Elmar Brok: Opozita i arriti rezultatet e bojkotit (por ende s’po kthehet në Kuvend)

October 26, 2014 16:35

Elmar Brok: Opozita i arriti rezultatet e bojkotit (por ende s’po kthehet në Kuvend)

Partia Popullore Europiane do të vazhdojë të mbeshtesë kërkesat e opozitës shqiptare.

Kështu u shpreh kryetari i Komisionit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Europian, Elmar Brok.

Ai tha për ABC News se diskutimi në Bruksel i shqetesimeve te opozites shqiptare ka dhene rezultatet e para.

“Ne do vazhdojmë t’ia kërkojmë këtë Komisionit Europian.

Por ndërkohë, jemi njoftuar se ngritja e këtyre çështjeve nga ana jonë ka dhënë rezultatete pozitive, Opozita tashmë mund të gëzojë të drejtat e saj kushtetuese, që duhen garantuar.

Ne do ta ndjekim situtën me vëmendje dhe do ti kërkojmë Komisionit Europian të vazhdojë proçesin”, tha ai.

Por, pavarësisht plotësimit të kërkesave, opozita nuk ka dhënë asnjë shenjë se ka ndërmend që të kthehet në Kuvend.

PD thotë se do të kthehet vetëm me një marrëveshje ndërkombëtare.

October 26, 2014 16:35
Komento

3 Komente

 1. Daniel October 26, 18:00

  Nuk i ka aritur te gjitha .Kerkon garannci qe nuk do te arestohen.Ne se nuk harihet,atehere do te fillijme protestat,me motiv ritjen e çmimit te energjise,studentet etj .

  Reply to this comment
 2. Pëllumb zaimi October 26, 21:47

  “Do të kthehet vetëm me një marrëveshje ndërkombëtare”,- thuhet nga banda pd-iste!? O milet,dëgjoni e mbani vesh se kemi mes nesh një opozitë që ka shkuar për lesh!? Duan të jetë dhe përfaqësuesi sërb në këtë “marrëveshje ndërkombëtare”!? Kështu thuhet këtej nga lagjia jonë? Po sikur t’ju kënaqet trapi me marrëveshje ndërkombëtare dhe pastaj të thonë se “kemi kërkuar marrëveshje ndërplanetare” si i bëhet hallit? O milet,- shtëpia buzë lanës ka vënë kushtet e putanës? O milet…nderime për ju se po qe për këtë bandë me sharlatanë persònalisht i mar për bythe dhe i hedh në Lanë!?

  Reply to this comment
 3. salah August 13, 21:00

  Elmar Brok, por duhet të shkojnë në shtëpitë e tij në Kiev. Ai është tërësisht i korruptuar, flet si një fëmijë i vetëm, pasi kriminelët

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim