EMRAT / LSI i përgjigjet Ramës: Ja punësimet nepotike në Sarandë e Delvinë

June 19, 2017 17:46

EMRAT / LSI i përgjigjet Ramës: Ja punësimet nepotike në Sarandë e Delvinë

Pas denoncimit të disa punësimeve nepotike nga kryetari i bashkisë në Delvinë nga kryeministri Edi Rama dhe të tjera punësimeve në Berat ka ardhur edhe përgjigjja nga ana e LSI-së. Nënkryetarja e LSI-së Kejdi Mehmetaj ka përmendur sot të gjithë emrat e lidhur familjarisht me një drejtues në Sarandë dhe Delvinë.

“Si parimi i hajdutit që thërret kape hajdutin edhe rilindësit po thërrasin rilindasit”, tha Mehmetaj

Lidhjet aktuale të kryetares së PS-së Delvinë.
Blunilda Meliqi ose Merxhani përgjegjëse e degës së thesarit Delvinë,
Luan Merxhani, i ati drejtor,
Merita Merdani, e ëma mësuese pa shkollë të lartë
i vëllai punon në ministrinë e Kulturës,
Përparim Meleqi, bashkëshorti pranë OSHEE- Delvinë
Kunati në degën e OSHEE Delvinë,
kunata edukatore,
kunata sanitare
Erinda Sulejmani, nusja e nipit të bashkëshortit, infermiere në Delvinë

June 19, 2017 17:46
Komento

5 Komente

 1. I pandehuri June 19, 17:57

  E kutponi pse Ilir Ivanov Berisha i ka zgjedhur keta Femije? Sepse jane mish per top i kollajshem. Me gjuhe rrugaçesh, pa pike respekti i versulen kujtdo me urdher te imam Ilirit, njesoj si kamikaze! Zoti e ruajte Shqiperine nga kjo fare e keqe!

  Reply to this comment
 2. Besoj June 19, 19:00

  Foli dhe deputetja pa shkolle. Mjere ne.

  Reply to this comment
 3. fatmir June 19, 19:01

  Po ti nuk na the cfare shkolle ke? Ne fakt per shkollen qe ke dukesh shume e “zgjuar” tamam per kryetare leshelie

  Reply to this comment
 4. kasem gahinji June 19, 20:16

  kam thene,je kukumjacke e lehte nga mendja.jo tinzare,sepse ata ane te zgjuar,por te gatuar keq.lidhjet nepotike konsiderohen kur jane ne vartesi e lidhje reciproke,kur jane punesuar ne ndermarrjee sistemit te bashkise.mjeku,sipas teje ,nuk duhet te punoje se eshte vella i kryetarit te bashkise?po c’ihje nepotike ka kur eshte punesuar ne nje ministri,apo ne nje ndermarrje jashte sistemit te bashise?mos valle duhet te rrine pa pune?

  Reply to this comment
 5. studenti June 20, 09:40

  Moj ti me syze, si shpejt i ke vendosur syzet! Po e kuptoj se me syte e tu origjinale ti nuk arrin te shikosh perspektivat e ketij vendi, prandaj vendos syze, por kujdes se syzet jane artificiale dhe drejtohen nga ai qe ti vendos,. Akoma nuk e dini ju qe populli e di qe partia juaj eshte rritur ne numur per dy aresye e para se merr vota edhe nga PS-ja dhe e dyta qe ju shperdoroni besimin e votadhenesve, pasi vendosni ne pune militantet tuaj. Kjo dihet nga te gjithe, prandaj prapa syzeve te tua del filmi i seleksionimit punesor. Kjo kemi besim se do marre fund me 25 qershor, dmth qe ne pune te hyjne ata qe punojne dhe e meritojne dhe jos iç veproni ju me militantet tuaj. Erdhi fundi zonjuishe. Por ti ke avnatrazhe se mund te kerkosh bursa per te mbaruar shkollen e duhur. Studenti

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim