Kërcënohet e dashura e Izet Haxhisë, teksti i një prej mesazheve

March 4, 2018 00:02

Kërcënohet e dashura e Izet Haxhisë, teksti i një prej mesazheve

 

Ekskluzive Dita – Në një intervistë dhënë në DITA në 13 shkurt të këtij viti, për herë të parë Izet Haxhia deklaroi se ishte në një lidhje të re pas divorcit. (Intervistë që mund ta lexoni KËTU)

Dje ai postoi një shënim në rrjete sociale ku ndër të tjera shkruante:

Ka rreth katër vjet që kur kam filluar të rrëfej të vërtetat e mia, e që kam marrë nëpërmjet rrjeteve sociale me qindra mesazhe kërcënuese, fyese me një gjuhë bastardësh përkrahës të Berishës, të denjë vetëm për ata dhe shefin e tyre. As më kanë impresıonuar, as prishur terezinë, lëre pastaj të më trembin. Ka më tepër se dy javë që këta ‘trima me kanun’ kanë filluar të kërcënojnë e bëjnë shantazh ndaj një femre, që nuk ka të bëjë aspak me politikën apo rrëfimet e mia. Aq shumë janë trazuar e verbuar nga këto të vërteta dhe nga frika e ballafaqimit përpara drejtësisë me liderin monstër të tyre, sa kërcënojnë e shantazhojnë një femër, që unë të mbyll gojën, e të mos kthehem në atdhe. Ora e ballafaqimit me liderin tuaj frikacak po vjen...”.

Pas këtij postimi DITA kontaktoi me z.Haxhia dhe në një bisedë me e-mail, ai na dërgoi një prej mesazheve, i cili përveçse përmban kërcënime, ka dhe një fjalor tejet banal.

Më poshtë teksti i plotë i mesazhit, sic është dërguar në adresën e të dashurës së Izet Haxhisë.

“Moj kurva atij plehrs degjenerume. Unë jam nga tropoja e njof mire at kriminel, thui ta mbyll ate goje se do t shkerdh**jm ty e di mire ku je me gjith ca ke nshpi oj bagjell tzhdukim per 24 or e tvij izet kurva t kerkoj te ne po pati byth po s vjen byth**iri qe s e krru me burra do te ta q**jm at p**dh ta filmojme ta shofi izeti ca t t bojm thuja thuja tfala prej tropojet e kije po te deshi ta mbylli halen”.

e.k./dita

March 4, 2018 00:02
Komento

32 Komente

 1. Gani USA March 4, 01:27

  Shteti ta marre ne mbrojtje
  Eshte me e pakta nese kemi nje fije respekt per jeten

  Reply to this comment
 2. MH March 4, 01:31

  Demokraci puro Berishiane.Koha e diktatures nuk kishte kesi filmash.Trimat qe sot terrorizojne njerezit e kryesisht kundershtare per te brojtur pleheranet e vet dhiheshin ne breke.Sot bajne trimin.
  Izet Haxhia duhet te garantohet jeta e tije dhe e gjithe te afermeve c’ka permban oxhaku.Pa te vije ne Shqiperi.
  Kanuni i denon” trimat” qe kapen me gra dhe aq ma teper ne pune te liga e te pista te moralit.Tue mbet te turperuem,per ka nderi e besa e malsorit qe permban kanuni,me shekuj.

  Reply to this comment
 3. Artemisa March 4, 02:26

  Sa te punon fantazia o Izet

  Reply to this comment
 4. SH.Q.M. March 4, 03:08

  Nuk harrohen dhe situata te tilla kercenuese deri ne pabesueshmeri qe falangat e Sali Satanait ju versulen dikur femrave te Gramoz Pashkos dhe Fatos Nanos..etj

  .
  Jane Kulicit & Brecanet e grupit Ciftelia me monitorimin e Xen Incestit qe sot kane kaluar ne ofensive qe po shkelin jo vetem ligjin por dhe kanunin sepse nuk pjerdhin per Donald Lune apo Edi Ramen se i kane si letra higjenike..kurse ardhja e Izet Haxhise dhe trokitja e tij ne dyert e prokurorise shqiptare eshte fundi banal i berishizmit dhe elezbiberizmit.
  .
  Do jane fajtore ne krim nese dy personat me te pushtetshem sot ;Donald Lu dhe zevendesi i tij Edi Rama do vazhdojne si struci te fusin akoma koken ne rere duke abandonuar shqiptarin me te rrezikuar sot Izet Haxhine qe duhet te mbrohet jo vetem nga inteligjencia shqiptare por dhe interpoli..
  .
  Ka ardhur koha qe Izeti dhe vellezerit e tij me “i” perpara te mos merren me kelliren Fatos Klosi por te merren me Donald Ramen qe te mos ndodhe ndonje “rogner i ri”
  ..
  Nese i ndodh ndonje gje Izet Haxhise ose te dashures se tij turpi dhe faji do jete vetem i Donald Rames qe dhe sot po bejne rolin e shurdh-qorr-memecit..me Izetin

  Reply to this comment
 5. rudi March 4, 04:27

  Bravo trimat malesore te vicidoll tropojes me ju shqiperia eci dhe eci perpara per ne grope shtrigu plak merumi Sali me ju krenohet me ju po mban gjalle kanunin qe ju te hani koken njeri me tjetrin me ju shkateroj cdo gje te mire qe per 50vjet diktature robrit goje kycur te quajtur bujq punuan diell me diell per nje buke e nje pako marmallate po ndertuan shqiperine ndertuan fabrika uzina kombinate hekurudha mbollen agrume pa fund pyje pa fund kanale kudo me uje per vaditje nuk ndertuan asnje kasolle jasht vijes se verdhe ndersa ju o kanunore te mallkuar qe i mbureni nje femre se do ta shqyeni ashtu sic shqyet gjith shqiperine me ne krye sali gerdecin qe ju dha te drejte te ndertoni kudo te zaptoni kudo te vinit dinamitre kudo te vrisnit kedo me ju o trima sala i vu flaken shqiperise me 97_98 DHE JA KU E NXORET KOKEN DO SHQYENI NJE LEPURUSHE TE PA FAJSHME PER TI BERE QEFIN KERMES TUAJ JA NGRITJA KULTURA INTELIGJENCA QE JU PERFAQESON PIKERISH KUR TA SHQYENI DO CUDISNI BOTEN PER BETEJEN DHE TRIMERINEQE DO TREGONI ME NJE FEMER TE PA FAJSHME

  Reply to this comment
 6. Aureli March 4, 07:25

  Ky eshte stresi me 100% Ai eshte gojehale.

