Tritoli ndaj Tahirit, Emirjon Gjuta lihet në burg pa afat

February 27, 2015 11:23

Tritoli ndaj Tahirit, Emirjon Gjuta lihet në burg pa afat

Emirjon Gjuta do të qendrojë në burg pa afat, deri në përfundimin e hetimeve të prokurorisë.

Vendimi është dhënë nga ana e Gjykatës së Krimeve të Rënda.

Fillimisht për Gjutën ishte dhënë masa e sigurisë “arrest me burg” për 15 ditë, por tashmë masa ndaj tij ka ndryshuar.

Emirjon Gjuta është personi që shiti kartën e telefonit me të cilin u aktivizua tritoli në farmacinë e babait të Saimir Tahirit.

Vetëm një ditë më parë ndërkohë, u arrestuan edhe tre kushërinjtë e tij.

Një prej tyre, Vladimir Gjuta, akuzohet edhe si organizatori i shpërthimeve të 10 shkurtit në Tiranë.

February 27, 2015 11:23
Komento

7 Komente

 1. ismeti February 27, 12:44

  o po kendon bilbili or po kendone

  Reply to this comment
 2. driti February 27, 15:07

  Kur ishim te vegjel perdornim nje shprehje: Me te pyetur shkon deri ne

  Stamboll.

  Sot, per krimet, nuk duhet anashkaluar kjo shprehje, por me tjeter drejtim:

  Me te pyetur shkon deri te Sali Berisha..

  Reply to this comment
 3. . February 27, 16:25

  Shteti Shqiptar.

  Beni zap maloket,
  verini te punojne,
  se kurre nuk kane zene pune me dore,
  prandaj kane mbetur kaq shume mbrapa njerezimit.

  Sot te gjithe jane te “stukuar” me xhel dhe “arme” ne duar.

  Reply to this comment
 4. Skifteri February 27, 17:15

  ***…Ky zagar i Flamurit pa bishte dhe i Sales te damkosur ne krime, duket se eshte plotesishte autori kamikaz i krahasuar nga pamja ne kamer te sigurise , duhet bere nje prove te vishet si ai, dhe me biçiklete te fiksohet momenti kure ai armatosi siguresen eksplozivit dhe te ngjitet tek muri duke e vendosur te kaloriferi i farmacise ,te krahasohen dy pamjet dhe do te shikoni se eshte i njeti iriq me gjemba… eshte me e lehte qe e zuri policia kete iriq ,se sa ta mbashe ne burge se te shpon me gjemba te drejtesise se dhyer !!…??

  Reply to this comment
 5. Mark uk February 27, 18:05

  Nuk ja kane vene Tahirit po babajt te Tahirit o gazetaruc partiak.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim