Emrat e kandidatëve, Basha dy orë kokë më kokë takim me Berishën

April 7, 2015 16:50

Emrat e kandidatëve, Basha dy orë kokë më kokë takim me Berishën

Në prag të zyrtarizimit të emrave të kandidatëve më të cilët PD do të dalë në zgjedhjet vendore, Lulzim Basha është ngjitur në katin e 14 të kullës afër Pallatit të Kongreseve për të takuar Sali Berishën.

Mësohet se Basha ka pasur një takim për rreth dy orë me Berishën, për të marrë këshillat e fundit mbi përzgjedhjen e kandidatëve. Kjo, pasi shpesh herë emrat e propozuar nga Basha nuk janë pëlqyer nga Berisha, siç ishte dhe rasti i Dukës në Durrës.

Ishte kreu i PD, ai që propozoi fillimisht Agron Dukën në Durrës, por kur pa që Berishës kjo kandidaturë nuk i pëlqeu, u detyrua të tërhiqet, duke u shprehur se përzgjedhja do të bëhet sipas sugjerimit të strukturave dhe në bazë të sondazheve.

Partia Demokratike po përballet me probleme të mëdha para zgjedhjeve lokale të 21 qershorit, mbi përzgjedhjen e kandidatëve dhe marrëdhëniet e tensionuara me aleatët.

Pas daljes nga koalicioni të PDIU-së, rrezikon që PD-së t’i largohen dhe aleatët e tjerë.

April 7, 2015 16:50
Komento

13 Komente

 1. "Horri i Bulevardit" April 7, 17:45

  Shume kujtojne se diskutojne per kandidate bashkish, jo tek saliu diskutohet si te fillohet rremuja.
  Seshte rastesi, qe tritoli mori permasa te frkshme, ashtu sic nuk eshte rastesi qe shume nga ata qe deklllarojne se ja paskan dhene “voten” Rames, por qe sdo tja japin me, jane hedhur ketu me komente ne sulm,duke u cirrur se Rama po zgjedh kete apo ate.
  Saliu i ka transferuar te gjithe pederastet e 55-ses, qe te mbysin ketu ne Dita me komente.
  Shifni tani kur te hidhen si kecat, info, lovja, torja, baci e klodi.

  Reply to this comment
 2. Ardjan April 7, 19:06

  hajde hajde …merre me mend, se çfar reforme kane bere keta ne parti …shkon e pyt Berishen akoma !

  Reply to this comment
 3. SuloKapedani April 7, 19:20

  Porosia e parè e salqenit èshte qè lulushja me marifet te dalè i vetèm nè zgjedhje per tè pare se sa vota i kanè ngelur neto p.d.-ès.Humbjen e ka tè sigurtè.Pèrsa i pèrket komentuesève tè nenit 55 kukuvajka ngelet po kukuvajke,paçavurja nuk vlen mè pèr asgjè,tè tillè janè edhe ata qè komentojnè nè favor tè saleehqenserblulashit.

  Reply to this comment
 4. sara April 7, 19:52

  rrjeti i agjentures se UDBse serbe dhe inteligjenca ruse ne shqiperi permes deges se tyre qe jane zyrte e partise demokratike ne tiran dhe spiunet e qelbesirat e tyre ne kete parti Berisha me familje e basha e ristani kan emarr ofenzive qe te pembysin qeverin patriotike te Edi rames dhe ilir meten ne menyre qe te realizojn qellimin djallzor te tyre futjen e shqiptarve nen kontrollin e UDBse serbe dhe inteligjences ruse……kjo nuk guxon te ndodh …..kesaj duhet dhene pergjigje te merituar…..Arton Bajraktari eshte spiun serb dhe njeri i beishes e berishes dhe ka falsifikuar fletarrestin e interpolit nga belgjika….per Mark frokun…ofanziva e UDBse dhe inteligjences ruse kunder qeveris se tashme shqiptare duhet te has ne pergjigjje adekuate….dhe te pameshirshem

  Reply to this comment
 5. Agimi April 7, 23:15

  Te merresh akoma me saliun Kurr nuk do te Behet ky vend

  Reply to this comment
 6. berisha April 8, 02:21

  Mire thone vlonjatet o Sali baba jone kthehu perseri se 23 qershoro ishte loje .Kuptohet qe jane penduar jo vetwm vlonjatet por gjithe kombi sepse ky eshte legjendari kombit Shqiptare

  Reply to this comment
  • Alban April 8, 09:11

   Hahahahaha sa klluf qenke
   qenkan penduar vlonjatet thote …
   Jo ore jo nuk eshte penduar asnjeri po shyqyr qe e hoqem qafe se ata se do as shqiperia as bota perveçse ca trushpelarve dhe atyre qe benin pune te pista e fitonin lek nga mishmashi qe e beri salushi shqiperine tone te gjore…

   Reply to this comment
 7. shqip hesapi April 8, 02:55

  Do te merremi me Saliun se nuk ka kush bythe ta fuse brenda per te gjitha bemat e tij.Pastaj Berisha (e kam thene dhe poe them perseri) kerkon humbjen e Bashes qe me pas te vihet dhendrri i pare Abi,se Basha ishte i dyti dhe deri ketu ishte i vlefshem,sa ta merrte pak veten Abi.

  Reply to this comment
 8. lumi April 8, 05:56

  Te shporren kta maskarej nga Shqiperia

  Reply to this comment
 9. legjendari April 8, 09:14

  Si ky legjendari yt sali Berisha mos na ardhte me per nja 500 vjet , boj i bust ke oborri i shpise qe ta kesh kujtim kete legjendarin,,,,,

  Reply to this comment
 10. DREJTESIA April 8, 10:17

  Loja e ndyre me Agron Duken eshte nje corbe e shpifur e sajuar nga Sali Monstra.Duke ditur qe nuk e fitojne Durresin PD-ja vendosi te dale me 2 candidate,nje te PD-se dhe nje te PR-se dhe ne fund bashkim votash qe te fitojne Durresin.

  Reply to this comment
 11. Denid April 8, 10:21

  Kete corbe po sajon edhe ne Tirane me Gjergj Bojaxhiun dhe Sazan Gurin,do dalin me tre candidate dhe ne fund I dhurojne votat Lulushit mbasi ndryshe e dine qe nuk fiton.

  Reply to this comment
 12. Altini April 8, 10:43

  Agron Duka nuk eshte qe nuk I pelqen Berishes, por po ben lojen e Berishes dhe te Bashes. Duke “vetekandiduar” Duka I ben sherbimin me te mire Bashes per Durresin.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?