  Reply to this comment
 7. skrapari March 4, 07:49

  Tamam fjalori i Saliut qenka ne sms.

  Reply to this comment
 8. Kola March 4, 08:06

  Psikologji shpellaresh. Keshtu u kercrnua nje popull i tere e jo me nje femer.

  Reply to this comment
 9. intelektuali March 4, 08:30

  Atehere o Izet LLafeshumi,

  CDO GJE ESHTE NE NJE LINJE ME SHIK-UN E KLOSIT

  Qe ka kerkuar nga ty t’ja “futesh” Sali Berishes me ryshfet si ato te Like Floririt 100 mije dollaro, por qe ti tani je gadi te pranosh pa LEKA,

  sepse:

  Pse Saliu te dergoje talebanet e tij per te frikesuar te dashuren tende tropojane qe te mos e hapesh gojen para Drejtesise kur nuk ka qene i implikuar ne vrasjen e Azemit, sic pretendon edhe vellai yt Ismeti me deklaratat e tij kontraverse?

  He mo Izet bodigardi besnik i Saliut:

  KUJT T’I BESOJME TANI?

  sepse:

  I bere enveristet dru me pre dhe fanatike ne gazeten DITA fare CARAP me keto historira te cuditeshme tejet kontraverse.

  Reply to this comment
  • ngele mbi uturak more intelektual i matufepsur me keq se komunisti sali March 4, 08:58

   psikopati intelektual,mengjez drek dark para kompjuterit me friken se i iken ndonje shkrim pa komentuar dhe pa zgjidhur problemet e partise ku militon.
   kush e di se cfare ke bere ne kohen e dulles ti more bole,i ke merzitur komunistet e org se ppsh me citatatet e enverit.

   Reply to this comment
   • intelektuali March 4, 11:07

    Intelektuali militon ne Parti?

    PO NE CILEN PARTI?

    sepse:

    Keto Parti sot jane te gjitha ato qe la pas Enveri me Nexhmijen per ta mbajtur Vatanin peng si nje CIFLIG feudal, njashtu sic e mbajti edhe pederasti yt Enver Hoxha per afro 50 vjet me radhe,

    prandaj:

    Laje gojen me kolinoz kur permend emerin e intelektualit,

    dhe:

    Mos e perdor dy here fjalen BOLE se humbet efektin.

    Reply to this comment
 10. Brss March 4, 09:42

  BRAVO TRIMAT E MALSISE
  JU Q.. ROBET E SHTEPISE

  Reply to this comment
 11. Lexues March 4, 10:10

  I nderuar Thano ,te dashur gazetar te Dites ! Deshmite e I.Haxhise jane te pa kontestueshme, por me mire vone se hiq .Zoti i ka fal o mendjen o takatin .Izetit i fali takatin ne rini dhe mendjen ne pleqeri.Qenit pla k nuk i mesoet gjue ti .Ti o Izet nuk ke perdor mendjen per jeten ,ke perdor for cen per Meten .E o Mete sejcili per veh te.Tani kujdes shiri tin elektronik te mos shlyhet.Te uroj per vendosmeri e kurajo .Me mire von se kurre.Alsalah te uroj nga Dragobia dalsh faqebardhe ndaj krimineleve te ketij sistemi.As me barut nuk lahet tra dhetia .

  Reply to this comment
 12. HAKMARRJE March 4, 10:20

  CFAR JANE KETO KOPILA QE SHKRUAJNE BANALISHT>>> FARE E KEQE BYTHAR TE SHITUR E DHE TE SHPARTALLUAR

  Reply to this comment
 13. I.Troplini March 4, 11:17

  Trimat e Saliut, iu shkruajnè grave,

  i kanosin me pèrdhunime qè filmohen, me eleminim fizik, me çdo gjè tè zezè qè mund tè prodhojè fantazia e manjakève, tè rreshtuar pas prapanicès sè atij, qè tradhtinè dhe tè qènit mashtrues ordiner, veglès sè pèrçarjes kombètare.
  Qetèsohuni o trima. Mos shihni mè filma me Tony Montana por hapni dyert e shtèpive dhe kuptoni realitetin. Shqiptarèt, nuk duan tu durojnè mè, as Ju qentè zagarè, as atè plakun e pjerdhur qè ju e mbani akoma pèr bajraktar por qè shqiptarèt e pèrjetojnè si njè grua tè keqe qè merret me i the, tè tha, ia bèri.
  Shtrijuni pèrpara kèmbève Edi Ramès dhe lèpijini kèpucèt. E kuptoni ? LÈPIJANI.
  Nèse ai, do dèshironte qè loja tè bèhej pa hile, ju nuk do kishit mè celularè nè dorè, pèr tè kanosur gra e fèmijè.
  “Cuba” dhe “tè fortè”, ka vetèm atèherè, kur shteti vetè èshtè njè bandè kriminale.
  Ka mbaruar kontrata me ju, o zagarèt e çiftes sè Saliut.
  Shqiptarèt janè tè ngopur me “trima” qè struken pas therrash, dhe qè qèllojnè “nè emèr tè kanunit”.
  Ata kèrkojnè njè tè ardhme pèr veten dhe fèmijèt e tyre, larg moçalit incestual tè shèrbètorève tè fqinjit tonè verior.
  Izet Haxhia, ka burrèrinè e nevojshme, ti lejojè vetes tè thotè tè vèrtetèn. Ju, nuk e njihni njè gjè tè tillè. Therrat, janè strofulla e atyre qè nuk njohin burrèri.
  Dilni nga therrat, o trimat e Saliut. Dilni, pèrpara se tè vijnè e tu nxjerrin prej aty. Lèrini lojrat me gratè dhe fèmijèt.

  Reply to this comment
 14. ts March 4, 13:51

  Ky shkrus esht kosovar qe akoma sju ka dal helmi i tradhtis berishiane ! Vujn nga sindromi i dashnis per dhunusit dhe tradhtis qe e kan hanger me buk e i beri serbi dordoleca ! Skan bes e skan din e iman e vec haen mes tyre e fusin hundert edhe ne Shqiperi ! Po te ishte tropojan kakoma ma turp per ta, sepse kjo monster Sali Berish, ju qiu diten per Dill, burrni e katandi ! Te jet tropojan, tregon se ku i ka shku “dybeku” qe kercenon femra, se vec femra e mas shpine vrasin kta Shko pra e gjej Izetin qe ju shpetoj per duresh e ka 29 vjet, qe ju qiti horlliqet e tash gjete me kercenu nji femer !Ptuuu rrac te pabesesh, qe ju sheshoi sal krimineli e sjeni te zot me i mar hakun bijve te Tropojes qe i vrau si pulat ne qymez ! Mos e quj ma per nder qe je Tropojan, se jeni vendi qe pollet satanain dhe shkaterut Shqiprin e ska shqiptar ma qe ju do! Jeni emblema e zez e Kombit shqiptar dhe vuloset historin tuaj !

