Emergjenca nga reshjet e borës, ministria e Mbrojtjes: Qarqet më problematike

February 25, 2018 10:59

Emergjenca nga reshjet e borës, ministria e Mbrojtjes: Qarqet më problematike

 

Qarku i Dibrës dhe i Kukësit janë qarqet ku situata me reshjet e borës paraqitet më problematike.

Këtë informacion e bëri të ditur Ministria e Mbrojtjes, që gjithashtu njofton se grupi i vlerësimit të Qendrës së Bashkuar Operacionale dhe përfaqësues të drejtorisë operacionale janë në krye të detyrës.

“Nga raportimet dhe vlerësimet, më problematike situata paraqitet në Qarkun Dibër dhe Qarkun Kukës”, njofton ministria e Mbrojtjes.

Ndërkohë mësohet se mjetet dhe forcat janë në gatishmëri dhe po vijon koordinimi me strukturat e emergjencës në pushtetin vendor.

a.s/dita

February 25, 2018 10:59
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*