Ekstradohet Gerd Gjenerali, vrasësi i “të fortit” Naim Zyberit

November 25, 2014 09:29

Ekstradohet Gerd Gjenerali, vrasësi i “të fortit” Naim Zyberit

Gerd Gjenerali, i dënuar për vrasjen e “të fortit” të Tiranës, Naim Zymberi, është ekstraduar mbrëmjen e djeshme nga Italia.

Gjenerali është dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e ndodhur 17 vjet më parë.

Ai, së bashku me Arben Grorin, vranë në fund të vitit 1997 në një spital në Milano, Naim Zyberin, pasi e kishin plagosur më parë.

Sipas autoriteteve italiane, Gjenerali kishte marrë pjesë edhe në plagosjen e Zyberit.

Po kështu, dyshohet se ishte ai që kaloi sigurinë në spital, duke e fshehur pistoletën me të cilën u krye krimi, në një tufë me lule dhe dukë u thënë efektivëve të policisë italiane se ishte mik i Zyberit.

Arben Grori e akuzonte Zyberin për vrasjen e të vëllait të tij, Arturit, në korrik të vitit 1997.

Edhe Grori po e vuan dënimin me burg përjetë në Shqipëri.

November 25, 2014 09:29
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*