  Reply to this comment
 15. tomsojeri March 4, 14:13

  O “Shabon Qosja” ,dru me pre,shif se spo mer not kaluse e freskoe ate menjen se u thartove e je bo carap ! Gjith vujn prej majasilli ne byth e ti e ke moj llapes e ste ri rehat goja ! Shplae pak trurin e thuj gjona me ven, se po te ve pleqnia perfun e nuk po du te na mungosh ….. se ka iher thu ne ca fjal me ven ….

  Reply to this comment
 16. Nje durrsak March 4, 15:10

  Maloket Kane dy kategori:kush leh e te ha m..in,osé kush nuk flet dhe …e di Salehu,si haklajt,gjejeni ju kush Jane keto kurva qe shkruajne osé te vrasin ne prite pas shpine

  Reply to this comment
 17. ALBAN DEGA March 4, 17:00

  Fakte e mendime :

  MALESIA E GJAKOVES- PERLE E NATYRES DHE MENDJES

  – Tropoja qendron mbi cdo tropojan.
  – Nuk ka vetem kamikaze te Sali Berishes !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Nje vale e re histerie ka shperthyer ditet e fundit kunder Tropojes, kunder bijeve e bijave te saj. “Maloke”, ” shpellare”, “te padhendur”, ” vampire”… jane vetem disa prej epiteteve te turpshme per shkak te nje grushti prokuhorash e kamikazeve te Sali Berishes.
  Cila eshte e verteta me gjuhen e fakteve historike dhe te jetuara !?
  Tropoja, eshte nje perle e vertete dhe e pashoqe e natyres shqiptare, nje Shqiperi ne miniature si asnje rreth e krahine tjeter e Shqiperise.

  SHTOJZOVALLE NATYRE !

  Nje perle jo vetem e natyres, por edhe e mendjes, burrerise, mikepritjes trimerise e heroizmit.
  Tropoja eshte jo vetem nje flakadan i luftes per liri e pavaresi, por edhe per demokraci. Nje jatak, strehe e sigurte e vellezerve tane te nje gjaku e te nje gjuhe, te nje kombi e te nje shpirti ne Kosove e Mal te Zi.
  Malesia e Gjakoves, sic njihet ndryshe Tropoja eshte mahnitese per bukurite natyrore. Nuk eshte vetem Valbona perralllore , sic e quan kushdo qe e ka shkelur qofte edhe njehere nga brenda e jashte Shqiperise, eshte thjeshte nje vegsh, e ritheksoi nje vegsh midis Kollates, Picmares, Jezerces e Majes se Thate, ne krahasim me Bjeshket e Namuna, ne krahasim me Luginen e Lumit te Gashit e Currajt e Eper, me Shkelzenin e Majen e Hekurave, me Doberdolin e Sylbicen, me Markofcen e Koshuticen, me Kungjin e Armeve e Biren e Kusise, me Lugun e Vocit e Koritat e Gashit, me Liqenet Alpine e ” syrat e Kalter ” pafund qe i gjan ne cdo hap te Lugines se Valbones e Grykave te Lumit te Gashit. me Tangallen e Strugit qe sfidon edhe pyjet e Amazonise ku edhe mesdita me Diell e Korrikut eshte nje nate e vertete prej kurorave te aheve mijeravjecare e bredhave qindrashekullore.
  Mbi 200 lloje bimesh mjekesore nga Salepi e Sanzi, Boronica Alpine e Xhinxherelli…. kamomili e Caji Alpin qe ngjall edhe te vdekurin vetem me aromen e aq me teper me permbajtjen e tij sheruese…
  Shtoni atyre kuroren masive te “ ushqimit te Trurit”, geshtenjeva te pashoqe, kesaj peme magjike qe sherbente edhe di buke edhe si gjelle per mbi gjysmen e popullsise saj. Jo rastesisht populli i saj i ka kushtuar kesaj mrekullie nje nga vallet me te bukuria ne Bote “ Vallen e Geshtenjave” dhe pamja behet e plote
  O Zot sa pak e njohim Shqiperine, kete toke flori ne cdo hap qe hedhim….!?
  Me ajrin e paster oksigjen e ozon i gjalle qe ti hape mushkerite me aromen e qindra lloje lulesh qe e kthejne mbare Tropojen ne nje lulishte masive alpine.
  Me dhjetra lloje kafshesh te egra e peshqish ku dhite e pulat e egra, kaprojt, kunadhja, trofta pikaloshe, qefulli, koca… jane gati unike e te pashoqe.

  JATAK BURRERIE !

  Bukuria mbi bukurite e Tropojes jane djemte Sokola e cikat Shtojzovalle qe sfidojne edhe Zanat e Malit, burrat shtatlarte e grate trupselvi te Malesise se Gjakoves si Muji e Halili, si Ajkuna hyjnore.
  E mbi te gjitha keto bukuri mitike eshte mendja e ndritur e shpirti prej Dragoi i Mic Sokolit e Bajram Currit, Ali Iber Nezes e Zhuj Selmanit, e Gjelosh Rames e Pal Koles , Binak Alise e Hoxhe Dushes, Mushak Kadrise e Jaho Salihit, Ali e Veli Niman Docit, e Heroit mbarekombetar te Kosoves, Maqedonise e Lugines se Presheves Tahir Sinanit legjendar… E qindra atdhetareve te tjere e buldozereve zhvillimi si Mehmet Rama e Shpend Dega, vendlindja e klerikeve perparimtare e luftetare liri si Dervish Luzha e Elez Hoxhe Berisha, Rexhep Beli e Hoxhe Dollapeve.
  Me dhjetra shkrimtare e poete, gazetare e publiciste me emer ne mbare Boten si Hamit Aliaj e Ndoc Paplekaj, Skender e Muje Bucpapaj, Murat Genci e Halit Katana, kompozitore e koregorafe te shquar si Kole Susaj e Skender Haklajm kengetare te pashoq si Fatime Sokoli e Gofile Paplekaj, Zef Beka e Vellezerit Mucaj,Abedin Zenuni e Fatos Ahmataj, Agron Qelia e Arben Gjeloshi, valltare qe tronditen sklenat e Evropes si Xhevahire Gashi e Isuf Halili.
  Ishin kryebilibilat e Tropojes Gezim Nika e Fatmira Brecani qe me zerin e tyre i kthyen kenget
  ” Shqiperi o Nena ime”, ” Ne Dardani bien tupanat”, ” Liridona “…. ne himne te dyta kombetare nga Bajram Curri ne Konispol, nga Nju Jorku ne Sidnej, nga Alaska e deri ne Token e Zjarrte, kudo ndodhen sot shqiptaret.
  Tropojen Clirimi i Shqiperise e gjeti vetem me tre veta qe dinin shkrim e kendim e me vetem nje infermer autodidakt nxori studjues e profesore te degjuar e respektuar, mjeke te zot e inxhinjere te talentuar jo vetem ne Shqiperi por edhe me gjere, historiane e kimise, folkloriste fizikan e matematiciene… si Dine Abazi e Zenun Mula, Elez Gashi e Idriz Logu, Elez Isuf Qerimi e Azgan Haklaj, Zenun Mulaj e Fahri Doci, Rrustem Cokaj e Mehdi Byberi, Bashkim Lushaj e Rukie Rama, Filip Meshi e Xheladin Gosturani, pioneri i Elektronikes shqiptare Elez Dega e nipi i tij Arkitekt Inxhinier Agim Dega ne nje nga kompanite me te njohur te projktimeve ne Nju Jork e dhjetra te tjere….
  Malesia e Gjakoves e zhytur ne injorance e mjerim mbi nje truall flori mbi e nentoka u kthye ne nje nga trevat e para shqiptare ku shkolla e mesme u be gati e detyrueshme per mbi 90 per qind te bijave e bijeve te saj me gjimnaz ose barazvleres te tij.

