Eksperti amerikan: Armët në Shqipëri, është vendosur

Redaksia Online November 13, 2013 09:17

Eksperti amerikan: Armët në Shqipëri, është vendosur

“Vendimi për ti asgjësuar armët kimike siriane në Shqipëri është marrë dhe ai do të bëhet i ditur të premten”.

Kështu ka deklaruar një personazh shumë i njohur amerikan Paul Walker, drejtor i programit “Green Cross International” për televizionin “Al Jazeera”, duke shtuar se do të transferohen pothuajse të gjithë agjentët kimikë në vendin tonë.

I pyetur nga gazetarja se pse u përzgjodh Shqipëria si destinacion për të bërë shkatërrimin e armëve kimike, Walker u shpreh: “Këtë pyetje bëra edhe unë para pak javësh. Kush e kishte menduar Shqipërinë? “Shqipëria ka kaluar nëpërmjet një procesi të shkatërrimit të armëve në vitin 2007. Ata kishin një arsenal të vogël armësh kimike dhe Organizata për Parandalimin e Armëve Kimike, zbuloi se këtij vendi (Shqipërisë) iu deshën gjashtë muaj për të shkatërruar 16 ton të një agjenti të quajtur gaz mustard që iu ishte dhënë nga Kina.Ata gjithashtu janë treguar të gatshëm kur SHBA dhe Rusia kanë kërkuar se cili vend  mund të shkatërrojë këto armë”, citohet në “GSH” eksperti i armëve kimike

Redaksia Online November 13, 2013 09:17
Komento

27 Komente

 1. Mira November 13, 09:48

  Nuk kane faj amerikanet, ne armiqte i kemi ne qeveri e parlament. Mbushur me hajdute e mafioze.

  Reply to this comment
 2. drejtesi dhe paqe November 13, 10:00

  Nje gje nuk e kuptoj: Pse nuk asgjesohen keto arme ne Siri, meqenese Siria ka nje siperfaqe tokesore shume me te madhe nga ne?? Pastaj si eshte vendosur dhe nga kush?? Apo populli i shkrete ngelet jetim si perhere?? Populli pyet veten kur zgjedh Qeverine dhe pastaj po keshtu ben dhe Qeveria, pyet veten pa e pyetur popullin(!!!)

  Reply to this comment
  • Lipja November 13, 11:47

   Thoshte Enveri se te huajt na kane hale ne sy
   Paska pas te drejte me keto qe po shohim

   Reply to this comment
   • raimondi Vlonjati November 13, 15:12

    Keshtu eshte kur krijon nje qeveri me kalamaj ……

    Na i bekan fakt te kryer keta ,mbi fatin e popullit shqiptar …..

    Demonstruesit te kerkojne doreheqjen e qeverise

    Reply to this comment
 3. Abel November 13, 10:03

  Kush jane ata bij bushtrash qe kane bere click “i kenaqur”??
  Nejse, dihet niveli i shoqerise shqiptare!

  Reply to this comment
  • raimondi Vlonjati November 13, 16:18

   Partia Socialsite duhet te kerkoje mbledhje urgjente dhe te kerkoje perjashtimin nga PS-ja
   dhe dorehqejen e Edi Rames nga funksionet partiake dhe nga posti i Kryeministrit….

   Gjithe protestuesit te kerkojne doreheqjen e Kryeministrit……. se ndryshe nuk zgjidhet kjo

   Ky njeri qesharak gjasme ishte kunder ricklimit te plehrave …dhe atni na sjell helemt me te tmershme ne Planet

   Hiqeni more kete sharlatan nga kreu i Kryeministrise se la nam me keto gomarlleqet e tij si ne ekto vendime kriminale dhe ne emerimet me budallenjte qe vendos ne krye

   Reply to this comment
 4. nastradini November 13, 10:09

  VETEM VETVRASJA I KA MBETUR EDVIN RAMES NESE KJO BEHET REALITET.

