruge nje shteti funksional( deri tani shteti punon nje pjese per interesin e shqiptareve, nje pjese kunder berisha & Co).
  Nje gje eshte e vertete shqiptaret duhet te behen njesh kunder ketij perpindeshi, sepse sali berisha po iu merr kohen e vyer per te ecur perpara.

  Reply to this comment
 58. blackwater February 14, 15:43

  BRAVO GAZETA DITA, JENI ME TE MIRET NE LAJMIN INVESTIGATIV. KJO PO QE ESHTE GAZETARI.

  Reply to this comment
 59. roland February 14, 15:47

  E NDERUARA GAZETA DITA , KAME QENE PREZENT , KUR TRIMI IZET HAXHIJA E KA PI PER KRAHU AZEMIN DHE I THA . EDHE TI O MUT JE KUNDER SALIHANES , AZEMI JU PERGJIGJ HIQI DUART , SE JAM DEPUTET , AI ,QE HIQET SOTE KAQ TRIM I THA U BERE TI , MOR … . KUR JA HOQEN NGA DUART AZEMI I THA DO MA PAGUASH , MBASI U SHKEPUTEN UNE I KAM THENE AZEMIT O VRIJE O TE VRAU . AZEMI ME THA , UNE KAME NGRENE BUKE NGA NENA E TIJA . E VRAU IZET HAXHIJA . SOTE ESHTE NE NDERIN E TIJA NE RAST SE I KA NGEL 5 PERQIND BURRERI DHE TE MOS FLAS . UNE NE ATE KOHE KAM QENE KRYETARI I GREVES , MBARE KOMBETARE I ZGJEDHUR NE KINEMA DAJTI 100PER 100 NGA PJES MARRESIT .

  Reply to this comment
 60. February 14, 16:35

  Ismet Haxhia ka 17 vjet qe eshte larguar nga Shqiperia ndersa ju vazhdoni dhe e citoni ate sikur ai eshte Nostroadamus . 1000% lavazh truri . Ne kete menyre beheni te pabesueshem , me keq se Merushja e Temes.

  Reply to this comment
  • kalushi February 14, 21:21

   Haxhia po flet per ato qe ka qene vete deshmitar.
   Cdo prokuror serioz ne bote, therret Haxhine therret dhe Saliun dhe hap gjyqin.
   sot denohesh nese dikush del deshmitar dhe thote: Po, e kam pare kete njeri qe shtiu dhe vrau.
   Dhe operse nuk vleka kjo logjike per Saliun dhe emrat qe permend z.Haxjia?
   Ju qe shkruani lloj lloj brockullash ne forume, nese jeni vertet te shqetesuar per fatet e Shqiperise ku rrisni kalamajte, tregohuni te pergjegjshem dhe flisni seriozisht.
   Aaa nese futeni ne forume ketu online per tu tallur ose per te zhurmuar ate qe duket mjaft qarte, atehere jeni me kriminela se krimineli. Bashkepunetore ne krimet e tij.

   Reply to this comment
 61. Mark uk February 14, 16:37

  Krasniqja e pa bese thot te gjith.karaduz hesapi.Apo nuk gjen disa zogj gomaresh socialist qe e besojn.Beni ndonje flet rrufe si dikur.Ose beni ndonje leter anonim sic benit dikur kur kishit frig.

  Reply to this comment
 62. vera February 14, 17:15

  Mark Ukut i coj pershnetje prej Vicidoli.
  Kam nji lajm t’gzume dhija bardhane ka pjell dy ogica meshkuj.
  Njenin e qujtme Mark e tjetrin Uk.
  Markun po ja cojm bac Sales peshqesh se me ka premtu me m’fut ne
  pun me tritolin.
  Sa mire qi kena bac Saline n’Tiran axh Mark Uku.

  Reply to this comment
 63. REFERENDUMI February 14, 17:24

  FJALEVE TE TEPERTA I KA IKUR KOHA. NJEREZIT DUHET TE DALIN NE SHESHE DHE
  TE KERKOJNE REFERENDUM PER SHKARKIMIN E PRESIDENTIT DHE TE KRYEPROKURORIT.

  VOTAT QE RILINDJA MORI NUK PO I JUSTIFIKON. AJO PO PERBALTEN BESIMIN E QYTETAREVE QE E VOTUAN.

