Emrat/ Deputetët që votuan pro dhe kundër ligjit të mbetjeve

September 23, 2016 09:46

Emrat/ Deputetët që votuan pro dhe kundër ligjit të mbetjeve

Pr/ligji  “për disa shtesa dhe ndryshime në ligjin nr. 10 463, datë 22.9.2011, “për menaxhimin e integruar të mbetjeve”, të ndryshuar kaloi me 63 vota pro, 26 kundër dhe 4 abstenim.

Ndërkohë disa deputetë të PS, LSI-se, PDIU nuk votuan

Ne po ju sjellim emrat e deputetëve kush votoi kundër, abstenim  apo pro këtij ligji në seancën parlamentare të 22 shtatorit 2016

Deputetët që votuan kundër

Ben Blushi, PS

Mimoza Hafizi, PS

Dashamir Peza  PS

Vangjel Dule i PBDNJ

Arben Ristani PD

Jorida Tabaku PD

Edi Paloka PD

Flamur Noka PD

Eduard Selami PD

Arben Imami PD

Asllan Dogjani PD

Florion Mima PD

Albana Vokshi PD

Gert Bogdani PD

Bedri Mihaj PD

Liljana Elmazi PD

Elena Qirici PD

Astrit Veliaj PD

Kozma Dashi PD

Bedri Hoxha PD

Roland Keta PD

Dhurata Çupi PD

Alban Zeneli PD

Deputetët që nuk votuan

Ilir Meta LSI

Spartak Braho LSI

Vangjel Tavo LSI

Ylli Shehu LSI

Arta Dade PS

Erion Braçe PS

Tom Doshi PS

Bashkim Fino PS

Parid Cara PS

Eduard Ndocaj PS

Mirela Ferracaku PS

Vladimir Kosta PS

Enkelejda Shkreli PS

Fatmir Toçi PS

Mira Shehu PS

Shëptim Idrizi PDIU

Tahir Muhedini PDIU

Mesila Doda PDIU

Aqif Rakipi PDIU

Omer Mamo PDIU

Aldo Bumçi PD

Oerd Bylykbashi PD

Majlinda Bregu PD

Ridvan Bode PD

Jozefina Topalli PD

Sali Berisha PD

Myqerem Tafaj PD

Genc Ruli PD

Edmond Spaho PD

Gjergj Papa PD

Albina Deda PD

Eduard Halimi PD

Igli Cara PD

Dashamir Shehi PD

Nard Ndoka PD

Arbiola Halimi PD

Mhill Fufi PD

Keltis Kruja PD

Gjovalin Bzheta PD

Keltis Kruja  PD

Irma Kopliku PD

Dashamir Tahiri PD

Astrit Patozi PD

Agron DUKA PA

Fatmir Mediu PR

Deputetët që abstenuan

Përparim Spahiu i LSI-së

Klodiana Spahiu PS

Luljeta Arapi  PS

Genc Pollo PD

September 23, 2016 09:46
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*