Ekspozita “Habitat dhe Hapësirat Ndërmjet”, një udhëtim imagjinar

August 23, 2018 16:51

Ekspozita “Habitat dhe Hapësirat Ndërmjet”, një udhëtim imagjinar

Artisti i njohur shqiptar që jeton në Bruksel, Dastid Miluka ka sjellë për herë të parë në Tiranë ekspozitën e tij me 21 vepra arti.

Piktori ka ndërthurur në koleksionin “Habitat dhe Hapësirat Ndërmjet” personazhet reale me fantazinë e hapësirës dhe ngjyrave.

Miluka eksploron në veprat e tij të artit vizione të cilat i kanë fillesat në moshë të hershme, por që e frymëzojnë atë ende.

Me këtë ekspozitë, artisti i mundëson publikut një udhëtim sa të njohur aq dhe imagjinar.

Ekspozita “Habitat dhe Hapësirat Ndërmjet” do të qëndrojë e hapur për publikun gjatë gjithë gushtit.

s.a/dita

 

August 23, 2018 16:51
Komento

1 Koment

 1. Guri Naimit D(Dh.Xh.) August 24, 03:31

  Sastil Miluka suksese dhe gjithe te mirat per sa po beni me ate mjeshterine tuaj si Piktor.Urime per ate demostrim ne atdheun tuaj Tiranen.Pershendetie te vecanta families Miluka si gjysh rritur ne Tirane.
  Suksese djali asaj famile te nderuar Miluka,sa ender Kam sa ta shoh te realizuar,deshiren time qe nipi qe po mbaron “Doktrature”per Piano specializuar,te japi koncertin e tij te pare,(ne Tiranen e prinderve te tij), ai lindur rrugeve te emigracionit.(Korrik 1991) e pikerisht ne Athine,shkolluar plotesisht ne Toronto (gjimnazin), ne Katrin, Univeristetin dege arteve,Otava dy vejt pas universitet dhe tashme ne Montreal viti dyte “Doktoraturen”per pianist. Faleminderit ketij shteti human te kanadase per mbeshtetien.
  Pikerisht keto dite Ai familiarisht shkuar ne Europe e marre erren e kontinentit tone ,me atdheun tone Shqiperine e dashur,ju bere ate gje te bukur sa atdhetare;hapur ate ekspozita.Pasardhes pasues paci.
  Sukseset ju pasofshin djali Darsid MILUKA.
  83 vjecari mesues;
  Guri Naimit D.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*