  DUHET TE PROTESTOJNE TU TREGOJNE DEPUTETEVE TE TE GJITHA NGJYRAVE SE JU DHAME VOTEN TE NA PERFAQESONI JO TE BENI KONDRABANDE E KORUPSION ME VOTEN TONE.

  PER SA KOHE DEPUTETET LUAJNE ME VOTEN TONE NE DO TE JEMI NE SHESHE DHE DO TE VENDOSIM VETE DREJTESI.

  STOP FJALEVE PA BEREQET! ESHTE KOHA TE VEME NE VEND TE DREJTEN TONE POPULLORE. ESHTE KOHA TE LARGOJME NGA SHQIPERIA SALI,LULU, NANO, LIKE E KOMPANI KRIMINELESH. ESHTE KOHA PER REVOLUCION. NDRYSHE FEMIJET TANE DO TE VUAJNE.

  EDHE PAK KOHE DHE DO TE PROVOJME E SHIKOJME KUR FEMIJET TANE, TE SHQIPTAREVE TE NDERSHEM, TE JENE SKLLEVER TE TE HUAJVE NE SHQIPERI.
  REALISHTE JAN PO NE BEJME SIKUR NUK I SHIKOJME.
  DHE KJO ESHTE ME E TMERSHMJA QE PO VJEN SI LLAVA E VULLKANIT.

  SHITJA E SHQIPERISE KA PERFUNDUAR ME DOKUMENTA. CA ME DETIN…CA ME MINIERAT…CA ME NAFTEN…CA ME TURIZMIN….CA ME LALZYBAY.COM….
  VILA NE BREGDET…. TE GJITHA KETO ME LETRA DHE HIPOTEKA DERI NE STRASBURG JANE NE EMER TE TE HUAJVE…..DHE JANE KETA SIPERMARES E BANDITE TE HUAJ ME LOBIMET ETYRE NEPER BOTE QE PO DUAN TA SJELLIN SALEN NE PUSHTET PERSERI ME NDIMEN E ILIR METES, QE STRUKET SI STRUCI DHE TE KAFSHONE SI FHIGJETULL ME HELEM VDEKJE PRURES….

  O NJEREZ KUPTONI TRITOLI ESHTE ASGJE. ESHTE VETEM PER REMUJE. TE JESH SKLLAVE I TE FUAJVE NE VENDIN TEND ESHTE E PAIMAGJINUESHME.

  O NJEREZ KUPTONI SE KA MBETUR EDHE PAK KOHE. SHFRYTEZOJENI!
  KERKONI REFERENDUM NE SHESH SA ME SHPEJTE TE JETE E MUNDUR.

  SHIKONI SA SHPEJTE PUNON BASHA! TANI DO TE PAGUANI EDHE PER MAKINAT QE DO TI LINI NE ANE TE RRUGES!!!!!! SA DO TU KUSHTOJE PER GJITHE VITIN????
  NE XHEPAT E KUJTE DO TE SHKOJE AJO PARA???? KUSH FSHIHET PAS KESAJ?

  KETO JANE ATO QE NE NE FORUM DUHET TE DISKUTOJME, MENDOJ UNE. SE KUSH ESHTE SALA, META , BASHA, NANO…. E DIME TE GJITHE.

  PYETJA SHTROHET SI DO TA ZGJIDHIM????E ZFJIDHJA NA TAKONE NE ME VOTE. ME TUBIM TE KULTURUAR E PA TRAZIRA E VANDALIZMA, NE SHESH. E ZGJIDHJA NA TAKONE NE QE NESER.

  NE JEMI SHTRESA ME E VUAJTUR, DHE DUHET TE MARIM VENDIMIN E DUHUR.

  POLITIKANET JANE MOSTRA TE KOMPLEKSITETIT NEGATIVE. ATA JAN ATY PER TE MBUSHUR XHEPAT!!!!

  PO PSE DUHET TE VERTITEMI RRETH TE KORUPTUARVE E KRIMINELEVE ME KOLLARE?

  A KA TE TJERA NJEREZ KY VEND? A KA NJE GJENERATE TE RE E TE DEVOTE PER KETE VEND?

  SIGURISHT PO! KOHA NUK PRET! KY ESHTE MENDIMI IM!

  FITORE POPULLIT!

  Reply to this comment
  • Lëmi Llukës February 14, 20:38

   Bravo REFERENDUMI !!

   Reply to this comment
  • Ballist i PENDUAR. February 14, 21:15

   BRAVO REVERENDUM .

