Eksperimenti i mësueses me bukën,brilant për të kuptuar rëndësinë e larjes së duarve!

February 19, 2018 13:20

Eksperimenti i mësueses me bukën,brilant për të kuptuar rëndësinë e larjes së duarve!

Një mësuese në Karolinën e Veriut,bëri një eksperiment që tashmë po bën xhiron e botës.Eksperimenti përvecse I thjeshtë dhe interesant,po përdoret si një tregues për fëmijët,për rëndësinë e larjes së duarve.

Ky eksperiment konsiston në paketimin e tri fetave të bukës respektivisht:njëra e paprekur,tjetra e prekur me duar të lara,ndërsa e fundit e prekur nga të gjithë nxënësit me duar të palara.

Rezultatet dhe fotot flasin vetë!

a.k/dita

 

February 19, 2018 13:20
Komento

1 Koment

  1. MH February 19, 17:09

    Per ti randue terbimshi mos larjeve te duarve.Ne buken e prekur asht krijue nji si fare myk jeshil.Ajo mund te jete e piste e ndotur.Po jo ne moment te krijohet myku jeshil.
    Keto eksperimentet jane teper interresante aq ma teper kur nji prduktit i bahet raklame.Ku produkti i ri ban mrekullina para te vjetrit.Kur ndryshimi mund te jete shume pak ose dhe hiq fare.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*