  FLAKADAN LIRIE !

  Kjo eshte Tropoja reale, Perla , hyjnija e natyres dhe mendjes se ndritur, e mikpritjes dhe burrerise shqiptare ne cdo moment kyc e te veshtire te saj.
  Eshte e vertete se Vlora eshte trualli ku u ngrit flamuri i {avaresise se Shqiperise se cunguar me 28 nentor 1912.
  Eshte po aq e vertete se pa pushken e lufterave e kryengritjeve per liri te udhehequra nga Bajram Curri ne Malesine e Gjakoves e Veriut te Shqiperiose ne vitet 1910- 1912 nuk do te kishte ngritje flamuri pavaresie ne Vlore.
  Kur flitet per Luften Nacional- Clirimtarte ne Shqiptare permendet Peza si djepi i pare i saj . E verteta e plote eshte se para cetes se Babe Myslimit, e para cete clirimtare ne Shqiperi ishte Ceta e Azgan Ahmetit te Klysyres se Malesise se Gjakoves.
  Ishin po bijt e bijat e Tropojes Azem Hajdari e Bardhyl Ukcama, Besnik Mustafa e Sokol Necaj, Vellezerit Ahmetaj , ata Bucpapaj e Sali Berisha nismetaret e lideret e Revolucionit Demokratik te Dhjetorit 1990.
  Fakti qe Sali Berisha jo vetem shperdoroi, por edhe shfrytezoi idealet e motorin energjik te tij per pushtet, impunitet e antishtet, njollosi e perdhosi, Katovicoi frutet e saj, por jo rolin e kontributin e Malesise se Gjakoves, Tropojes ne kete epoke te ndritur historike. Qysh nga gjoksi i Mic Sokolit mbi gryken e topit turk e kryengritjet per pavaresi, qe nga Ceta e Klysyres e Konferenca historike e Bujanit, qe u tradhetua e minua nga Rankovic- Tito e deri ne Dhjetorin e lavdishem 1990 tropojanet ishin ne balle te tyre.
  Por asesi, asnje tropojan aq me pak Sali Berisha nuk eshte e nuk mund te jene Tropoja!
  Malesia e Gjakoves eshte e qendron mbi cdo e te gjithe tropojanet… Per me teper Sali Berisha nuk ka qene asnjehere deputet i Tropojes dhe per 10 vjjet nuk guxoi as te shkelte ne vendlindjen e tij!

  KUSHTRIMI I TROPOJES …

  Jo vetem kaq! Tropoja ishte e para ne Shqiperi qe dha kushtrimin e mesazhin e pare mbare shqiptarise me mitinguin vullkan popullor te Janarit 1991 qe e detyroi Sali Berishen, Azem Hajdarin, Arben Imamin, Tahir Kadarene … te hiqnin pardesyte e bardha e te veshin kembet e lehta te lepurit te bardhe e tia mbathin me te katra perballe cunamit mbarepopullor qe per pak i fshiu nga faqja e dheut.
  Ishte kushtrimi i Zanave dhe Shtojzovalles Tropoje qe paralajmeroi shqiptarine per katrahuren Sali Berisha qe do te zhbente Shqiperine si shtet e Malesine e Gjakoves ne vitet e trishta 1997- 1999-en tragjike qe do ta kthente Perlen e Alpeve e Bajram Currin ne Kandahar dhe mbare Shqiperine ne nje Gerdec te vertete, vetem 10 vjet mbrapa.
  Kushtrimi i Tropojes nuk u degjua!
  Mesazhi i Malesise se Gjakoves nuk u kuptua asnjehere.
  Nuk u degjua as nuk u kuptua, por u pagua teper, teper shtrenjte me gjakun e mbi 10 000 shqiptareve te vrare, masakruar e sakatuar ne 1997-en per nje kolltuk te Sali Berishes.
  Me se keqi e pagoi Tropoja ku me nje urdher prej ekzekutori te Sali Berishes me ze e me figure perballe mijera tropojaneve e shqiptareve, urdheroi ” e dua gjalle a vdeke ne Tirane ate djale ” 15- 16 vjecar te Haklaje vetem se kishte hedhur nje thirrje kunder tij ne nje miting popullor ne Bajram Curri…
  175 tropojane, dyfishi i gjithe atyre te ekzekutuar nga 46 vjet nga ish- diktatura komuniste, shumica dermuese te moshes 17 – 30 vjec, u vrane ne dy vitet tragjitke 1998- 1999.

  “DHURATA” KOBEZEZE E BERISHES !

