Emrat, tetë kandidatë vijojnë garën për kreun e BKH-së

February 14, 2020 10:56

Emrat, tetë kandidatë vijojnë garën për kreun e BKH-së

Tetë kandidatë janë përzgjedhur për të vijuar garën për kreun e Byrosë Kombëtare të Hetimit.

Komisioni i Përzgjedhjes për Drejtorin e BKH-së ka përfunduar vlerësimin e testit të aftësive fizike, testit të arsyetimit logjik dhe të aftësive për të shkruajtur raporte dhe ka llogaritur pikët totale për secilin kandidat.

SPAK thotë se Komisioni mbeti shumë i kënaqur nga cilësia dhe performanca e aplikantëve dhe si pasojë ka vendosur që të rrisë numrin që do të konkurojë në fazat e fundit nga 6 në 8 kandidatë.

Më poshtë jepet lista e kandidatëve që do të ftohen të marrin pjesë në fazat e mëtejshme të përzgjedhjes:

Aida Veizaj

Ardian Çipa

Artur Beu

Ervin Hodaj

Gentjan Shehaj

Lindita Nushi

Idajet Faskaj

Ylli Pjetërnikaj

j.l./ dita

February 14, 2020 10:56
Komento

4 Komente

 1. lom deliu February 14, 11:45

  Shifini mire se mos nuk keni harru me fut nja dy a tre hetuesa..operative e bashkepunetore te Sigurimit

  Reply to this comment
  • Rrofshin "plepistat" . February 14, 15:57

   Te ishin “sigurimsa” ku ta gjeje. Me shkollen e kohes se xhaxhit dhe pervojen, i benin zap per 24 ore te gjithe keta qe po te vjedhin, ketu e tridhjete vjet.

   Reply to this comment
   • lom deliu February 14, 18:19

    mos e ki merak i ke ne krye te a-SPAK-akut…zv. kryepokuror te pergjithshem e shume te tjere….dhe ishin e deri dje kur benin kerdine me KÇK

    Reply to this comment
 2. G February 14, 20:34

  Hodaj??E morem vesh cilesine e Bkh.Rama tall bythen me kete.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim