Elbasan/ Sekuestrohen 30 granata, armë e municione

February 15, 2016 19:15

Elbasan/ Sekuestrohen 30 granata, armë e municione

Finalizohet me Sukses Operacioni i Koduar “ZARANIKA”.
Sekuestrohen municione luftarake, drogë dhe një sasi lekësh dhe valutë.

Sekuestrohen 2500 fishekë pistolete, 1000 fishekë automatiku, 13 granata dore ofensive, 17 granata dore difensive, 30 copë ndezës metalike, 3 krëhëra automatiku, si dhe 1 kg Cannabis Sattiva, 65 400 lekë (të reja), 500 Euro dhe 1000 dinarë.

Arrestohen në flagrancë dy shtetas për “Trafikim të armëve dhe të municionit” dhe “Prodhim dhe shitje të narkotikëve”

Mbi bazën e informacioneve të marra në rrugë operative, Specialistët e Sektorit Kundër Narkotikëve dhe Trafiqeve, në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, finalizuan me sukses operacionin e koduar

February 15, 2016 19:15
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?