  E paguan me haracin e gjakut e loteve, por edhe te korrupsionit masiv, percarjeve e ndasive krahinore, me djerse e mund te dlire tropojan e shqiptar te plackitur. Mesatarja e viktimave te Tropojes per fryme popullsie eshte sa dyfishi i asaj te mbare vendit.
  Kjo ishte dhurata e Sali Berishes per vendlindjen e tij ku nuk la asnje krua te mbaruar, qe pagoi tri here, por u desh te vinte Edi Rama ne krye qe te perfundonte rruga automobilistike e Valbones qe u pagua tri, por u vodh kater here nga kusaret lokale te Sali Berishes…qe Bajram Currit = Kandahar ti kthehej pamja e qytetit te Alpeve ne saje te investimeve te qeverise Rama dhe bashkepunimit mbipartiak me kryetarin e Bashkise se Bajram Currit.
  Zjarrvenesi i Shqiperise nuk mund te mos ia vinte zjarrin edhe vendlindjes se tij Malesise se Gjakoves!
  Jo vetem sa qeverisi, por edhe pas Vaterlose se 23 qershorit 2013 kurdisi minat ne sahat per te rrenuar perlen e Valbones me gjoja hidrocentrale qesharake per kamikazet e tij pas te cileve fshihet Mafia e tij familjare e politike sic veproi me to ne cdo fushe jetike te shqiptareve dhe Shqiperise !
  Armiku me i madh i Shqiperise nuk mund to mos ishte e jete edhe armiku me i madh i vendlindjes se tij, Tropojes. Bile edhe me egersisht e barbarisht se Shqiperise! E urren per vdekje sepse ajo ishte e para qe e njohu dhe kushtroi kunder rrezikut te tij.

  SHUNI… HESHTNI ! MOS MEKATONI !

  Askush si nena nuk e njehe femijen e vet ! A keni vene re se Sali Berisha permend motren e axhen, rrallehere baben e pothuajse asnjehere vellain e tij Selim Berishen , nje intelektual mendjendritur dhe never ever, asnjehere e ne asnje rrethane, nenen e tij ! Kur urren e mohon nenen e vet si mund te nderoje e vleresoje vendlindjen e memedheun e vet !?
  Ndaj shuni, heshtni e mos e shani Tropojen dhe tropojanet. Ata ishin te paret qe u paralajmeruan cka do te sillte Sali Berisha dhe kamikazet e tij per Shqiperine e vete Tropojen si bije e saj.
  Mos i shani tropojanet! Ata u dolen borxhit. Ashtu si ne 1910-1912, 1925, 1939, 1944… vetem dy jave pas kapjes se dallendyshes se pare te demokracise, PD-se nga Sali Berisha me ndihmen e revoles kobzeze per demokracine shqiptare te Gavroshit- Azem Hajdari mbi tavolinen qe do ti hante koken ne priten ku e nxori Doktor Domllaja i Tropojes , alias Sali Murtaja i Shqiperise.
  Mos e ngaterroni Sali Berishen e nje grusht kamikazesh, policesh, prokuhorash, gjykatesish, e banditesh te hurit e te litarit me Tropojen e tropojanet e vertete !
  Ka kryeprokuhora kamiikaze te Sali Berishes si Avni Shehu e Fatos Dervishi, si Adriatik Palla e Besim Hajdarmataj, vetem ky i fundit nga Tropoja, ka gjykates e kryegjykates ala Xhind Xhona ( Gjin Gjona )…si ai i 2 prillit shkodran,por ka eshte kryeprokurora shembullore tropojane te drejtesise se vertete e shtetit shqiptar si Avni Doci, drite i paste shpirti dhe emri i nderuar ne Parajse, e Arben Dollapi, qe sakrifikuan jo vetem karriken por gjithcka per mbrojtjen e ligjit dhe te drejtesise nga Fatos Dervishet e Adriatik Pallat…. qe nuk iu nenshtruan dhe nuk u kthyen ne kamikaze te Sali Berishes .
  Avni Doci kundershtoi kthimin ne kamikaz politik te Berishes per te arrestuar liderin e opozites Fatos Nano pa prova dhe saguaro a nga Berisha dhe Blerim Cela e co.
  Edhe Avniu edhe Arbeni jane nga Tropoja. Ka edhe te tjere jo vetem nga Tropoja qe nuk jane shitur as blere qe kane ruajtur figuren e dinjitetin e tyre.
  Ndaj heshtni
  Mos bre vellezer e motra !
  Mos mekatoni duke share Tropojen!
  Tropoja ashtu si Kosova, Malesia e Gjakoves ashtu Cameria si cdo pellembe e shenjte e Shqiperise natyrale eshte e jona, jo vetem e tropojaneve, por edhe cdo e gjithe shqiptari, e cdo miku e mysafiri nga cdo cep i Botes!
  Byrem ! Buke e kripe e zemer !
  Miresevini ne shtepine tuaj Tropoje !
  Kjo eshte Malesia e Gjakoves, Tropoja e vertete me gjuhen e fakteve dhe se vertetes !
  Mire se u ka pru Zoti !
  Na i ndritet edhe traret e shtepise !

  Reply to this comment
 18. Alban Dega March 4, 17:07

  From: [email protected]
  Date: February 21, 2011 at 9:22:53 AM EST

  MESAZHI I PADEGJUAR I TROPOJES DHE TRAGJEDIA SHQIPTARE

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Kam nje kerkese vellazerore per te gjithe lexuesit e komentuesit e cilesdo gazete e medias shqiptare. Mos e ngaterroni Malesine e Gjakoves, Tropojen me Sali Berishen me asnjerin prej ne tropojaneve. ” Nuk ka pyll pa derra” thote sovrani.
  Ia mori fytyren Malesise se Gjakoves. I shami shan, thone bashkevendasit e tij . E ai vazhdon adetin e te shamit.

  Sa trim eshte Sali Berisha!? Kembet e lehta faqja e bardhe !

  Per me teper ishin populli i Malesise se Gjakoves, bijt e bijat e Tropojes , te paret ne Shqiperi qe organizuan spontanisht protesten e pare mbarepopullore, protesten spontane, protesten uragan kunder Sali Berishes, Azem Hajdarit, Arben Imamit e co. me 9 janar 1991.
  Aty shihet qarte si drita e Diellit edhe trimeria e Sali Berishes dhe kacakeve te tij …
  Si Sali Berisha, edhe Azem Hajdari, edhe Arben Imami… edhe krejt ceta e kacakeve te tij u bene ere para urganait popullor tropojan
  “Heronjt e demokracise” u bene ere perballe sovranit! Ata lane mbrapa vetem hijen e pardesyve te bardha, dhe kembet e shpejta te lepurit te bardhe! Kembet e lehta faqja e bardhe!
  Kjo eshte trimeria e vertete e Sali Berishes! Trimeria e lepuri!

