Elvis Çefa nën hetim nga prokuroria për kthimin e pronave

October 13, 2014 14:49

Elvis Çefa nën hetim nga prokuroria për kthimin e pronave

Prokuroria e Tiranës ka konfirmuar regjistrimin e procedimit penal për nenkryetarin e KLD –së Elvis Cefa, për veprën e shpërdorimit të detyrës në kohën që ai ka drejtuar Agjensinë e Kthimit dhe Kompensimit të Pronave.

Konfirmimi i organit te akuzes eshte bere per Komisionin Hetimor Parlamentar, per dy anetaret e KLD-se zgjedhur nga kuvendi, raporton TCH.

Ky komision iu drejtua organit te akuzes me kerkesen per informim nje jave me pare, pasi anetari i tij Taulant Balla, beri publike nje leter qe ish-zevendesdrejtori i Përgjithshem i Policise Agron Kuliçaj, i dergonte ish-ministrit te Brendshem te asaj kohe, Bujar Nishani, ku e vinte ne dijeni per shkeljet e Çefes ne krye te Agjensise ne tjetersimin e prones publike dhe private.

Nuk dihet nese vetem kjo leter ka perbere bazen e hapjes se procedimit per Çefen nga ana e Prokurorise.

Aktualisht kjo çështje vazhdon të hetohet. Eshtë një informacion që ne na duhet ta kemi në konsideratë për ta ndjekur. Bëhet fjalë për veprimtarinë e zotit Çefa, gjatë kohës që ai ishte drejtor i përgjithshëm i Agjencisë së Kthimit të Kompensimit të Pronave”, tha deputeti i LSI-së, Spartak Braho.

Ky konfirmim i Prokurorise do te reflektohet edhe ne raportin perfundimtar te ketij Komisioni, pohuan anetaret e tij.

October 13, 2014 14:49
Komento

4 Komente

 1. MANUSHAQA October 13, 16:00

  DHALLA DO TE BEJ ZHUREM TE HAROHEN BEMAT E TIJA??

  Reply to this comment
 2. Toni October 13, 16:37

  sali kerme berisha ka bere katerrmen me vjedhje+tjetersimin e pronave ne Kavaje bashke me zorraxhinjte qe i shkojne pas sidomos ky pede cefa i pari zari zhelefines..baterdine kane bere…

  Reply to this comment
 3. iri October 13, 19:52

  Ishte vetem shperblimi per meritat qe iberi vicidolasi ketij miut shkodran , po u hapen mire kartat do shihni se si e ka menderosur tere bregdetin , mund te dalij edhe vrasja e gjykatesit te Vlores S Ikonomi.Krimet qe kane bere ky e kallepi I ketij palo juristi do peshtjellojne p.d., e do reagoje arkiva se po shkelet pamvaresia e drejtesise, ndaj nuk veme ne parlament,,,,,,,!

  Reply to this comment
 4. asllan gjeta October 14, 07:44

  Ky ndyresire ia la tokat e portoromanos SADIK LLULLES ,toka qe ishin lene per kompensimin e ish pronarve.Keto toka i shiti te fgjitha SADIK LLULLA duke lene me gisht ne goje ish pronaret,te cilet sot bredhin zyre me zyre.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim