Elbasan, procedim penal për mjekun e urgjencës

May 29, 2015 09:21

Elbasan, procedim penal për mjekun e urgjencës

Policia e Elbasanit ka nisur procedimin penal ndaj mjekut të urgjencës I.XH., banues në Elbasan, për shkak të vdekjes së një pacienteje 50 vjeçe , e cila ka humbur jetën në shtëpi pasi pak më parë kishte marrë ndihmën mjekësore.

Shtetësja me inicialet H.F., ishte mjekuar në urgjencën e spitalit të Elbasanit dhe tashmë mjeku do të procedohet për veprën penale “mjekim i pakujdesshëm”.

May 29, 2015 09:21
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*