  Me syrin e se vertetes plot 20 vjet mbrapa

  “Kurre ne jeten time nuk kam pare nje uragan te tille popullor… U ndez qyteti i Bajram Currit nga zjarrmia e shpirtit demokratik dhe sic e tregoi koha edhe te parandjenjes se sovranit se cka do te vinte” me thoshte njezet vjet mbrapa vellai im Agim Dega , i cili ne ate kohe udhehiqte opoziten ne Tropoje.
  ” As qe behej fjale per ndonje organizim ose qofte edhe nje gisht e aq me pak dore te fshehte tonen si opozite ne ate proteste”, sic na akuzoi PD-ja ne ate kohe… “Kurre nuk do t’ia arrinim ta organizonim nje uragan te tille te papare ndonjehere ne historine e Tropojes…

  Nese nuk e besoni shikoni filmimet e cunguara te asaj ngjarjeje… Pyeteni edhe korrspondentin e RTSH-se Ilir Bucpapaj e mijera tropojane deshmitare te gjalle te asaj ngjarjeje, qe ka qene te pranishem e ka filmuar apo kane perjetuar ngjarjen.

  Terbimi i Berishes nuk fal as femijet!

  E ate dite nuk u thye asnje xham. Nuk u shkel asnje fije bari. Nuk u rrah as nuk u lendua asnje milingone….”
  E parandjenja e popullit u vertetua…. Asnje rreth si Tropoja nuk e ka paguar aq shtrenjte harxhin e politikes qe do te zbatonte biri i tyre, Sali Berisha. Mbi 165 tropojane, mbi 90 per qind te moshes nen 45 vjec, u vrane ne vitet 1997- 2000 per shkak te kesaj politike, per nje fjale te nje 16 vjecari ndaj Berishes ne qershor 97 . Pra dyfish me shume se sa ishin pushkatuar per gati gjysem shekulli diktature ne Tropoje.

  A e dini pse !? Nje djalosh 16 vjecar , Shkelqim Haklaj kishte thirrur kunder Sali Berishes ne mitingun e mbajtur ne Bajram Curri nga PD-ja per fushaten elektorale ne qershor te vitit 1997. Berisha ishte terbuar kunder nje femije!
  ” E dua gjalle ose vdeke ate djale ne Tirane” u hakerrye edhe ate dite ish- Presidenti shqiptar Berisha para mikrofonave. Eshte e incizuar dhe eshte transmetuar ne kronikat e “ Xhungles” se gazetarit me te mire hulumtues shqiptar te te gjitha kohrave Artan Hoxha.

  Zjarrvenes i Tropojes- Zjarrvenes i Shqiperise

  Zjarrvenesi i Shqiperise nuk mund te mos i vinte flaken edhe vendlindjes sone , Tropojes… As ato fantazma nuk do ti ndahen regjizorit edhe te kesaj tragjedie tropojane as pertej varrit derisa te zbulohet e verteta cullak ( lakuriq ) e derisa te jepet drejtesia nga shteti ligjor per kete tragjedi tropojane qe do te ishte pjese e tragjedise se madhe shqiptare me te njejtin regjizor, Sali Berishen!

  Zjarrvenesi i Tropojes nuk mund te mos i vinte zjarrin edhe Shqiperise. Zjarrvenesi i Shqiperise nuk mund te mos i vinte zjarrin edhe Tropojes!

  Si njera edhe tjetra jane duke paguar edhe sot haracin e asaj tragjedie, plaget e se ciles do te vazhdojne te kullojne gjak derisa te jete vene ne vend drejtesia nga shteti ligjor, para te ciles duhet te jene te barabarte si Presidenti edhe ai 16 vjecari krejt i pafajshem, si krye- ministri edhe secili prej te ekzekutuarve me urdherat e tij direkte me 21 janar 2011. ne Bulevardin “Deshmoret e Kombit”

  Keshillat qe rane ne veshin e shurdher i Berishes dhe Azem …. ari

  “Tri dite para se te vinte ne Tropoje u takova rastesisht me Berishen tek Pallati i Kultures ne Tirane”, tregon Agimi. “U pershendetem vellazerisht… Me thote se do te vinte ne Tropoje dhe me pyeti per ndonje sugjerim. I uroj paraprakisht mireseardhjen dhe i jap tre keshilla:

  E para, mos merr me vete Azem Hajdarin se tropojanet kane alergji per te.

  E dyta mos merr shume lidere te PD-se me vete se tropojnave u duket sikur po u ben karshillek.

  E treta , mos fol ashper kunder Enver Hoxhes tani per tani sepse akoma nuk eshte krijuar mjedisi per kete hap ne Tropoje…”

  Beri krejt te kunderten per secilen keshille. Cfare mbolli korri!!!

  Te nesermen duke shkuar ne Tirane per te raportuar per ngjarjen ishja ne nje traget me suiten e Berishes, perfshi Azem Hajdarin. Isha ulur prane nje plaku te mencur e shume hokatar nga Puka dhe po pinim kafe. Pak caste me vone afrohet Azem Hajdari dhe fillon te bertase e kercenoje pse gjoja i kishim organizuar antimitingun. Iu pergjigja me qetesi . Ai vazhdoi ne te tijen.

  Ne kete kohe plaku qe kishja prane e keshillon qe te qetesohet se ishim vellezer. Azemi terbohet edhe me keq dhe ofendon plakun quke e quajtur “matuf”.

  -A e di ti mor matuf se une jam Azem Hajdari, i hakerrehet Azemi duke uleritur.

  – Si e kishe emrin si e kishe!?, i thote plaku hokatar.

  – Azem Hajdari dora vete Azem Hajdari , i pergjigjet ai.

  – Manete i thote, ti emrin mund ta kesh Azem Hjadari… Po ti kake ( qenke ) Azem K….ri…, iu pergjigj me gjithe forcen e shpirtit plaku i mencur pukjan.

  Kujtese per cdo shqiptar !

  Malesia e Gjakoves, Tropoja, e dha mesazhin e vete demokratik per krejt Shqiperine. Fatkeqesisht ai mesazh nuk u degjua dhe aq me pak nmuk u kuptua ne kohe… Ndaj mos shani Tropojen. Tropoja nuk ka asnje faj. Tropoja e kishte kryer detyren e vet atdhetare e qytetare.

  Jo vetem ne ato fillime demokracie. Shume me heret. “ Ruaju pabesise se shkaut ( serbo- malazezit ) dhe sherrit te Berishes” e ka thene tash e mbi njeqint vjet.

  Jo vetem kete por edhe filozofine per berishsit. “ Berishsin edhe kur mbytet mos i kerko kufomen teposhte lumit. Kerkoje perpjete. Jo vetem per se gjalli por edhe per se vdekuri ata ecin mbrapsht,

  Nese kini dyshim shihni rrugen e politiken, shihni ecurine e Sali Berishes! Aty keni jo vetem deshmine e mencurise tropojane por edhe nje mesazh per te gjithe shqiptaret. E kur nuk te do katundi tend si mund te doje qyteti, rrethi , krahina, shteti, kombi tend!