   Ky eshte diskutim .
   ka ardhur KOHA E VEPRAVE ,
   BOLL me fjale kafeneje .
   Ja sheshi ja mejdani ,
   ja kush bene per shqiperine .
   Boll m,e FJALE .
   DUHEN VEPRA ,
   dhe te dime se çfare kerkoni .

   Keto 24 vjete treguam qe jemi dele ,
   dhe Kokrat e INJORANTEVE .

   Reply to this comment
  • LORA February 14, 21:39

   Populli Shqiptar e beri me 23 qershor 2013 Referendumin e tij Historik,tash eshte ne cdo dite te perendise duke vjele frutet e tij.
   Te paduruarit (qe na u pervelokan per referendum) jane pikerisht ata qe nuk duan ta njohin,vleresojne,respektojne e nderojne vullnetin Sovran te shqiptareve,,,,shkurt e qarte jane pelivanet e nahijes kusaro-bandite shqup-se.

   Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi February 14, 21:41

   VR !!! @@@ Izet Haxhia shton dëshmitë dhe mirë bën por, nga ana tjetër a do të jetë shtimi i dëshmive ekuivalent me shtimin e fuqisë për të bërë drejtësi? Unë besoj pak , për të mos thënë aspak! Më duket se në Shqipëri luhet me kartën “drejtësi-padrejtësi” për të siguruar mbajtjen e shqiptarëve në një gjëndje “as paqe as luftë” nëpërmjet së cilës i sundon kollaj! Ky mekanizëm sundimi do të jetojë gjatë përderisa shqiptarët të mos bien në një mendje! Tani për tani janë të ndarë në të dy ushtritë,ca në atë të luftës dhe ca në atë të paqes! Në mos më keq duke parë se një shumicë janë edhe në frontin e Anarkisë! Zëdhënësit e tê gjithë fronteve nuk mungojnë kurrë! Tung!

   Reply to this comment
 64. Fuli Kalivopulli February 14, 17:41

  Dilni bre shqipe e m’thoni qe jam filani qe po ti them kto fjale.
  A tuteni a…
  Puna e friga e juj.

  Reply to this comment
  • nazim February 14, 20:01

   e cfare do besh pastaj, do te dergosh falangat e zeza e ti vrasesh ata qe do dalin me emra te vertete o qelbesire greke?

   Reply to this comment
 65. rudi February 14, 17:59

  Per ne komentuesit qe gazeta dita na krijon mundesine esht shum e lehte te komentojme te gjykojme te ofendojme te ngarkojme me faj pa faj kedo politikan prekuror a president!lexova te gjitha komentet dhe shumica i referohen intrervistes te z.Izet ku e falenderojne dhe e besojne se ka qen njeru me i afert i Berishes po ne fakt dhe shumicen e ngjarjeve e kemi jetuar ku ne krye te vendit ka qen Berisha tani esht kryetar de fakto i nje force politike te djathte qe brenda kesaj force qe jo pak e vogel qe perfaqesohet ne parlamend me 45deputete dhe ne gjirin e saj ka shum nga keta qe nje llaf tju thot prijsi kan borxh te vene jo tritol po zjare ne te kater anet ne kete konteks nuk mund te akuzosh Ramen pse nuk vepron pse nuk e areston brende nje kohe te shkurter nderkoh qe keto struktura kane 23 vjet qe jan ngritur nje peme e ritur shume e renjusur shume nuk mund ta rezosh me nje te rene te sepates krastitet prihen deget e ne fund ckulet me gjith rrenje por do nje koh me te gjate dhe Rama ne fakt kete po ben dhe kushdo qe te ish po kete do bente kerkon kohen e vet cdo gje

  Reply to this comment
 66. Lëmi Llukës February 14, 18:54

  Po ta marrim monstrën Sali e ta fusim 7 pashë thellë nën dhe , a thua shpëton Shqipëria ?!
  Jo more jo , nuk shpëton. Do ketë një qetësi të përkohëshme dhe pastaj , po ai avaz . Në skenë do dalë një monstër tjetër , më e djallëzuar , më e sofistikuar se paraardhësja ! Shoqëria shqiptare është ideale për të pjellë e mbajtur gjallë maskarenjtë në krye .
  Qelbanikët në krye ne i mbajmë sa të kenë ymërin , shpëtojmë prej tyre vetëm kur i merr Perëndia !
  Oh sa mirë , me ken shqipëtar !

