Elbasan, kapet në arrati i dënuari për mashtrim

October 11, 2014 09:25

Elbasan, kapet në arrati i dënuari për mashtrim

Seksioni Kundër Krimit Ekonomik dhe Financiar, beri dje të mundur lokalizimin dhe ndalimin e të kërkuarit Ilir Muzhaqi, 46 vjeç, banues në Tiranë. Burime zyrtare thanë se Muzhaqi kërkohej sepse Gjykata e Rrethit Elbasan, në bazë të vendimit të dhënë në mungesë ndaj tij, e ka dënuar me 3 vjet dhe 6 muaj burg, për veprën penale të “mashtrimit”, krim i kryer në bashkëpunim. Pas arrestimit u njoftua prokuroria dhe Muzhaqi u dërgua në paraburgim për të vuajtur dënimin e gjykatës

October 11, 2014 09:25
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*