EMRI/ Gjyqtarja e radhës që do përballet me Vettingun

March 30, 2018 12:34

EMRI/ Gjyqtarja e radhës që do përballet me Vettingun

 

Një tjetër gjyqtare e Gjykatës Kushtetuese pritet t’i nënshtrohet Vettingut.

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit do të zhvillojë në 4 prill ora 11.00 seancën e parë dëgjimore me gjyqtaren Vitore Tusha.

Në trupën gjykuese të procesit të vettingut ndaj gjyqtares do të jenë Valbona Sanxhaktari, Alma Thackaj dhe Xhensila Pine.

Në vendimin e parë të marrë nga KPK-ja u shkarkua nga detyra Fatos Lulo, i cili nuk justifikoi dot pasurinë e deklaruar në ILDKP.

l.h/ dita

March 30, 2018 12:34
Komento

2 Komente

  1. MH March 30, 13:52

    Dersa kohe do te shikojme keto krena laramane bardhe e zi te pa kalushem te vittingut.Deshiroj qe lajmin per keto çeshtje na i jepni pa foto krenash korrupsionit.

    Reply to this comment
  2. ZOROOS March 30, 20:11

    kapni te gjithe peshqit ne rjeteten e drejtesise por amanet, hidhni rjeten ju kapitenet e peshkarexhave ne VLORE e di populli i vuajtur ku flene peshq/korkodil te medhenj njeri eshte VASIL HANXHARI gjykates mafjoz dhe pusht desmitare jemi mbi 150 veta me te drejte vote kapeni mos na kerkoni gjurmet shtrydheni dheai si pleh qe eshte do tregojelabirintet e xhvatjes

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*