  Reply to this comment
 67. heretiku February 14, 19:37

  PD-ja eshte krijuar qe ne fillimet e saj, si nje grupim terrorist, ne drejtim te saj ishin njerez me predispozicion per akte terroriste dhe me nje lloj ispiracioni islamist. Sali Berisha, Azem Hajdari, Gazidede etj. duhet te shpallen terroriste e te trajtohen si te tille, te gjalle e te vdekur.
  Kush ka veshe per te degjuar, le ti hape mire e te degjoje çfare thote i penduari i organizates terroriste. PD-ja ne shume drejtime ngjante dhe per fat te keq ngjan edhe sot me grupimin terrorist ISIS; nje ISIS ballkanik. PD-ja eshte pararendese e ISIS, por i vendosur ne territor europian. PD-ja keshtu siç eshte, duhet te shpallet e jashte ligjshme. Per kete duhet te ndergjegjesohen edhe faktoret e huaj qe kane shume influence ne Shqiperi. Duhet rithemeluar me njerez me mentalitet dhe botekuptim demokratik europian.

  Reply to this comment
  • fanatiku February 14, 20:33

   Po kush ta shpalle PD-ne si nje organizate terroriste?

   Ata qe mbajne “Bin Ladenin” shqyptar Enver Hoxha si HERO te popullit dhe te punes socialiste dhe Piramiden e tij famekeqe alla Kolaneci ne mes te Tiranes?

   Ata qe vajtojne si kukumjacka pylli per LANC-in kriminal te Enver Hoxhes?

   Ata qe festojne si nje fis prej Afrike ZULU 29 nentorin e ZI jugosllav?

   Ata qe bejne homazhe me fotografine e ANTIKRISHTIT ne dore?

   Ata qe dekorojne bashkepuntoret dhe kriminelet e Enverit me medalje trimerie?

   Apo ata qe emerojne ambasadore ne dhe te huaj pinjolle te Tefta Camit?

   Reply to this comment
 68. Perla February 14, 20:26

  Pyetni kopene e saliereve qe jane emigrante ne vende te qytetëruara, ne vende ku ka shtet: A jane te verteta keto qe shkruhen ketu? A jane te verteta ato qe ndodhin ne Shqiperi? A eshte emire qe vihet tritol? A duartorokasin serbet, greket, ruset per kete situate?

  Reply to this comment
 69. tomsojeri February 14, 20:26

  Faleminderit miku im Neti per fjalet e ngrohta e miqesore !Dikur na bashkoi deshira e madhe te hik ky pleh nga pushteti qe kish mberthyer dhe Zoti apo populli na ndigjoi ,! Kemi dor te mbar ne, e ishalla ze edhe kte radh “bekimi” yn !
  Pershendetje……..

  Reply to this comment
 70. Aliu nga Selenic February 14, 20:30

  PD dhe Berisha forca me destruktive ne historin shqiptare.Ne se ka kush qe ka bere keq vendit te vet eshte Sali Ram Berisha.Keto tashme i dijne edhe Bufi pore megjithate neve e falenderojm z.Haxjhia per kete informacion pvarasishte se kujt ka me ja dhen.Prokurori dhe shish jan te Berishes dhe nuk i loze ase topi.
  Berisha kerkon qe me 20 shkurt tu thoj shqiptarve ja se ku kan arritur gjendje e trazuar pavarsishte se vete eshte autori i tyre.Berisha gjithmon te vret naten dhe te qan diten.Tashme Berishes i jan zbuluar te gjithta pore pushteti i Berishes eshte ne krye te detyres Prokurori Shish .!

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi February 14, 21:37

   Izet Haxhia shton dëshmitë dhe mirë bën por, nga ana tjetër a do të jetë shtimi i dëshmive ekuivalent me shtimin e fuqisë për të bërë drejtësi? Unë besoj pak , për të mos thënë aspak! Më duket se në Shqipëri luhet me kartën “drejtësi-padrejtësi” për të siguruar mbajtjen e shqiptarëve në një gjëndje “as paqe as luftë” nëpërmjet së cilës i sundon kollaj! Ky mekanizëm sundimi do të jetojë gjatë përderisa shqiptarët të mos bien në një mendje! Tani për tani janë të ndarë në të dy ushtritë,ca në atë të luftës dhe ca në atë të paqes! Në mos më keq duke parë se një shumicë janë edhe në frontin e Anarkisë! Zëdhënësit e tê gjithë fronteve nuk mungojnë kurrë! Tung!