  Katrahura 97, Otrantoja, Grushti klasik i shtetit 98, Gerdeci 2008, 21 janari 2011 jane deshmi mjaft tragjike per ti harruar. Kush harron eshte i denuar te perserit te njejten tragjedi.

  Kambanat bien per ata qe kane veshe te degjojne… Po bien… bien…bien!

  SHENIM: NDAJ MOS E SHANI, MOS E NGATERRONI TROPOJEN ME ASNJE BASTARD TE SAJ….
  ASNJE TROPOJAN KUSHDO QOFTE AI NUK MUND TE FUSE NE THES KETE PERLE, ZANE MALESH E JATAK BURRERIE, TRIMERIE, BESE E MIKPRITJEJE LEGJENDARE…
  ZJARRVENESI I SHQIPERISE SALI BERISHA SE PARI IA VURI FLAKEN, MINAT, RRENIMIN VENDLINDJES SE VET, MALESISE SE GJAKOVES = TROPOJES…
  E GJETI PERLE, E GJETI QYTETIN E ALPEVE, BAJRAM CURRIN, E GJETI NE PUNE KAMIN E KROMIT…
  I LA TOKE TE DJEGUR, KANDAHAR, SKAM…!
  PER 13 VJET PRESIDENT, KRYEMINISTER SALI BERISHA NUK LA NJE KRUA ME EMRIN E TIJ NE VENDLINDJEN ….
  AS RRUGEN E VALBONES NUK E MBAROI … E PAGOI TRI HERE ME TAKSAT E SHQIPTAREVE “KRYEMINISTRI I RRUGEVE” QE ME SHUME SE ASNJE PUSHTUES E DESPOT,UA DHA RRUGET E BOTES, TROPOJANEVE E SHQIPTAREVE, POR KREU VETEM 6 PREJ 20 KILOMETRAVE TE SAJ…
  PARET E SAJ I VODHEN CIFLIGARET E TIJ NE KRYE TE TROPOJES , I KTHYEN NE VILA, HOTELE, ZAPTIME TOKASH ….NE PLACKITJE E KORRUPSION MASIV QE KANE TROPOJEN E SHQIPERINE RRASE NE DIELL , SIC THEMI NE TROPOJANET!
  SA TE ZBATOHET VETINGU E REFORMA NE DREJTESI DO TI GEZOJNE NE QELITE E BURGJEVE E PRANGAVE…
  SARAJET E DUGAJAT NUK FUTEN NEPER XHEPA E AS NE BANKAT IN E OFFSHORE TE KUSARISE BERISHIANE !
  HAKA DO KTHEHET TEK I ZOTI, TEK POPULLI TROPOJAN E SHQIPTAR!
  ASNJE PARALAJMERIM I FUNDIT ALA KIM JONG UN E ZGJIDHJE PERFUNDIMTARE ALA ADOLF HITLER NUK DO TA SHPETOJE SALI BERISHEN DHE BANDEN E TIJ TE GANGSTEREVE FAMILJARE E POLITIKE TE TIJ NGA DREJTESIA DHE LIGJI !

  Reply to this comment
 19. dhe cfar ben Kryeprokurorja jone e ndritur ?! March 4, 17:26

  ku ndodhet Kryeprokurorja jone ?
  nuk eshte kthyer nga Pikniku me shukn lu e shoqen vllahutin !
  perse i paguan populli shqiptare (taxapaguesi shqiptare ) kto krer institucionesh ,
  duke hequr buken nga goja femijeve te tyre ?
  Pikerishte per kte .
  Te levizin sumen e veprojne ,te arrestojne banden e kryekriminelit salih abdurrahman berrisha e vendosin Drejtesine ne Shqiperi !
  Perse nuk veprohet me shpejtesi e kohe ?
  Nderkohe qe populli Shqiptare pret
  reagimet e Kryeprokurores ,
  te arrestojen banden me te rrezikeshme ne politiken shqiptare ate te salih berrishes , ajo fle gjume ,
  dhe trimat e salih berrishes hidhen ne aksion ,
  kercenojne me vdekje deshmitaret !
  DIL MOJ ZONJE E VEPRO OSE JEP DOREHEQJE
  NE JEMI SHQIPTARE E S’KEMI DURIM KINEZI SEPSE KEMI NJI JETE TE TERE NEN PUSHTETIN E DIKTATURAT E KRIMINELEVE SHPELLARE OJ !

  Reply to this comment
  • Tartufi March 4, 19:18

   Lexo o kungull,, Nje popull eshte i shtipur gjithe jeten e tij kur
   kerkon ndihme nga dikush, per ta shpetuar nga shtipija.
   Lexo o idiot,Qe kerkon te shpejtohet drejtesija.
   Nje here fshataret i fjalosen ne nje kuvend [ Myslim hajvan Pezes ] na genjyet ore Myslim se na thate ,qe do te hame me luge te florinjte ?? Myslim hajvani ju u a ktheu [ Kungujve idioteve ] lexo perseri,,, nuk ju genjiem
   thame qe do te hame me luge te florinjte,,, me luge te florinjte po hame,,, por nuk thame,qe do hame te gjithe me kete luge te florinjte. Po e keni degjuar kete fjalen te
   gjithe ,, thuajnani kur e keni degjuar dhe kurre ?
   Hajvani shqiptar,kur bhet shume zhurme kush e volli fshatin naten,,,shiko me vemendje ata qe e ngritin me larte zerin,per te prishur me zhurme ,urtesine e pleqesise se fshatit. ! Lexo o mjeran ,,, ai qe nuk dallon c fare fsheh zhurrma dhe c fare eshte urtesija,ai mjeran eshte i ngatruar ne meselera te pa zgjidhura.

   Reply to this comment
   • Mersi Tartufi .(sot e ke tepruar me raki ) March 4, 19:52

    Tartufi,

    mua me intereson veprimi i Drejtesise ne Shqiperi ,
    arrestimi bandave qe mbajn peng funksionimin normal
    te shtetit e shoqerise Shqiptare edhe pse kuptoj ndoshta shume me mire se Ty e ndonji byth te zgjuar tjeter ,qe kerkon te mbaje lexione live ktu ,
    e na spjegoje se me cfar malli kemi te bejme sot !

    Po te paralajmeroj Tartufi ,
    sepse me dukesh moshe e madhe e kuptoj qarte se je i shtresuar dhe i lodhur shume nga jeta ,,,

    mbaje nen kontroll nervin tend ,
    mos u drejto vend e pa vend njerezve qe nuk
    te drejtohen ty dhe ndoshta kann pasur nji mendim
    te mire per ty ktu ne kte Forume ,
    sepse un di aq mire ,ta tregoj vendin ty
    e nji ushtrie si ty !
    Mos ofendo tjetrin kur ai nuk te ofendon ty ,
    kaq besoj te ket mesuar cdo qenie njerezore
    gjate jetes se tij .
    Nganjiher i ngjan shume Tartufit origjinal ti .