  Qe te shpetoje Shqypnine dhe shqyptaret te jusfifikohen para Botes se fajin e ka pasur nje kryeminister totalisht i cmendur dhe vendimi eshte marre ne gjendje jo stabile nervore. Me kete mareveshje te turpit dhe rezilit Edvin Rama ka per te mbetur ne histori si kryeministri me budalla dhe i pacipe qe i shiti bythen me servilizem te papare Aleatit Strategjik kur ai s’ja kishte kerkuar fare kete gje. Breza te tere shqyptaresh do te denojne kete akt te turpshem te tij dhe te lakejve socialiste qe ka mbledhur rreth vetes per te qeverisur si Enver Hoxha mbi nje popull dhe toke te helmuar perjtesisht nga LHL-te e llahtarshme te Asadit.

  Reply to this comment
 5. KADAFF November 13, 10:28

  KU JE O POPULL!!!!!

  NE KEMBE TE GJITHE I MADH E I VOGEL TE NDALOJME ME CDO KUSHT HYRJEN E KETYRE HELMEVE VDEKJEPRURESE!
  ME MIRE TE VDESIM NE TANI DUKE NDALUAR QE TE HYJNE MJETET SE SA FEMIJET DHE BREZAT E ARDHSHEM SE BASHKU ME NATYREN E VENDIT TONE!
  SI MJEKESI SI QAFMOLLA JANE MU NE QENDER TE SHQIPERISE KU JETOJNE 2 MILIONE BANORE
  RREZIKOHET TIRANA, DURRESI, FIERI,ELBASANI,KAVAJA,RROGOZHINA,PEQINI,KRUJA,LACI,MILOTI ETJ

  COHU O POPULL BEHET FJALE PER EKZISTENCEN TENDE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 6. Berti November 13, 10:37

  Mos u trembi nga presioni qe ben ky amerikani. Ne asnje vend te botes nuk bejne dot gje ne rast se popullsia nuk do. Por duhet ta tregojme me force se NUK DUAM.

  PRA NE NUK DUAM, faleminderit Arvizu per miqesine dhe respektin qe tregon per ne, por edhe ne do te ta kthejme me te njejten monedhe .

  Thanks, but no, thanks

  Reply to this comment
 7. elma November 13, 10:38

  po ju qe shkruani ketu…ku jeni?? dilni praaa pse rrini e shkruani per sensibilizim te popullit nga karriket e zyrave ku punoni!!!

  Reply to this comment
  • enea November 13, 15:29

   Na e paguan bileten per ne Shqiperi qe te vijme????
   Apo kur te vijme do thoni, ja erdhen keta nga jashte te na japin mend…

   Reply to this comment
  • elma November 13, 10:54

   ky peticion eshte nenshkruar prej kohesh nga nje pjese e mire, por kjo eshte nje cope leter virtuale qe nuk i hyn ne pune as dreqit…

   Reply to this comment
 8. Kastriot November 13, 10:56

  Akoma idiotet Shqiptare nuk e dine se cfare po u kanoset , madje ca nuk nderpresin as 2 ore Mesimi apo 1 dite Pune per te demostruar per te jetuar .Cdo popull meriton ate qeveri qe ka, dhe ketij populli idiot po I del si gomarit qe e hante ujku , dhe gomari thoshte se lere se jam ne enderr. ZGJOHU O Popull kot te pakten nese ju dhimbset JETA e femijeve tuaj.GO TO HELL EDVIN KIMIKU & CO .

  Reply to this comment
 9. Berti November 13, 11:46

  O burra te kerkojme strehim politik (kimik) tek Ambasada amerikane.

  Po te behen nja 100 000 veta qe do te kerkojne strehim, e shohin pastaj amerikanet si eshte ti futesh helmin ne shtepi tjetrit. Jo per gje po jemi te justifikuar, se qeverite shqiptare kane dhene prova konkrete qe se kane per gje te zhdukin fizikisht shtetasit e tyre. Edhe qeverija e fundit nuk bije me poshte.

  Reply to this comment
 10. LENCI November 13, 12:06

  E vetmja rruge qe te na degjohet zeri tani eshte PROTESTA E ASHPER kunder armeve kimike!

  Reply to this comment
 11. LENCI November 13, 12:20

  sa per Edi Ramen…Te mos lodhet shume duke marre mendimin e popullit tu i pyt 1 nga 1….ska gjo mor burr,sna duhet kaq shume demokraci….nga 1 per lagje mjafton..