   Reply to this comment
 71. toni February 14, 20:49

  I gjith problem eshte te Ilir floriri edhe votat e tij. Sa me pare largoni ilirin, sala shperngulet nga shqiperia me mace e mi.

  Reply to this comment
 72. Skifteri February 14, 21:22

  ***…Mali Dajtit bubullin,tere rrufet mbi SALINE, Izet Haxhia ne kembe eshte çuar dhe buçet nga Izmiri,gjithe shqiptarve po u therret,Kujdes te kene !, se ishe pushtuesi po na vjen, me zjarr e hekur po na sulmon,eshte rasti te tere te qohemi,nderi shqiptarit e kerkon:”NDAL”t’i themi ketij burrecaku me natriban I mbeshtjelle,hedhe shtylla ne ere,djeg shtepi,grabiti pasuri pushkaton burra ne greva per demokraci,burgos ,rrahe, zhduk njerez deri ne mizori,shane njerzit deri ne erez ,dogji te persakutuarit si ne helle. Tani perdor verberine te kundravenjes shqiperise me mercenaret e tritolit!?..njerez te dhunes dhe terrorit te shfrenuar qe ka perdor mbi shqipteret,por sidomos ndaje kundrershtarve …faleminderit IZET HAXHIA. POR SHQIPRIA DO TI SHTYP SI KRIMBAT ….keto horra te histories ,tradhtar te [email protected]@@@@@@@

  Reply to this comment
 73. Mark uk February 14, 21:35

  Vera:Ne Vicidol paske shkue se shquhen per organin mashkullor te madh.Une jetoj tash 18 vite ne Angli per dijeni,kurse ju me sa duket paske Zallin e Kirit ne Shkoder ku nxierr fitimet.More komuniste me 4 klas ala jeni ne form nga cfar kishe dikur mmbas pune,apo ka pleq qr ju bene perseri qefin.

  Reply to this comment
 74. gregori February 14, 21:35

  Te pershendes Izet,
  Me se fundi, si dhe intervisten e kaluar, po i ben nje sherbim te cmuar vendit tend, dukee treguar me emrat e tyre te vertete autoret e tritoleve ne gjithe keta vite qe i jane vene Shqiperise dhe shqiptareve. Trego gjithecka di se nje dite do te merren parasysh e do te ftillohen edhe shqiptaret nga ky “gjume letargjik” i ketyre 25 vjeteve.

  Reply to this comment
 75. .dash. February 14, 22:48

  Duke falenderuar stafin e gazettes Dita per keto deshmi me vlere ne lidhje me Krimet e djallit berishe te dokumetuara teper sakte nga Izet Haxhia na lind e drejta te pyesim:

  A- Perse sherbimet inteligjente amerikane dhe euro-atllantike nuk nderhyne per te denuar “de juro” dhe “de facto” terroristin berish qe ka sulmuar kontigjentin gjerman dhe planizoi terror per te ambasada amerikane ne 1997

  B- Perse mazhoranca nuk therret interpelance Lallen,Ajazin dhe ti kerkoje llogari Komandantit Suprem Nishanit per deshmite tronditese te Izet haxhise ne lidhje me terroristin Berish dhe te kerkoje shkarkimin e tyre per bashkpunim me kriminelin duke kerrcenuar sigurine kombetare

  C-Perse mazhoranca nuk denoncon kinezerite e ambasdorit Lu qe takon terroristin berish dhe aq me keq po “bashkpunon” me te per te vendosur “paqen” ne shqiperi dhe te luftoje korrupsionin.

  1- akti terrorist mbi kontigjentin gjerman ne mars 1997 me makinen e blinduar te BSH + SHIK-u

  2-urdheri berishes per te sulmuar ambasden amerikane e mbetur ne tentative

  3-genocidi ndaj fisit Haklajve duke aktivizuar dhe terroristin profesionist Anton Gjergji (kelyshi fatos nanos I marre me “qira” nga gesatpo berishes

  4-aktet terroriste me dinamit te hajdarit 1991 dhe 1997 ( e perseritur ne kete shkrim )

  5-egzekutimi mafjoz I bujar kaloshit nga “grupi terrorist ciftelia”

  6-egzekutimi I Mirush Matit ne Moldavi nga “ku klus klani” I pishtarit te demon-kracise azem zagari

