EMRAT/ KQZ bën gati vendimin, kallëzim penal 76 numëruesve që manipuluan votat në Tiranë

July 18, 2017 17:57

EMRAT/ KQZ bën gati vendimin, kallëzim penal 76 numëruesve që manipuluan votat në Tiranë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur të kallëzojë në prokurori 76 numërues të cilët sipas saj rezultuan të kenë falsifikuar rezultatet e votimit në Qarkun e Tiranës në 68 qendra votimi.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka bërë të ditur se pritet të mblidhte nesër, ku do të diskutojë  mes të tjerash, dhe lidhur më kallëzimin e personave “të ngarkuar me administrimin e procesit të votimit dhe numërimit të votave, të cilët kanë shkelur dispozitat e kodit zgjedhor, për Zgjedhjet për Kuvendin të datës 25 Qeshor 2017”.

Pra, nesër KQZ do të diskutoje lidhur me këtë situate kë ka pasur një sërë reagimesh dhe denoncimesh publike, pas zgjedhjeve të përgjithshme të mbajtura me 25 qershor.

“KQZ bën me dije se falsifikimi i rezultateve nga 76 numëruesit u zbulua gjatë rinumërimit të 68 kutive të votimit në Tiranë, pas kontestimit të rezultatit nga ana e PDIU-së dhe PS-së”.

​a) QV nr. 1558/1, numëruar nga Grupi i Numërimit nr. 1, të përbërë nga:
Gazmend Zela
Ardian Xhelani
Erjon Qehajaj
Fatri Petku

Find Out More >

61,736

b) QV nr. 1587/1, numëruar nga Grupi i Numërimit nr. 5, të përbërë nga:
Gani Briska
Altin Berak
Arber Tola
Romeo Lamce

c) QV nr. 1608, numëruar nga Grupi i Numërimit nr. 5, të përbërë nga:
Defrim Buzhiqi
Fatmir Drita
Jetmir Rrapi
Alban Cullhaj

d) QV nr. 1615/2, numëruar nga Grupi i Numërimit nr. 3, të përbërë nga:
Zamir Meta
Donald Myrto
Dritan Cani
Elton Diku

e) QV nr. 1665, numëruar nga Grupi i Numërimit nr. 5, të përbërë nga:
Liman Keta
Ilir Ago
Ylber Duka
Nazif Duni

f) QV nr. 1736, numëruar nga Grupi i Numërimit nr. 11, të përbërë nga
Bledar Doni
Viorela Manoku
Rejna Qystri
Denis Thali

g) QV nr. 1775, numëruar nga Grupi i Numërimit nr. 3, të përbërë nga
Enis Caslli
Dealda Borova
Rudina Haxhillari
Viron Mahmutaj

h) QV nr. 1796/1, numëruar nga Grupi i Numerimit nr. 5, të përbërë nga:
Besnik Cenko
Naser Mulaj
Arjan Dauti
Helidon Ormeni

i) QV nr. 1819, numëruar nga Grupi i Numerimit nr. 6, të përbërë nga:
Olsi Isufaj
Sotir Ristani
Alban Haxhiraj
Gert Reçi

j) QV nr. 1845/6, numëruar nga Grupi i Numërimit nr. 02, të përbërë nga:
Xhaneta Canaj
Erjon Hari
Haki Devolli
Tomi Deçolli

k) QV nr. 1849/2, numëruar nga Grupi i Numërimit nr. 06, të përbërë nga:
Juxhin Lamo
Johan Sterio
Ervis Xhemali
Amarldo Naço

l) QV nr. 1864/1, numëruar nga Grupi i Numërimit nr. 04, të përbërë nga:
Guri Seferi
Eduard Rexha
Bledar Sinanaj
Mirela Jongari

m) QV nr. 1921/1, numëruar nga Grupi i Numërimit nr. 3, të përbërë nga:
Guri Seferi
Eduard Rexha
Bledar Sinanaj
Mirela Jongari

n) QV nr. 1935, QV nr. 1938, QV nr. 1941/1 numëruar nga Grupi i Numërimit nr. 03, të përbërë nga:
Anila Cibaku
Sokol Kasmi
Erion Salliu
Arjan Kristani

o) QV nr. 1936, QV 1936/1 numëruar nga Grupi i Numërimit nr. 03, të përbërë nga:
Anila Cibaku
Sokol Kasmi
Erion Salliu
Kliton Shatku

p) QV nr. 1958/2, numëruar nga Grupi i Numërimit nr. 04, të përbërë nga:
Gjergj Suranllino
Fatjon Haka
Ertugert Buneci
Florent Gjoni

q) QV nr. 2165, QV nr. 2173, QV nr. 2194 numëruar nga Grupi i Numërimit nr. 04 të përbërë nga:
Arnold Karriqi
Aldo Duro
Mediola Veliu
Rexhep Vërrija

r)QV nr. 2207 numëruar nga Grupi i Numërimit nr. 04, të përbërë nga:
Bujar Menolla
Ferdinand Sanaci
Indrit Dedej
Shpendi Dena

s)QV nr. 2241, numëruar nga Grupi i Numërimit nr. 05, të përbërë nga:
Flamur Lika
Fatmir Bakalli
Ylli Thartori
Adriatik Kasa

July 18, 2017 17:57
Komento

2 Komente

  1. ??? July 18, 18:17

    Ta mesojne keta njerez te papergjegjshem dhe budallenj, se kur firmos pa ditur se cfare po firmos, je i ekspozuar ndaj ligjit.

    Reply to this comment
  2. Arben July 18, 18:21

    LITARI LITARI

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*