  Reply to this comment
 12. nastradini November 13, 12:37

  MOS KA LAJTHITUR EDI RAMA?

  sepse ndryshe nuk do te mbushte median me brockulla prej budallai patollogjik per te justifikuar IDIOTESINE e tij lidhur me bythalepirjen ndaj kerkeses joshese te Sekretarit amerikan John Kerry-i per te zgjidhur alla KAUBOJCE krizen ne Siri. Mesa duket Edvin Rama duhet te beje vizite tek mjeku psikollog apo neurollog dhe te marre kartele diagnostikmi per te vertetuar gjendjen e tij psiqike para se te helmoje Vatanin si ASKUSH me pare ne historine e lashte te Shqypnise. Kete kontroll mjekesor duhet t’ja kerkoje edhe Presidenti dhe Kryetari i Parlamenti si pergjegjesit ligjore ne vendimarrje te rendesishme.

  Reply to this comment
 13. galaxy November 13, 12:45

  E Hoxha he tungjatjeta…po i dalin të gjitha me rradhë.

  Reply to this comment
 14. ani November 13, 13:02

  Eshte e vertete qe ne shqiptaret kemi shume probleme por kjo eshte CMENDURI,Eshte si ti thuash VDEKJES MIRESEVJEN.Asnje prindi nuk mund t’ia imponosh vdekjen e femijeve te vet as Rama e as SHBA-JA.

  Reply to this comment
 15. perroi i Resmanit November 13, 13:07

  Per sa kohe qe do jete ne politike Muahamet Kadaf Sali Berisha , populli yne e ka shume te veshtire qe te orjentohet ne rrugen e drejte per ti kerkuar hesap Edi Rames qe te mos pranoje cdo gje qe mund ti vij si ……. QOFTE E DJEGUR EDHE PSE , NGA ALEATET STRATEGJIK .

  Reply to this comment
 16. Ilda November 13, 13:22

  Meqenese ky operacion behet ne kuadrin e OKB,
  neqoftese per fat te keq, do ti pranojme armet kimike, por jo groposjen e tyre,

  atehere nje nga kushtet qe duhet te vere qeveria e Shqiperise, eshte te kerkoje nga OKB anetaresimin e Kosoves ne OKB si shtet Sovran, me te drejta te plota si te gjitha shtetet e tjera.
  Kjo, pervec rendesise patriotike, do te na bente edhe ne, te pakten, partnere me reciprocitet dhe jo servile te bindur
  Neqoftese OKB nuk do e pranonte anetaresimin e Kosoves,atehere edhe qeveria jone do ishte ballelart dhe do kishte nje argument me teper per te mos i pranuar armet kimike ne venin tone.

  Reply to this comment
 17. ra ta si November 13, 14:31

  gjeja qe mund te ndodhe ne rast mosbashkepunimi eshte qe SHBA te mos frenoje greqine dhe serbine ne politikat e tyre antishqiptare dhe atehere do te shohim sa trima do tregohen gjoja ambientalistet pedeiste edhe ata pedrot protustues nga kosova ,sepse keto dy lloj qelbesirash e kane treguar veten kur kombi ka qene ne rrezik.

  Reply to this comment
 18. eri November 13, 14:41

  Nuk ka armik me te madh se sa Ai ” Mik” qe ne vend te te ndihmoje, te siell miell qe te te helmoje. Ne se vertete QEVERRIJA e ka pranuar qe te vijne ARMET SIRIANE tek ne per tu shkaterruar, at’here QEVERI dhe PARLAMENT te sikterrisen.
  Po ju “MIQ” Amerikane, c’ borc ju kane SHqipetaret qe doni ti helmoni??//??. Me siguri do ti shperbleni PUTHA…….. duke ju dhene PASAPORTA, qe te jetojne ne Amerike, se ata e dijne dhe ju e dini se ketu jeta merr fund. Ato arme i ka prodhuar SPIUNI PUTIN, perse nuk detyrohet RUSIA ti marre mbrapsht, a po nuk ka vende ne SIBERI per ti depozituar , a po per ti shkaterruar??//??..Populli ti therras mendjes e ta qerroj edhe kete Qeverri…

  Reply to this comment
 19. Arber November 13, 16:06

  Mjaft u bet kaq trima .ja u kemi par trimerin kur ishte sala ne pushtet .ju doni diktatur si enveri dhe sala e rini si muter pastaj nuk levizni as buzen.palloshet e saliut shpresojn me kete rast te perfitojn e te zene kariket per te vazhduar pasurimin.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*