  7-deshmia se me makinen e presidences eshte tranportuar droge

  8-deshmia se Shkerdhen Berisha ishte perfshire ne trafik droge

  9-vendosja e bombes te Vefa per terror dhe per tja faturuar hakmarrjes pre drejtesi (me nje gur ka vrare tre zogj)
  1
  0-urdheri naziskin I berishes per te rrahur me hunj dhe grushta rrugeve me gestapon e truprjave te tij kur ishin jashte detyre

  11-Urdheri per te djegur gazeten “koha jone” dhe groposur te gjalle 2 gazetare te rrezikshem (kujtoni zamir dulen qe eshte I cmendur ne shtepi dhe i harruar nga miljarderrat frangaj,fejziu dhe lesi)

  12-urdheri diabolik i berishes per te rrahur me shufra hekuri Edi Ramen qe shpetoi per fije nga vdekja nga fiziku I tij (le te hape edi rama bunka’rtin e Saliut se e ka me te madh se te enverit)

  Vetem me faktet e 3 intervistave te para tre muajve mendoja qe terroristi Berishe do tej thirrej ne organet e drejtesise dhe duhej te ishte arrestuar.Jo vetem kaq por ai u be akoma me I forte pas intervistave te para te Izetit dhe tani po bashkpunon me zotin Lu ( jo ai I bashkise) per te luftuar korrupsionin…kur zoti Lul (jo ai rruges elbasanit) po jep nje koncesion miljardash per 35 vjet dhe po nderton nje pallat monster ne liqenin artificjal sipas “marreveshjes” me Ramen qe I prishi superpallatin ne Vlore dhe mori ?? miljon dollare.Pra pyetja qe del ne kete rast:

  Pse po behen keto intervista “pikante” kur dihet qe monstra berishe do dale akoma me i forte sic ka dale per cerek shekulli ?!

  Reply to this comment
 76. Sali Berisha February 14, 23:38

  @.dash

  por kjo ishte lo………ja……

  Reply to this comment
 77. Altin February 15, 06:29

  Po kjo gje u duk qe kur ne shqiperi hyne qene e zagar . Berisha futi arabet dhe tritolin ne nje kohe e beri shqiperine shtet islamike Izet Haxhia je i madh dhe je tamam nje ilire dhe shiptare trime .zoti te bekofte e te rusje nga keta felliqesira qe na i kane sjell ne maje te undes qe e shkateruane vendine tone.e futen percarjene dhe tritoline ne shqiperi . Respekte per ty Izete Haxhia .kto qe do shkruaje me poshte nuke kane lidhje me ty po me ata te tritolite dhe te arabve qe po shkaterojne shqiperine kosoven dhe gjithe trojet shqiptare .bijet e bushtrave qe skane identitete ((Per ata qe sollen tritoline ne shqiperi per ata qe hiqen me arabe se arabet per ate islame qe shkateroi ilirine ))lexojeni dhe mbajeni mente mire.Kure bie fjala per katoliket ju i quani spiunet e papes kur bie fjala per orthodhokset jane spiune te grekut ??!! Jo o njerez jo ata jane 100per 100 shqiptare e jo islamiket . Shqiperia ka qen e do jete e krishtere dhe jo fuck islam arabe e turqe O haxhiqamilet e shqiperise qe dogji flamurin shqiptare dhe mbante ate turke.ju o islamike te qelbure a e dini se islami nuke lejon nje shpende si shqipja ne flamure ..e dini shume mire po u jane zen syte nga ndimat qe u japine turqite dhe arabet .ne qofte se nje nen kosovare pedhenohete nga serbet dhe femija i saje kure ritet mbrone me fanatizem serbine ashtu sic ju mbroni islamine car do te ishte vecse nje bastard i qelbure serb fuck serbia… Pore ju kini haruare se gjyshete tuaja jane perdhunuare nga islamiket e asaje kohe nder kohe gjysherite tuaje luftonin si luanet per te mbrojture nderin dhe familjete e tyre , me keqardhje nuke ja ariten qellimite te tyre.dhe me e keqja vazhdone ata bastarde te lindure nuke mbrojne nderine e nenes se tyre te shqiperise te flamurite tone po falene e betohen per islamiket e qelbure qe u shkateruane shtepite dhe atdheune e tyre,,,, mblidhni mente o njerez O njerez.shikoni vetene ne pasqyre ngjisni me turqite me arabet me islamine ….i doni nenat motrate tuaje ne haremin e pashait akoma o njerez thirini mendjes sa nuke eshte vone .ne jemi ilire e jo arabe eturqe te qelbure .nuke ka lidhje ILIRIA me fuck arabine e turqine .me falni po e ndjen dikushe veten te ofenduare po kjo eshte nje e vertete dhe te vertetes do ti qendrojme ..RROTE SHQIPERIA.Fuck serbi greqi turqi arabe e islamike kudo qe jane..