    Reply to this comment
    • Tartufi March 4, 20:41

     Ke te drejte teperica,,, eshte gjithmone e demshme kudo
     si ne te ngrene ,si ne te pire dhe si ne te folur.
     Moshen e kam mesatare dhe pak vite te dal ne pension.?
     E keqija eshte se na ka humbur durimi me gomardheqe te
     perditshme me drejtesira dhe histerizma per hedhjen e zinxhirave !! Dikush si ti e kupton nje bande e zevendesuar nga nje bande e radhes ,do te vendosi drejtesi dhe qetesi,,, nga 5 fshatera qe bhesh nga banditizmi
     i bandes qe shkoje u krijuan 250 fshatera te tilla nga banda qe ti kerkon drejtesi [ kjo eshte revolta time e pa kondrolluar ] Ti eshte me mire te me tregoshe vendin se sa te me tregoshe si te komentoj ne opinionin tim,me te zgjuarit dhe me hajvanet.Une pres dhe nga idiotet dhe nga te zgjuarit,,, se i kam mare parasysh te gjitha kur jam futur ne kete debat,,,ti po ta mban prit dhe romuzet dhe kompilmentat,,,ky eshte debati.

     Reply to this comment
     • Tartufi March 5, 00:03

      Duke lexuar [ Mersi ] me pak vonese ,per te treten here
      mu kujtua nje replike para disa ditesh,,, pershendetje…
      Te percaktuarit se kush komenton me nje nofke,,, e ke ndare mendjen me ke replikon. N,Vjosa qe shikon me poshte ,mund te them se kam vite te tera ,qe replikoj ne
      me shume se tre onlajne, Shekulli,Tema, Dita,,, me satira ,me te shara,me te vleresuara, me te kundershtuara,me te perbashketa,, e te tjera,,, por di se me ke replikoje,,, te terheq vemendjen,se duhet te percaktohesh dhe jo ne forma te ndryshme ne krye te komentit,,, se pa dashje humbet simpatine dhe mer pa dashje antipatine. Askush nga te zgjuarit nuk ka ne mendjen e tij te humbasi simpatizantin. Dhe nje here te
      jeshe mire dhe mos besuse tek te panjohurit,hiqi te gjitha ato me lerte ,se ka perseri per te lexuar dhe pa te sharat.

 20. SS March 4, 18:37

  VK PUNE SPIUNESH MALOK…

  Reply to this comment
 21. N.VJOSA March 4, 18:48

  Një sinjal i fortë!
  Ketu duhet te nderhyjë Shteti me Prokurorinë, Policinë , deri dhe Sherbimet speciale!
  Ate Zagarin kercënues ta kapin si Mi dhe ti venë byzylyqet!…
  Dhe te marrë atë që meriton!
  S i g u r i a
  E
  Q y t e t a r ë v e
  N ë
  P l a n
  t ë
  p a r ë!….

  Reply to this comment
 22. Ypsiloni March 5, 07:47

  Neper keto lajme qe degjojme jane dy gjera e para 1 Nuk ka trima nga tropoja po vec byth qima shiku te saliut.Dhe 2 Nuk e njeh besen maloku por ligjin e Leke karit qe I futi kazmen shpise te gjitheve e Ia vec femra be familje.Po ju jeni rrace kurve pa perjashtim te gjithe.Nga me dhi ne mal na u bete dhe drug dealers te 600 ekusur kilesh ,ose luftoni per te sjelle demokraci.karikatore pa silenciator meritoni asgje me pak vec plumbat e nxehte ma meshire

  Reply to this comment
 23. tomsojeri March 5, 10:28

  te kercenosh Izet Haxhin ne kte moment kur ter shqiptaret e zhytur ne fatkeqesin e pasojave qe ju solli SATANAI i gjith kombit ,qe degjeneroi dhe helmoi ndergjegjen e ter Kombit ne menyr te pakthyshme per tre breza ,qe te mos them baraz me ate cka na beri turku per 500 vjet ,esht kobi me i zi ,esht dorzimi dhe falimentimi total ne duar te tradhtis me te eger te historis shqiptare ! Shikoni sa ka depertuar ky LUGAT kanibal e sadist ne ndergjgjen e jenicereve te tij ,te vendprejardhjes se tij te cileve ju shuajti rini e shtepia ! Ke te drejt Alban ,un kam njohur tropojan te mir,te heshtur e te trembur, qe dora e gjat gjakatare e ktij perbindeshi me fuqin e pushtetit ka len gjurm te thella ne ate vend ! E tashmja dhemb ma shum se e kaluara ,e te vazhdosh ti dalesh ne mbrojtje ktij SATANAI kur edhe njeriu me i afert,mbrojtesi i tij qe ka mbi vete edhe pjes te gjynaheve te dhunes se tij qe shqiptareve po ju thot si ka punuar ai kunder tyre,ska ku shkon ma keq te kerkosh ti mbyllesh gojen dhe kjo ne emer te tropojaneve !
  Prandaj mos u cudit me kte shperthim zemerimi shqiptaresh, qe po vuajn pasojat,prej disa “derrave te ktij pylli” te madh ,po njollosin ter “Pyllin” !
  Izet Haxhia do perkrahje dhe mbeshtetje jo vetem nga shoqeria dhe shqiptaret qe mezi presin diten e madhe te deshmis dhe ndeshkimit,por edhe nga shteti qe ata zgjodhen me voten absolute! Shqiperia fatkeqesisht po jeton dit te veshtira sepse mungon besimi ne ndeshkimin e ter shkaktareve qe e sollen ne kte dit varferie e dhune dhe nese kjo do ndryshoj e te mar kthes ,do filloj me venien para gjykimit SATANAIN e madh ,e Izet Haxhia ka nje rol gjigand ne te miren e ktij populli ……

  Reply to this comment
 24. shkurt 2014 March 6, 08:46

  Kjo eshte ftyra e plakut te ndyre e barbare,deri ktu arrin plaku e lakejte e tije ti bejne presion shqes se deshmitarit te verte Izet Haxhise.Ku ai deklaron e do te flase hapur per nji nga vrasjet e plaku,qe vrau tropojanin azem hajdarin.Tani me te gjithe jane pajtuar se plaku eshte i pa bese,tinzare e vrases te tille karakter ka.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*