Ekstradohet drejt Italisë 52-vjeçari i kërkuar për pjesëmarrje në organizatë kriminale

November 5, 2015 19:35

Ekstradohet drejt Italisë 52-vjeçari i kërkuar për pjesëmarrje në organizatë kriminale

Autoritetet e policisë shqiptare kanë ekstraduar drejt Italisë një person që kërkohej nga drejtësia e vendit fqinj për disa vepra penale.

Edmond Tepshi, 52 vjeç, nga Durrësi akuzohet nga drejtësia italiane për veprat penale “Pjesëmarrje në organizatë kriminale” dhe “Trafikim lëndësh narkotike (kokainë)”.

Arrestimi i këtij shtetasi në Shqipëri me qëllim ekstradimin drejt Italisë bë i mundur në sajë të bashkëpunimit mes Interpol Tirana dhe Interpol Roma.

November 5, 2015 19:35
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*