Eleni Foureira: Shqipëria nuk më dha 12 pikë për këtë arsye

May 14, 2018 22:12

Eleni Foureira: Shqipëria nuk më dha 12 pikë për këtë arsye

 

Këngëtarja Eleni Foureira ka mbërritur sot në Athinë pas përfundimit të garës në Eurovizion, ku u rëndit e dyta me këngën e saj ‘Fuego’.

Eleni ka folur për herë të parë për eksperiencën  saj në këtë kompeticion, ku ka treguar se edhe pse u mërzit pasi ishte shumë afër fitores, ajo prapë është shumë krenare për  veten e saj dhe për Qipron që arritën të ishin ballë përball me një shtet të fuqishëm si Izraeli.

Mirëpo në mediat greke u përfol shumë se arsyeja që Qipro nuk arriti të fitonte ishte sepse Shqipëria i dha 12 pikë Italisë dhe jo Elenit.

Ajo  është pyetur nga gazetarët se si është ndjerë kur Shqipëria nuk i dha 12 pikë por 10 dhe përgjigja e saj i ka habitur të gjithë.

“Me dhanë 10 pikë, çfarë do të thuash me këtë? Me dhanë 10 pikë, ishim tre shqiptar pikët duhet të ndaheshin në një mënyrë, njëri do merrte 12 tjetri 10, vetëm për arsye patriotike dhe unë i falenderojë nga zemra shqiptarët sepse kur pash 10 pikët u gëzova jashtëzakonisht shumë”, është shprehur këngëtarja me origjinë shqiptare.

l.h/ dita

May 14, 2018 22:12
Komento

4 Komente

 1. Alban May 14, 22:33

  Respekte Entela! Je nje mbretereshe shqiptare dinjtoze. Suksese te metejshme!

  Reply to this comment
 2. Shume mir i eshte pergjigjur Grekeve . May 14, 22:40

  Ne Realitet Eleni eshe futuesja e ESC dhe se
  Kllockes Izraelite me Pulat pas i ishte premtuar cmimi
  nga Politika .
  Keshtuqe Eleni duhet te ndihet fituesja e Festivalit Europian .
  Dhe tjetra nji keshille do kisha un per ate vajze qe mundet te arrije shume ne Skenen e kenges . Te ket kujdes e mos japi shume “Cmim” nga vetja e saj ,pra nga e kaluara e saj , duke ruajtur personalitetin e saj e dinjitetin familjare ,pra duke mos treguar gjera te cilet e ulin personalitetin ne nivele te papranushme per nji Shqiptare Artiste . Fol pak e sakt per te kaluaren e ske perse hyn ne hollesira edhe pse si femije mundet te jesh ndeshur me situata te veshtira ekonomike ne nji shtet qenesh Grek .
  I uroj shume suxsese ne karieren e saj si kengetare

  Reply to this comment
 3. Thuaji Grekeve Entela. May 14, 23:24

  Shqiptaret s’me dhane dy pik para syve tuaj ,
  por me dhuruan
  Mijra sms qe te fitoja e qe greket si shikonin dot .
  Shqiptaret i mbrojne shqiptaret e vertete kudo ata jane dhe i deshirojne me te miren ne jete .

  Reply to this comment
 4. Amerikani May 14, 23:40

  Respekte vajze! Pergjigje te bukur i ke dhene.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*