Elvis Cefa: Po kërkojnë eleminimin e kokave të KLD-së

July 31, 2014 08:31

Elvis Cefa: Po kërkojnë eleminimin e kokave të KLD-së

Nënkryetari i Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Elvis Cefa, ka reaguar pas padisë në drejtim të tij.

Cefa thotë se kjo akuzë është e pritshme.

Sipas tij, mazhoranca po kërkon eleminimin e kokave të KLD-së.

Pasi u njoha me kallëzimin penal të bërë në orët e vona të natës ndaj meje nga drejtuesit aktuale të AKKP, dëshiroj të sqaroj me përgjegjësi të plotë opinionin publik se gjatë kohës që kam drejtuar atë agjenci, në periudhën 2009 – 2012 nuk kam dhënë asnjë vendim në favor të subjektit në fjalë.

Këtë akuzë, që në fakt ishte e pritshme, referuar zhvillimeve të fundit, e konsideroj një sulm për shkak të detyrës që aktualisht mbaj, sulm i cili vërteton më së miri qëllimin e vërtetë të “reformës” ne sistemin e drejtësisë, e cila tashme po synon “eliminimin e kokave” në Këshillin e Lartë të Drejtësisë.

 Kjo akuze, me forcon bindjen dhe me shton edhe me tepër vullnetin për të bërë maksimumin në garantimin e plotësimit të detyrimeve të mija kushtetuese qe sistemi i drejtësisë në Shqipëri të jetë i pavarur nga politika.

 Jam dhe mbetem i hapur të kontrollohem nga kushdo, jo vetëm për këtë çështje por për të gjithë aktivitetin tim 17-vjeçar në administratën shtetërore”, tha Cefa./b.l

July 31, 2014 08:31
Komento

9 Komente

 1. hason peshkatari July 31, 08:38

  pirdh pirdh se lirohesh!! shyqyr qe jane medijat tju shohim pislliqet se sa per drejtesin tende, ti je i pa fajshem 🙂

  Reply to this comment
 2. paradox July 31, 08:45

  E para, vendimet merren nuk jepen, e dyta, ke te drejte kur thua jo ne favour te subjektit, sepse ne te vertete eshte ne favorin tend dhe e treta dhe me e rendesishmja faleminderit qe e pranon se antaret e KLD ndahen ne KOKA dhe antare te thjeshte. Tani jep doreheqjen deri sa te mbarojne hetimet dhe mos e perdor vendin e punes per shantazh.

  Reply to this comment
 3. andrea July 31, 09:33

  Uau!!!!Koke e madhe dhe ky???Nga na doli??Aman mos e coni dem se eshte e ardhmja…me koke k..i si ky pjell vetem hajdute e maskarenj!!

  Reply to this comment
 4. Naci July 31, 09:45

  Po ky kelysh ku…ve e paska gjet rrugen e pasurimit!!!!!!

  Reply to this comment
 5. dorela July 31, 10:56

  Zhapik.. ….

  Reply to this comment
 6. lejleku July 31, 11:03

  Elvis . Nese jane te verteta keto qe shkruhen per ty eshte fatkeqesia me e madhe e ketij populli i cili shpreson tek e ardhmja e tij ne drejtesi tek bijte e nipat e tij.
  Ne nje moshe te re te punosh dy dekada ne shtet ne organet me madhore te tij e te perflitesh per korrupsion galopant nuk te falet .
  Sidomos pozicionit qe mban….eshte per te vene duarte ne koke .
  Ju me keto veprime ju thoni Shqiptareve , ikni nga syte kembet ketu ka vend vetem per hajdutet.

  Reply to this comment
 7. dajti July 31, 12:19

  bobo na i shpifi ,,,,,,,,,,,,,,

  Reply to this comment
 8. Pasquino July 31, 22:26

  Po kerkojn eliminimin e satome..
  Ku i gjete gjith kto prona bytha jote!!!
  Nga dolen gjith kto pare?

  Reply to this comment
 9. islam August 1, 10:24

  Sa per informacionin e te gjitheve ju, familja Preza – Kalaja eshte nje nder familjet me te respektuara. Kjo familje ende nuk ka marre asnje meter katror se prona i eshte vjedhur dhe i’u eshte kthyer familjes CENA dhe VELI dhe ne vend qe Prokuroria te merret me keta hajdute dhe me ata funksionare politik qe jane pas tyre, meren me gjera qe s’kane ndodhur e s’jane kerkuar kurre. “HAJDUTET SHPREHEN KAPNI HAJDUTIN”. Shikoni mire dokumentat ne Arkiven e AKKP dhe ne hipotek se do gjeni se kush i ka pronat TUNXH VATNIKAJ, FAMILJA JASHARI, CENA DHE FAMILJARET SE KANCELARES SE GJYKATES SE DURRESIT ARDENA VELI MIKESHES SE NGUSHTE TE PROKURORES INA RAMA qe te gjithe kallzimet kundra ketyre familjeve i ka pushuar.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*