  Reply to this comment
 78. emigranti February 15, 06:34

  Keto komente jane mjaft per qeverine qe te vere perpara pergjegjesise prekurorine e pergjithshme per te filluar hetimet per Sali Berishen.Ne se Meta hesht , duhet te largohet personalisht nga gjynahu qe po I ben ketij vendi si”kollone e 5-ste”Nje dyshim I madh I popullit eshte tek leshimi I padrejte dhe jasht rregullores s eparlamentit ,per te folur pa nderprerje sa t’i doje qefi dhe te corodite tere punen ne parlament.Rregullorja nuk eshte prone e Metes,por nje dekument juridik I parlamentit I aprovuar me vota dhe I zbatueshem per te gjithe.Leshimi qe I ben Meta ,te ben te dyshosh…

  Reply to this comment
 79. Lexuesi. February 15, 08:45

  Ka shperthyer “koshi i plehrave” te Saliramberes, kane filluar te dalin minjte e gjarperinjte qe fshiheshin pas ferres.Komunisti i qelbur qe sillej si kelysh rreth oborrit dhe mbante uturakun e diktatorit arriti te ngjitej ne maje te kupoles dhe shkaterroi vendin nepermjet shtetit rrumpalle te vjedhjeve, te vrasjeve,te prostitucionit e te droges.Buburrecet e krimbat qe vazhdojne te levizin neper plehra dhe struken neper halera, mburren dhe thone gjiithe gezim “rrnofte shpellari yne Salirambera!” sepse ai i paguan qe t’u vene kundershtareve te tij tritolin tek dera.Kjo monster eshte nga me te shemtuarat e botes, i qelbur ne krime nga kembet gjer tek maja e kokes,ky eshte llafazani qe nuk pushon, si kanali i ujrave te zeza gurgullon, njeheresh ulerine, qane e ngerdheshet, shpif, fyen, kercenon e hakerrehet, njejheresh ne fytyre skuqet e nxihet,jeton me krimin,te vertetave e ndershmerise u fshihet , maskarenjve,korrupsionisteve dhe injoranteve u perlepihet.Ky eshte Drakula i Albanistanit qe tromaks njerezit ne TV e ne gazeta qe kur lind dita e ngryset, fytyra e ketij perbindeshi femijeve ne gjume u shpifet.Ky eshte tritolvenesi i shpellareve te shtetit te rrumpalleve ku kurva krihet dhe kasabaja digjet,nen urrejtjen e tij primitive njerezia vetem rrihet e vritet.

  Reply to this comment
 80. TOMORRI February 15, 10:18

  Nje te mire kane keto intervista, na japin ushqim ne komentuesve.
  Shume komente jane me interesante se shkrimi.
  Besoj shumica e ne komentuesve jetojme jashte.
  Te djegur per tu bere Shqiperia , shpresojme qe Edi, Sala Likja e ku di une do e bejne Shqiperine.
  Kush eshte Shqiperia??? Cfare bejne ata qe jane atje??? Kush e ka fajin???
  Vetem tre , pese, dhjete persona???
  Kur shkoni me pushime a e shihni si jane transformuar shoket e dikurshem, familja, kushurinjt, komshinjt, sa e duan punen , sa perpiqen per te mesuar e perparuar , cfare bejne gjithe diten.
  Atehere ne jemi tritoli njerezor me gjithe ata qe njohim qe po shkaterrojme vendin, cfare thote ky krimineli eshte vetem tritol klanesh.
  Do mbaroj ky se treguari cfare mendon se di, do dali dikush tjeter do tregoje histori te tjera.
  Ne do vazhdojme me komente te permendurit me ndarjen e lekeve.
  Si ne kohen e E Hoxhes dhe tani jane kushurinjt tane pjese e klaneve te ndryshme
  qe mundesojne kete katrahure.
  Duhet filluar nga vetja dhe jo nga persona te vecante.
  Mbasi shet voten kujtohesh qe te duhet shteti, mbasi q.hesh ne b..th per vend pune e sle miting pa dale duke bertitur kur te heqin kujtosh qe duhet bere shteti, mbasi ste lene te futesh lugen ne corben e korrupsionit kujtohesh qe te duhet pokurorija, gjykata, policia.
  Shqiperine nuk e ka prishur askush pervec nesh dhe nuk do e rregulloje askush po nuk e beme ne.

