Email­i që provon projektligjin e ri për taksat

August 8, 2015 17:53

Email­i që provon projektligjin e ri për taksat

Kryeredaktorja e revistës Monitor, Ornela Liperi, ka bërë publik një email drejtuar zyrtarëve kryesorë të financave dhe administratës tatimore në vend, i cili dëshmon se Ministria e Financave, në bashkëpunim me misionin e FMN-së, kanë hartuar draft ligjin e ri për tatimin mbi të ardhurat.

Email­i u përcjell për diskutim projektligjin e ri dhe kërkon mendim prej tyre.

Email­i:

From: Arjana Dyrmishi [mailto:[email protected]] Sent: 14/07/2015 7:08 PM To: ‘[email protected]’; artur papajani; ‘[email protected]’; ‘[email protected]’; ‘[email protected]ëc.com’; ‘[email protected]’; ‘[email protected]­al.com’; ‘[email protected]­attorneys.com’; ‘[email protected]’; ‘[email protected]­ashta.al’; ‘[email protected]’; ‘[email protected]­al.org’; ‘[email protected]’; ‘[email protected]ë.com’; ‘[email protected]’; ‘[email protected]’; ‘[email protected]’; Enkeleida Pipa; Vilma Rakipi; Mimoza Dhembi; Androkli Kokthi; [email protected]; [email protected]; alban zusi; [email protected]; Nikolla Lera; Koli Bele

Cc: Irena Beqiraj; Spiro Brumbulli

Subject: Percillet per mendim draftligji i ri i tatimit mbi te ardhurat personale Përshëndetje, Ministria e Financave në bashkëpunim me misionin e FMN kanë hartuar draft ligjin e ri për tatimin mbi të ardhurat.Ju lutem gjeni bashkëlidhur kopje të draft ligjit për mendim dhe komente, me trach change. Për arsye se draft ligji është punuar me FMN dhe per te pasur me shume kohe, po jua përcjellim në gjuhën angleze. Javes tjere drafti do tju percillet edhe ne gjuhen shqipe Do të vlerësonim dërgimin e komenteve tuaja brenda datës 30 gusht 2015.

Ju faleminderit, arjana

Arjana Dyrmishi Drejtor Drejtoria e Politikave dhe Marrëdhënieve Fiskale/ Directorate of Fiscal Relations and Policy Ministria e Financave/ Ministry of Finance Cel: +35568 40 86 152

timthumb

August 8, 2015 17:53
Komento

4 Komente

 1. elio August 8, 19:15

  Ky eshte ministri me i trashe dhe i paafte qe kemi patur ndonjehere…sa eshte ky cdo gje shkon keq…

  Reply to this comment
 2. maskarenjte August 8, 20:22

  Keta po perpiqen me cdo kusht ta rrenojne vendin ekonomikisht. Gjeja me e pare qe ju vjen ndermend kur ka veshtiresi ta shkarkojme tek fukarenjte. Nuk duan te prekin llogarite e tyre bankare ne qipro, zvicer, Maqedoni etj, etj. Shikoni ne Greqi cbehet politikanet kane nje surrat gjithandej.

  Reply to this comment
 3. Ervin August 9, 09:16

  Nqs Rama nuk nderron te pajten 3 ministra (Cani, Ahmetaj, Gjiknuri) do te jete edhe fundi i Rilindjes dhe nuk do te kete fare nevoje qe LSI ti japi shklemin e fundit.

  Reply to this comment
 4. Darius August 9, 09:52

  O Popull Mos e RRUANI FARE….se asnje se RRUAN PER JU..!!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin