Elbasan, sekuestrohen 740 kg duhan

September 6, 2015 13:00

Elbasan, sekuestrohen 740 kg duhan

Drejtoria e Përgjithshme e Doganave, në orët e para të mengjesit të së dielës, njoftoi se është zhvilluar një operacion në tregun informal të duhanit, ngritur në sheshin pranë kryqezimit të Cërrikut dhe si rezultat i kontrollit të ushtruar u sekuestruan dhe konfiskuan rreth 740 kilogramë duhan i grirë, i ambalazhuar në qese plastike, gati për shitje.

Mësohet se tregtarët që kishin nxjerrë për shitje sasinë e duhanit të sekuestruar janë fermerë, kryesisht nga Qarku i Elbasanit.

Sasia më e madhe e duhanit të grirë u braktis nga fermerët tregtarë në momentin që mbërritën grupet e kontrollit dhe kryen veprimet për konfiskimin e mallit.

September 6, 2015 13:00
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*