  Reply to this comment
 81. pol February 15, 15:18

  Ky tritoli besoj ska fare lidhje me kandidimin e Tahirit ne Tirane! Bravo Dita qe flet pet Izet Haxhine se ti i jep zr ketij populli

  Reply to this comment
 82. besabese February 15, 18:11

  Besa bese,more komentues ju pergezoj 100% jeni dakort te gjithe sic po pret edhe tere populli arrestimin e kriminelit tradhetarit me t madh te gjithe koherave,te kombit shqiptare…por ju kujtoj se ai mavria ka nxjerr raport mjeksore se na cenka psikopat….ahere ne se nuk arrestohet te rrije ne spitalin e te marreve e as deputet te mos jete…ptra ne se qendron kete.qe organet shteterore duhet te njoftojne popullin…se ahere cfare qenka ky kriminel qe vret e shit plackit vendit tani edhe tritolat…Une ju them vellezer e motra se…
  KANE VDEKUR AVNI RUSTEMAT DERISA DREJTESIA NUK VEPRON…kush eshte ilir meta,qe na pengoka arrestimin e Sali Lulit, jo ore jo,ne se qendron kjo urgjent te arrestohet edhe ,Ilir Meta se pak ka bere,vodhi floririn,vidio hajnise 700.000 euro qe solli 21 janarin dhe kjo eshte ajo qe populli shkruan se lejon Likja…pika likes,te arrestohen te gjithe ushtaret e saliut me saliun ne krye…te filloj pastrohet peshku nga koka se eshte i tej qelbur…
  Kjo qeveri ose te arrestoje Sali antishqiptarin ose te iki…ka plot fakte…ska A.Llalla se eshte ushtrare i bindur i saliut…ka Hage o popull…atje te dergohet saliu se rrin me sheshelin…

  Reply to this comment
 83. sokol February 15, 22:51

  faleminders z.Haxhia

  Reply to this comment
 84. gjeti February 15, 22:55

  Se pari izeti ka qene vetem nje bodyguard pa asnje pozite tjeter politike ose shteteroret , sigurisht ai ka ditur plot gjera te para e te degjuara por ato qellimisht i deformon. Se dyti ai eshte i implikuar me vrasjen e Azem Hajdarit dhe per kete duhet te jape logari para drejtesise dhe jo te hedhe balte mbi Azemin tani pas vrasjes, se treti ai thote gjera te pa qena si Sokrat Kalivopulli funksionar i PD!!! kur ai nuk ka qene as nje sekond anetar i PD por ka qene kryetar i komitetit egzekutiv te gjirokastres si pserfaqesues i Partise se te drejtave te njeriut. Djali i tij qe te jemen e ka Shkodrane u be aktiv me PD por pas vdekjes se te jatit pas 1997. Nuk e dime me se jeton Izeti se linjat e drogave dhe se fundit te kokaines jane me Turqine dhe aktet e terrorit ne Tirane jane pasuese te goditjes se tyre dhe mos Izeti do ti te beje mjegull ne kete periudhe.

  Reply to this comment
 85. fucck Komunistat February 16, 04:19

  U paskan mbledh gjithe komunistat tu ja ba qefin njeri tjetrit, sa pa lidhje, ju qe keni komentu dhe ky cope legeni, qe ka shit B… te kjo Gazet.. hajt s eod ja shifni hajrin shume edi rames..medet per ju o te mjere, me gjith ket Izet barrbonin ket spihun

  Reply to this comment
 86. Mark uk February 16, 07:23

  behuni bash e hani .utin Berishes e Pd.

  Reply to this comment
 87. tomsojeri February 16, 09:38

  Te paska shijuar muti i PD o Mark ! Ska nevoj ti besh reklam se te shofim ty e ktu jemi shum qe nuk e shtrojm ne tavolinen ton ashtu si ti ! Kam pershtypjen se je nje plak qe ska “nuhatje” ma, dhe mutin e mer per muhalebi !!! ……….Te beft mir o i miri Sales………….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim