Emigrantët afrikanë “pushtojnë” plazhin e nudistëve në Spanjë (Foto)

July 27, 2018 22:38

Emigrantët afrikanë “pushtojnë” plazhin e nudistëve në Spanjë (Foto)

 

Dhjetëra emigrantë afrikanë janë fotografuar sot duke u dyndur në një plazh nudistësh të Spanjës.

Pamjet dramatike, të marra në plazhin e Tarifës tregojnë një grup prej më shumë se 30 emigrantësh që zbresin nga një barkë përpara se të shkojnë në pyjet përreth plazhit, për t’iu shmangur rojeve kufitare spanjolle.

Kryebashkiaku i portit spanjoll të Algeciras paralajmëroi se qyteti i tij është në prag të një “krize të re emigracioni”,  pasi 1000 të sapoardhur kanë “përmbytur” qytetin e tij vetëm në javën e fundit. José Ignacio Landaluce paralajmëroi se qyteti i tij rrezikohej të bëhej “Lampedusa e re”.

Spanja e ka tejkaluar Italinë si destinacionin e preferuar për ardhjen e emigrantëve në Evropë këtë vit, pas masave të ministrit të Brendshëm të Italisë, Matteo Salvini, për të ndaluar anijet me emigrantë që hyjnë në portet e vendit.

o.j/dita

July 27, 2018 22:38
Komento

5 Komente

 1. Plaku Xhuxhumaku July 28, 01:36

  Mos! Iu paskan prish rehatin. Ishte gje nje person me emrin Edvin Rama midis plazhistave?

  Reply to this comment
 2. MH July 28, 02:02

  Spanje te gjete bythejasht pergaditu te gershetosh zakonet e emigranteve me popullin tend.
  Nji Europe e dikurshme pushtuese globit.Sot nji Europe e pushtuar paqesisht nga trashigimtaret e pushtuesve “eksplorojne” Spanjen.
  Spanja dikur ekspoloratore drejt aventurave te globit ne gjetjen,pushtimin apo zbulimin e vendeve dhe te popujve njkohesisht edhe per ti skllaveruar per vete dhe per ti shitur te tjerve.Sot destinacion per emigrantet e zbulimit te dikurshem te aventuriereve i kthehen pushtimit te spanjes pushtuese te dikurshme,jo ushtarakisht por vetem fizikisht per te mbijetue.Ndaj nuk duhet te bezaj e te ankohet.Nji fjale e popullit Shqiptare,thot:Cfare ke ba do te gjej.Spanje te gjete bythejasht pergaditu te gershetosh zakonet e emigranteve me popullin tend.

  Reply to this comment
 3. Arben July 28, 06:47

  kalojne qe kalojne, tu fusin ndonje rrip atyre ne plazh.

  Reply to this comment
 4. toni July 28, 16:48

  O plaqku meqenese te ka ngel fiksim E Rama te qift nonen

  Reply to this comment
  • Plaku Xhuxhumaku July 29, 01:39

   o toni, nonen time s;ka ku e gje njeri, veç po germoi ne Shtish Tufine, po e di ti qe baba i Edvinit i qinte gruan Edvinit, dhe Edvini e hodhi ne gjyq? A ke noi fiksim per ket pune ti apo te duket normale?

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*